עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

מה אתם קופצים? יפן למשל כבר סגורה להגירה כבר מאות שנים.

זה לא נכון.

ואם מישהו עושה משהו זה לא הופך את המעשה ללגיטימי, רצוי או חכם.

זה כמו שנגיד שישראל החליטה לא לאפשר כניסת תיירים ואתה תגיד - "מה אתם קופצים? צפון קוריאה סגורה לתיירים כבר מאות שנים" (סתם דוגמה). אז מה, זה הופך את המעשה של צפון קוריאה לחכם? וזאת הצעת חוק מפגרת שפוגעת בתיירות, בכלכלה ובדימוי שלנו בעולם. אם יש ביקוש גדול לדירות מה שאפשר לעשות זה לבנות עוד דירות, ואם יש בעיה של קרקעות במרכז אז שאנשים יעברו לצפון/דרום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא, אני אומר בוא ניתן לערבים לקנות את כל הדירות שלנו, ככה זה יהיה הכי טוב ליהודים.

:kopfpatsch:

באמת מה קשור?

ואתה יודע מה? זכותם גם של הערבים לקנות פה דירות/בתים!

אם יש להם כסף לקנות דירה בתל אביב, זכותם לקנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשור ערבים? דיברתם על אפליות נגד קניית דירות, אז אמרתי הרי גם לערבים מקשים לקנות דירות, אז יאללה באלגן.

אני אומר בכלל, למה למכור, תנו להם בחינם, למה לחכות שיהיה מאוחר מדי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה ת'רד מעניין ורלוונטי, למה אתם חייבים להתחיל עם השטויות האלה?! :s07:

[br]פורסם בתאריך: 24.06.2008 בשעה 16:52:11

אני יוצא רק לפאבים נחשבים, שחכתי כבר שהאחרים קיימים

מה זה פאב "נחשב"? :s05: :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תביא את האלטרנטיבה שלך. וההפך מקפטיליזם זה קומוניזם, ורוב מדינות העולם המערבי - אם נגיד יש סקאלה ש-0 זה קומוניזם (0% קפטילזם) ו-100 זה קפיטליזם (100% קפיטלזם) - נמצאות בטווח של בין 70-90 (ארה"ב 90, שבדיה 70, ישראל אולי 82. הכל השערות כמובן שלי אבל הן מאוד קרובות למציאות).

קפיטליזם, אם אתה לא סגור עד הסוף לגבי משמעות המושג: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%A4%D7%99%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%96%D7%9D.

קפטליזם קיצוני זאת גישה גרועה ומדינת אינה כזו. המשמעות שנגזרת מכך היא שאין מיסים בכלל (כי הכל פרטי) ואם אין מיסים אין , אין בתי חולים, אין משטרה, אין בתי משפט, אין כבישים ועוד (תחשוב על כל דבר שהוא ציבורי ולא פרטי). מעורבות ממשלתית גרועה לפעילות הכלכלית, וככל שהמדינה מתערבת יותר הכלכלה נפגעת יותר.

עכשיו, אם אתה נגד "ההיצע והביקוש" - תציע משהו משלך. ההיצע והביקוש עובד מצויין לאנשים שיכולים לתרום הרבה לחברה. אנשים שיכולים לעשות עבודה מעולה בתחומם מרוויחים שכר גבוהה (כי מוכנים לשלם להם על העבודה שלהם, העבודה שלהם היא ההיצע ויש לה ביקוש) ואיתו הם יכולים לקנות הרבה דברים. אנשים שתורמים פחות מקבלים שכר נמוך יותר (כי מוכנים לשלם להם פחות). זאת גישה קרה ומנוכרת, אבל היא בבסיסה אמיתית ונכונה ואתה משתמש בה כל הזמן (שאתה קונה דברים או מוכר את כוח העבודה שלך). להתלונן זה קל, אבל יש לך שיטה טובה יותר? ולכל דבר שתציע יש מחיר (אלא אם אתה גאון על והצלחת למצוא דרך אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, The Avatar, חיפה היא העיר הכי יפה בארץ. תירגע :)

אני לא מבין את כל אלו שבאים ומתלוננים על חולדאי או דורשים שיבנו בתל אביב והמרכז המון דירות קטנות להשכרה, יפקחו על מחירי הדירות להשכרה (מה?@!) או שהמדינה תדאג שצעירים ומשפחות חדשות יעברו למרכז. כאילו מה, השתגעתם?

