דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

לרוני, למה זה שיש מישהו שיושב בעננים, כל יכול, יצר אותך, רואה הכל, יודע הכל, בלתי נירא, ויש לו הרבה דרישות שאם לא תמלא אותן הוא ישפוט אותך בשמיים ויעיף אותך לגיהנום.

זה ברור מאילו, כל היגיון בריא מגיע לזה, ואיך ביכלל מישהו יכול לחשוב אחרת :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז מה הם מצפים,שכל הכוכבים יהיו במרחק של 10 קילומטר מכדור הארץ?

אלו טענו מופרחות (לדעתי),המרחק...,יחסי המימן?

איך דברים אלו קשורים ''מולדתו'' של כדור הארץ?

איפה כתבתי משהו על כך שהכוכבים צריכים להיות קרובים? אני חושב שהתבלבלת עם חוק האבל. האבל גילה שככל שגלקסיות רחוקות יותר מאיתנו, כך מהירות ההתרחקות שלהם גדולה יותר. גלקסיה קרובה (יחסית) מתרחקת לאט, גלקסיה רחוקה מתרחקת מהר. עכשיו תהפוך את כיוון הזמן ותגלה שאם תלך אחורה כ- 13.7 מיליארד שנים, כל החומר ביקום יהיה מרוכז בנקודה אחת.

לפי תיאוריית המפץ הגדול, כ- 72% החומר ביקום היה מימן, 27% הליום ואחוז זעום של יסודות כבדים יותר. מרבית היסודות האחרי נוצרו בהיתוך גרעיני בליבות הכוכבים מאוחר יותר. ספקטרוסקופיה של הכוכבים העתיקים ביותר שאנחנו יכולים לראות מראה שכ- 69% מהמאסה שלהם היא מימן ו- 29% הליום.

בזה נמדדת תיאוריה מדעית: בדיוק של התחזיות שלה. איזו תחזית יש לדת בנוגע ליחסי המאסה בכוכבים?

את קרינת הרקע של היקום שכחת.. מה יש, אין לך משהו "חכם" לומר עליה?

ביקשת הוכחות, קיבלת אותן. תרגיש חופשי למצוא הסבר אחר, אני מחכה בכיליון עיניים.

שוב: הבלון מופרח, הטיעון מופרך. אלו שתי מילים שונות בעברית.

לידיעתך, רוב האסטרונומים לא אהבו את התאוריה והעדיפו על פניה את תאוריית המצב היציב. "המפץ הגדול" הוא בכלל שם גנאי שהמתנגדים הדביקו לתאוריה. הם נאלצו לקבל אותה בכלל שהתחזיות שלה התגלו כנכונות.

וזה שלדעתך התאוריה לא נכונה? מצד אחד יש את הדעה שלך, שמבוססת על, טוב, לא יודע מה, מהצד השני יש שורה של הוכחות. הממ, במה לבחור? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לרוני, למה זה שיש מישהו שיושב בעננים, כל יכול, יצר אותך, רואה הכל, יודע הכל, בלתי נירא, ויש לו הרבה דרישות שאם לא תמלא אותן הוא ישפוט אותך בשמיים ויעיף אותך לגיהנום.

זה ברור מאילו, וכל היגיון בריא מגיע לזה.

אני יגיד לך משהו ולכל החברה כאן. כל עוד אדם לא למד מה בדיוק התורה כותבת בדיוק [כי לרוב אתם מביאים דברים שגוים או לדוגמא מה שלמדתם בגן שיש גן עידן וגהנום אבל מה זה גהנום ואיך זה הולך ולמה אלוקים בכלל ברא את האדם.? לשם מה? כל הדברים האלה אני מאמין שכל אחד שואל. אבל אם הייתם מחפשים ולמודים הייתם רואים שהכל כתוב ומפורש]

אדם צריך להתחיל מהתחלה וללכת שלב שלב ...

הרי כל השאלות שיש לכם כאן כבר הגמרא דנה בהם וחוקרת לפי הפסוקים ...

למשל דוגמא כל קושיה שתביאו מאתר חופש או כל אתר כזה. ותלכו לרב בקיא תקבלו תשובה מסודרת ומובנת .

דוגמא היה שם סתירה לגבי

כתוב בבראשית "בראשית ברא ה' .... והארץ היתה... וגו'

על כך נסמכים הסוברים כי הארץ היתה מקודם שברא ה' שמים וארץ .

ומתי בראה אננו יודעם עפ"י בראשית .

ויש אומרים כי ברא ה' עולמות והחריבן ואולי זאת תשתית קדמה דנא?

