דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 105 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אם אין בורא לעולם, ואין מחוקק שנתן חוקים, אז כל חברה יכולה לעשות לעצמה חוקים או תורות כיפי רצונם.וחברה ב' אינה יכולה לומר לחברה א' שדרכיה שגויה,,, כי מי יקבע מה מוסרי?

צודק

יגאל אמיר נענש כי לפי חוקי החברה שהוא נמצא זה אסור [בלי כל קשר לדת כרגע]

אבל ברגע שיש בורא לעולם ויש מחוקק אז לא כל הדרכים כשרות, כי הבורא הוא המחוקק והוא יודע מה טוב ומה לא טוב.

סתירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

עכשיו הוא הולך לנוח, כמו שאלוהים נח ביום השביעי...

למה אלוהים נח?! מה.. הוא התעייף?!?! ואני חשבתי שהוא כל יכול

וישבות מכל מלאכתו אשר עשה.

אני לא יודע עם המילה נח מוזכרת וזה בכלל לא משנה.

אתה מנסה להבין ישות בלתי ניתנת לתפיסה - היחידה מאותו הסוג, מה שרבים וטובים ממך ניסו לעשות ואף אחד מהם לא הצליח.

-אבל נזרום איתך, לברוא עולם זו מלאכה קלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ההבדל בין נשוי לרווק,,,, אני לא רק כאן

ואתה חותר למקומות שלא קשורים,ושבכלל לא ציינתי.

אם אין בורא לעולם, ואין מחוקק שנתן חוקים, אז כל חברה יכולה לעשות לעצמה חוקים או תורות כיפי רצונם.וחברה ב' אינה יכולה לומר לחברה א' שדרכיה שגויה,,, כי מי יקבע מה מוסרי? לפי דעתי לאכול פרה חיה זה מוסרי.

אבל ברגע שיש בורא לעולם ויש מחוקק אז לא כל הדרכים כשרות, כי הבורא הוא המחוקק והוא יודע מה טוב ומה לא טוב.

ואם סיפור הבריאה מתברר כאגדה לא גדולה הרבה יותר מכיפה אדומה ?

וישבות מכל מלאכתו אשר עשה.

אני לא יודע עם המילה נח מוזכרת וזה בכלל לא משנה.

אתה מנסה להבין ישות בלתי ניתנת לתפיסה - היחידה מאותו הסוג, מה שרבים וטובים ממך ניסו לעשות ואף אחד מהם לא הצליח.

-אבל נזרום איתך, לברוא עולם זו מלאכה קלה?

כן. למה שלא תהיה ? חשבתי שהוא כל-יכול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דת ואמונה זה נושא מורכב אבל לי יש דעה על זה ותאוריות משלי על אמונה.

קודם כל, הכי אבל הכי מעצבן אותי שבן אדם מאמין תמיד יתגאה בזה שאין לו את תחושת"הריקונות" המעצבנת הזאת שכל אחד, אבל כל אחד חש פה- ושם כשהוא למשל חוזר הביתה מהעבודה חוץ מהם.. כי.. הם מאמינים אז הם תמיד מקבלים את תחושת "השלמות".

אם אני בכוח אתמרן את המחשבות שלי ואכפה על עצמי את המחשבה הזאת (להאמין!), אז גם אני אוכל להתגאות שאיני חש תחושה זו אבל אני משקר את עצמי. לדוגמא בא לי לעשן, יש לי את הדחף הזה = תחושת ריקונות שחשים, אבל אני אחשוב שזה רע ופוגע בי ולכן לא אעשן אם אני מנסה להפסיק. ישר תחושה הריקנות תהפוך לתחושת סיפוק עצמי, גאווה וכדו'. דבר אשר מנוע ממני למעוד.

כמובן שזה דוגמא חיובית מאוד, כי אני חושב על אמונה ועל דת באופן חיובי למרות שאיני מאמין. הדעה שלי כלפי אמונה זה דבר אשר התפתח במשך אלפי שנים ויש לה מטרות:

למשל, לחזק את הבן אדם בצורה מנטאלית. דבר שיקנה לו תחושות חיוביות, שיחייה את חיו בסיפוק. שלא ימעד ויעשה דברים שלילים שיפגעו באנשים ושאר הדברים שסביבו. שלא יסחף ויושפע ע"י אנשים, אלא תמיד יראה את דרך הישר.