האינטרס של המדינה הוא בדיוק הפוך, אם זה היה תלוי במדינה, לא היו נותנים לאנשים לגור במרכז, והיו מיישבים את כולם בנגב ובגליל. שם המדינה רוצה אתכם, אז אתם רוצים שהיא תעודד אנשים להתיישב במרכז ותקשה עליהם להתיישב בפריפירה?

אנחנו מדינה של 5.5 מליון יהודים, כש-2.5 מליון מהם יושבים במרכז מישור החוף - ואתם רוצים להעלות את היחס יותר?

שמעתי פעם איזה תאוריה שאני מכנה אותה תיאוריית גורד השחקים.

כשבונים בניינים גבוהים מאוד, בשלב מסויים כבר לא שווה להגביהה, ואם עושים את זה זה רק כדי להגיד לי יש יותר גדול. בבניינים גבוהים, הקומות התחתונות צריכות להכיל כל כך הרבה שטחי תשתית (שזה אומר שטח למעליות, למדרגות, להעברה של ביוב, מים, חשמל, תקשורת, עמודי תמיכה, מערכות ייצוב וכו), שהשטח שבאמת אפשר לנצל למגורים או עסקים הוא קטן, והמחיר למ"ר שם יוצא ענק.

אותו דבר קורה במרכז. אם תנסה להכניס על שטח קטן 5 מיליון אנשים, התשתיות שלך ידרשו שטחי ענק או שהם יקרסו. איפה תעבירו כל כך הרבה כבישים, תחנות כוח, רכבות, מכוני טיהור ומזבלות, חניונים וגם בתי ספר, מקומות בילוי, מסעדות או תיאטראות? או שיווצרו לנו פקקי ענק בכל תשתית (כאילו זה לא קורה במרכז), או שתאלץ להשקיע שטחים מיותרים בעוד ועוד תשתית.

האינטרס של המדינה זה להעביר אנשים לאזור באר שבע ולאזור כרמיאל. וזה קורה.

למה שאנחנו נרצה להפסיק את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, The Avatar, חיפה היא העיר הכי יפה בארץ. תירגע :)

האינטרס של המדינה זה להעביר אנשים לאזור באר שבע ולאזור כרמיאל. וזה קורה.

למה שאנחנו נרצה להפסיק את זה?

האמת, זה מה שאמרתי.

תקרא שוב.

גם כל השאר כבר נאמר, אך בכל זאת אחזק. זה פשוט נכון, יש כאלה שלא מבינים את זה. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רוצים מהזווית הזאת? אין בעיה.

1-מי אמר לך שזה משהו בכלל מכוון מהמדינה, הרי זה כל מיני טייסים, עולים מצרפת שקנו את הדירות כאן(ת"א) והעלו בבת אחת את המחיר-ושוב אני אומר לכם שזה ירחיק את הצעירים, אבל התעלמתם מזה.

2-אם המדינה הייתה רוצה באמת להרחיק אנשים מהמרכז היא הייתה דואגת לאותם מוקדי משיכה שגורמים למרכז להיות "מרכז"-התרבות שלה.

אני אתן לך דוגמא , בב"ש התקציב של העירייה לתרבות הוא זעום בהשוואה לת"א או ירושלים, בב"ש יש קונסרבטוריון אחד שמסובסד-וגם את זה רוצים להפסיק, בת"א יש 3 שאני יודע אם לא יותר.

רוב הפסטיבלים של המוסיקה/אוכל/מכוניות נערכים בת"א. למה? אם רוצים לקדם תרבות במקומות אחרים שיעשו את זה בחיפה, בב"ש.

-מעבר לתרבות הפנאי, יש גם את העניין של תעסוקה, שזה דבר גורר דבר, כלומר איפה שהתרבות קיימת יותר יש שם יותר מקצועות שקשורים לזה.

כרגע א"י לא במצב הביטחוני גם שמאפשר לה להזרים תקציב יותר מדי לאומנות מן הסתם.

אז מה נשאר לאלה שהמקצוע שלהם קיים בת"א לעשות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...