התירוץ : "השמים והארץ" - רש"י מסביר שפסוק זה הוא הקדמה והפסוקים אח"כ הם פירוט. בפסוק זה אין הכתוב אומר שהקב"ה ברא קודם כל את הארץ, אלא שהוא ברא את כל היקום, ואחר כך הכתוב מפרט את סדר הבריאה. הרמב"ן לעומת זאת מסביר שהפסוק הראשון בבראשית אינו קשור לכלל ופרט, אלא בא לומר שקודם כל ברא הקב"ה חומר היולי [חומר ואנרגיה המעורבבים יחדיו] מהם ברא הקב"ה את העולם בהמשך.

"בורא עולמות ומחריבן" אינו ברור. יש שמבארים אותו בנוגע לעולמות עליונים ויש המפרשים שהכוונה לעולמות פיזיים שנבראו ונחרבו. יתכן שהקב"ה ברא יצורים שונים, החריב את העולם ושוב בראו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אחד , עכשיו הוא איננו שמו מאיר אריאל שכתב במילים האלו : "עד לאן שאתה רואה , משם אתה מאמין "

הרעיון האלוהי בא בדיוק עבור קוצר הראיה של האדם ( סיפור מיגדל בבל ליכאורה מראה את התוחלת / חוסר התכלית של האדם במאבקו מול השאלה האלוהית " ניבנה לנו מיגדל וראשו בשמיים " כבר מיזמן ערש הצביליזציה ניסו אנשים לטחון את הרעיון האלוהי ועד היום אין חדש - עד לאן שאתה רואה , משם אתה מאמין , במובן שהאמונה היא המצאה שיכלית אשר באה לכסות על חוסר הידע האנושי , בחושך ההוא של אי הידיעה לאחר שניגמר הידע באה האמונה ושופכת " אור " ומציירת ציורים המתודלקים/מונעים בפיות אנשים שחלקם נוכלים ערמומיים וחלקם טיפשים פחדנים או תאבי כוח או סתם נאיבים או עירבוב של שתיים או יותר מהתכונות האלו אבל ניתן לזהות אותם על ידי ההיתלהבות לשכנע ולהצדיק את טענותיהם או על פי המהירות שהם מכנים אנשים אחרים בכינויים שונים .) אשר מצד אחד יש לו ידע ומצד אחר יש לו אמונה ובתווך הוא חי את חייו השיכלים אשר קיבלו מרחב פעולה " בראשית ברא אלוהים את השמיים והארץ .."ראשית הוא יצר אין סוף קרי שמיים שיש לאן לשאוף ויחד איתם הוא ברא את הארץ קרי מקום סופי שבו יש לעשות וממנו יש לאן לישאוף . זה עצוב שהיהדות החופשית הישאירה את הסמכות לפירוש התורה ליהדות הרבנית שהינה כת שדורסת כל חלקה טובה בחיים היהודים על ידי אנשים תאבי כוח ובצע ממון מאז בית שני ואנשיה הם אנשים ריקים ופוחזים שטופי מח אשר " רוממות אל בגרונם וחרב פיפיות בידם "

אהה כן : אף אחד לא היגדיר ביכלל על מה הדיון , מזכיר לי את השאלה ששאלו את מחשבה עמוקה ( מדריך הטרמפיסט לגלקסיה ) שהתשובה עליה היא 42 , אבל ראבק מה השאלה ? אולי אלוהים הוא כל מה שאתם אומרים ? אני חושב שהדיון ( ? ) הוא בעיקרו על הדרכים להיתיחס אל אלוהים ולא על עצם קיום האלהות שכבר האנושות יודעת שאין טעם בויכוחים על הנושא , לכן רבותיי היקרים הויכוח הוא על איך מתיחסים אל חוסר הידע ולא על קיומו של דבר שמצוי בעולם האמונה , האם קיום המיצוות הוא שמקיים את האלוהים ? האם האמונה באלוהים היא שמקיימת את האל ברור שלא מפני שאל אשר צריך את "המשרת" הוא לא אל ( לפחות כל יכול או אין סופי )

הבעיה היא לא בקיומו או אי קיומו של האל אלא בדרך שבא האדם מפרש את קיומו או אי קיומו של הרעיון האלוהי .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשיי יפה על הדיון המסודר. לא עברתי על כל כי כרגע האתר לא זז ולוקח שעה חח.

המפץ הגדול לא סתור בכלל שיש בורא. דוקא המדענים של המפץ הגדול חלק שראיתי אומרים שזה מאוד דומה לתהליך של 6 ימים בתורה וכו..הקטע של הקרינה ...

