דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 53 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

ממליץ לך להכנס לקישור ששניצל נתן. בייחוד לזה: http://www.hofesh.org.il/religion_merchants/tichrud_events/seminar_call.html ("מה אכפת לך לבוא לשלושה ימים של כיף?"). ולכן אם יוכיחו לי שהכל אמת אני מניח שאני כבר לא אהיה אני, כל היוותי תשתנה וכל החשיבה העצמאית וכל האינדיבידואליות שלי תזרק לפח. אני אהיה כמו זומבי, שטוף מוח. זה הבנחה שהסמינר יצליח (כמה שהייתי רוצה לחשוב שהוא לא יצליח - אני לא יודע. סה"כ אני בנאדם וזה לא פשוט להתגבר על ניסיונות אינטינסיביים לשטיפת מוח). אם יוכיחו לי דרך סמינר שהכל אמת זה יהיה עצוב מאוד, דרגה אחת מתחת למוות, שווה ערך אולי להתמכרות קשה מאוד לסמים (לא סתם המשפט של קארל מרקס - "הדת היא אופיום להמונים" - תפס כל כך טוב). אם אני אשתכנע אי פעם בקיומו של אלוהים, בדרך שהיא שונה מזאת שהוא יוכיח לכל אוכלוסיית העולם שהוא קיים (כדי שאני אהיה בטוח שזה ש"הוא דיבר אלי" לא אומר שהשתגעתי), אז זה מאוד עצוב ומביש. תמים אני לא, טיפש גם לא, אז אני מקווה שאני גם לא אגיע למצב שבו שילוב של מצב שבו אני אהיה חלש יחד עם שטיפת מוח תקרב אותי לדת.

אתה סומך על אתר חופש בעיניים עצומות[אמונה עיוורת], כי זה מה שאתה רוצה, הרי אתה לא רוצה לדעת שיש אלוקים כי אז כמו שאמרת.......

החיים הכי מאושרים זה חיים בדרך של תורה, אני מדבר מנסיון, אדם לא צריך להיות כמו דוס או לא יודע מה, אלה להכיר את הדת שלו באמת, ולראות שכמה היא תוסיף לו אושר ושמחת חיים.

פעם אחת אלוקים עשה זאת , שנגלה בהר סיני. ופעם נוספת זה יקרה בשעת משיח [ולא כדאי להיות בזמן הזה לא מוכן], . אני לא מבין מה הקשר שטיפת מוח? הרי אתה מביא טענה ואתה מקבל עליה תשובה בסיסת ולוגית, לא מכריחים אותך בכוח להאמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה סומך על אתר חופש בעיניים עצומות[אמונה עיוורת], כי זה מה שאתה רוצה, הרי אתה לא רוצה לדעת שיש אלוקים כי אז כמו שאמרת.......

החיים הכי מאושרים זה חיים בדרך של תורה, אני מדבר מנסיון, אדם לא צריך להיות כמו דוס או לא יודע מה, אלה להכיר את הדת שלו באמת, ולראות שכמה היא תוסיף לו אושר ושמחת חיים.

