דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 104 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

רוני איך אתה מסביר את זה שלאון ובוריס (שני אחים תאומים) המופיעים בתוכנית האח הגדול (שאתה יכול לראות גם ברגע זה-חפש בגוגל), גדלו יחד מלידה, הלכו לאותו גן, למדו באותו ביתספר, סיימו תיכון יחד, חלקו אותם חברים, שירתו יחד בצבא והופל'ה, האחד הומו, מתנהג כהומו, יש לו קול של הומו, מדבר כמו הומו, מתלבש כמו הומו, (בכוונה רשמתי בצורה פשוטה) איך אתה מסביר את זה?, אפילו ילד קטן יודה שהבעייה היא גנטית, אוקיי אולי אפשרי שהבעייה היא גנטית אך שהיא גם יכולה להתפתח באופן פסיכולוגי, בסדר, זרמנו, אבל אל תגיד אפילו בצחוק או תפסול לחלוטין שלא מדובר במשהו גנטי כי ייתכן ואתה טועה טעות נוראה, ואל תביא לי מאמרים שאורכם כסיפורי אלף לילה ולילה תעשה טובה, תענה תשובה עניינית.

ונגיד והוכיחו לך שהבעייה היא גנטית, אל תמשיך לשקר רק לעצמך ותגיד שאינה גנטית, כי אתה מסוג האנשים שכן יעשו זאת, אתה מפחד שזה לא יסתדר עם הכתוב בתורה אבל למעשה גם אם הבעייה גנטית זה לא סותר כלום.

אני אדם מאמין וכן אני מאמין שאלוהים ברא ואחראי לקיומם של בריות אלה, ועכשיו אני מדבר איתך בשפה שלך לא כי אתה תבין, אלא כי אני מדבר איתך שיא התכלס, כאמור כך אני מאמין, ואין שום סתירה, כל המסר של התורה הוא שהחשבון היחיד הוא לא בין אדם לחברה, הוא בין האדם לאל, כל חטא, כל עוון, נרשם ומתועד מיום הלידה ועד יום המיתה אצל האל, אם הומו עושה מעשה שלא יעשה בלילה זו בחירה שלו, הוא יכול לא לעשות את זה, וזה החשבון שלו עם האל בלבד, יותר מכך, אתה יכול לטעון שבריות אלו ממקומות בעולם בכלל כדי שיהייה איזון או תכלית לבריאה, שוני; הכוונה, למשל קיימים המון ניגודים, שחורים, לבנים, מלוכסנים, כולם שונים, אך כולם אותו דבר, כמו כן יש גם , יש הומוסקסואלים, אבל יש לכל אחד מאלה את הבחירה למתן את מידותיו, ולכל אחד חשבון נפרד עם האל, והנה אם טענו טענה זו, נעלמה הסתירה לחלוטין, גם אם טענת שזו מחלה גנטית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

חבל שאתה לא קורא....

ציטוט:

"אבל גם אם היית צודק, זה לא סותר את התורה. זה כמו שתגיד "יש אנשים שנולדים עם תאווה לאכילה" ו-"יש אנשים שנולדים עם תאווה לגניבה או רצח" ו-"יש אנשים שנולדים עם משיכה מינית לילדים" ו-"יש אנשים שנולדים עם משיכה מינית לבני מינם" - כל אחד מאלה נולד עם יצר קשה אבל הוא חייב להתגבר עליו ולהתאפק. גברים רבים מאוד נולדים עם תאווה לגאוותנות ושחצנות, אך מי שהולך בדרך התורה והמצוות מתאפק ולכן לא תראה אותו מתנשא על אחרים ולועג להם.

גם מי שנולד עם משיכה לילדים חייב להתגבר על התאווה שלו, וגם מי שנולד עם משיכה לגברים חייב להתגבר על התאווה שלו ולא לממש אותה בשום אופן. אז מה תאמר? וההומו המסכן יהיה לבד כל החיים? והתשובה שלי - וכי הפידופיל המסכן יהיה לבד כל החיים שלו? וכי הנמשך לרצח והרג לא ירצח ולא יהרוג כל החיים שלו? התשובה היא כן. יש גם אנשים עקרים וטומטומים [שנולדים בלי איבר]והם אינם יכולים לחיות עם אשה. גם זה קיים בעולם.

תורת הסוד וגלגולי הנשמות מלמדת שאנשים שבגלגול הקודם הלכו לנסות מין עם בני מינם [סתם בשביל הקטע, בלי משיכה מינית לעניין], כעונש יחזרו בגלגול עם תאווה כזו לבני מינם, אלא שהפעם יהיה עליהם להתגבר על תאוותם.

ישנו ארגון בשם "עצת נפש" שטוען כי ניתן לרפא הומוסקסואליות באמצעות פסיכולוגיה מבוקרת, והוא פועל באופן התנדבותי. כך שעדיין אין לומר "אבדה תקוותנו". הקב"ה נותן כל מיני דרכים לאנשים לחזור בתשובה ולהתגבר על תאוותם".

שאר הדברים [בחלק הראשון] אני אגיב אחר כך.

לגבי תוכנית הטלויזיה:

אילו ההומוסקסואליות היתה גנטית, לכאורה היו צריכים שני התאומים להיות שניהם הומוסקסואלים.