העולם לא פיתח כלום מעצמו, זה ממש אוילי לחשוב כך, ברור שהעולם נברא ע''י מתכנן שתיכנן את כל הבריאה בסדר מופתי, המפץ הגדול לא ידוע מניין החומר הראשון הגיע, וכך נשארנו שוב עם שאלת השאלות ללא תשובה, וברור שאין בר שכל יכול לחשוב שכדור הארץ במפץ הגדול מצא מעצו את מיקומו האידיאלי.

אין כל הסבר מניח את הדעת איך נבראו כל היצורים באותו עיקרון לב ריאות כליות שיניים עיניים וכל אחד נברא בצורה אחרת, והכל ממפץ ללא מכוון זה כל כך אוילי שממש לא לאמין שיש אנשים חכמים שחושבים כך.

תחשבו לרגע אם

אם לא היה קיים מרחב, אם לא היה קיים זמן,

אז לא היה קיים כלום

אם לא היו חוקי טבע, אם חוקי הטבע לא היו עקביים,

אז הם לא היו חוקי טבע נכון?

אם לא הייתה שמש, אם לא היתה קרקע מוצקה,

אז לא היה מקור אור, וקרקע זה דבר מוצק בגלל זה אנחנו לא קוראים לים "קרקע"

אם לא היתה אדמה פוריה, אם קרקע לא היתה מתגבשת ככדור,

אם לא הייתה אדמה פוריה לא היו גודלים צמחים שצריכים חומרים בקרקע

והקרקע כן מתגבשת לכדור (אליפסה אם נדייק בכלל כוח המשיכה

אם העולם לא היה מסתובב פעם ב-24 שעות,

אז יום היה מורכב ממספר שעות שונה

אם לא היתה אטמוספירה, אם לא היה אוזון, אם לא היה חמצן,

אז לא היו חיים שמבוססים על צריכת חמצן

גם לא היה סינון של קרני UV ואז כנראה בכלל לא יהיו חיים

אם החמצן לא היה בכמות מסוימת, אם לא היה כח המשיכה,

אז הייצור החי היה מתפתח בצורה מותאמת לכמות החמצן המתאימה

אז החומר לא היה מתגבש לצורת כדור, הוא לא היה מתגבש בכלל

אם לא היו מים, אם לא היה מחזור המים, אם מים לא היו מתאדים,

אם לא היו מים אז לא הייתה התפתחות של יצורים חיים שצורכים מים

אם מים לא היו מתאדים (באיזו טמפרטורה?) אז הם לא היו "מים" הם היו משהו אחר

אם אויר רווי מים לא היה משחרר אותם בצורת גשמים,

אז כנראה שזה לא "אוויר" או שזה לא ממש "מים"

אם לא היתה טמפרטורה סבירה, אם לא היו חיות ואם לא היו צמחים,

אם לא הייתה טמפרטורה סבירה (שוב, למי בדיוק? תגדיר סבירה) אז כנראה שלא היו מתפתחים פה חיים כמו שהם עכשיו

אם לא היו צמחים אז לא יהיו חיות

צמחים הם הבסיס של כל אקוסיסטם

לא היינו מקדישים אפילו דקה אחת למחשבה.ה.ה.ה.ה.ה.

כי לא היינו כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפץ הגדול לא סתור בכלל שיש בורא. דוקא המדענים של המפץ הגדול חלק שראיתי אומרים שזה מאוד דומה לתהליך של 6 ימים בתורה וכו..הקטע של הקרינה ...

דומה? מה פתאום?

א ב??ר?אש??ית, ב??ר?א א?ל?ה?ים, א?ת ה?ש???מ?י?ם, ו?א?ת ה?א?ר?ץ. ב ו?ה?א?ר?ץ, ה?י?ת?ה ת?הו? ו?ב?הו?, ו?ח?ש??ך?, ע?ל-פ??נ?י ת?הו?ם; ו?רו?ח? א?ל?ה?ים, מ?ר?ח?פ?ת ע?ל-פ??נ?י ה?מ??י?ם.

בוא נניח שבמילה "הארץ" הכוונה אינה לקרקע שאנחנו עומדים עליה אלא לחומר, אחרת כל דימיון למפץ הגדול היה כבר נעלם בפסוק הראשון. אבל איך אנחנו יכולים להתעלם מה"מים" בפסוק השני? לפי התורה, המים נבראו לפני האור! הנה סתירה (שניה אם לוקחים את "הארץ" כפשוטה) למפץ.

ג ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, י?ה?י או?ר; ו?י?ה?י-או?ר. ד ו?י??ר?א א?ל?ה?ים א?ת-ה?או?ר, כ??י-טו?ב; ו?י??ב?ד??ל א?ל?ה?ים, ב??ין ה?או?ר ו?ב?ין ה?ח?ש??ך?. ה ו?י??ק?ר?א א?ל?ה?ים ל?או?ר יו?ם, ו?ל?ח?ש??ך? ק?ר?א ל?י?ל?ה; ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם א?ח?ד.

