דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 101 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

מדוע ישנן בלונדיניות יפות מראה עם גבות יפות ומעוצבות מעל העיניים (שנראה כי מישהו תכנן את זה בקפדנות)?.

ברור שזה תוכנן בקפדנות! אתה יודע כמה זמן צריך להשקיע במריטת וסידור הגבות עד שהן נראות ככה? 8)

לשאלות האלה ניסו לענות מאז ומתמיד תאוריות שרובן כבר חלפו מעולמנו, למעשה כל הזמן מתחלפות התאוריות עצמן, ובאות חדשות המפריכות זו את זו.

בסופו של דבר חלקנו מבינים שהכל מהאלוהים.

התאוריה שמסבירה את התהיות הביולוגיות שלך נקראת "אבולוציה" והיא קיימת כבר כ- 150 שנה. עוד לא הצליחו להפריך אותה, כל כמה שקנאי הדת ניסו.

התאוריה שמסבירה מדוע הכוכבים עגולים נקראת "כבידה" והיא תוארה לראשונה כבר במאה ה- 18. מאז היא שופרה ושוכללה, אבל עדיין קיימת.

"כי ככה אלוהים רצה", לעומת זאת, היא בסה"כ הגרסה הארוכה לתשובה "ככה". זה לא מסביר כלום, רק נותן אשליה של הסבר. כבידה, למשל, תיצור כוכבים עגולים. אם ניתקל בכוכב בצורת פירמידה או קוביה, תהיה לנו בעיה. אבל "ככה אלוהים רצה" יכול לעשות הכל, כולל ליצור כוכב בצורת משה דץ. אז איך התשובה הזו מסבירה את העובדה שכל הכוכבים שראינו אי פעם היו עגולים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

האם יש אלוהים? אין לזה שום הוכחה, והסבירות נמוכה, אז אנשים קצת יותר הגיוניים מניחים שאין עד שיוכך שאלוהים קיים.

-אין שום הוכחה: לא בעד ולא בנגד, וזה מה שאתאיסטים\תאיסטים שוכחים ברוב קנאותם, אמונה מונותאיסטית אינה דורשת הוכחה ורוב המאמינים בכלל טוענים שאין, מבחינתם אמת התורה היא הוכחה "לא פיזית" אך הוכחה, אבל כן במובן הפיזי שהוא מה שחלק מחברי הפורום כינו "חד וחלק" אין שום הוכחה בעד אך גם לא נגד ולא תהייה לעולם ולכן רוב הדיונים שהתרחשו אי פעם בין תאיסטים לאתאיסטים הם בסה''כ דיונים פילוסופיים מאתתגרים ובאף אחד מהם לא הגיעו למקסנה כלשהיא.

אגב, אמרתי פה שתורה היא הוכחה בשביל חלק מהמאמינים, לי אישת כן אבל יש אחוז מכובד שהתורה אינו משמשת לו כהוכחה, למשל: דאיסטים.

כתבת שהסיברות לקיומו של האל נמוכה.

-על ידי מי?, על ידי ריצ'ארד דוקינס (המסיונר)?, על ידי 0.2% אתאיסטים בכל העולם?, תעשה לי טובה.

אני רואה את הדברים כך: ישנו דבר שנקרא Insight (משמע ראייה שמעבר), הוא מעין חוש שישי שיש לרוב בני האנוש, ישנו אחוז מסויים שאין לו אותו, שכל מה שהוא רואה בחיים זה חומריות וריקנות, אינו מסוגל לחשוב קדימה, מי עומד מאחורי זה?,מדוע יש משהו מאשר לא כלום?,מדוע הדברים כמו שהם?,מדוע כוכבים הם עגולים?,מדוע מוח אנושי דומה בביולוגיה שלו לשל שימפנזה אך מוח זה מסוגל לבנות את האמפייר סטייט בילדינג,מדוע ישנן בלונדיניות יפות מראה עם גבות יפות ומעוצבות מעל העיניים (שנראה כי מישהו תכנן את זה בקפדנות)?.

לשאלות האלה ניסו לענות מאז ומתמיד תאוריות שרובן כבר חלפו מעולמנו, למעשה כל הזמן מתחלפות התאוריות עצמן, ובאות חדשות המפריכות זו את זו.

בסופו של דבר חלקנו מבינים שהכל מהאלוהים.

ישות בלתי ניתנת לתפיסה, אגב, זה מזכיר לי את הטיעון האלוגרי: בדומה לנהג המנהיג רכב, ישנו האל המנהיג את היקום, האל התגלה אלינו, רצה שנזכור אותו, וכמו שאני מאמין גם הוא זוכר אותנו, כל אחד ואחת מאיתנו, מה היינו, מה עשינו, גם יראות שמים נכנסת לתמונה, לפי דעתי היא תכונה נדרשת לכל יצור אנושי.

*העברתי את דבריי מעמוד קודם לכאן.

[br]פורסם בתאריך: 14.09.2008 בשעה 01:47:07

תגובה לדבריו של איסתרא בלגינא מעליי.

התאוריה שמסבירה את התהיות הביולוגיות שלך נקראת "אבולוציה" והיא קיימת כבר כ- 150 שנה. עוד לא הצליחו להפריך אותה, כל כמה שקנאי הדת ניסו.

-התאוריה לא קיימת 150 שנה, קיימת תאוריית מוצא המינים שלה נוספו שינויים לטוב ולרע, אם זה השערות לזמן קיום היקום (לפני 10 שנים זה היה 2 מליארד שנים, היום זה 15 מליארד שנים), אם זה סילופים שהגיעו מאנשי נאצים, או אם זה הליכה עם ראש בקיר (הקיר הוא תאוריה מלאת חורים זו) מצד המדענים של ימינו, התאוריה הזו למעשה חופפת לההגדרה שנתתי: "אנשים שנקודת מבטים על החיים היא חומרית וריקנות".

גם "התאוריה" הזו מציבה לנו אין ספור סימני שאלה, למרות זאת ישנם פנאטים מטעם תאוריה זו\מסיונרים המנסים להפיץ אותה אם לא בחרב פיזית אז בחרב מילולית כמו דוקינס והיטשנס; בדיוק כמו שיש לתאוריית ה"מונותאיזם" אם תרצה מסיונרים פנאטים משלה, מבחינה פילוסופית: המונותאיזם המודרני אינו משאיר מקום לסימני שאלה או לפחות טוען שסימני שאלה אלה - תשובה להם טמונה כבר בכתוב, בתאוריית האבלוציה יש אין ספור סימני שאלה (אחד ממליון: איך גן חד-תאי הפך לרב תאי), המצחיק שחסידי התאוריה ממשיכים להאמין בה בעיניים עצומות מבלי למיין אמת ושקר.

אגב איסתרא, טענת שיש לי תהיות בילוגיות: מנין לך מה יש לי ומה אין?, כוונתי היתה שלמין האנושי מאז ומתמיד היו טענות כאלו, ומאז ומתמיד גם היו תאוריות סופר-דינמיות שהפריכו זו את זו והתחלפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו על זה גם ככה:

אנשים שמתים באמונה/ידיעה שאין אלוקים זה הוכחה שאין אלוקים!

לא ככה?!