כמו כן, דת תהיה קו (לפעמים קו - מנחה, לפעמים קו - גבול) שיכתיב את אורח חייו של המאמין. למשל חודש הרמדאן המוסלמי יכתיב למאמין לחיות בחודש זה בצניעות, לצום, לא להתרחץ לא לקיים יחסי מין ולא לעשן.בקיצור למנוע הנאות של החיים בשביל להזכיר להם איך חייו אז, איך סבלו ושלא ישכחו את העבר (אותו דבר בנוגע לפסח).

כאשר בן אדם נולד אפשר להשוואותו "לבצק" - חומר גלם. אפשר להכין ממנו בורקס או פיצה, או מלווח, ג'חנון, בגט וכו' אז התפתחה לה האמונה והדת בשביל שילדנו ילכו בדרכנו, ילמדו מה שאנחנו למדנו, לא יחזרו על הטעיות שעשינו אלא ילמדו מהן. לזה אני משווה את הסיפורי התנ"ך כמו סיפור קין והבל והוא מקביל למשל. המסר שעובר מסיפור שאח הרג את אחיו בגלל קנאה. אז יש שיחליטו ללמד את את ילדהם שלקנא ולרצוח זה רע דרך ערכי חינוך ודרכים שונות ויש את דרך הסיפור התנ"כי.

בקיצור אפשר להבין שסיפורי התנ"ך בשבילי הם מקבילים למשלים של השועל והעורב וחבריהם. שהם פיקצייה שאנשים כתבו אולי מתוך דמיון מוחלט או בלהתבסס על אירועים שונים ולהקצימם. לתת תשובות על שאלות תמוהות שנשאלו. להגביר את האמונה של הקורא ע"י כתיבת ניסים וסיפורים דומים.

בכלל אם אני חושב על זה יותר להעומק אז אני מעריך כך:

אנשים שאלו שאלות, רצו לדעת מי אחראי על כל זה ואז העריכו שיש ישות אדירה שאחראית לזה. זה גרם להם לאמין, דבר אשר גרם להם להתקרב אחד לשני ולהיות קבוצה.כתצואה מכך יש תחושת שייכות ואחדות. אבל כמובן יש אנשים שלא מרגישים שייכות לקבוצה הזו והאמונה שלהם שונה אז הם מחליטים לפתח קבוצה משלהם, אשר מאמינה ודוגלת בדברים אחרים ומשם זה התפתח ונהיה יותר ויותר מורכב עם השנים.

אני לא נוהג להכנס לוויכוחים עם אנשים מאמינים, אלא הפוך מעריך את אמונתם שבטוח מחזקת אותם במובן מסויים.

אבל אני רואה את הדברים האלה בפשטות שהסברתי פה ולא סובל כאשר למשל חבר שלי אשר נהיה מאמין לפני זמן קצר ( מה ז"א מאמין, משתדל אבל אני רואה בו מאמין "לייט") שואל אותי את השאלה הבאה:

"אתה חושב שתגיע לגן עדן או לגהינום?"

-אני עונה: מה זה משנה מה אני חושב לאן אני אגיע. אני לא מאמין שזה קיים בכלל. זה סתם דבר שהומצא בשביל שבן אדם ישפוט את עצמו במהלך חייו ויכוון את מעשיו לטוב אשר הוא רואה בעיניו, מתוך כוונה לזכות בגן עדן. אז אני חושב שלא זה ולא זה. כאשר אמות אני מתאר לעצמי אז סתם זה יהיה כאילו נרדמתי ולא אתעורר שוב לעולם. ומה אתה חושב לאן אני אגיע?.

הוא עונה ישר:"גיהנום". -אוקיי ואתה לאן תגיע?. "גן עדן!"

חחח הבן אדם כולה התחיל להאמין לפני זמן קצר. עשה סמים קשים הרבה זמן. התייחס רע לאימו והיה גונב באופן קבוע. ועכשיו הוא מאמין, אז הוא הולך לגן עדן והמצפון שלו נקי.. מבינים למה יש דת ואמונה?