אין יום ולילה מחוץ לכוכב לכת. צריך משהו שיסתיר את השמש כדי שיהיה לילה. אממ, רגע, השמש עוד לא נבראה בכלל. עוד סתירה.

ו ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, י?ה?י ר?ק?יע? ב??תו?ך? ה?מ??י?ם, ו?יה?י מ?ב?ד??יל, ב??ין מ?י?ם ל?מ?י?ם. ז ו?י??ע?ש? א?ל?ה?ים, א?ת-ה?ר?ק?יע?, ו?י??ב?ד??ל ב??ין ה?מ??י?ם א?ש??ר מ?ת??ח?ת ל?ר?ק?יע?, ו?ב?ין ה?מ??י?ם א?ש??ר מ?ע?ל ל?ר?ק?יע?; ו?י?ה?י-כ?ן. ח ו?י??ק?ר?א א?ל?ה?ים ל?ר?ק?יע?, ש??מ?י?ם; ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם ש??נ?י.

כבר אי אפשר להתחמק מזה - בבירור מדובר כאן על הקרקע. ישנם מים על הקרקע ומים ברקיע. והשמש? עוד לא נבראה.

ט ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, י?ק??וו? ה?מ??י?ם מ?ת??ח?ת ה?ש???מ?י?ם א?ל-מ?קו?ם א?ח?ד, ו?ת?ר?א?ה, ה?י??ב??ש??ה; ו?י?ה?י-כ?ן. י ו?י??ק?ר?א א?ל?ה?ים ל?י??ב??ש??ה א?ר?ץ, ו?ל?מ?ק?ו?ה ה?מ??י?ם ק?ר?א י?מ??ים; ו?י??ר?א א?ל?ה?ים, כ??י-טו?ב. יא ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, ת??ד?ש??א ה?א?ר?ץ ד??ש??א ע?ש??ב מ?ז?ר?יע? ז?ר?ע, ע?ץ פ??ר?י ע?ש??ה פ??ר?י ל?מ?ינו?, א?ש??ר ז?ר?עו?-בו? ע?ל-ה?א?ר?ץ; ו?י?ה?י-כ?ן. יב ו?ת?ו?צ?א ה?א?ר?ץ ד??ש??א ע?ש??ב מ?ז?ר?יע? ז?ר?ע, ל?מ?ינ?הו?, ו?ע?ץ ע?ש??ה-פ??ר?י א?ש??ר ז?ר?עו?-בו?, ל?מ?ינ?הו?; ו?י??ר?א א?ל?ה?ים, כ??י-טו?ב. יג ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם ש??ל?יש??י.

כלומר כדור הארץ התחיל כשהוא מכוסה מים, בכלל לא קרוב לתאוריות המקובלות ליצירת כוכבי לכת. שים לב לסתירה נוספת: כבר יש צמחים, אבל עוד אין שמש. צמחים לא יכולים להתקיים בלי שמש.

יד ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, י?ה?י מ?א?ר?ת ב??ר?ק?יע? ה?ש???מ?י?ם, ל?ה?ב?ד??יל, ב??ין ה?י?ו?ם ו?ב?ין ה?ל??י?ל?ה; ו?ה?יו? ל?א?ת?ת ו?ל?מו?ע?ד?ים, ו?ל?י?מ?ים ו?ש??נ?ים. טו ו?ה?יו? ל?מ?או?ר?ת ב??ר?ק?יע? ה?ש???מ?י?ם, ל?ה?א?יר ע?ל-ה?א?ר?ץ; ו?י?ה?י-כ?ן. טז ו?י??ע?ש? א?ל?ה?ים, א?ת-ש??נ?י ה?מ??א?ר?ת ה?ג??ד?ל?ים: א?ת-ה?מ??או?ר ה?ג??ד?ל, ל?מ?מ?ש??ל?ת ה?י?ו?ם, ו?א?ת-ה?מ??או?ר ה?ק??ט?ן ל?מ?מ?ש??ל?ת ה?ל??י?ל?ה, ו?א?ת ה?כ?ו?כ?ב?ים. יז ו?י??ת??ן א?ת?ם א?ל?ה?ים, ב??ר?ק?יע? ה?ש???מ?י?ם, ל?ה?א?יר, ע?ל-ה?א?ר?ץ. יח ו?ל?מ?ש??ל, ב??י?ו?ם ו?ב?ל??י?ל?ה, ו?ל?ה?ב?ד??יל, ב??ין ה?או?ר ו?ב?ין ה?ח?ש??ך?; ו?י??ר?א א?ל?ה?ים, כ??י-טו?ב. יט ו?י?ה?י-ע?ר?ב ו?י?ה?י-ב?ק?ר, יו?ם ר?ב?יע?י.