אני לא סומך על חופש. הפעם הראשונה שהתחלתי לפקפק בדת הייתה בגיל 10 שחבר לכיתה שלי אמר שהוא אתאיסט (ולא לי, ולא דיברתי איתו על זה). באותו רגע הבנתי פתאום שקיימת אופציה גם לא להאמין באלוהים. עד אז לא ידעתי שמחשבה כזאת קיימת בכלל. זה היה כמו אקסיומה בתת-מודע שלא יכלתי אפילו להעלות בדעתי (פשוטו כמשמעו - לא יכלתי) שהיא אולי לא נכונה. כמו שילד נוצרי בן 4 לא יכול להעלות בדעתו שסנטה לא קיים. מאז התחלתי להתעניין יותר ויותר בנושא וקראתי באופן חופשי חומרים לכאן ולכאן, בלי אף שטיפת מוח מאף אחד ומאף ספר או אתר (גם ספר או אתר לא יכולים לעשות לך שטיפת מוח. כנס להגדרה של שטיפת מוח בויקיפדיה). עיצבתי את דעתי בעצמי. תראה - כמובן שאני רוצה להאמין באלוהים. מי לא היה רוצה? זה היה פותר לי את החרדות מהמוות (הרי יש גן עדן), נותן תחושה של סדר לחיים שלי (הכל ידוע מראש ומתוכנן), מבטיח לי שהכל צודק בעולם (מי שרשע יענש בעולם הבא. זה מונע הרבה תסכולים שנוגעים לחוסר צדק כלפי) ונותן לי תחושה של ביטחון (אלוהים שומר עלי ולכן אין לי מה לפחד מתאונות דרכים, סרטן, איידס, פצצת אטום וכו'.. כל עוד אני אשמור מצוות). אבל אני לא יכול להאמין באלוהים. באותה מידה היית יכול להבטיח לי שאם אני אאמין בפיית השיניים בעולם הבא בלי קשר למה שאני אעשה אני אלך לגן עדן (זה הרבה יותר מפתה להאמין בדת כזו). אבל אני לא יכול להאמין בפיית השיניים, כי זה טיפשי. כי אני יודע שזה לא נכון. כי אני אאמין מתוך תועלתנות, וזה זיוף. אני לא באמת אאמין, אני אתחזה למאמין כדי להרוויח משהו. אני אשקר את עצמי. נניח שאני ברמת אושר 6 ואם אני אאמין אני אהיה ברמת אושר 9 (סתם מספרים). אז מה, אני אאמין בשביל להיות מאושר? אני לא יכול! זה מזויף, זה שטויות, זה טיפשי. נניח שכל מי שמאמין בסנטה קלאוס (להלן - ילדים קטנים ותמימים ומאושרים יותר מהמבוגרים, חשוב לציין) הוא ברמת אושר 9.9. אז למה שאני לא אאמין בסנטה קלאוס? כי אושר זה לא השיקול העיקרי פה.

גם בנאדם שיכור יותר שמח מבנאדם פיכח, אז למה שאני לא אהפוך לאלכוהליסט? גם בנאדם מסומם שמח יותר מאדם רגיל (כי הוא רוב הזמן בהיי), אז למה שאני לא אתמכר לסמים? זה שמשהו הופך אותך למאושר יותר זה לא אומר שהוא נכון, חכם או כדאי.

זה כמו השיר Dear God:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא סומך על חופש. הפעם הראשונה שהתחלתי לפקפק בדת הייתה בגיל 10 שחבר לכיתה שלי אמר שהוא אתאיסט (ולא לי, ולא דיברתי איתו על זה). באותו רגע הבנתי פתאום שקיימת אופציה גם לא להאמין באלוהים. עד אז לא ידעתי שמחשבה כזאת קיימת בכלל. זה היה כמו אקסיומה בתת-מודע שלא יכלתי אפילו להעלות בדעתי (פשוטו כמשמעו - לא יכלתי) שהיא אולי לא נכונה. כמו שילד נוצרי בן 4 לא יכול להעלות בדעתו שסנטה לא קיים. מאז התחלתי להתעניין יותר ויותר בנושא וקראתי באופן חופשי חומרים לכאן ולכאן, בלי אף שטיפת מוח מאף אחד ומאף ספר או אתר (גם ספר או אתר לא יכולים לעשות לך שטיפת מוח. כנס להגדרה של שטיפת מוח בויקיפדיה). עיצבתי את דעתי בעצמי. תראה - כמובן שאני רוצה להאמין באלוהים. מי לא היה רוצה? זה היה פותר לי את החרדות מהמוות (הרי יש גן עדן), נותן תחושה של סדר לחיים שלי (הכל ידוע מראש ומתוכנן), מבטיח לי שהכל צודק בעולם (מי שרשע יענש בעולם הבא. זה מונע הרבה תסכולים שנוגעים לחוסר צדק כלפי) ונותן לי תחושה של ביטחון (אלוהים שומר עלי ולכן אין לי מה לפחד מתאונות דרכים, סרטן, איידס, פצצת אטום וכו'.. כל עוד אני אשמור מצוות). אבל אני לא יכול להאמין באלוהים. באותה מידה היית יכול להבטיח לי שאם אני אאמין בפיית השיניים בעולם הבא בלי קשר למה שאני אעשה אני אלך לגן עדן (זה הרבה יותר מפתה להאמין בדת כזו). אבל אני לא יכול להאמין בפיית השיניים, כי זה טיפשי. כי אני יודע שזה לא נכון. כי אני אאמין מתוך תועלתנות, וזה זיוף. אני לא באמת אאמין, אני אתחזה למאמין כדי להרוויח משהו. אני אשקר את עצמי. נניח שאני ברמת אושר 6 ואם אני אאמין אני אהיה ברמת אושר 9 (סתם מספרים). אז מה, אני אאמין בשביל להיות מאושר? אני לא יכול! זה מזויף, זה שטויות, זה טיפשי. נניח שכל מי שמאמין בסנטה קלאוס (להלן - ילדים קטנים ותמימים ומאושרים יותר מהמבוגרים, חשוב לציין) הוא ברמת אושר 9.9. אז למה שאני לא אאמין בסנטה קלאוס? כי אושר זה לא השיקול העיקרי פה.