הרי איך אלוקים יכול להרשות לעצמו שאנשים ימותו בלי ידיעה שהוא אכן קיים,ואל תגידו לי עכשיו "שילך ללמוד בישיבה"

למה היו אנשים שחזרו בשאלה

והיו אנשים שהיו בישיבה ולא חזרו בשובה בסופו של דבר (זה קורה הרבה בארה"ב בקהילות של חב"ד)

אין לזה הסבר,וזה סוג של הוכחה שאלוקים לא קיים ואם הוא קיים איך הוא מאפשר מצב כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו על זה גם ככה:

לא ככה?!

הרי איך אלוקים יכול להרשות לעצמו שאנשים ימותו בלי ידיעה שהוא אכן קיים,ואל תגידו לי עכשיו "שילך ללמוד בישיבה"

והיו אנשים שהיו בישיבה ולא חזרו בשובה בסופו של דבר (זה קורה הרבה בארה"ב בקהילות של חב"ד)

אין לזה הסבר,וזה סוג של הוכחה שאלוקים לא קיים ואם הוא קיים איך הוא מאפשר מצב כזה.

זה לא הוכחה לכלום, זה הוכחה שהגיון או מבט על החיים ועל מה שהם מציעים הוא שונה מאדם לאדם, הוא דבר סובייקטיבי, וכל אחד רואה את הדברים אחרת, זה לא הוכחה שיש אלוהים ולא הוכחה שחס ושלום אין כי אי אפשר להוכיח בעד או נגד, כל אחד חי עם אמונתו וכל אחד ימות איתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשבו על זה גם ככה:

לא ככה?!

בגלל שמאוחר, לגבי דגים וקשקשת וכו'.. מחר אשיב.

זה הדבר הכי הזוי ששמעתי בחיים שלי, האם החיים נגמרים כאן בעולם שלנו? הרי לאדם יש בחירה חופשית מה לבחור.

דברים פרק ל :

(טו) ר?א?ה נ?ת?ת??י ל?פ?נ?יך? ה?י?ו?ם א?ת ה?ח?י??ים ו?א?ת ה?ט?ו?ב ו?א?ת ה?מ??ו?ת ו?א?ת ה?ר?ע:

(טז) א?ש??ר א?נ?כ?י מ?צ?ו??ך? ה?י?ו?ם ל?א?ה?ב?ה א?ת י?ק?ו?ק א?ל?ה?יך? ל?ל?כ?ת ב??ד?ר?כ?יו ו?ל?ש??מ?ר מ?צ?ו?ת?יו ו?ח?ק??ת?יו ו?מ?ש??פ??ט?יו ו?ח?י?ית? ו?ר?ב?ית? ו?ב?ר?כ?ך? י?ק?ו?ק א?ל?ה?יך? ב??א?ר?ץ א?ש??ר א?ת??ה ב?א ש??מ??ה ל?ר?ש??ת??ה?:

(יז) ו?א?ם י?פ?נ?ה ל?ב?ב?ך? ו?ל?א ת?ש??מ?ע ו?נ?ד??ח?ת?? ו?ה?ש??ת??ח?ו?ית? ל?אל?ה?ים א?ח?ר?ים ו?ע?ב?ד?ת??ם:

(יח) ה?ג??ד?ת??י ל?כ?ם ה?י?ו?ם כ??י א?ב?ד ת??אב?דו?ן ל?א ת?א?ר?יכ?ן י?מ?ים ע?ל ה?א?ד?מ?ה א?ש??ר א?ת??ה ע?ב?ר א?ת ה?י??ר?ד??ן ל?ב?א ש??מ??ה ל?ר?ש??ת??ה?:

(יט) ה?ע?יד?ת?י ב?כ?ם ה?י?ו?ם א?ת ה?ש???מ?י?ם ו?א?ת ה?א?ר?ץ ה?ח?י??ים ו?ה?מ??ו?ת נ?ת?ת??י ל?פ?נ?יך? ה?ב??ר?כ?ה ו?ה?ק??ל?ל?ה ו?ב?ח?ר?ת?? ב??ח?י??ים ל?מ?ע?ן ת??ח?י?ה א?ת??ה ו?ז?ר?ע?ך?:

(כ) ל?א?ה?ב?ה א?ת י?ק?ו?ק א?ל?ה?יך? ל?ש??מ?ע? ב??ק?לו? ו?ל?ד?ב?ק?ה בו? כ??י הו?א ח?י??יך? ו?א?ר?ך? י?מ?יך? ל?ש??ב?ת ע?ל ה?א?ד?מ?ה א?ש??ר נ?ש??ב??ע י?ק?ו?ק ל?א?ב?ת?יך? ל?א?ב?ר?ה?ם ל?י?צ?ח?ק ו?ל?י?ע?ק?ב ל?ת?ת ל?ה?ם: פ

אלוקים נותן לאדם את הבחירה, אבל אומר כדי לך לבחור בחיים [חיים- תורה משולה לחיים ] עץ חיים היא למחזיקים בה

דברים פרק יא

(כו) ר?א?ה א?נ?כ?י נ?ת?ן ל?פ?נ?יכ?ם ה?י?ו?ם ב??ר?כ?ה ו?ק?ל?ל?ה:

(כז) א?ת ה?ב??ר?כ?ה א?ש??ר ת??ש??מ?עו? א?ל מ?צ?ו?ת י?ק?ו?ק א?ל?ה?יכ?ם א?ש??ר א?נ?כ?י מ?צ?ו??ה א?ת?כ?ם ה?י?ו?ם:

(כח) ו?ה?ק??ל?ל?ה א?ם ל?א ת?ש??מ?עו? א?ל מ?צ?ו?ת י?ק?ו?ק א?ל?ה?יכ?ם ו?ס?ר?ת??ם מ?ן ה?ד??ר?ך? א?ש??ר א?נ?כ?י מ?צ?ו??ה א?ת?כ?ם ה?י?ו?ם ל?ל?כ?ת א?ח?ר?י א?ל?ה?ים א?ח?ר?ים א?ש??ר ל?א י?ד?ע?ת??ם: ס

ומבואר בתורה בפירוש שיש לנו את הבחירה לשמור את המצוות, הרי עצם הצווי של אלוקים לשמור מצות ועצם הדבר שיש על כך שכר ועונש מוכרח הדבר שהדבר תלוי בבחירת האדם, מי שמוכרח במעשיו לא מקבל שכר.

ומי שבחר להיות אפיקורוס יענש קשות על כך שהפנה עורף לאלוקיו, והתעלם מדבר ה' בדיברה הראשונה אנכי ה' אלוקיך וגו'.

ויענש עוד על כל מצוה ומצוה שלא קיים, ועל כל עבירה ועבירה שהוא עבר.

[דרך אגב, רוב החוזרים בשאלה עדיין מאמינים בבורא, אלה הולכים בדרך אחרת , או שקשה להם דרך התורה ,הרבה פעמיים זה קורה לבני נוער ובסופו של דבר הם חוזרים , אני מכיר אלפי חוזרים בשאלה ,אבל שוב הם מאמינים והכל,רובם, חוזרים בתשובה יש בהרבה יותר... כולל כאלה שחוזרים ועדייןלא כובשים כיפה]

סלח לי אבל אתה מעורר רחמים. "יורדת לו האמונה" ? אז האמונה היא איזהשהוא מדד, שככל שהוא נפתח לדברים חדשים וידע חדש (ולא נאטם כמוך) המדד יורד ? זה פתטי בצורה שאני לא יכול לתאר.