מזל טוב! הנה השמש נבראה.שים לב לכך שהשמש היא לא זו שגורמת לכך שהיום יהיה מואר והלילה חשוך: היום והלילה נבראו כבר ביום הראשון... השמש והירח רק מסמנים מתי יום ומתי לילה. גם הכוכבים נוצרו רק עכשיו, אחרי שכדור הארץ כבר מכוסה בצמחייה.

מי שרואה דימיון בין במפץ הגדול וסיפור הבריאה בבראשית פרק א, לא מכיר את תאוריית המפץ הגדול, או את ספר בראשית או את שניהם.

העולם לא פיתח כלום מעצמו, זה ממש אוילי לחשוב כך, ברור שהעולם נברא ע''י מתכנן שתיכנן את כל הבריאה בסדר מופתי, המפץ הגדול לא ידוע מניין החומר הראשון הגיע, וכך נשארנו שוב עם שאלת השאלות ללא תשובה, וברור שאין בר שכל יכול לחשוב שכדור הארץ במפץ הגדול מצא מעצו את מיקומו האידיאלי.

אין כל הסבר מניח את הדעת איך נבראו כל היצורים באותו עיקרון לב ריאות כליות שיניים עיניים וכל אחד נברא בצורה אחרת, והכל ממפץ ללא מכוון זה כל כך אוילי שממש לא לאמין שיש אנשים חכמים שחושבים כך.

ראשיתף לא לכל היצורים יש "לב ריאות כליות שיניים עיניים". שנית מי אמר ש"כל אחד נברא בצורה אחרת"? לא תורת האבולוציה. למה לכל היונקים, למשל, יש תכונות משותפות? כי לכל היונקים היה אב קדמון משותף. להיפך, אם אתה מניח שאלוהים ברא את כל היצורים, למה לכל היונקים יש תכונות משותפות? הרי שום דבר לא מנע מאלוהים לברוא שמפנזים בלי שיער, למשל.

תחשבו לרגע אם

אם לא היה קיים מרחב, אם לא היה קיים זמן,

אם לא היו חוקי טבע, אם חוקי הטבע לא היו עקביים,

אם לא הייתה שמש, אם לא היתה קרקע מוצקה,

אם לא היתה אדמה פוריה, אם קרקע לא היתה מתגבשת ככדור,

אם העולם לא היה מסתובב פעם ב-24 שעות,

אם לא היתה אטמוספירה, אם לא היה אוזון, אם לא היה חמצן,

אם החמצן לא היה בכמות מסוימת, אם לא היה כח המשיכה,

אם לא היו מים, אם לא היה מחזור המים, אם מים לא היו מתאדים,

אם אויר רווי מים לא היה משחרר אותם בצורת גשמים,

אם לא היתה טמפרטורה סבירה, אם לא היו חיות ואם לא היו צמחים,

לא היינו מקדישים אפילו דקה אחת למחשבה.ה.ה.ה.ה.ה.

כי לא היינו כאן

והנה אנחנו כאן ועדיין נראה שלא הקדשת דקה למחשבה. הרי ענית על השאלה שלך בתוך השאלה עצמה: לו לא היו כאן תנאים שמתאימים לחיים, לא היו כאן חיים שיכלו לתהות מדוע התנאים כאן מתאימים לחיים!

תחשוב על זה: נאמר שזכית בפרס הראשון בלוטו. מה הסיכוי שששת המספרים שבחרת יהיו אלו שיבחרו באקראי כמספרים הזוכים? הסיכוי אפסי. אבל האם מכאן נובע שאלוהים רצה שתזכה בלוטו? כי שבוע לפני כן מישהו אחר זכה ושבוע אחרי זה מישהו אחר יזכה. פשוט, כל כך הרבה אנשים ממלאים כל כך הרבה טפסי לוטו, שסביר שמישהו יעלה על ששת המספרים הנכונים כמעט כל שבוע.

באותה מידה, עם כל כך הרבה כוכבים ביקום, סביר להניח שלפחות באחד מהם יהיו תנאים מתאימים להיווצרות חיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:yelclap: :yelclap: :yelclap: !

נראה מה יהיה לדתיים להגיד על ההוכחה הזו, אם לא מספיקה להם. אני אתן ניחוש, פסוקים מהתורה, זיבול שכל ולקינוח מאמרים מאתר הידברות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"שכחת לקחת בחשבון את מנגנון הברירה הטבעית, שבורר את האות מהרעש."

