דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 97 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

ועוד איך קשור

צניעות כבוד עצמיו הדדי.כיבוד הזולת.דבר שלא קיים אצל הבנות החילוניות מגיל צעיר שכל שאיפתן הוא להרשים את החברה הסובבת אותן בלבוש

בסוללר וכן הלאה.אני רואה ילדות בנות 8 הולכות עם נעלי עקב...ילדות מאופרות וניגעל.תראה לי משפחות עם דת עם מסורת שיתנו יד שהבנות שלהן יגדלו להיות

בנות כאלה מופקרות.ועוד לא דיברתי למה הבנים הופכים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה פילוסופית פה לחבר'ה.

אם ישנם כוחות\אנרגיות שאיננו מסוגלים לראות או לחוש בהן כגון:

-חור שחור

-גלי רדיו

-רוחות רפאים שחלקנו מעלים באוב רק בדרך מודרנית כמובן - סיאנס (אם תרצו).

(ובטח יש עוד שלא שמעתי עליהן).

אז מדוע שאלוהים לא יהייה קיים?, אם איננו יכולים לראות אותו או לחוש בו, זה אומר שאינו קיים?.

אין שום קשר בין גלי רדיו, חורים שחורים ואלוהים.

גלי רדיו וחורים שחורים הם כינויים לתופעות טבע שנחזו/נצפו במסגרת תורה/מתודה מדעית אמפירית (ניתנת לבדיקה).

קיומם נחזה, ולאחר מכן אושש - באמצעים ישירים לגבי גלי רדיו, ובאמצעים עקיפים לגבי חורים שחורים (עדשה כבידתית, שדה כבידה ועוד).

אלוהים הוא לא דבר שנתון לבדיקה אמפירית.

אין ולא היתה תאוריה ש"חזתה אותו", ואין ולא היו ניסויים על מנת "לבדוק אם הוא קיים".

לא יכולים להיות כאלה.

לגבי רוחות רפאים - אין שום ניסוי אמפירי או עדויות רציניות ומהימנות לקיומן. לכן מעמדן (מבחינה לוגית) הוא כמעמד אלוהים.

או שאתה מאמין שהן שם, או שלא.[br]פורסם בתאריך: 17.08.2008 בשעה 16:27:21

ועוד איך קשור

צניעות כבוד עצמיו הדדי.כיבוד הזולת.דבר שלא קיים אצל הבנות החילוניות מגיל צעיר שכל שאיפתן הוא להרשים את החברה הסובבת אותן בלבוש

בסוללר וכן הלאה.אני רואה ילדות בנות 8 הולכות עם נעלי עקב...ילדות מאופרות וניגעל.תראה לי משפחות עם דת עם מסורת שיתנו יד שהבנות שלהן יגדלו להיות

בנות כאלה מופקרות.ועוד לא דיברתי למה הבנים הופכים...

אתה באמת רוצה לפתוח דיון בכותרת "הפירות הבאושים של החינוך החילוני מול הפירות הבאושים של החינוך החרדי/דתי"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי שאלה פילוסופית פה לחבר'ה.

אם ישנם כוחות\אנרגיות שאיננו מסוגלים לראות או לחוש בהן כגון:

-חור שחור

-גלי רדיו

-רוחות רפאים שחלקנו מעלים באוב רק בדרך מודרנית כמובן - סיאנס (אם תרצו).

(ובטח יש עוד שלא שמעתי עליהן).

אז מדוע שאלוהים לא יהייה קיים?, אם איננו יכולים לראות אותו או לחוש בו, זה אומר שאינו קיים?.

אנחנו לא יכולים לחוש בגלי רדיו, אבל יש לנו מכשירים שמסוגלים. אנחנו לא יכולים לראות חורים שחורים, אבל אנחנו יכולים לראות את ההשפעות שלהם. אנחנו לא יכולים לחוש רוחות רפאים... טוב, זה כנראה כי הן לא קיימות.

מה זה אומר לגבי אלוהים? לא הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנחנו לא יכולים לחוש בגלי רדיו, אבל יש לנו מכשירים שמסוגלים. אנחנו לא יכולים לראות חורים שחורים, אבל אנחנו יכולים לראות את ההשפעות שלהם. אנחנו לא יכולים לחוש רוחות רפאים... טוב, זה כנראה כי הן לא קיימות.

מה זה אומר לגבי אלוהים? לא הרבה.

איסתרא, צר לי אבל אתה שקרן המשקר רק לעצמו.