הוכחות הבורא ? איזה הוכחות ? ואל תביא לי סרטון של שלוש שעות מאתר שטיפת מוח כמו שופר, אני רוצה משהו חד וחלק. אם יש לך הוכחה שכזו הייתי בכיף מוכן לשמוע אותה, לקרוא או לראות אותה. גם בקשר להסבר הפסוק שהבאתי - למי אכפת איך מסבירים אותו ? מה זה משנה, אתה ממילא תביא איזה פרשנות של רש"י או קסוטו או האלוהים שלך יודע מה - ממש לא מעניין אותי. אני בכל מקרה מבין את המשפט איך שאני מבין אותו ושום פרשנות לא תשנה את זה.

איך אתה רוצה שאני אתיחס אלייך? אם "הדיבור "הזה?

כן ידידי יש דרגות באמונה, יש אחד מאמין בלב ולא עושה את מה שכתוב בתורה וכו. וכו..

תראה לא רציתי לכנס לדיונים, כי מה יצא בתלכס? אם תבטיח לי מתי שאביא לך הוכחה על מעמד הר סיני [שכך זה גם הוכחה לבורא] אתה תקבל את האמונה בבורא?

[ברור לי שתנסה להפריך, אבל אם לבסוף הפרכתי לך הכל, אז? תאמין? אם לא, אז שלום שלום]

תראה את כוחה של האמונה,ויכוח מרתק בין שני ניצולי שואה, הממחיש את חוזקו של אדם המאמין באמת בכל מצב שהוא.

ויכוח בין הרב לאו לבין טומי לפיד ז"ל. [עזוב את זה שהרב לאו לא מתעסק בהוכחות ,השאלות של טומי יש להם תשובה במפורש בתורה הרב לאו בסוף הדיון נותן חלק קטן מאוד,אבל הבאתי את זה כדי לראות לאיזה אמונה אדם יכול להגיע]

http://www.tsofar.com/zofar/mashtap/show.asp?id=715

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני זה שאתה מביא פסוקים מהתנ"ך זה לא אומר שאני אמור להאמין להם כמו תוכי כמוך

והזוי זה אתה

זאת הדעה שלי ותדע להתמודד איתה כמו שאתה רוצה שאני יתמודד איתך

אבל אתה לא יכול כי אתה לא מקבל את הצד האחר אתה תמיד חושב שאתה צודק

יש אנשים שכול עוד לא ראו את אלוקים לא יאמינו בו

למה? ככה!

אם הם כאלה טיפשים מעצבנים שמאלנים וכול מה שאתה חושב שהם אז מי שברא אותם ככה זה אלוקים,תאשים אותו

ואל תגיד לי זכות הבחירה

זכות הבחירה קיימת כאשר אתה יודע עובדה מוצקת

כמו למשל אני יודע שאם אני יעשה עבירה חמורהאני יכנס לכלא,זה בחירה,אני בוחר לא לעשות את זה בגלל הכלא ובגלל עוד דברים

אמונה באלוקים זה לא בחירה,זאת צורת מחשבה וצורת אמונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי שאתה עדיין ילדון, לא קראתי לך הזוי, אלה הדברים שנאמרו הזויים.

תלך עם קו המחשבה העקומה הזאת אין לי בעיות, אל תאמין עד שתראה, את השכל שלך ראית פעם? תענה לי? לא? אז הוא לא קיים.

לא כתבתי שום דבר על מי שלא מאמין, אז אל תכניס מילים שלא כתבתי.

עצם זה שיש לך בחירה לעשות מצוות או לא לעשות, זאת הבחירה אף אחד לא כופה עלייך בהחלטה [גם לא הבורא]

לשם כך אתה מקבל שכר, אם היית שעושה כל מה שאומרים לך,כאן אין לך בחירה חופשית.

יוצא שאם אתה בוחר להקשיב לאלוקים וללכת בדרכיו אתה תקבל שכר ואם לא תקשיב אז לא תקבל .[תכנס לכלא]

"אני יודע שאם אני יעשה עבירה חמורה אני יכנס לכלא,זה בחירה,אני בוחר לא לעשות את זה בגלל הכלא ובגלל עוד דברים".

אמרו חז"ל: "העולם הזה דומה לפרוזדור,

הכן עצמך כדי שתכנס לטרקלין",

ורק מי שטרח להכין סעודתו לפני ערב שבת - יזכה לאכול בשבת.

האלוקים נתן בחירה לאדם לעצום את העיניים לנוכח האמת, ולכן תמיד תהיה בחירה חופשית לאדם. גם לחילוני, וגם לאדם הדתי.

תמיד תהיה בחירה לאדם, גם כאשר ההוכחות יהיה ברורות בכל מאת האחוזים. תמיד תהיה בחירה לאדם, מכיוון שיש בנו גם רגש ולא רק שכל, והרגש תמיד יאפשר לנו לכפור בשכל ולחטוא.

חטא העגל הוכיח שגם בראייה מוחלטת של ההשגחה העליונה, לאחר מחזה נסים כקריעת ים סוף ומכות מצרים - ניתן לכפור בטובתו של מקום. לעומת זאת ראינו במהלך ההיסטוריה אלפי יהודים ויותר שהיו מוכנים למות עבור יהדותם, והם לא חזו גם בנס הלא-טבעי הקטן ביותר.

זאת, כי השכל לא יכול לשלול לנו את הבחירה. שום הוכחה לא יכולה לשלול את הבחירה. אנו בוחרים אם להקשיב לשכלנו או להכנע למאווי לבנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אנשים שכול עוד לא ראו את אלוקים לא יאמינו בו

למה? ככה!

זו בחירה שלהם אם להאמין או לא אבל:

א.שלא יצהירו שאינו קיים כי אינם יכולים לדעת אם כן או לא.

ב.שלא ינסו להוכיח שאינו קיים כי אינם יכולים לעשות זאת בכל דרך שהיא.

ג.שיכבדו את מי שמאמין.

ורגע, רוחות רפאים שאתה מעלה בסיאנס אתה כן יכול לראות?.

גלי רדיו אתה יכול לראות?, חור שחור?. ממתי זה אומר שאלה אינם קיימים?, תהייה רציני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני יהיה רציני ?!

גלי רדיו אתה יודע שהם קיימים בלי לראות אותם,אתה רואה את התוצאות בשטח.

את אלוקים אני לא רואה ולא רואה תוצאות שבאות ממנו שאני צריך לעשות X,Y מצוות.

סיאנס? עדין לא עשיתי,ומי שעשה לא שאל אם אלוקים קיים והאם צריך לקיים מצוות

אז תפסיק לתת דוגמאות לא קשורות אתה לא משכנע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך פיצול? הרי לפי ההודעות שלך לפני כמה עמודים יצא לי לראות שאתה כן מאמין.

גלי רדיו אתה יודע שהם קיימים בלי לראות אותם,אתה רואה את התוצאות בשטח.

בדיוק כך אפשר לדעת שיש בורא לעולם,רק שתדע היהדות סולדת לאמונה עיוורת,הכל מתחיל מידע ואחר כך עולים בסולם של האמונה [אמונה מלשון אמון]

סיאנס? עדין לא עשיתי,ומי שעשה לא שאל אם אלוקים קיים והאם צריך לקיים מצוות

בן כמה אתה? אני מכיר אישית כמה שעשו, ולגבי השאלה האם יש בורא, כידוע יש כמה שאלות שהנשמה אין לה רשות לענות, אם יש בורא, אם יש עולם הבא וכו.. הכוס מתפוצצת, שאר הדברים היא יכולה לענות,והיא גם יכולה לשקר, יש להבין הנשמות שאפשר לעלות בסיאנס זה רק נשמות שנמצאות בכף הקלע[יש אפשרות גם ממקומות אחרים אבל בדרך כלל רק מכף הקלע] ,אותה נשמה תשאר אם אותן תאוות שהיו לה בעלום הזה,לכן היא יכולה לשקר וכו... ויש איסור לעשות זאת.