איסתרא בלגינא

Zone Freak

ונניח שזה נכון

אתה משווה את הברירה הטבעית למסנן

המסנן הזה עובד בצורה איטית מול רעש גדול יותר

מה שיקרה זה שיווספ רעש ורעש חלק ממנו יסונן וחלק גדול ממנו לא\

ככה לא נוצרים דברים חדשים

במקום של חוסר ידיעה תיכנס אמונה

תיכנס תיאוריות למה דווקא אמונה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מנגנון הברירה הטבעית בהחלט עובד כמסנן אך הוא אינו הכלי היחיד באבולוציה

הכלי השני (והחשוב יותר) הוא חוסר המושלמות ברפרודקציה

או בקיצור קיום מוטציות

משם מנגנון הברירה הטבעית מוודא שהמוטציות החלשות יותר (או שליליות) לא ימשיכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kidney_stonE

כל מה שתגיד לא יעזור לך, כל הדוגמאות היפות שלך כבר מתות מזמן.

צר לי שכך אתה מגיב לכל מה שכתבתי.

אין לי הרבה מה לומר לתגובה כזו, אתה בא ואומר לי "נה נה נה נה, לא משנה מה תאמר, לא יעזור לך"

זו תגובה של ילד עקשן שעדיין לא התבגר ולמד לנהל דיון, ולקרוא ולנסות להבין את מה שמנסים להסביר לו,

אתה מנסה לסתום לי את הפה בעקשנות, וזה שוב נובע מחוסר הידע שלך, ומהפחד לחקור ולגלות את האמת.

זה פחד לגיטימי שקיים בתת המודע של המוני אנשים, וזה אחד מהמקורות לאמונה בישות עליונה.

אבל צריך ללמוד למגר את זה אם רוצים לקדם את הגזע האנושי לאנשהו עם הזמן.

שמת לב שאף אחד לא הגיב בצורה רצינית ולעניין מול מה שכתבתי?

היו לי 3 פוסטים עיקריים בדיון הזה, לא אתה ולא mutation ולא רוני - אף אחד מכם לא התייחס לאף אחד מהדברים שכתבתי בצורה שהיא לעניין.

עשיתם בחירה שנובעת מתוך הפחד שלכם (בתת מודע) לתת לדברים לחלוף על פניכם, כי אתם מפחדים להתמודד בצורה עמוקה קצת יותר.

עם כל מה שמעורר מעט מחשבה חופשית והגיונית בכם.

ואם כן הגבתם בעקיפין על חלק מהדברים שכתבתי אני, בהתייחסותכם לדבריו של מישהו אחר,

כל אחת מהתגובות הללו, הייתה מלאה בחורים ולכל שאלה שהעליתם, היה הסבר איפשהו בתשובה שלי או של אחרים כאן,

זה פשוט שאתם בוחרים לקרוא ולהבין את הדברים בצורה שמתאימה לכם, ולא בצורה אובייקטיבית והגיונית.

עברתי במהלך היום על תגובות שלך בדיונים הקודמים בנושא - אליהם לא נכנסתי עד היום, כי אמרתי לעצמי שאין סיבה, זה יהיה בזבוז זמן.

זה יהיה ויכוח מעגלי עם אנשים שלא מקשיבים, ורק חוזרים שוב ושוב בצורה עיוורת על אותם דברים, בצורה קנאית, בלי להיות פתוחים למחשבה חופשית

(וכבר אמרנו במהלך הדיון הזה, מחשבה חופשית היא חילול הקודש, ואסור לשאול שאלות שיש בהן כל סוג של פקפוק ב"בורא עולם")

מסתבר שצדקתי, אכן, עשיתי טעות שנכנסתי לדיון הזה, אבל הנה אני כבר מתקן אותה, זוהי התגובה האחרונה שלי אליך בנושאים האלה.

זה לא איום, פשוט אי אפשר לנהל דיון רציני עם מי שמגיב בדרך כזו ("לא יעזור לך, נהנה-בננה").

פשוט אין טעם, זה זמן שאני יכול לנצל לדברים טובים יותר, אז כאן זה נגמר מבחינתי, לדיון הזה אני לא חוזר.

דבר אחרון - אציע לכם שוב, בחום, לעבור על המאמר הקצר והקל להבנה,

שאליו התייחסתי מספר פעמים במהלך הדיון, בתקווה שאולי תנסו לקרוא ולהבין אותו פעם אחת בצורה רצינית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Kidney_stonE

כל מה שתגיד לא יעזור לך, כל הדוגמאות היפות שלך כבר מתות מזמן.