אנחנו לא יכולים לחוש בגלי רדיו, אבל יש לנו מכשירים שמסוגלים.

-זה לא סותר ולא יסתור את האפשרות שקיים אלוהים.

-אל תערב עובדות צדדיות, זה שיש לך מכשירים שמסוגלים להשמיע לך את אום קולטום שכרגע שרה בחדר שלי ביחד עם רדיו קפריסין לא משנה ככל וכלל את העובדה שישנן אנרגיות\גופים שאנחנו בני האדם לא יכולים לראות בעין בלתי מזוינת.

----------

אנחנו לא יכולים לראות חורים שחורים, אבל אנחנו יכולים לראות את ההשפעות שלהם.

-אהלן וסהלן, אנחנו יכולים גם לראות את ההשפעות של אלוהים, מיזה אנחנו?, כל בנאדם באשר הוא - כל אחד רואה את הדברים אחרת בטרם יסתמך על דת או על .

אנחנו לא יכולים לחוש רוחות רפאים... טוב, זה כנראה כי הן לא קיימות.

-כנראה אה?, נהנתי לראות את המילה הזאת איסתרא - אז אתה לא סגור על קיומן, אני לא אשדל אותך לבצע חאט ולהעלות באוב בעזרת לוח סיאנס - להפך רק אפציר בך לא לעשות זאת אבל שיהייה.

אגב ישנו מדיום אחד ידוע מאד בארה''ב, הוא כלכך פופולרי עד שהוא קיבל תוכנית שבועית בCNN אם אינני טועה, שכחתי את שמו - בכל תוכנית מגיעות עשרות משפחות שאיבדו את יקיריהן, וזה מעביר להן מסרים מאותם נשמות ללא גוף, אבל איך אומרים איסתרא?, לקחת הכל בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

-אל תערב עובדות צדדיות, זה שיש לך מכשירים שמסוגלים להשמיע לך את אום קולטום שכרגע שרה בחדר שלי ביחד עם רדיו קפריסין לא משנה ככל וכלל את העובדה שישנן אנרגיות\גופים שאנחנו בני האדם לא יכולים לראות בעין בלתי מזוינת.

----------

-אהלן וסהלן, אנחנו יכולים גם לראות את ההשפעות של אלוהים, מיזה אנחנו?, כל בנאדם באשר הוא - כל אחד רואה את הדברים אחרת בטרם יסתמך על דת או על מדע.

-כנראה אה?, נהנתי לראות את המילה הזאת איסתרא - אז אתה לא סגור על קיומן, אני לא אשדל אותך לבצע חאט ולהעלות באוב בעזרת לוח סיאנס - להפך רק אפציר בך לא לעשות זאת אבל שיהייה.

אגב ישנו מדיום אחד ידוע מאד בארה''ב, הוא כלכך פופולרי עד שהוא קיבל תוכנית שבועית בCNN אם אינני טועה, שכחתי את שמו - בכל תוכנית מגיעות עשרות משפחות שאיבדו את יקיריהן, וזה מעביר להן מסרים מאותם נשמות ללא גוף, אבל איך אומרים איסתרא?, לקחת הכל בקלות.

אז לפי מה שאתה אומר גם אסור לנו להאמין למה שרואים במצלמות אינפרא אדום כי אנחנו לא יכולים לחוש אינפרא אדום?

יותר מזה! אולי נפסיק להאמין בקיומו של האולטרה סגול והאינפרא אדום

אולי אין כזה דבר גלי רדיו אלה בעצם גרמלינים בלתי נראים שעפים במהירות מדהימה ומעבירים קול

נו באמת

יש כזה דבר וויכוח ויש דבר שנקרא להוציא תירוצים

בנוגע ל"מדיום" שלך

http://en.wikipedia.org/wiki/James_Randi#The_.241_million_challenge

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני אוהב אותך.

אה, איפה אני כתבתי שאין אלוהים? או שאם אי אפשר לחוש אותו אזי הוא לא קיים? לא רק שאתה מאשים אותי בדברים שמעולם לא כתבתי, אתה גם קורא את מה שכתבתי בדיוק הפוך!

-אהלן וסהלן, אנחנו יכולים גם לראות את ההשפעות של אלוהים, מיזה אנחנו?, כל בנאדם באשר הוא - כל אחד רואה את הדברים אחרת בטרם יסתמך על דת או על .