בספר דברים [פרק יח, ט] נאמר:

"אתה בא אל הארץ אשר ה' אלוהיך נותן לך - לא תילמד לעשות כתועבות הגויים ההם. לא ימצא בך מעביר בנו וביתו באש, קוסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף, וחובר חבר ושואל אוב וידעוני ודורש אל המתים"

מעביר בנו ובתו באש - עבודה זרה לאליל כנעני שהיתה נהוגה בארץ כנען הקדומה, בה היו האנשים מעבירים את ילדיהם מעל האש, כסימן של אמון ומוכנות להקריב את הילד לאליל הכנעני. לפי חלק מהפירושים המסתמכים בין השאר על הפסוק בירמיהו (פרק ז', לא) מדובר על שריפת הילדים באש ממש, כקורבנות לאליל הכנעני. העונש על כך הוא מיתה.

קוסם קסמים - הכוונה לאדם שעושה מעשים שונים (כמו להסתכל בכדור בדולח או משהו בוהק, לטמון ראשו בחול וכו') במטרה לדעת את העתיד, והוא הולך ומספר מה עתיד לקרות, או אפילו "ממה ראוי להזהר" בשל כך. ראה עוד במשנה תורה (הלכות עבודה זרה, פרק יא, ו). העונש על כך הוא מלקות.

מעונן - אסטרולוג. אדם המסתכל בכוכבים וקובע על פיהם מתי ראוי לעשות דבר מסויים, מתי החודש טוב או רע, מתי יש בו מזל וכו'. העונש על כך הוא מלקות. ראה עוד במשנה תורה (אותו מקום, הלכה ח).

מנחש - כל אדם שמחליט לשנות את דרכיו או לעשות מעשה מסויים בהתאם למאורע שלא קשור לדבר. למשל מישהו ששומע קול עורב ליד ביתו ומחליט שאסור לו לצאת מהבית באותו היום (וכנראה גם מישהו שמתרחק ממקום בגלל שהוא רואה בו חתולה שחורה). ראה עוד במשנה תורה (אותו מקום, הלכה ד). הרמב"ם מוסיף בהלכה ה, שמנחש הוא גם מי שמכין סימנים מראש כדי לדעת מה לעשות (במקור "המשים לעצמו סימנים, אם יארע לי כך וכך אעשה דבר פלוני, ואם לא יארע לא אעשה, כאליעזר עבד אברהם"). אך הראב"ד חולק על כך (באותו מקום). דינו של המנחש הוא קבלת מלקות.

מכשף - מכשף הוא אדם שעושה מעשה כלשהו (כמו עשיית מרקחת או הקטרת קטורת) ומראה בכך לאנשים איזו תופעה שנראית בלתי-טבעית. על כך חלוקות הדעות בין הפוסקים, האם המכשף באמת משנה את המציאות או שהוא רק יוצר אשליה כאילו הוא משנה את המציאות. בתורה נאמר "מכשפה לא תחיה" מכיוון שהיה זה מנהג הנשים לעסוק בכישוף בימי קדם (ראו על כך סנהדרין דף ו). דינו של המכשף הוא מיתה. בימינו יש החולקים האם מותר לעשות קסמים (שהם כמובן אחיזת עיניים), כאשר מודיעים מראש שמדובר בתעלול ולא בכישוף אמיתי.

חובר חבר - אדם שלוחש לחבירו לחשים תוך כדי אחיזת חפץ או ריקוד כלשהו, וזאת במטרה להגן עליו ממחלות או ממזיקים באמצעות הלחשים. המשנה תורה (אותו מקום, הלכה יב) מסביר שהלחש לא מועיל בכלום, אך יש היתר לעשותו לאדם שננשך על ידי נחש או עקרב כדי לחזק את דעתו (כי אנשים היו מאמינים שהלחישה מועילה להם). אך שלא בשעת סכנה, העונש על לחישה הוא מלקות (ואם זו היתה לחישה בלבד בלא מעשה, העונש על כך הוא מכת מרדות).

שואל אוב - מה שנקרא כיום בשם "מדיום" (ונעשה גם באמצעות סיאנס). אדם שעושה מעשה כלשהו (הקטרת קטורת או החזקת עצם) כדי להעלות את נשמת המת. ראה בספר שמואל א (פרק כח) על בעלת האוב שהעלתה את שמואל לפני שאול. יש חולקים אם שואל באוב באמת מעלה את נשמת המת או רק מתעתע באנשים שהוא עושה זאת. בכל אופן העונש על העלאה באוב הוא מיתה, והשואל באוב חייב מלקות.

שואל ידעוני - ידעוני הוא אדם שעושה מעשה (כמו להניח עצם בפה או להקטיר) כדי שהמתים יגלו לו את העתיד. ראה על כך משנה תורה (אותו מקום, פרק ו, הלכה ד). העונש על כך הוא מיתה, והשואל את הידעוני חייב מלקות.

דורש אל המתים - אדם שעושה מעשה כלשהו (כמו לשון בבית קברות או להקטיר קטורת) כדי ליצור קשר עם המתים (לדוגמה, כדי שיבוא אליו המת בחלום). ונראה לי שמדבר גם בסיאנס. העונש על כך הוא מלקות.

את הדברים הבאים ראוי שלא לקרוא, אלא אם כן אתה בטוח שאתה בריא בנפשך ומסוגל לקרוא על כף הקלע, סיאנס והעונשים הכרוכים בכך, תוך אמונה וביטחון בקב"ה.

הסיאנס ורוחות בכף הקלע:

הסיאנס הוא מעשה שנועד כדי ליצור קשר עם המת [לדרוש אל המתים], אך איסורו נובע מאיסור ההעלאה באוב. בסיאנס, מספר אנשים ומדיום [בד"כ] מניחים את ידם על כוס זכוכית לפני לוח אותיות ומבקשים לתקשר עם המת. יחד הם כולם מזיזים את הכוס על לוח האותיות על פי תחושה של הכוס המכוונת את היד שלהם. כך הם שואלים שאלות וקוראים את התשובות על גבי הלוח.

בסיאנסים רציניים יותר הכוס מסוגלת לזוז בעצמה, או שהרוח נכנסת בגוף המדיום ומדבר מגרונו [באמצעות דיבוק].

על פי מה שהבנתי מתורת האר"י [שער הגילגולים], הסיאנס מובן היטב.

הגהינום נועד כדי לתקן את הנשמה החוטאת כדי שתזדכך ותוכל להגיע שלמה וטהורה לגן-עדן. אך רשעים שחטאו מאוד נכרתים מעם ישראל ולא זוכים לתיקון בגהנום [כי לא מוכנים לקבל אותם, לא בגן-עדן ולא בגהנום]. במקום זאת הם נזרקים לכף הקלע [כף הקלע הוא העולם הזה, היכן שרודפים אותם כל הזמן מזיקים שונים].