אם אתה לא רואה את אלמנט התכנון שבגוף האדם אז ההסתגלות עשתה אותך עיוור.

יום אחד אתה תפקח עיניים.

אתה צריך להיות עו"ד או משהו כזה,

אתה פשוט לא נותן לעובדות לבלבל אותך.

מה גם שממש אין לי בעיה עם זה כשאתה נמצא מעבר ל IP gateway שקיבלת מהספק אל

מול מסך מחשב בחדר.

מפריע לי כשאנשים כמוך נכנסים לפוליטיקה, מכנסיים וצלחות של אנשים, פשוט דיכאון(כי זה בדיוק מה שקורה כאן במדינה,

אנשים כמו המודם אזטק הזה נכנסים לכל אספקט של החיים כאן במדינה בשביל אינטרסים פוליטיים/כלכליים כאלה ואחרים).

לכל השאר, חבל שאתם טורחים להגיב, ביזבוז זמן יקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי שכך אתה מגיב לכל מה שכתבתי.

אין לי הרבה מה לומר לתגובה כזו, אתה בא ואומר לי "נה נה נה נה, לא משנה מה תאמר, לא יעזור לך"

זו תגובה של ילד עקשן שעדיין לא התבגר ולמד לנהל דיון, ולקרוא ולנסות להבין את מה שמנסים להסביר לו,

אתה מנסה לסתום לי את הפה בעקשנות, וזה שוב נובע מחוסר הידע שלך, ומהפחד לחקור ולגלות את האמת.

זה פחד לגיטימי שקיים בתת המודע של המוני אנשים, וזה אחד מהמקורות לאמונה בישות עליונה.

אבל צריך ללמוד למגר את זה אם רוצים לקדם את הגזע האנושי לאנשהו עם הזמן.

היו לי 3 פוסטים עיקריים בדיון הזה, לא אתה ולא mutation ולא רוני - אף אחד מכם לא התייחס לאף אחד מהדברים שכתבתי בצורה שהיא לעניין.

עשיתם בחירה שנובעת מתוך הפחד שלכם (בתת מודע) לתת לדברים לחלוף על פניכם, כי אתם מפחדים להתמודד בצורה עמוקה קצת יותר.

ואם כן הגבתם בעקיפין על חלק מהדברים שכתבתי אני, בהתייחסותכם לדבריו של מישהו אחר,

כל אחת מהתגובות הללו, הייתה מלאה בחורים ולכל שאלה שהעליתם, היה הסבר איפשהו בתשובה שלי או של אחרים כאן,

זה פשוט שאתם בוחרים לקרוא ולהבין את הדברים בצורה שמתאימה לכם, ולא בצורה אובייקטיבית והגיונית.

עברתי במהלך היום על תגובות שלך בדיונים הקודמים בנושא - אליהם לא נכנסתי עד היום, כי אמרתי לעצמי שאין סיבה, זה יהיה בזבוז זמן.

זה יהיה ויכוח מעגלי עם אנשים שלא מקשיבים, ורק חוזרים שוב ושוב בצורה עיוורת על אותם דברים, בצורה קנאית, בלי להיות פתוחים למחשבה חופשית

(וכבר אמרנו במהלך הדיון הזה, מחשבה חופשית היא חילול הקודש, ואסור לשאול שאלות שיש בהן כל סוג של פקפוק ב"בורא עולם")

מסתבר שצדקתי, אכן, עשיתי טעות שנכנסתי לדיון הזה, אבל הנה אני כבר מתקן אותה, זוהי התגובה האחרונה שלי אליך בנושאים האלה.

זה לא איום, פשוט אי אפשר לנהל דיון רציני עם מי שמגיב בדרך כזו ("לא יעזור לך, נהנה-בננה").

פשוט אין טעם, זה זמן שאני יכול לנצל לדברים טובים יותר, אז כאן זה נגמר מבחינתי, לדיון הזה אני לא חוזר.

דבר אחרון - אציע לכם שוב, בחום, לעבור על המאמר הקצר והקל להבנה,

שאליו התייחסתי מספר פעמים במהלך הדיון, בתקווה שאולי תנסו לקרוא ולהבין אותו פעם אחת בצורה רצינית.

אתה צודק כמעט בכל דבריך.

יש בי הפחד לנסות לחקור,ולגלות עניין ב''מפץ הגדול'' ו''באי התקיימותו של בורא עולם'',

לפי דעתי זה חילול,אתה יכול לעשות מה שבא לך בקשר לכך.

בקשר לכך שאני (למרות שאמרת את זה בכללי) ''סגור'' לשאר הדברים,זה כי אני חי באמונתי - חיי קיים בורא עולם.