גם בנאדם שיכור יותר שמח מבנאדם פיכח, אז למה שאני לא אהפוך לאלכוהליסט? גם בנאדם מסומם שמח יותר מאדם רגיל (כי הוא רוב הזמן בהיי), אז למה שאני לא אתמכר לסמים? זה שמשהו הופך אותך למאושר יותר זה לא אומר שהוא נכון, חכם או כדאי.

זה כמו השיר Dear God:

לא התכוונתי לאמר שצריך ללכת על זה בגלל שזה יותר אושר, אלה רוב האנשים שאני מכיר חושבים שזה ההפף, כי הם רוצים להיות חופשיים בלי הגבלות.

אני לא יודע לאיזה אתרים נכנסת ובדקת את הדת וגם להפף.

לגבי (הכל ידוע מראש ומתוכנן] חוץ מחופש הבחירה של האדם [אלוקים יודע מה תבחר ,אבל ההחלטה הזאת נובעת רק מהאדם] .לכן גם אלוקים לא נגלה אלינו,כי אז לא יהיה חופש בחירה.

לגבי תאונות דרכים וכאלה, אתה יכול לקיים מצוות וגם חס ושלום אתה יודע... .... [זה לא שייך, זה כמו בשואה שגם חרידים נרצחו, אבל עם ערב אחד לשני, שמגיעה מכה כולם סופגים אותה . זה דברים עמוקים שלא נדבר עליהם כאן. התורה הרי כותב תבמפורש אם בחוקתיי תלכו... וכוו.. ואם לא תלכו וכו... מה יקרה לכם.]

אלוקים אפשר להוכיח שהוא קיים, שהרי כתוב וידעת היום והשבת אל לבבך כי ה' הוא האלוהים וכו.... [כתוב ידעת ולא אמונה. אם אלוקים אמר זאת זה סימן שאפשר לדעת שהוא קיים. פשוט צריך לבדוק נכון]

כנס אלי לאימייל ידידי , אתה נשמע אדם שמעניין לשוחח איתו ,aharon12311@walla.co.il

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרתי את שתי השורות האחרונות בהודעתך כי הן לא רלוונטיות להודעתי.

והרי לך הודעה שתומכת בדעת האטאיסטים באותו מבנה כשלך:

אתה סומך על הרבנים בעיניים עצומות[אמונה עיוורת], כי זה מה שאתה רוצה, הרי אתה לא רוצה לדעת שאין אלוקים כי אז כמו שאמרת.......

החיים הכי מאושרים זה חיים בדרך של כפירה, אני מדבר מנסיון, אדם לא צריך להיות כמו אטאיסט גמור או לא יודע מה, אלה להכיר את האפשרויות שלו באמת, ולראות כמה זה יוסיף לו אושר ושמחת חיים.

שים לב שלא הרבה שונה,לו האל היה מוכח לא היתה דרך להפריך טענה זו כמו שלא ניתן להפריך את היות X+X=2X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא התכוונתי לאמר שצריך ללכת על זה בגלל שזה יותר אושר, אלה רוב האנשים שאני מכיר חושבים שזה ההפף, כי הם רוצים להיות חופשיים בלי הגבלות.

אני לא יודע לאיזה אתרים נכנסת ובדקת את הדת וגם להפף.

לגבי (הכל ידוע מראש ומתוכנן] חוץ מחופש הבחירה של האדם [אלוקים יודע מה תבחר ,אבל ההחלטה הזאת נובעת רק מהאדם] .לכן גם אלוקים לא נגלה אלינו,כי אז לא יהיה חופש בחירה.

לגבי תאונות דרכים וכאלה, אתה יכול לקיים מצוות וגם חס ושלום אתה יודע... .... [זה לא שייך, זה כמו בשואה שגם חרידים נרצחו, אבל עם ערב אחד לשני, שמגיעה מכה כולם סופגים אותה . זה דברים עמוקים שלא נדבר עליהם כאן. התורה הרי כותב תבמפורש אם בחוקתיי תלכו... וכוו.. ואם לא תלכו וכו... מה יקרה לכם.]