הרוחות בכף הקלע מנסות כל הזמן להתגלגל בחפצים שונים כדי לתקן מעט מהחטאים שחטאו כדי שיוכלו להגיע לתיקון בגהנום, ואז להגיע לחלקה הנמוכה ביותר בגן-עדן. בכף הקלע הרשעים מחפשים כל דרך לברוח מהמזיקים שרודפים אחריהם וכאשר הם מוצאים אדם טמא [או שחטא בחטא שטימא אותו באותו הרגע] הם מנסים להיכנס בו, מה שיוצר את התופעה של דיבוק [כמובן שדבר שכזה יכול לקרות, רק כאשר ניתנת גם רשות מהשמים לרוח להכנס באדם חוטא].

לרוחות בכף הקלע אין צורה מוגדרת, והן מאוד קטנות בגלל חטאיהם [לעיתים הן בגודל של גרעין אפונה], ולכן הן יכולות לצאת מהאדם אליו נכנסו דרך הזרת בכף הרגל, בלי לגרום לנזק רב.

בסיאנס, רוח המת למעשה נלכדת בתוך הכוס [גילגול בדומם הוא עונש קשה בתורת הגלגולים]. רוב הרוחות המגיעות לסיאנס הן רוחות מכף הקלע, אך יתכן שאפשר להעלות גם רוחות מדרגות מאוד נמוכות מאוד בגן-עדן. אני מתאר לעצמי שבעלת האוב [בספר שמואל] הצליחה להעלות את שמואל הנביא לפני שאול, היות וניתנה לכך רשות מיוחדת משמים, או בגלל גדלותו של שאול].

רוחות המועלות בסיאנס מגיעות בד"כ מכף הקלע, ולכן זה נפוץ שהן יספרו על חטאים שהן חטאו בחייהם, לדוגמה שהן התאבדו [אחד מהחטאים החמורים בתורה], עסקו בעריות או עסקו בעצמם בסיאנס בחייהם \ולכן הן נענשות בכך]. פעמים רבות הרוחות מבקשות תיקון, קדיש, או פנייה לקרוב משפחה [כמו בן או בת] כדי להחזירם למוטב [כי ילד שחוזר בתשובה מתקן בכך גם את נשמות הוריו].

כאשר הרוח נמצאת בתוך הכוס היא למעשה מתגלגלת בתוכה [מה שמהווה בושה ועינוי גדול לרוח הנכלאת בכוס], כך למעשה הרוח דוחפת את הכוס לעבר האותיות. אך ברוב המקרים אין לרוח מספיק כח כדי להזיז חפץ דומם, ולכן היא רק מכוונת את הידיים הנוגעות בכוס לכיוון האותיות.

לאחר עריכת הסיאנס היושבים משחררים את הרוח מהכוס, אחרת היא תשאר כלואה בחדר. אך גם כאשר היא משוחררת היא יכולה להשאר בחדר ולעקוב אחרי האנשים שהעלו אותה.

כידוע, רק בסיאנסים רציניים מאוד [בשילוב עם מדיום] הכוס יכולה לזוז מעצמה. ברוב הסיאנסים האנשים פשוט מרגישים כח מסתורי שמכוון את הידיים שלהם לכיוון האותיות הנכונות. אך זה לא מה שמוכיח שהסיאנס הוא אמיתי. מה שמוכיח את התקשור עם הרוחות הוא התשובות שמתקבלות בסיאנס, תשובות שרק הרוח יכולה לדעת אותם [כמו למשל מי היא היתה בחיים שלה, איפה היא היתה גרה. פעמים רובת היא מבקשת לדבר עם אחד מקרובי המשפחה שלה על דבר מסויים וכו'].

בנוסף, קשה להאמין שיש למתקשרים חילוניים איזה אינטרס לשקר כדי לקרב אנשים לתורה והיהדות, או להרחיק אנשים אחרים מעיסוק בסיאנסים. בסיאנסים רבים, מדווחים חילוניים שהרוח ביקשה מהם לומר עליה קדיש או לשמור שבת!

עם זאת, יש להבין כי הרוחות המגיעות בסיאנס היו פעם בני אדם לכל דבר, כך שהן גם מסוגלות להתכתב כבני אדם וגם לשקר כבני אדם. ומכיוון שרוב הרוחות המועלות בסיאנסים הן רוחות של רשעים, רובם באמת משקרים. רוח של רשע פלוני יכולה להיכנס בכוס ולשקר שהיא יצחק רבין לדוגמה, או לספר סיפורי מעשיות שלא היו ולא נבראו.

לכן זה כלל ידוע אצל כל העוסקים בסיאנסים, שכל הדברים שאומרות הרוחות הוא בעירבון מוגבל.

עוד כלל ידוע הוא שרוחות לא יכולות לספר כמעט דבר על העולם הבא או על האלוקים, כי לא ניתנת להם הרשות לכך משמים. יש המדווחים כי לאחר שהם שאלו את הרוחות שאלות על אלוקים התנפצה הכוס או נפלה המנורה.

מעניין לציין שעורכים רבים של סיאנסים מודים שכמעט ואי אפשר לערוך סיאנס ביום השבת, ושרוחות לפני יום השבת מתחננות שישחררו אותם מהכוס. תורת האר"י באמת מספרת שביום השבת ניתנת מנוחה ליושבי הגיהנום [ויתכן שגם לרוחות המועלות בסיאנסים].

הסכנות:

הסכנות לעוסקים בסיאנסים ידועות גם הן. לא פעם דיווחו הרוחות בסיאנס למישהו מהיושבים כי נגזר עליו למות [כנראה גם בעקבות החטא של העיסוק בסיאנס].

אך הסכנה הנפוצה ביותר היא כאשר הרוח מחליטה לעקוב אחרי האנשים העורכים את הסיאנס [בעיקר כשהיא כועסת או ממורמרת - המצב של רוב הרוחות המועלות מכף הקלע]. ומכיוון שכל העוסקים בסיאנס הם חוטאים, ניתנת לרוח המועלת בסיאנס את הרשות לפגוע באנשים שהעלו אותה.

דיווחים שונים [חלקם הופיעו בעיתונות] מספרים על רוחות שלא עזבו את האנשים שהעלו אותם, חלקן היו מסוגלות להפיל אדם במדרגות, לגרום לסיוטים, להזיז או לשבור חפצים בחדר, להיכנס כדיבוק, לגרום לחולי, או אפילו לעצור את פעימות הלב [יצירת התקף לב] או לגרום לאדם להשתגע לחלוטין.

נשים שעסקו בסיאנס איבדו פעמים רבות את עוברן בחודש השמיני, או מעט לפני הלידה. מקורות ביהדות באמת מספרים שהעוסקים בכך יענשו בילדיהם.

האיסור ביהדות לסיאנס נובע מאיסור העלאה באוב, שדינו מיתה. גם הדורש אל המתים חייב מלקות, כך שהאיסורים על כך כבדי משקל ומסוכן לעסוק בהם.

הסיאנס אסור בתכלית האיסור מן התורה.

ישנן הרצאות רבות המופיעות ברשת על הסיאנסים, בחלקם אפשר לשמוע עדויות של חילונים גמורים שערכו סיאנסים ומדווחים על הרוח ש"ביקשה שנשמור שבת" או שיאמרו עליה קדיש. חילונים אחרים מספרים על מקרים שקרו להם בעקבות העיסוק בסיאנס \כמו הפלת העובר פעמיים בחודש השמיני] או הרוח שעקבה אחריהם לבית. בחלק מההרצאות ניתן גם לראות קטעים מתוך סיאנס מצולם.