ויש עוד מלא דברים כמו למשל התנ"ך רוב הזמן בכלל לא מובן וכל אחד מפרשן את מה שהוא חושב אז אחד יכול להגיד ככה והשני ככה.. גאוני

שלא לדבר על זה שאני רואה את הדת והאמונה בתור עסק שמגלגל מיליארדים. פה תרומה שם תרומה. החבר ההוא מספר שבאו אנשים מארה"ב לדיון עם הקבוצה שלהם אז אני ישר שואל אם האנשים שבאו קיבלו על זה כסף.. אז מסתבר שלא, אלא האנשים שבאו תרמו כסף

ואז אני בכלל מקבל פן של אנשי עסקים ולא מאמינים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם סיפור הבריאה מתברר כאגדה לא גדולה הרבה יותר מכיפה אדומה ?כן. למה שלא תהיה ? חשבתי שהוא כל-יכול.

תקרא בשנית את מה שרשמתי, מטאפורה טהורה שבאה להסביר לך שבני אנוש יכולים להתפלפל עד מחר על למה זה ככה, את התשובה אף אחד לא ידע ואולי גם לא צריך לדעת.

[br]פורסם בתאריך: 26.09.2008 בשעה 20:22:53

ואם סיפור הבריאה מתברר כאגדה לא גדולה הרבה יותר מכיפה אדומה ?כן. למה שלא תהיה ? חשבתי שהוא כל-יכול.

תקרא בשנית את מה שרשמתי, מטאפורה טהורה שבאה להסביר לך שבני אנוש יכולים להתפלפל עד מחר על למה זה ככה, את התשובה אף אחד לא ידע ואולי גם לא צריך לדעת.

אמרת ש"סיפור" הבריאה הוא אגדה?, ועל סמך אתה קובע שהוא אגדה?, על פי המדע?, המדע אוסף אמת, התורה היא אמת וכולה אמת, ויש מדענים אבולציוניסטים\בילוגים מושבעים שהם מאמינים או דתיים אפילו בצורה קיצונית.

כולם מאמינים ששישה ימי בריאה הם אינם שישה ימי בריאה במושגים של בני אדם, אלא מושגים במובן של ישות בלתי ניתנת לתפיסה שככל הנראה כל אחד מהם ארך מליארדי שנים. אני יכול להפנות אותך לעשרות סרטונים שעוסקים בהעדר הסתירה בין ל5 חומשי תורה, נכון שזה בא יותר מחוגים מדעיים אשר המשתייכים אליהם דתיים אבל זה לא כלכך משנה כי לא חסרים חילונים השוקדים בזה או מתעסקים עם זה, ישנו ספר בנושא אגב, "בראשית ברא" שמו, בכלל, המצחיק הוא שאתה כאחד שלא התעמק בנושא בא לפה בשיא חוצפתך וקובע מה אגדה ומה לא, על פי טעמך.

תן לי להמליץ לך על סרטון שאולי ישנה נקודת מבטך בנושא, זה ממש לא סרטון החזרה בתשובה כי אינני מסיונר, לא מטעם האמונה ולא מטעם האתאיזם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקיצר העולם נוצר "במקרה" כל הדרכים כשרות כל חברה יכולה לעשות לעצמה איזה כללים שתרצה.

בדיוק. וזה המצב בפועל, בדיוק כפי שהתאוריה שהצגת חוזה. מותר לשתות בירה בארץ, בסעודיה זה פשע. מותר לשאת שתי נשים בסעודיה, בארץ זה פשע.

אם אין בורא לעולם, ואין מחוקק שנתן חוקים, אז כל חברה יכולה לעשות לעצמה חוקים או תורות כיפי רצונם.וחברה ב' אינה יכולה לומר לחברה א' שדרכיה שגויה,,, כי מי יקבע מה מוסרי? לפי דעתי לאכול פרה חיה זה מוסרי.

מי שקובע מה מוסרי ומה לא היא חברה בה אתה חי. אם לחברה הזו יש כח ורצון לכפות את הערכים שלה על חברה אחרת, המוסר של החברה האחרת יוחלף בזה של החברה שלך (ולהיפך).

יגאל עמיר.

יופי של אנלוגיה. בוא נבדוק אותה:

האם המוסר אחיד בכל החברות בעולם? בהחלט לא, ראה דוגמה למעלה. כלומר אין חוק אחיד לכולם. מכאן, לפי האנלוגיה שלך שאין מחוקק.