אלוקים אפשר להוכיח שהוא קיים, שהרי כתוב וידעת היום והשבת אל לבבך כי ה' הוא האלוהים וכו.... [כתוב ידעת ולא אמונה. אם אלוקים אמר זאת זה סימן שאפשר לדעת שהוא קיים. פשוט צריך לבדוק נכון]

כנס אלי לאימייל ידידי , אתה נשמע אדם שמעניין לשוחח איתו ,aharon12311@walla.co.il

קראתי מספיק בשביל להכיר את כל הטיעונים בעד הדת, את כל התשובות אליהן מצד האתאיסטים, את כל התשובות בחזרה וכו' עד שאחד הצדדים מפוצץ את הדיון או מתעלם מדבריי השני. כלומר קראתי (כמעט?) הכל (תפתיע אותי עם טיעון שלא שמעתי עדיין, סיכוייך קלושים).

אם אלוהים יודע מה תבחר אז אין לך חופש בחירה. זאת סתירה, ומילים יפות לא ישנו זאת. ולהבטיח גיהנום נצחי זאת שלילת חופש הבחירה. זה כמו שאני אגיד לך "אתה יכול לא לאהוד את מכבי ת"א בכדורגל, אבל אז אני ארצח אותך. ואם תאמין - תקבל מיליארד דולר" - אז מה, יש לך באמת חופש לאהוד איזו קבוצה שאתה רוצה? כן, אם אתה מעדיף את זה על מוות וודאי (ואיטי ובייסורים כמובן), ומיליארד דולר זה לא רע (=גן עדן. נגיד).

לגבי תאונות דרכים - או השואה (אם כבר הזכרת) - אני ממש לא מקבל את זה. צר לי. אני יכול להיות אתאיסט מושבע ולמות בגיל 100 אחרי חיים טובים ומלאים וחרדי בן 20 בבני ברק יכול למות בתאונת דרכים בגיל 20 אחרי שכל השנים רב כלשהו התעלל בו מינית. ולא מעניין אותי מה כתוב בספר שבני אדם כתבו. מילא היה זה ספר היסטוריה אמין, אבל זה גם לא. גם לכיף לא הכי כיף או מעניין לקרוא את זה - זה ארוך, מלא חורים בעלילה ולא מעניין כמו הארי פוטר (אלוהים פחות מעניין מגי.קי.רולינג, מה לעשות. אם הוא כל יכול שיכתוב ספר יותר מעניין, אני אקרא).

בנוגע להוכחת אלוהים - אתה צוחק עלי? אני יכול לכתוב על דף "את תעשו 1,2,3 זאוס אתכם לגן עדן ואם לא זאוס ישלח אתכם לגיהנום" (וזאוס הכתיב לי את זה, כמו שהוא הכתיב את התנ"ך לבני האדם). אתה מצטרף לדת שלי? אני מרשה לאכול בייקון, כדאי לך ;) (סליחה! לא אני. זאוס :cool2:).

לא צריך מייל, בשביל זה יש את הדיון הזה. אם יש משהו אישי שאתה רוצה להגיד לי (מה? :nixweiss:) יש הודעות אישיות.

ודניאל, זו פראפרזה על מה שרוני אמר, אני לא רואה שזה מונע ממנו להיות המשתתף הכי פעיל בנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שהרי כתוב וידעת היום והשבת אל לבבך כי ה' הוא האלוהים וכו.... [כתוב ידעת ולא אמונה. אם אלוקים אמר זאת זה סימן שאפשר לדעת שהוא קיים. פשוט צריך לבדוק נכון]

סלח לי אבל מה שכתבת פשוט מטופש וילדותי.

על סמך זה אתה קובע שהוא קיים?

אני חושב שעבדו עליך, לך לקולבוטק.. ואם זה לא עובד חיפשת את השמן עם הסיגר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי שחושב כך לא אמור להתעניין בפורום "דת ואמונה - דיון מרוכז" מה שאומר שאתה לא בטוח בעצמך ורוצה לשמוע עוד דעות.

קרא את הודעתי בשנית כולל כל מילה ופסיק בה בבקשה,אני חושב שחשביתך תהיה שונה.