כמובן. כשאתה חולה, אתה נושא תפילה או הולך לרופא? והמחשב שדרכו כתבת את ההודעה הזו, פועל על עקרונות דתיים או עקרונות מדעיים? במקרה הכי גרוע, אתה מסתמך גם על הדת וגם על האמונה.

אני די משוכנע שאין רוחות. אין שום ראיה לקיומן למרות שהרבה אנשים מנסים למצוא אחת. פשוט כלום. אבל כאמור, זה שאין ראיה לקיומו של דבר אינו ראיה לאי-קיומו. מי יודע, אולי בעתיד יגלו הוכחה לקיומן של רוחות. אבל מכך שאולי בעתיד זה יתגלה כנכון, לא צריך להסיק שכבר עכשיו יש לנהוג כאילו זה נכון.

נשמע לי כמו בולשיט. מדיום ב- CNN? זו חדשות, לא בידורית. אתה יכול למצוא מדיומים ושאר עושי הוקוס פוקוס בשלל תוכניות אירוח ובידור בארה"ב ובמקומות אחרים בעולם. אז מה? אני ראיתי בתטלויזיה אדם שניסר בחורה לשלושה חלקים ואח"כ הרכיב אותה מחדש, זה לא אומר שזה אפשרי. הוא היה ישר מספיק להודות שזה טריק ושהוא לא באמת ניסר אותה - לא שהיתה לו ברירה, כולנו כבר ראינו מספיק קוסמים כדי לדעת שזה טריק - אבל לא כולם ישרים באותה מידה. יש הרבה רמאים שישמחו לקחת ממך כסף כדי למכור לך דברים שאינם ברשותם, כולל מסרים מהעולם הבא.

חפש על ג'יימס ראנדי ותראה עם מי יש לך עסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא חסרים שרלטנים בעולם

גם המדיום שלך הוא אחד מהם, בדיוק כמו אורי גלר.

ואם כבר מדברים על ג'יימס ראנדי הוא הביך את אורי גלר די מזמן -

כמובן שמכיוון שתמיד יהיו כאלה שיאמינו לכל מה שיוצא לפניהם, גדולתו של אורי גלר לא ירדה בעקבות התקרית הזו

ויש לו קהל מעריצים ואנשים שבטוחים שהיכולות העל טבעיות שלו כולן אמיתיות - עד היום.

אז המדיום הזה שלך הוא בדיוק אותה צורה של שרלטן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא ענה לך יפה. אני רוצה להוסיף משהו לנושא החורים השחורים...

"ההשפעות" של חורים שחורים, אלה (כפי שציינתי למעלה) תופעות פיזיקליות מוגדרות היטב, אשר

נחזו על ידי תאוריה מסודרת בעלת בסיס מתמטי ואמפרי (דהיינו ראיות מניסויים/תצפיות) מוצק ביותר.

בוא נגיד שלמקרה אלוהים נהיה מאוד מאוד מקלים, ונוותר על החלק של התיאוריה המבוססת.

כאשר תהיה בידך הצעה לניסוי/ניבוי אשר תוצאתם תוכל להפריך או לאשש את קיומו של אלוהים

(זאת אומרת השפעה א' -> יש אלוהים, השפעה ב' -> אין אלוהים) - נשמח לשמוע.

אולי אפילו תקבל תוכנית ב-CNN.

עד אז, נאלץ להסתפק בכך שאמונה באלוהים היא לא יותר ולא פחות מאשר - א מ ו נ ה.

כשאתה מסתכל על תופעה שאינך מבין או אינך יכול להסביר - זו לא הוכחה לקיומו של אלוהים,

אלא הוכחה לכך שאתה לא יודע הכל.

אם אתה אדם מאמין, אז את הפער הזה בין הידע שלך למציאות אתה יכול להסביר באמצעות כח עליון - אלוהים

ואם לא - אז לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פאנגי

לא ירדת לעומק דעתי וחבל

לעולם לא העלתי בדעתי שאני יותר יהודי מיהודי אחר

דוקא ממך אני מצפה שתבין

בכל אופן אני שבוז מהעבודה

ושוב הדיון ברח לי מהידיים והתעמק לו בעוד עמוד

בעזרת השם אני אכתוב מחר המשך

ואני מתנצל אם פגעתי בך לא הייתה בכוונתי בכלל שאתה פחות יהודי ממני

ההפך

אתה חשוב כמו כל יהודי אחר

ולפני שאני הולך לישון

אני אמליץ לך המלצה שהמליץ לי הרב הצדיק(צדיק אמת) שלי

אמר לי דבר כזה

(שמי גל) "גל, אל תסתכל על "חרדים" כעל צדיקים, שהרי נאמר "אל תסתכל בקנקן אלא במה שיש בו" , נאמר באיגרת הרמב"ן, ובעת שאתה קם מהספר, חפש במה תוכל לקיימו"