סיאנסים בצבא [שני חיילים שערכו מאות סיאנסים עד שהחליטו לחזור בתשובה]:

http://yehudim.net/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=51

סיאנסים בשידור חי:

http://www.tsofar.com/zofar/mashtap/show.asp?id=8159

ועוד הרצאות רבות וקטעים מצולמים מתוך סיאנסים ודיווחים של מתים קליניים:

http://www.sodot.tv/Site/TopBarList.asp?CategoryID=4&SubID=4&id=4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[br]פורסם בתאריך: 14.09.2008 בשעה 01:47:07

תגובה לדבריו של איסתרא בלגינא מעליי.

-התאוריה לא קיימת 150 שנה, קיימת תאוריית מוצא המינים שלה נוספו שינויים לטוב ולרע,

"מוצא המינים" היא תאוריית האבולוציה. הבסיס שלה בן 150 שנה, מאז נוספו רק שכלולים.

אם זה השערות לזמן קיום היקום (לפני 10 שנים זה היה 2 מליארד שנים, היום זה 15 מליארד שנים),

פשוט לא נכון. ראשית, גיל היקום לא מעניין את האבולוציה. גיל כדור הארץ, לעומת זאת, מאוד מעניין, וזו אחת התחזיות של האבולוציה שהתגלו כנכונות. אגב, יש לך טעות בשני האומדנים של גיל היקום: היום מדברים על 13.7 מיליארד, לפני עשר (או אולי 15?) דיברו על 12-15 מיליארד. לא שינו את התאוריה, קיבלו נתונים מדוייקים יותר שאיפשרו לקבל הערכה מדוייקת יותר. שני מיליארד? אין לי מושג מאיפה שלפת את המספר המוזר הזה.

אם זה סילופים שהגיעו מאנשי נאצים,

למה סילופים צריכים לעניין אותנו?

או אם זה הליכה עם ראש בקיר (הקיר הוא תאוריה מלאת חורים זו) מצד המדענים של ימינו,

יש בה כמה חורים. אנחנו סוגרים אותם. כשדארווין כתב את "מוצא המינים", היו בתאוריה הרבה יותר חורים. אז מה? אף אחד לא טען שהאבולוציה היא התאוריה הגדולה שמסבירה את הכל.

גם "התאוריה" הזו מציבה לנו אין ספור סימני שאלה, למרות זאת ישנם פנאטים מטעם תאוריה זו\מסיונרים המנסים להפיץ אותה אם לא בחרב פיזית אז בחרב מילולית כמו דוקינס והיטשנס; בדיוק כמו שיש לתאוריית ה"מונותאיזם" אם תרצה מסיונרים פנאטים משלה, מבחינה פילוסופית: המונותאיזם המודרני אינו משאיר מקום לסימני שאלה או לפחות טוען שסימני שאלה אלה - תשובה להם טמונה כבר בכתוב, בתאוריית האבלוציה יש אין ספור סימני שאלה (אחד ממליון: איך גן חד-תאי הפך לרב תאי), המצחיק שחסידי התאוריה ממשיכים להאמין בה בעיניים עצומות מבלי למיין אמת ושקר.

סימני השאלה שלך הם דווקא היתרון של המדע על הדת: המדע לא טוען שכל התשובות כבר מצויות בידיו.

דווקא יש כמה הסברים אפשריים לדבר בה התפתחו יצורים רב-תאיים. סביר להניח שלעולם לא נוכל לדעת בוודאות מי מהם הוא הנכון. אז מה?

ואתה מתבלבל בין "עדיין אין לנו תשובה חד משמעית" לבין שקר. אין שקרים בתאוריה שמחזיקה מעמד כבר 150 שנה. במקרה הגרוע ביותר יש בה טעויות.

אגב איסתרא, טענת שיש לי תהיות בילוגיות: מנין לך מה יש לי ומה אין?, כוונתי היתה שלמין האנושי מאז ומתמיד היו טענות כאלו, ומאז ומתמיד גם היו תאוריות סופר-דינמיות שהפריכו זו את זו והתחלפו.

בסדר, ניסוח לקוי: התכוונתי שלכל התהיות הביולוגיות שהעלית בהודעה הקודמת שלך יש תשובות בתורת האבולוציה.

נ.ב. שכחת להתנגד לכבידה. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך פיצול? הרי לפי ההודעות שלך לפני כמה עמודים יצא לי לראות שאתה כן מאמין.בדיוק כך אפשר לדעת שיש בורא לעולם,רק שתדע היהדות סולדת לאמונה עיוורת,הכל מתחיל מידע ואחר כך עולים בסולם של האמונה [אמונה מלשון אמון]בן כמה אתה? אני מכיר אישית כמה שעשו, ולגבי השאלה האם יש בורא, כידוע יש כמה שאלות שהנשמה אין לה רשות לענות, אם יש בורא, אם יש עולם הבא וכו.. הכוס מתפוצצת, שאר הדברים היא יכולה לענות,והיא גם יכולה לשקר, יש להבין הנשמות שאפשר לעלות בסיאנס זה רק נשמות שנמצאות בכף הקלע[יש אפשרות גם ממקומות אחרים אבל בדרך כלל רק מכף הקלע] ,אותה נשמה תשאר אם אותן תאוות שהיו לה בעלום הזה,לכן היא יכולה לשקר וכו... ויש איסור לעשות זאת.

למי שהביא אותך יש פיצול

תסתכל אתה כמה עמודים אחורה שאמרתי שאני במצב שאני בודק!

אני בודק,חוקר,רואה מה כול צד אומר.

לעמותך שמאמין אמונה עיוורת וגם ככה אתה נשמע

אנשים כמוך רק מגעילים אותי כמו הדת שלך

אתה מתנשא ואל תפנה אלי יותר!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שקורה לאדם שאין מענה בפיו, שלום שלום ולא להתראות.אתה בודק כאן בפורום? רובם כאן לא מאמינים,אם לא הייתי כאן היו יותר חוגגים

אני יכול לתת לך פורום מקצועי לראות את הדת ופורום נגדי שנגד [ואז תעשה את השיקולים האישיים שלך]

לא אמרתי שזה סותר

בכול מקרה כנראה שלעולם לא נדע אם יש דבר כזה דת או אין

אלוקים(כוח עליון) בטוח יש,אם הוא רוצה שנתפלל אליו או לא זה אף אחד לא ידע לעולם.

אני מאחל לך שרק תצליח!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה קשה להבין שאני מאמין בטבע אלוקים תמנון מה זה משנה איך תקרא לזה

אני מאמין ויודע וידוע שיש דבר כזה טבע

משהו שמשליט סדר בכול העולם

סתם דוגמא אם מחר מוצאים תרופה לסרטן ולאיידס יום למחרת יש 2 מחלות קטלניות חדשות

מי גורם לזה?? תקרא לזה איך שאתה רוצה.

לחבר את זה עם הדת ?! קשה לי !

הבעיה שלך שאין לך הכנה למוח אתה רואה את הדברים כשחור ולבן.

תאמין לי כול הדת מובססת על צביעות אחת גדולה.הייתי בישיבה חודש בארה"ב.

היה איזה חרדי שעשה לי איזה קטע לא יפה,הוא בא אלי עושה לי "סתכל לי בעיניים ותגיד לי שאתה סולח לי"

ואני רואה שהוא עושה את זה בצביעות ואין 0.00001 % אמיתיות מהלב במה שהוא אמר.