ובכל מקרה אני בטוח שאני יודע מה טוב בשבילי,אבל אני רוצה להבין מדוע הצד השני חושב אחרת ולכן מקומי הוא בהחלט בנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שתי ההודעות האחרונות שלי, לא באתי להוכיח כלום[אני יכול להביא דברים שעוד לא שמעתם], כי אמרתי כבר שאני אישית ירדתי מהנושא כאן. רק באימייל דנים איתי מי שמעוניין כמובן,

Lev0:

אני בעצמי לא דוס, בגלל זה אתם לא רוצים ללכת לסימנר, כדי לא לראות את האמת, ואז כנראה זה יחייב.

newb:

אם אתה רוצה לראות את הצד השני בדיוק, זה רק סמינר.

אתה יכול לעשות גילגולים באוויר, זה לא יעזור לך, כל עוד לא הלכת לסימנר [תכין את עצמך לפני אם כל השאלות שבא לך, או של אתר חופש וכדומה, ואתה תראה ידידי הוכחות מבוססות , עד שאתה תראה את הבורא מול עייניך, עד אז אין באפשרותך לשלול את הבורא [ אני יודע שאתה אדם מאמין ,יותר כתבתי בכלליות]

Guy King:

א. כמו שציינתי אני כבר לא מביא הוכחות בדיון כאן, כי אני יודע שזה לא יעזור, רק אם אדם שיכנס לאימייל שלי אני ידע שהוא רציני והוא מוכן להקשיב,

ב. אין בכלל סתירה, לאדם יש חופש בחירה, לכן אתה בחרת בצד שלא להאמין ואני בצד שכן, והבורא לא מלחיט לאדם, אלה הוא סך הכל יודע מה אתה תבחר, כי הוא הכל יכול ונמצא בעבר בהוה ובעתיד, [פעם היה קשה לומר את זה, אבל כיום ידוע שזמן כפוף לחומר, ובמקום שאין חומר אין זמן]

יש לך הרבה חוסר בדיוק דברים, לכן אני רואה באיזה אתרים היית, וגם לא הבנת טוב, גן עידן או גהנום זה לא כמו שסיפרו לכם בגן.

לגבי מכבי תל אביב, זה מזכיר אולי את הנצרות, שמנסה לדוחף לצד שלה כל סוג אדם, היהדות לא אומרת לך תאמין כי אז תקבל שכר וכו.. ,לא זאת הסביה להאמין, שוב אני רואה על מה אתה מבסס את הדת, חבל.

לגבי לימוד תורה, כנראה למדת בבית ספר תנ'ך, ואני מודע שזה משמעם וגן לא מדויק, אבל אם תראה איך לומדים בישיבה אחחח תענוג, מכיר אחד חילוני גמור שבא לפעמיים ככה קצת ללימוד תורה, והוא אומר לי רוני תאמין לי התורה הזאת משגעת אותי, מטמטת אותי, זה תענוג,+ סיפוק. ואם למשל אני הולך למעדון רוקד כל הלילה וחוזר הביתה בשעה 5 בבוקר ואני יושב על המיטה אני מרגיש רקנות כזאת, [גם אני הייתי מרגיש זאת ואני מאמין שכל אחד ]

.

בקיצור ידידי, יש הרבה הוכחות שאתה לא מכיר .

Mesatla :

לא באתי להוכיח כרגע,

הרי צריך ללכת אם האדם שלב שלב,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשלילת הבורא-אתה צודק אני לא יכול לשלול אותו אבל אתה גם לא יכול להוכיח אותו

כי הרי אתה מאמין בו-מאמין שהוא קיים.

כאשר תוכיח שהוא קיים לא תוכל יותר להאמין שהוא קיים כי זה מוכח,המקסימום שתוכל לעשות הוא להאמין לו-להאמין שמה שהוא אומר נכון.

במשך כל הדיון טענת שאתה מאמין בו ויודע שהוא קיים והרי שזה דבר שאיננו אפשרי מבחינה לוגית.

ולא,אינני מאמין באלוהים של היהדות,אני מאמין במשהו אחר.

ולכן סמינר לא יכול לגרום לי להאמין בו,מכיון שאני אדע שהוא קיים ולכן אני אאמין לו.

ולענין הסמינר בצורה קצת יותר ישירה:

http://www.hofesh.org.il/religion_merchants/tichrud_events/seminar_from_inside.html

זה סיכם בעיני את ענין הסמינר הזה.