חקיקת חוקים היא רק שלב אחד, השלב השני הוא אכיפה שלהם. אסור למשל להעתיק תוכנות, שירים וסרטים, אבל רוב האנשים לא רואים את זה כדבר לא מוסרי והאכיפה כמעט ולא קיימת. התוצאה? כמעט כל מי שקורא את ההודעה הזו מחזיק ברגע זה תוכנות, שירים וסרטים מועתקים על המחשב שלו. החברה משתדלת לאכוף את החוקים שלה. אתה רואה עדויות לאכיפה מצידו של הקב"ה? ההודעה הזו, למשל, נכתבה תוך כדי חילול שבת. איפה האכיפה? לאלוהים לא צריכה להיות שום בעיה לדעת שאני מחלל שבת ושום בעיה לעשות משהו בנדון, אז למה לא קורה לי כלו[Carrier Lost]

מצטער, לא יכולתי להתאפק. כפי שהראיתי, האנלוגיה שלך פגומה. אי אפשר להשוות אל אלוהים למחוקק אנושי. להיפך: אם היא תקפה, הרי שהיא מראה שאין אלוהים.

כולם מאמינים ששישה ימי בריאה הם אינם שישה ימי בריאה במושגים של בני אדם, אלא מושגים במובן של ישות בלתי ניתנת לתפיסה שככל הנראה כל אחד מהם ארך מליארדי שנים.

לא יעזור לך, גם אם כל "יום" ארך בפועל מיליארדי שנים, עדיין סיפור הבריאה המקראי סותר בעליל את מה שידוע לנו אודות בריאת היקום, היווצרות העולם ומקור החיים. כבר דשנו בנושא הזה לפני כן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דעה שלי:

דת=הדרך שמצא האדם הקדמון(6K שנה אחורה בערך) לשמור על אחידות חברתית ועל שלטונו - כלומר, היה שבט, ומנהיגו(סוג של שאמן) השתמש ב"דת" היא אוסף של מצוות פרי דמיונו ע"מ לאחד את שאר האנשים. עם התפתחות הבינה האמושית, כך גם השתנו החוקים והגיעו ל10 הדברות או כל אוסף חוקים (דתי) אחר שקיים.

הוכחה לעניין-איך יוצא שדתות שונות התפתחו ברחבי כל העולם? למה אין רק דת אחת?(יש עוד עבודת אלילים בודהיזם הינדואיזם וכו'). ניחוש שלי הוא שאם נחפור עכשיו באנגליה ונמצא קבוצת אנשים פרימיטיביים שחיו בתוך מערה עם ג'וקים כאוכל, מבודדים מהעולם החיצון כבר 6K שנה, גם להם תהיה סוג של דת.

בריאת העולם = עוד חלק בסיפור של המנהיג הקדמון.

אה כן, אם אני זוכר נכון הצליחו לבודד את הגן של "אדם" גן שזהה אצל כל הגברים,"אדם"(איך שמכנים אותו) היה האב הקדמון של כולנו, והגיעו למסקנה שהוא חי עם עוד אנשים ולא לבד. איפה גן עדן?(National Geographic channel)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יעזור לך, גם אם כל "יום" ארך בפועל מיליארדי שנים, עדיין סיפור הבריאה המקראי סותר בעליל את מה שידוע לנו אודות בריאת היקום, היווצרות העולם ומקור החיים. כבר דשנו בנושא הזה לפני כן.

דשנו ונמשיך לדוש לעולמי עולמים, אתה מוזמן להגיד את מה הוא סותר בעליל הרי לומר שהוא פשוט סותר ולא לתת לנו כלום זה לא רציני.

אבל מעניין שישנם כאלה שטוענים שהוא לא סותר כלל וכלל, ורק פרשנות סותרת, ומעניין גם שהמדע הוא דינמיקה בפני עצמה כך ש"מה שידוע לנו היום" לא הכי רלוונטי.

[br]פורסם בתאריך: 27.09.2008 בשעה 10:48:55

דעה שלי:

דת=הדרך שמצא האדם הקדמון(6K שנה אחורה בערך) לשמור על אחידות חברתית ועל שלטונו - כלומר, היה שבט, ומנהיגו(סוג של שאמן) השתמש ב"דת" היא אוסף של מצוות פרי דמיונו ע"מ לאחד את שאר האנשים. עם התפתחות הבינה האמושית, כך גם השתנו החוקים והגיעו ל10 הדברות או כל אוסף חוקים (דתי) אחר שקיים.