ובקשר לפיסקה הזאת:

זה כי לטענתכם יש הוכחות חותכות למפץ הגדול,ובכך שהכל תמיד היה פה,

לנו (המאמינים בו) ההוכחה היחידה שלנו - לכם, היא התנ''ך,שלפי דעתי,היא ההוכחה הכי גדולה שאפילו פיזיקאי או כל מדען אחר לא יוכל לטעון אחרת או לסתור אותה.

(כן כן,אפילו אתה איסתרא בלגינה :lol:).

תחשוב טיפה על דברי.

אם לא הייתה לי אמונה באלוקים,אני הייתי חוקר זאת,ו''פתוח'' לכל שאר הדברים שאתם אומרים.

אבל! - זה לא אומר שאני לא מנסה להבין את דעתכם האישית,וטענותכם,אלא להיפך.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק כמעט בכל דבריך.

יש בי הפחד לנסות לחקור,ולגלות עניין ב''מפץ הגדול'' ו''באי התקיימותו של בורא עולם'',

לפי דעתי זה חילול,אתה יכול לעשות מה שבא לך בקשר לכך.

בקשר לכך שאני (למרות שאמרת את זה בכללי) ''סגור'' לשאר הדברים,זה כי אני חי באמונתי - חיי קיים בורא עולם.

אתם רואים? עם זה אתם מתווכחים!

לא חבל על הזמן שלכם?

נ.ב-

סתם שתדע, אבא שלי בא מרקע של מדעים מדוייקים(תואר שני במתמטיקה) ושנים ניסיון בתור מהנדס בניין ותוכנה

ומצד שני הוא גם מחובר לדת, קורא הרבה ספרים רלוונטים וגם מתפלל כל יום, חובש כיפה וכיו"ב.

בחיים לא שמעתי אותו אומר שהאבולוציה זה שטויות או משהו כזה, הוא משלב לעצמו את שני העולמות

ואיכשהו אני מאמין שהדרך שלו עדיפה בהרבה על השטויות שאתה פולט כאן בקצב מסחרר.

וזה לא חילול שיש לך מחשב בכלל? זה הרי ...אוו..חילול...אמא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רואים? עם זה אתם מתווכחים!

לא חבל על הזמן שלכם?

תוכל להסביר את עצמך טיפה?

אפילו את ההודעה הקודמת שלך לא הבנתי,איך יצא שעירבבת פוליטיקה?.

MuTaTiOn.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב רק על זה:

אתה מודע לכך שאתה מפחד, ממה אתה מפחד? שאולי תגלה שאתה חי בשקר.

אז אתה מעדיף להמשיך לחיות בבועה, (בידיעה שאתה אולי באמת חי באחת כזו) עם כל מה שמשתמע מכך, מאשר לחקור לעומק.

מה משתמע מכך? שאולי אתה חי בשקר, ומבסס את כל המעשים שלך על השקר הזה,

מבזבז את הזמן שלך בטקסים שהשקר מחייב אותך אליהם, כשהיית יכול בתיאוריה לעשות כ"כ הרבה יותר עם עצמך.

וזאת אחרי שאתה יודע שאמונה (כל אמונה) היא מבט סובייקטיבי על המציאות, ולא משהו שיש לו אחיזה משמעותית או עובדתית כלשהי.

ראית את "המופע של טרומן"? אתה כמוהו, אתה שם לב לכל הדברים החריגים מסביבך, פעמוני האזהרה מצלצלים לך בראש,

רק שבניגוד אליו, אתה בוחר להתעלם בידיעה מכל זה, ולהמשיך לחיות בעולם הבועה.

- ואולי זה נובע מתוך חשש לגבי ההשלכות של מה שיקרה אם תפקפק בדת שנולדת לתוכה.

(זה המנגנון ההגנה הכי חזק של הדת - העונש האפשרי על פקפוק בה)

עוד אנלוגיה מהקולנוע? המטריקס, אתה לא רוצה להשתחרר מהמטריקס, טוב לך שם,

כשאתה לא יודע שבעצם נולדת להיות עבד, בכלא שאתה לא מודע לעובדה שהוא קיים בכלל.

יש את אלה שהתרגלו ל"כלא" הזה, ולא ירצו לצאת ממנו, ויש את אלה שרוצים לדעת מה האמת.

אני באמת מכבד את האמונה ואת הרצון שלך, אבל-

אם כולם היו נוקטים בגישה שלך, עד היום לא היינו יודעים שכדור הארץ עגול, ומקיף את השמש, והיינו מתניידים ממקום למקום על גמלים,

ואת הדיון הזה היינו מנהלים על פורום קיר באיזו מערה.

ועכשיו באמת - רות סוף ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...