הוא היה חייב לבקש ממני סליחה כי אם לא הייתי סולח לו זה היה "נרשם" לו בשמיים.

היה גם חרדי שהיה צריך להקפיץ אותי הביתה מהישיבהו,בסוף התקשרתי אליו אמרתי לו שיש לי טראמפ וככה אני לא ילחיץ אותו וייפריע לו (היה יום שישי לקראת שבת)

שאמרתי לו את זה הוא התעצבן וכעס עלי ממש.וזה למה ? הוא הסביר לי יותר מאוחר שבגללי הוא פספס מצווה.

הרגשתי גואל!!

וכמה שחצנות וגאווה יש בהם על הגויים ועל החילוניים.

יש כאלה שאני שומע שאומרים שגזל מגויים לא נחשב גזל,או שהייתי עם חבר דתי בפאבוהמלצרית הגוייה שכחה להוסיף משהו לחשבון אז הוא לא רצה להזכיר לה כי היא גויה וזה בסדר לא לשלם לגויה,וחבר אחר חילוני לגמרי ממש רב איתו כדי שכן נזכיר לה ונשלם.בסוף שילמנו.

אני יכול לתת עוד הרבה דוגמאות

שלום ולא להתראות!!!!!!!!!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשיב לך שאתפנה בעבודה. בכלליות לא כל מי שנראה חרדי זה אומר שהוא עושה מה שכתוב בתורה.

הבנתי אותך, אתה מאמין בכוח עליון אבל שהוא לא קשור לדת [מתעסק עם בני-אדם, בדיוק כמו דעתו של איינשטיין]

סתם ככה מה יותר הגיוני, כוח עליון שברא אותנו ככה לסתם? או כוח עליון שברא אותנו למטרה מסומיית? מה יותר הגיוני?

[אין לי כוח לכנס לדיונים,רוצה הוכחה למעמד הר סיני? שכך מראה שהבורא כן מתעסק עם בני- אדם?]

תראה לגבי ה"חרדים" שציינת הם לא התנהגו כהלכה,

הבעיה היא שלא צריך להכליל.

וכמה שחצנות וגאווה יש בהם על הגויים ועל החילוניים.

חלילה לשנוא , צריך לכבד ולהאיר פנים לכל אדם באשר הוא.

יש כאלה שאני שומע שאומרים שגזל מגויים לא נחשב גזל,או שהייתי עם חבר דתי בפאב והמלצרית הגוייה שכחה להוסיף משהו לחשבון אז הוא לא רצה להזכיר לה כי היא גויה וזה בסדר לא לשלם לגויה,וחבר אחר חילוני לגמרי ממש רב איתו כדי שכן נזכיר לה ונשלם.בסוף שילמנ

בישראל מה שחייבה התורה להחזיר הוא משום מדת אהבה ואחוה , וכך ציוותה תורה גם בעניין ריבית, כשמלוים ליהודי אסור לקחת ריבית, אף שחיוב הריבית הניתן בהסכמה אין בה גזל, מכל מקום ציוותה תורה להתנהג במידת האחוה כלפי כל העם היהודי ולהלוות ללא ריבית.

כל העניין המצוה של התורה זה בין יהודי ליהודי, אבל ברור שלא צריך לגזול את הגוי [שלא יהיה חילול ה']

לפי ספר בראשית, כשיוצר אלוהים את האדם הוא מדבר בגוף רבים.

"ויאמר אלוהים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו"

הרי אלוהים יש רק אחד, אז למה הוא מדבר ברבים ? מבחינתי זו שגיאה בהגייה.

בתורה עצמה אנו מצווים להאמין שאלוקים אחד, "שמע ישראל ה' אלוהינו ה' אחד"! [דברים ו']. כל התורה כולה, ואפילו הפרקים הראשונים של בראשית, מתייחסים לתואר "אלוהים" כמישהו יחיד. "ויברא אלוקים", ו"לא יבראו". ו"יצר אלוקים", ולא "ויצרו". כוונת התורה היא ברורה: אלוקים הוא אחד ולא כמה ח"ו. אז מדוע כתוב בתורה "כצלמנו כדמותנו"? התורה מספרת לנו שאלוקים התייעץ עם המלאכים לפני יצירת האדם, אבל רק הוא יצר את האדם, כפי שכתוב בהמשך "ויברא אלוקים את האדם". למה אלוקים התייעץ עם המלאכים? זאת כדי ללמד אותנו צניעות, שאפילו המלך מתייעץ עם קטנים ממנו.

בתורה כתוב: כב ו?י??אמ?ר י?הו?ה א?ל?ה?ים, ה?ן ה?א?ד?ם ה?י?ה כ??א?ח?ד מ?מ??נ?ו?, ל?ד?ע?ת, טו?ב ו?ר?ע; ו?ע?ת??ה פ??ן-י?ש??ל?ח י?דו?, ו?ל?ק?ח ג??ם מ?ע?ץ ה?ח?י??ים, ו?א?כ?ל, ו?ח?י ל?ע?ל?ם. כג ו?י?ש??ל??ח?הו? י?הו?ה א?ל?ה?ים, מ?ג??ן-ע?ד?ן--ל?ע?ב?ד, א?ת-ה?א?ד?מ?ה, א?ש??ר ל?ק??ח, מ?ש???ם. כד ו?י?ג?ר?ש?, א?ת-ה?א?ד?ם; ו?י??ש??כ??ן מ?ק??ד?ם ל?ג?ן-ע?ד?ן א?ת-ה?כ??ר?ב?ים, ו?א?ת ל?ה?ט ה?ח?ר?ב ה?מ??ת?ה?פ??כ?ת, ל?ש??מ?ר, א?ת-ד??ר?ך? ע?ץ ה?ח?י??ים.

- כרובים הם כמובן המלאכים, כפי שאנו רואים בעוד כמה מקומות בתורה, ולא הוזכר בריאת הכרובים לפני בריאת האדם. מכאן שאלוקים התייעץ עם המלאכים בבריאת האדם, וכך הבינו יהודים את הפסוק מאז ומעולם.

אפרט עוד....

כך מבואר במדרש [רבה בראשית ח ח]:

רבי שמואל בר נחמן בשם רבי יונתן אמר בשעה שהיה משה כותב את התורה היה כותב מעשה כל יום ויום, כיון שהגיע לפסוק הזה שנאמר ויאמר אלהים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו, אמר לפניו, רבון העולם מה אתה נותן פתחון פה למינים, אתמהא, אמר לו כתוב!, והרוצה לטעות יטעה, אמר לו הקב''ה, משה, האדם הזה שבראתי, לא גדולים וקטנים אני מעמיד ממנו?, שאם יבא הגדול [למצב שיהיה צריך] ליטול רשות מן הקטן ממנו, והוא אומר מה אני צריך ליטול רשות מן הקטן ממני?, והן אומרים לו, למוד מבוראך! שהוא ברא את העליונים ואת התחתונים, כיון שבא לברוא את האדם נמלך במלאכי השרת!!!

ועוד ביארו [שם]:

''אמר רבי שמלאי, בכל מקום שאתה מוצא פתחון פה למינים, אתה מוצא תשובה בצדה, אמרו לו המינים מה זה שכתוב נעשה אדם 'בצלמנו כדמותנו', השיב להם, תקראו מה שכתוב אחרי כך, האם כתוב: ויבראו אלהים את האדם בצלמיהם, או שמא כתוב: ''ויברא אלהים את האדם בצלמו'', כיון שיצאו המינים אמרו לו תלמידיו רבי לנו מה אתה משיב, אמר להם, שפירוש הכתוב על הדורות הבאים הנבראים על ידי שותפות מהאיש והאשה והשכינה, ולכן כתוב 'נעשה אדם' בלשון רבים.