הוכחה לעניין-איך יוצא שדתות שונות התפתחו ברחבי כל העולם? למה אין רק דת אחת?(יש עוד עבודת אלילים בודהיזם הינדואיזם וכו'). ניחוש שלי הוא שאם נחפור עכשיו באנגליה ונמצא קבוצת אנשים פרימיטיביים שחיו בתוך מערה עם ג'וקים כאוכל, מבודדים מהעולם החיצון כבר 6K שנה, גם להם תהיה סוג של דת.

בריאת העולם = עוד חלק בסיפור של המנהיג הקדמון.

אה כן, אם אני זוכר נכון הצליחו לבודד את הגן של "אדם" גן שזהה אצל כל הגברים,"אדם"(איך שמכנים אותו) היה האב הקדמון של כולנו, והגיעו למסקנה שהוא חי עם עוד אנשים ולא לבד. איפה גן עדן?(National Geographic channel)

אני אענה לך על הכל בקצרה.

הכל שכיח.

התכנון שלך, הדתות בעולם שאינן מונותאיזם (כולן סגידת אבנים וברזלים), הכל שכיח, אלוהים עושה את הכל שכיח מאז ומתמיד, מצב שרק הטובים ביותר רואים את האמת, האמת היא שהוא קיים, שהוא חייב להיות קיים, כאבא לילדיו, כנהג המנהיג .

ולמי התכוונתי כשאמרתי "הטובים ביותר" ? לאלה שמאמינים באמת, ואני יכול להגיד לך עם יד על הלב שלפחות 80% מה"מאמינים" בעולם (הלכתי איתך הכי רחוק) בכלל לא מאמינים מהלב ולא מרגישים שהאל קיים, הם רק אומרים, כי זה מה שחינכו אותם לעשות, וזה מה שהסביבה עושה-להגיד ברוך ה' אחרי כל משפט. ומספיק כמה שטיפות מוח על אבלוציה בשביל לשכנע אותם שהוא לא קיים והם יחפשו כל דרך בשביל לברוח מתורתו וילכלכו את שמו ויעשו מעשים רעים ונבזיים רק בגלל שהסביבה שלהם עושה זאת, כן ידידי, זו האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכנון שלך, הדתות בעולם שאינן מונותאיזם (כולן סגידת אבנים וברזלים), הכל שכיח, אלוהים עושה את הכל שכיח מאז ומתמיד, מצב שרק הטובים ביותר רואים את האמת, האמת היא שהוא קיים, שהוא חייב להיות קיים, כאבא לילדיו, כנהג המנהיג .

ולמי התכוונתי כשאמרתי "הטובים ביותר" ? לאלה שמאמינים באמת, ואני יכול להגיד לך עם יד על הלב שלפחות 80% מה"מאמינים" בעולם (הלכתי איתך הכי רחוק) בכלל לא מאמינים מהלב ולא מרגישים שהאל קיים, הם רק אומרים, כי זה מה שחינכו אותם לעשות, וזה מה שהסביבה עושה-להגיד ברוך ה' אחרי כל משפט. ומספיק כמה שטיפות מוח על אבלוציה בשביל לשכנע אותם שהוא לא קיים והם יחפשו כל דרך בשביל לברוח מתורתו וילכלכו את שמו ויעשו מעשים רעים ונבזיים רק בגלל שהסביבה שלהם עושה זאת, כן ידידי, זו האמת.

ואיך הדעה הזאת שלך בדיוק מסתדרת עם חילול שבת ?...

הטפת קיום אלוהים ותורתו דוחה שבת או משהו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך הדעה הזאת שלך בדיוק מסתדרת עם חילול שבת ?...

הטפת קיום אלוהים ותורתו דוחה שבת או משהו ?

אני שמח ששאלת את השאלה הזאת, אם רק היית יודע כמה.

כמו שדתיים משאירים אור מלפני כניסת השבת, ופותחים ברזים במהלך השבת, ומזיזים כיסא במהלך השבת, ומשאירים: מקרר,מזגן,תנור חימום,ודוד חימום הכל מבעוד מועד, כך אני משאיר מחשב.

תקרא לי רפורמי אם אתה רוצה (אני לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דשנו ונמשיך לדוש לעולמי עולמים, אתה מוזמן להגיד את מה הוא סותר בעליל הרי לומר שהוא פשוט סותר ולא לתת לנו כלום זה לא רציני.

מתעצל לחפש?

נו, בסדר.

