עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות? - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עוד מישהו גר בת"א ומעוצבן על המחירים של האוכל ושל הדירות?

rikus

Recommended Posts

בטח שזה מכוון.

המדינה בפירוש מביאה הקלות ומענקים לאנשים שהולכים לגור בחורים.

המדינה בפירוש מסבסדת ומביאה הקלות במסים למפעלים שנפתחים ב"עיירות פיתוח".

מן הסתם העליה במחיר היא לא עליה מכוונת של המדינה, אנחנו פשוט אומרים שהיא לא מעוניינת למנוע אותה (ובעיקר פשוט אין איך, בדרכים נורמליות, אבל לא משנה).

ת"א זו גם עיר שגדולה פי 2-3 מב"ש, אז לא הבנתי את ההשוואה בקונסבטריונים.

תקציב התרבות הוא תקציב שנקבע ע"י העיריה, לא הבנתי מה הקשר בכלל.

הפסטבלים האלה הם לא פסטיבלים שנערכים ע"י המדינה, מה הם קשורים?! אלה אירועים פרטיים.

אף אחד לא אומר שת"א צריכה להפסיק להיות מרכז תרבות. היא עיר מרכזית וכנראה העיר החשובה בישראל.

זה אומר שהמדינה צריכה לעודד ולעזור לאנשים לגור שם? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

והמדינה עושה.

בבאר שבע מקימים עכשיו פארק הייטק קרוב לאוניברסיטה כדי להביא חברות הייטק - כמו שיש בחיפה וכמו שיש בהרצליה. יוזמה ברוכה.

עיר הבהדים תעביר כמה עשרות אלפי אנשים לנגב, וזה מביא לקח שיהיו עוד מקומות תרבות/בילוי/שרותים באזור. המדינה גם תעביר לאט לאט בסיסים נוספים לנגב (בעיקר לצפון הנגב) - וגם זה מסתדר יופי עם הרעיון של מתיחת המדינה לצפון ולדרום.

פרויקטי תשתית שמטרתם לחבר את הצפון והדרום כל הזמן מוקמים - מחוצה , דרך קווי הרכבת לכרמיאל ולירושליים (ובעזרת השם גם לאילת) ודרך דברים כמו מנהרות הכרמל בחיפה. סע קצת בארץ בשנים האחרונות תראה כמה גשרים/מנהרות/מחלפים חדשים אתה רואה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרויקטי תשתית שמטרתם לחבר את הצפון והדרום כל הזמן מוקמים - מחוצה , דרך קווי הרכבת לכרמיאל ולירושליים (ובעזרת השם גם לאילת) ודרך דברים כמו מנהרות הכרמל בחיפה. סע קצת בארץ בשנים האחרונות תראה כמה גשרים/מנהרות/מחלפים חדשים אתה רואה.

הרכבת זאת בדיחה. בשנת 2000 היה כתוב שעד 2006 יחברו קו רכבת לכרמיאל מעכו (עניין של 20 ק"מ), כעבור כשנתיים היה כתוב שזה יידחה ל-2008, עד היום עוד לא התחילו לבנות בכלל את התשתית ובתקציב 2008 לא הוקצה כסף לכך, כך שבוודאות לא תהיה רכבת לפני 2015.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכבת באמת בדיחה, אני זוכר לפני 8 שנים משהו כזה אמרו שיהיה רכבת לאילת עד 2007 או 2009, לא ניראה לי שאנחנו קורבים לזה אפילו :nixweiss:

וגם מה העיניין עם הרכבת הקלה בגוש דן לא ברור כל כך, הבנתי שיהיו עוד דחיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אה... אוקיי, כמו כל "subway" ברחבי העולם, תמיד חלקים שהם לא מתחת לאדמה.

פשוט בדר"כ זה החלק הקטן מהמסלול...

אני מניח שהחלק הזה יהיה בת"א?

ד"א, לדעתי הרכבת בארץ היא לא רחוקה בכלל מרכבת קלה.

היעוד של רכבת הוא לעצור בתחנות במרחקים גדולים, לא לעצור בתחנה כל 10 דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שהחלק הזה יהיה בת"א?

ד"א, לדעתי הרכבת בארץ היא לא רחוקה בכלל מרכבת קלה.

היעוד של רכבת הוא לעצור בתחנות במרחקים גדולים, לא לעצור בתחנה כל 10 דקות.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/he/4/43/TelAviv_redtrain.jpg

החלק המובלט בשחור הוא התת קרקעי, שזה מיפו את תחילת פ"ת.

אני מסכים לחלוטין עם החלק השני, אני גר בכפר סבא, יש פה שתי תחנות רכבת, כדי להגיע לעזריאלי (נסיעה של 25 דקות) אני עוצר 9 תחנות (כולל תחנות כניסה ויציאה) שזה אומר שכל3 דקות בערך הרכבת עוצרת, שזה מה שמאריך כ"כ את הנסיעה, (היא עוצרת לדקה שתיים, תלוי בתחנה, והיא גם מבזבזת זמן על עצירה וצבירת מהירות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אתה נוסע באופן קבוע ברכבת, אבל בשעות העומס,

אני מעדיף רכבת על תמיד(כשהיא זמינה כמובן).