ודבר אחרון:

בעיר מגורי נתקלתי במודעה שמזמינה את הציבור לבוא להרצאה בנושא:"התורה והמדע" והמרצה הוא לא אחר מאשר "זמיר כהן"

הבעיה: במודעה לא היה איזכור להיותו של האדם רב ולא הופיעו ראשי התיבות בס"ד

מכאן אני למד שהרצאה זו איננה בעזרת אלוהים או שפשוט שכחו להוסיף את הפרטים הללו.

ואני כאדם טוב רציתי לתקן את הטעות ולהדפיס את ראשי התיבות על דף בגדול(כי המודעה גדולה) ועל דף נוסף את המילה "הרב" כדי שאוכל לתקן את טעות הדפוס שנפלה,לצערי המודעה לא היתה במקומה היום ולכן לא יכולתי לתקן את הטעות הזו,חבל הלא כן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לשלילת הבורא-אתה צודק אני לא יכול לשלול אותו אבל אתה גם לא יכול להוכיח אותו

כי הרי אתה מאמין בו-מאמין שהוא קיים.

כאשר תוכיח שהוא קיים לא תוכל יותר להאמין שהוא קיים כי זה מוכח,המקסימום שתוכל לעשות הוא להאמין לו-להאמין שמה שהוא אומר נכון.

במשך כל הדיון טענת שאתה מאמין בו ויודע שהוא קיים והרי שזה דבר שאיננו אפשרי מבחינה לוגית.

ולא,אינני מאמין באלוהים של היהדות,אני מאמין במשהו אחר.

ולכן סמינר לא יכול לגרום לי להאמין בו,מכיון שאני אדע שהוא קיים ולכן אני אאמין לו.

ולענין הסמינר בצורה קצת יותר ישירה:

http://www.hofesh.org.il/religion_merchants/tichrud_events/seminar_from_inside.html

זה סיכם בעיני את ענין הסמינר הזה.

ודבר אחרון:

בעיר מגורי נתקלתי במודעה שמזמינה את הציבור לבוא להרצאה בנושא:"התורה והמדע" והמרצה הוא לא אחר מאשר "זמיר כהן"

הבעיה: במודעה לא היה איזכור להיותו של האדם רב ולא הופיעו ראשי התיבות בס"ד

מכאן אני למד שהרצאה זו איננה בעזרת אלוהים או שפשוט שכחו להוסיף את הפרטים הללו.

ואני כאדם טוב רציתי לתקן את הטעות ולהדפיס את ראשי התיבות על דף בגדול(כי המודעה גדולה) ועל דף נוסף את המילה "הרב" כדי שאוכל לתקן את טעות הדפוס שנפלה,לצערי המודעה לא היתה במקומה היום ולכן לא יכולתי לתקן את הטעות הזו,חבל הלא כן?

אם כבר אדם רוצה ללכת להרצאה ולשמוע, עדיף שילך להרצאות שמדברות מהיסוד וקדימה, ולא ישר על תורה ומדע. כמו סמינר של 3 ימים שמתחילים איתך שלב שלב, כולל שאלות שבא לך לשאול כמובן, ואפילו לישון לא תוכל מרוב שתיהיה מרותק .הרי כל לימוד התורה מבוססת על ביקורת, למשל גמרא, אביי אמר ככה אז רבא מקשה עליו ואחרי זה רב אשי מקשה על רבא.. עד שמגיעים למסקנות שכליות ולא אמונה. כך גם בסמינר, אתה מתחיל להפעיל את השכל, וכך מקבל את הדברים.

ואני אומר לך שביהדות אין אמונה עיוורת, ואפשר להוכיח את כיום הבורא אף מבחינה לוגית. תנסה ותראה ידידי,

אם בא לך לעדיף להאמין בדבר אחר מתוך אמונה בלבד, זאת החלטה שלך [זאת בחירה של האדם]

שוב, לגבי אתר חופש, אתה סומך עליהם בעיניים עצומות, אבל מדוע?

לגבי המודעה שנתקלת בה, כנראה באמת טעות.

בכלליות יש מרצים יותר מהרב זמיר, כמו למשל הרב מרדכי נויגרשל , תעשה חיפוש בגוגל. http://www.tora1.com/rshimat_rabanim/harav_noigershel.htm בצוות ערכים שם יש מרצים ממש ממש בכירים,ד'ר צבי ענבל

כמובן שגם הרב זמיר כהן, אבל יש יעד של קהל, למשל יש הרצאות לאקדמאים, וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני חושב שאני מתחיל לחזור על עצמי

אם היתה הוכחה לקיום האלוהים לא יכולת להאמין בו אלא רק להאמין לו

אני מניח שלא נכנסת לקישור הזה ולכן אסביר לך מה מופיע שם בפשטות.