ב??ר?אש??ית, ב??ר?א א?ל?ה?ים, א?ת ה?ש???מ?י?ם, ו?א?ת ה?א?ר?ץ

השמים והארץ נבראו ראשונים, בתחילת היקום. מפץ גדול? כוכבים? תשכח מזה. קודם העולם נברא.

יהיו אנשים שינסו לטעון שהכוונה אינה לכדור הארץ אלא ליקום בכללותו, אבל...

ו?ה?א?ר?ץ, ה?י?ת?ה ת?הו? ו?ב?הו?, ו?ח?ש??ך?, ע?ל-פ??נ?י ת?הו?ם; ו?רו?ח? א?ל?ה?ים, מ?ר?ח?פ?ת ע?ל-פ??נ?י ה?מ??י?ם

אין עוד כוכבים אבל כבר יש מים?

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, י?ה?י ר?ק?יע? ב??תו?ך? ה?מ??י?ם, ו?יה?י מ?ב?ד??יל, ב??ין מ?י?ם ל?מ?י?ם

למקרה שהיה לך ספק - העולם קיים ומוצף במים. אבל לא רק שהשמש עדיין לא קיימת, אף כוכב עוד לא נוצר.

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, י?ק??וו? ה?מ??י?ם מ?ת??ח?ת ה?ש???מ?י?ם א?ל-מ?קו?ם א?ח?ד, ו?ת?ר?א?ה, ה?י??ב??ש??ה; ו?י?ה?י-כ?ן

רק שכדור הארץ התחיל יבש, המים באו מאוחר יותר.

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, ת??ד?ש??א ה?א?ר?ץ ד??ש??א ע?ש??ב מ?ז?ר?יע? ז?ר?ע, ע?ץ פ??ר?י ע?ש??ה פ??ר?י ל?מ?ינו?, א?ש??ר ז?ר?עו?-בו? ע?ל-ה?א?ר?ץ; ו?י?ה?י-כ?ן

בלי שמש?

י??ע?ש? א?ל?ה?ים, א?ת-ש??נ?י ה?מ??א?ר?ת ה?ג??ד?ל?ים: א?ת-ה?מ??או?ר ה?ג??ד?ל, ל?מ?מ?ש??ל?ת ה?י?ו?ם, ו?א?ת-ה?מ??או?ר ה?ק??ט?ן ל?מ?מ?ש??ל?ת ה?ל??י?ל?ה, ו?א?ת ה?כ?ו?כ?ב?ים

מזל טוב! סוף-סוף נוצרו השמש, הירח והכוכבים. לא רק אחרי יצירתו של כדור הארץ אלא אפילו אחרי שהצמחים כבר נוצרו. וזה שיש כוכבים שקדומים בהרבה מהשמש שלנו? הס מלהזכיר.

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים--י?ש??ר?צו? ה?מ??י?ם, ש??ר?ץ נ?פ?ש? ח?י??ה; ו?עו?ף י?עו?פ?ף ע?ל-ה?א?ר?ץ, ע?ל-פ??נ?י ר?ק?יע? ה?ש???מ?י?ם

אבל יבשתיים הופיעו לפני העופות.

ו?י??אמ?ר א?ל?ה?ים, ת?ו?צ?א ה?א?ר?ץ נ?פ?ש? ח?י??ה ל?מ?ינ?ה?, ב??ה?מ?ה ו?ר?מ?ש? ו?ח?י?תו?-א?ר?ץ, ל?מ?ינ?ה?; ו?י?ה?י-כ?ן

רגע, מתי אלוהים יצר את החידקים?

אבל מעניין שישנם כאלה שטוענים שהוא לא סותר כלל וכלל, ורק פרשנות סותרת,

ויש כאלו שטוענים שהירח עשוי מגבינה. אז מה? הטענות האלו בד"כ מתבססות על עיוות הן של הטקסט הדתי והן של הידע המדעי.

ומעניין גם שהמדע הוא דינמיקה בפני עצמה כך ש"מה שידוע לנו היום" לא הכי רלוונטי.

עוד טיעון של דבר והיפוכו. אתה מנסה להוכיח שהדת צודקת כי היא תואמת למה שהמדע מראה לנו ובמקביל טוען שהמדע טועה...

ניחא. תסביר לי בבקשה איך הצמחים שרדו מיליוני עד מיליארדי שנים ללא אור שמש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...