בשעה 5-7 בערב, כשלנהג על כביש החוף לוקח להגיע הביתה מהרצליה

עד לעיר מגוריי כשעה וחצי בערך, לי זה לוקח 40 ד' על השעון(מהרגע שעליתי על הרכבת, עד הרגע שאני דורך בבית)

וזה כמובן גם בלי לעמוד בפקקים המזוויעים של האיזור הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נוסע הרבה פעמים (לא על בסיס קבוע אלה כמה פעמים בחודש) , בכל השעות, ואני חייב להודות שזו האפשרות הכי טובה שיש לי להגיע לתל אביב.

הבעייה שאין בלילה (רק עד 9:20PM ובחל מ6 בבוקר) ואין בשבת (החל מ12 בצהריים ביום שישי אם אני לא טועה עד 6 בבוקר ביום ראשון).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שמעוצבן על מחירי הדירות בת"א:

http://realestate.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20080627_996585&layer=hp&layer2=&layer3=realEstate

באשדוד, רעננה ונתניה המצב הרבה יותר גרוע. המחירים הם נומינלים, כלומר ללא אינפלציה. כלומר אם הייתם מחזיקים דירה ממוצעת בת"א ומוכרים אותה ב-1997 במחיר ממוצע (1.12 מיליון) ושמים את הכסף בפיקדון בבנק (או יותר חכם - קונים כל שנה מק"מים) ייתכן שהיום הייתם יכולים לקנות את אותה הדירה שעכשיו הייתה עולה 1.4 מיליון (וצריך לבדוק, אבל לדעתי היה לכם יותר מ-1.4 מיליון, הריביות בהתחלת שנות ה-2000 היו מאוד גבוהות ויש את אפקט הריבית דריבית). מכאן שמחירי הדירות בת"א לא עלו בעשור האחרון, באם הכתבה נכונה (ול-Themarker יש מוניטין טוב, הם אמינים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אתה נוסע באופן קבוע ברכבת, אבל בשעות העומס,

אני מעדיף רכבת על תמיד(כשהיא זמינה כמובן).

בשעה 5-7 בערב, כשלנהג על כביש החוף לוקח להגיע הביתה מהרצליה

עד לעיר מגוריי כשעה וחצי בערך, לי זה לוקח 40 ד' על השעון(מהרגע שעליתי על הרכבת, עד הרגע שאני דורך בבית)

וזה כמובן גם בלי לעמוד בפקקים המזוויעים של האיזור הזה.

וזה בהנחה שאתה גר במקום שקרוב לתחנת הרכבת. סתם לדוגמה, אני במקור מרמת גן, ורק להגיע לתחנת הרכבת (כשרציתי לנסוע לחיפה) היה לוקח לי חצי שעה באוטובוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שמעוצבן על מחירי הדירות בת"א:

http://realestate.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20080627_996585&layer=hp&layer2=&layer3=realEstate

באשדוד, רעננה ונתניה המצב הרבה יותר גרוע. המחירים הם נומינלים, כלומר ללא אינפלציה. כלומר אם הייתם מחזיקים דירה ממוצעת בת"א ומוכרים אותה ב-1997 במחיר ממוצע (1.12 מיליון) ושמים את הכסף בפיקדון בבנק (או יותר חכם - קונים כל שנה מק"מים) ייתכן שהיום הייתם יכולים לקנות את אותה הדירה שעכשיו הייתה עולה 1.4 מיליון (וצריך לבדוק, אבל לדעתי היה לכם יותר מ-1.4 מיליון, הריביות בהתחלת שנות ה-2000 היו מאוד גבוהות ויש את אפקט הריבית דריבית). מכאן שמחירי הדירות בת"א לא עלו בעשור האחרון, באם הכתבה נכונה (ול-Themarker יש מוניטין טוב, הם אמינים).

אתה מדבר על מי שהחזיק דירה או הון לפני העליות במחיר

בפועל הרבה צעירים קונים דירה בפעם הראשונה ויחסית למשכורות מחירי הדירות עלו משמעותית

למי שיש דירה מלפני אין לו גם את הדאגה הזאת

הדירה שלו ברוב המוחץ של המקרים גם עלתה

והוא יכול למכור אותה ולגור כמו מלך בצפון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, אבל אם זה נכון אז זה לא שיש עכשיו "בועת מחירים" פתאום, זה ככה יותר מעשור. המצב אם כבר הדרדר בנתניה, אשדוד ורעננה והשתפר משמעותית בבאר שבע. גם ברמת גן הרבה יותר טוב היום מאשר ב-1997.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...