זהו פשט הדברים, וסוד הדברים בזה נלמדים בידי חכמי הקבלה בקדושה ובטהרה בישיבות הקדושות ללימוד קבלה.

ויש גם דברים מוזרים בדת כמו גלגול נשמות שבאו לעולם כדי לתקן,ואיך אתה יודע מה התיקון שלך ?? אז התשובה לזה >> זה מה שקשה לך לעשות.

למשל אם קשה לך הכי בעולם להגמל מסקס אז זה אומר שגלגול שעבר היית סרסור או ג'יגלו ואתה צריך להגמל מסקס (חוץ מאשר עם אשתך) וככה תתקן את מה שבאת לעשות בעולם הזה ותעלה לגן עדן.

אז אם זה ככה למה אני לא זוכר מה היה לי גלגול שעבר?! אני לפחות אמור לדעת מזה.

"בדת היהודית המקובלת - בתנ"ך, תלמודים ומדרשים - אין זכר לתפיסה זאת"

העניין נכנס ליהדות בצורה מאוחרת יותר ולא בא מהיהדות המקורית, מיותר

גלגולי נשמות הוא בתורת הסוד, ולכן הועבר רק בין החכמים בזוהר הקדוש [רבי שמעון בר-יוחאי לפני כאלפיים שנה]. מסיבה זו לא תמצא את גלגולי הנשמות בתורה הנגלה.

בהחלט אדם יכול לדעת מעט על גלגולו הקודם בהתאם לקשיים שלו, שלפיהם הוא יודע מה הוא בא לתקן ומה הוא עדיין לא תיקן מגלגולו הקודם. שאלת למה אתה לא יודע - אתה לא יודע מה היית כי אם היית יודע לא היתה לך בחירה חופשית, רק מהפחד היית נהיה חרדי ולומד כל היום תורה.

ועוד דוגמא -הומאים.הומאים זה דבר מולד(לא מנסיון אישי חס וחלילה) למה אלוקים ברא הומואים אם הוא מתנגד לזה ??!!

בקיצור אני במצב שאני חוקר אין לי דעה חד משמעית לפה או לשם.

שום מחקר לא הראה עדיין כי אדם נולד בעל נטיות הפוכות [-הומוסקסואל] בגלל הרכב זה או אחר תורשתי בגופו. לא נשמעו עדיין דיווחים על "הגנים שגורמים לגבר לבחור באשה ולא בבן מינו".

הרוב המוחלט של בעלי הנטיות ההפוכות נולדים למשפחות נורמליות ואף להיפך, בן של הומוסקסואל יהיה ברוב מוחלט נורמלי לכל דבר.

דעתי הסובייקטיבית היא שהנטייה של אדם לבן מינו, לא שונה בהרבה מנטייה של גבר לילד [פידופיליה], ונרכשת פסיכולוגית.

ההוכחה הניצחת לכך, לעניות דעתי, היא המקרה הידוע של אדם בעל נטיות הפוכות שרכש זאת ממקרה אונס מיני שהתרחש בגופו כאשר היה ילד או נער. הדבר השפיע עליו באופן כזה, שגרם לו להאמין, בתת-המודע שלו, שגופו חביב על גברים יותר משעל נשים וזוהי דרך רבייתו.

אני אף שמעתי על מקרים מזעזעים של אנשים בני 40+ שנתקלו לראשונה באינטרנט בתמונות פורנוגרפיות המציגות "משכבי זכר", והדבר גרם להם להיהפך בעלי נטיות הפוכות.

לגבי למה הקב"ה ברא אנשים עם תאווה זו, ראה

http://hydepark.hevre.co.il/topic.asp?topic_id=1275799&forum_id=4142

בימנו קיים ארגון דתי בשם "עצת נפש" הפועל תחת הדרכתו של הרב שלמה אבינר, ומפעיל קווי טלפון אנונימיים לבעלי נטיות הפוכות ומארגן מפגשים עם פסיכולוגים כדי לשנות את הנטייה ההפוכה. הארגון טוען שניתן לשנות את המשיכה לבני אותו המין, ולא רק להקים משפחה כשרה בישראל, אלא אף להגיע לאהבת האשה.

[יום שני, רביעי וחמישי בין השעות 20:00 ל-23:00 בטלפון 02-6541899]

או באתר של עצת נפש:http://www.atzat-nefesh.org

ועכשיו,איך ידעו שאין דג עם קשקשים ובלי סנפיר?-לא ידעו!

כתוב"א?ת-ז?ה, ת??אכ?לו?, מ?כ??ל, א?ש??ר ב??מ??י?ם: כ??ל א?ש??ר-לו? ס?נ?פ??יר ו?ק?ש??ק?ש??ת ב??מ??י?ם, ב??י??מ??ים ו?ב?נ??ח?ל?ים--א?ת?ם ת??אכ?לו?. ו?כ?ל א?ש??ר א?ין-לו? ס?נ?פ??יר ו?ק?ש??ק?ש??ת, ב??י??מ??ים ו?ב?נ??ח?ל?ים, מ?כ??ל ש??ר?ץ ה?מ??י?ם, ו?מ?כ??ל נ?פ?ש? ה?ח?י??ה א?ש??ר ב??מ??י?ם--ש??ק?ץ ה?ם, ל?כ?ם. ו?ש??ק?ץ, י?ה?יו? ל?כ?ם; מ?ב??ש??ר?ם ל?א ת?אכ?לו?, ו?א?ת-נ?ב?ל?ת?ם ת??ש??ק??צו?. כ??ל א?ש??ר א?ין-לו? ס?נ?פ??יר ו?ק?ש??ק?ש??ת, ב??מ??י?ם--ש??ק?ץ הו?א, ל?כ?ם.

לא מצאתי אזכור לזה שלכל הדגים יש סנפיר וקשקשת.

האיזכור שלכל הדגים בעלי הקשקשת יש גם סנפירים נאמר במשנה לפני כאלפיים שנה, היא התורה שבעל פה המבארת כל פסוק מן התורה.

הכתל המערבי חרב עם בית המקדש,מה שמתפללים בו זה הכתל של הר הבית ושם יש את כל הכתלים.

הכותל העומד כיום הוא הכותל המערבי של בית-המקדש [בית - הוא שם כללי לאזור סגור מארבע פינות]. ואכן הכותל המערבי נותר חי וקיים בהחלט לכתוב בספר שלמה.

האם הוא רוצה שנתפלל? בתקופת התורה לא התפללו (היהדות של אז היתה 180 מעלות מהיהדות של היום, האם אלוהים החליט באמצע לעשות החלפת חוקים?)

התפילה היתה קיימת תמיד. בתורה כתוב כיצד אברהם אבינו התפלל, כיצד יעקב התפלל לפני פגישתו בעשיו וכן הלאה. כל ספר התהילים הקדוש מלא בתפילות ושבח לבורא עולם. התפילה היא רצויה לפני השם, כי היא מתקנת אותנו ועוזרת לנו להתקרב לקב"ה באמצעות אהבה אליו יתברך, באמצעות ההבנה שהוא הנותן לנו הכל. מאז חרב בית המקדש מהוות התפילות את עבודת הקורבנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...