בקיצור

אני לא צריך להתסכל על מה החרדים עושים

אני חיי באמונה שלמה בבורא יתברך

מה שאני לומד בגמרא/מקרא/משנה , מבחינתי זה מה שאני אמור לקיים

אם חרדי אחר לא מקיים זאת(אווווווווווווווו אתה לא יודע כמה חרדים חוטאים על ימין ועל שמאל) זה לא סיבה להגיד טוב כל התורה שטויות מאחר והחרדים שמייצגים את "עומק" התורה לא מקיימים אותה

בכל אופן לילה טוב אח יקר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאלו שביקשו הוכחה לקיומו של האלוהים. האסטרו פיזיקה הגיעה לנקודה שבה יש רק שתי אופציות אפשריות. ריבוי ממידים והסתברויות או האלוהים.

הרחיב כעת. קיים קבוע מסוים בטבע שרמת הדיוק בו על מנת לאפשר חיים (כלל לא רק כאלו שאני מכירים אלא חיים כלל) היא 10^-22 (אם אני זוכר נכון את המספרים). קבוע זה מבטא את היחס בין המשיכה של גופים שונים לדחייה שלהם (עקב כוחות חשמליים וכוחות כבידתיים וחזקים). בתרגום מהיר. שינוי של + או - 10^-22 ביחס זה יגרום לכך שהעולם יקרוס מיידית חזרה לנקודה מרכוזת של אנרגיה או לחילופין יתפשט לנצח ולא יצור צבירים שיהפוך עם הזמן לכוכבים. מכיוון ואנו יודעים שהוא כן נקבע בידיוק (אני פה ומדבר על זה נכון?) נוצרו שתי תאוריות. אחת (והפחות חביבה עלי) שיש פשוט אינסוף יקומים מקבילים,, הרוב לא הצליח וחלק קטן פשוט קיבל את הגודל המתאים. התאוירה השניה והמוכרת למדי גורסת כי פשוט יש בורה שכיוון זאת. אין אני רואה בפיסיקה סתיר הלאלוהים או ניסיון להפריכו.. עצם העובדה שכל הדברים האלו עובדים ועבדו הם מספיק מדהימים כשל עצמם וניתן לראות אותם ככיוון שי ישות אחרת.

בשורה התחתונה אגב אני מסכים איתכם. לא צריכות להיות הוכחות לאל... זה יהרוס את כל המהות והפואנטה של האלוהות. הכוח מגיע מאמונה. אם כולם ידעו שהאל קיים לא היה כלל חופש הבחירה. האם מישהו היה גונב או רוצח אילו ידע שישלם על זה בסבל לנצח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם תוכל לספק קישור למאמר בנושא אודה.

אני מכיר את הנושא הזה בגדול - של אם הקבועים הפיזיקלים היו שונים אז....

אני לא מכיר משהו דרמטי עד כדי כך, אבל לא התעמקתי בנושא.

אוכל לתת את הזווית החילונית שלי לנושא - (my 2 cents...)

מבחינתי העובדה שהקבוע הוא כזה ולא אחר, לא רלוונטית - ואני אסביר.

חוץ מעניין היקומים המקבילים (שלא באמת חייבים להיות "מקבילים")

אני מוכן לקבל את גודל הקבועים כאקסיומה.

במקום לקבל כאקסיומה את קיומו של כח עליון, אני מקבל את קיום הקבוע(ים) הספורים הללו

כאקסיומה.

זה טוב באותה מידה.

בכל מקרה זו אכן אחת השאלות הפילוסופיות המעניינות שהמדע/פיסיקה מעוררת... :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון שלא דייקתי בפרטים. אם אתה מדבר על קבוע המבנה הדק אז לא בכך נעוץ העניין. הקבוע הוא באסטרופיזיקה. וקוונטים בהחלט מעורר שאלות... אבל רק אם אתה מקבל את התאוריה הביזארית כולל ההסתמכות הקבוע על עיקרון אי הוודעות של איזנברג לביצוע חישובים. בכל אופן... אתה יכול לקחת את הקבועים כאקסיומה ולהאמין בהם. אבל יש משהו באמונה בכח עליון שמעודד יותר. אותי לפחות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...