בקישור מופיע אחד מתוך 25 הסיפורים בספר "שדים מגיחים מן האפלה"

אני אינני סומך על אף אתר אם לא בדקתי את המידע שמופיע בו

לדווגמא קראתי בחופש שלכריש יש קשקשים,אני לא האמנתי לזה אבל כמובן שבדקתי והרי לכריש קשקשים- באנגלית,אתר העוסק בכרישים ומאמרים נוספים

בכולם מוזכר שעל קשקשי הכריש מצויות שיניו וכששן נופלת,אחרת באה במקומה למלא את תפקידה

לעומת זאת ,אינני זוכר איפה קראתי את זה בדיוק,היה כתוב במקום אחר שעטלף מטיל ביצים-דבר שגם הפליא אותי ונבדק ונמצא כשגוי,כן, המקור היה דתי זה נכון אבל הרי לך הוכחה שאני כן בודק מידע שמגיע אלי.

והמודעה?אולי טעות ואולי לא,באתר חופש נתקלתי בדף שמסביר את מה שיקרה בהרצאה,לא הלכתי להרצאות ולכן אינני יודע אם זה נכון,אבל בדף נכתב גם"לא במקרה אין בס"ד במודעה המזמינה",אני נתקלתי במודעה מזמינה שכזו והרי לא הופיעו בה ראשי התיבות.

זוהי לא הוכחה מספקת אבל לפחות חיזוק לטענה,אם אראה עוד מודעה כזו (לא זהה) וגם בה לא יופיעו ראשי התיבות אני מקבל יסוד סביר יותר להניח שזה נעשה בזדון,הרי אני ראיתי שתי מודעות שונות ובאתר כלשהו נכתב על זה,נכון עדיו יכולה להיות טעות ובגלל זה היסוד סביר יותר ולא סביר בהחלט.

השמטת היותו רב גם כן מעלה בי ספק במקריות הדברים שהרי רבנים מתהדרים בתואר הזה תכופות,אלא אם יש להם סיבה.

ועדיין זוהי יכולה להיות טעות אך תחושתי היא שזה נעשה בזדון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, אין שום חובה לכתוב בס"ד בראש מודעה.

התואר "רב" הוא לא דווקא למי שהוסמך לרבנות, אלא גם לאדם גדול בתורה,

ההערכה שלי שהשמטת התואר "הרב" מהמודעות נעשתה על מנת שזה לא ישמע "מפחיד"

בסה"כ ברב זמיר כהן ממש לא בסגנון כזה, הוא אדם אינטלקטולי שיכול להסביר לך על כל נושא ביהדות, ולעומת זאת המטרה היא לא "להחזיר בתשובה" אלא פשוט לתת לך מידע על היהדות בצורה הכי נעימה שיכולה להיות, הוא מרצה על נושאים כמו: תקשורת בין אישית, זוגיות, כח הדיבור ועוד ה-ר-ב-ה נושאים והכל לפי השקפת היהדות.

דרך אגב, בתואר רב משתמשים בימינו אפילו לחברי כנסת חרדים בתור תואר של כבוד, זכותו של הרב זמיר לא לכתוב "הרב" זמיר כהן ויש פה גם עניין של ענווה. (תראה אותו ותשמע עד כמה הוא עניו - באמת! זה לא סתם להתיפיפות) :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שאין חובה לכתוב בס"ד וברור לי גם שרב הוא בהחלט אדם מכובד.

המטרה היא לתת לך מידע על היהדות בצורה נעימה-אני לא יודע הרי לא הלכתי להרצאה שלו

בכל מקרה זה קצת תמוהה שגם בחופש וגם במודעה שאני ראיתי הופיעו אותם סממנים

והרי בכל מודעה דתית אחרת שראיתי היה כתוב בס"ד וגם היותו של הכותב/המפרסם/המזמין/כל דבר אחר -רב

בכל מקרה אני לא יודע מה היא מטרת ההרצאה ושאלתי היא האם מה שרציתי לעשות(להוסיף"בס"ד" ו"הרב")הוא מעשה ראוי או שלא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...