לגבי בית-זהה ומשפחה זהה, אתה מצחיק אותי. כנראה שלא הכרת תאומים בחייך. הכרתי מנסיוני [ומקרובי משפחה] תאומים-זהים רבים, שלא היית מסוגל להבחין ביניהם, ובכל זאת השניים התבגרו בצורה שונה, עם חברים שונים, עם חוויות שונות, ונהיו לשני אנשים שונים. אני תולה זאת בקיום נשמה - גם בשני תאומים זהים לחלוטין יש שתי נשמות שונות, ואפילו אם יהיו דומים במראה ובכמה תכונות הם לעולם לא יכולים להיות זהים כי הבחירות שלהם שונות.

פשוט לא קראת את הכתבה. תודה בזה. הכתבה מציינת הרבה מחקרים (שאתה החלטת שהם סקרים חברתיים) שתומכים בטענה שלי, ואתה ביטלת אותם בהינף ידך (והחלטת שynet הוא "צהובון" שאין להתייחס למה שכתוב בו).

אגב, מתוך אותה הכתבה:

ציטוט

דין האמר מהמכון הלאומי לחקר הסרטן בארה"ב השווה בין הדי.אן.איי של 40 זוגות אחים הומוסקסואלים. התברר של-33 מהזוגות אותם סימנים בקטע 928X שעל גבי כרומוזום X קטע שנקבע כמיקומו המשוער של הגן האחראי להומוסקסואליות.

מאוד איני מעריך שאנשים קובעים קביעות ושופטים את הזולת. קראתי את הכתבה ואני מכיר אותה [היא מהראשונות שעולות בגוגל בחיפוש קצר].

אילו היית מבין מה ציטטת היית צוחק. אילו נטייה מינית היתה גנטית, מקטע של די-אנ-אי זהה לחלוטין היה צריך להמצא בכל הומוסקסואל ללא יוצא מן הכלל [שים לב כיצד המחקר סותר את עצמו כאשר הוא מציג 33 זוגות מתוך 40, כלומר 7 זוגות של אחים הם הומוסקסואלים בלי "הגן ההומוסקסואלי"?!]. וכבר הסברתי לך שהמחקר הספיציפי הזה אינו רציני ולא נעשה בתנאי מחקר מבוקרים [לא היתה לו אפילו ביקורת עמיתים!]. אילו היו מגלים את מקור הנטייה ההומוסקסואלית, לא היה עיתון אחד בעולם שלא היה כותב זאת בכותרות ענק. בינתיים זה בדיוק כמו אבולוציה: מדענים המוטים על ידי הממסד המדעי מנסים בכל מאודם להצדיק תיזה כלשהי. אילו היו פידופילים בכמות של ההומוסקסואלים כנראה שהיו מוצאים הצדקה "גנטית" ו"מדעית" גם לנטייה הזו.

וכן, מעריב הוא צהובון שאינו בוחל בשום אמצעי כדי להכפיש את יריביו. בדיון שכזה לא הייתי סומך על פחות מאשר עיתון science .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחקר לא אומר שמצאו את מקור הנטייה ההומוסקסואלית, אלא רק מדברים על מקטע שבו ככל הנראה יושב משהו שמשפיע עליה.

אשמח אם תביא ראיות לטענותיך (עד כה לא הבאת ולו ראיה אחת).

אגב, לא ענית לי על שאלתי מקודם - איפה בתנ"ך אסורה פדופיליה?

וחוץ מזה, ynet זה לא מעריב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[תתחיל לקרוא כי השקעתי מזמני]

מה שאתה קורא לו "מחקר" מבוסס על דמיון הרבה יותר משהוא מבוסס על מדע. אילו היה קיים מקטע כלשהו בדי-אנ-אי שהוא מקור לנטייה זו, היה צריך המקטע הנ"ל לחזור על עצמו אצל כל הומוסקסואל בכדור הארץ. כך עובדת הגנטיקה, לא תוכל למצוא אדם עם אף שאין לו מקטע זהה בדי-אנ-אי של אף.

את המחקרים המראים אחרת כבר הראיתי לך בתגובתי הקודמת [ראה שוב מקרה בו אסירים הפכו להיות הומוסקסואלים]. נטייה מינית לא יכולה להיות גם נפשית וגם פיזיולוגית. אם זה גנטי, חייב להיות כתוב בגנים למה בדיוק האדם ימשך [גבר או אשה], ואם הנטייה היא נפשית [וזה מוכח בהתאם למחקרים המראים שנטייה מינית ניתנת לשינוי] כל אדם ימשך למשהו אחר בהתאם לסביבה שלו.

ןעכשיו בוא ונהיה רציניים אחת ולתמיד:

א. גנים מטבעם לא מסוגלים להכיל נטייה מינית: ענה לי בכנות, כיצד יכול להיות כתוב בגנים או ב"טעות מולדת" למה האדם ימשך בבגרותו? יש שנמשכים לגבר ויש שנמשכים לאשה ויש שנמשכים לכלבים או לילדים. האם לדעתך כל אחד מאלה רשום בגנים. האם נדמה לך שרשום בראש "אדם זה ימשך לכלבים" והורמונים "כלביים" ישפיעו עליו בהתאם? תהיה רציני. האדם נוטה למה שהוא מכיר. אפריקאי שגדל כל חייו באפריקה ימשך לאשה שחורה כפחם עם שדיים נפולים, ואדם אסקימוסי ימשך לאשה לבנה כשלג. האם נדמה לך שנתונים כאלו יכולים להיות רשומים בגנים? הרי הגנים משכתבים רק את נתוני הגוף ולא את הכמיהות והרגשות האישיים של האדם, זאת מכיוון שהכמיהות והרגשות האישיים משתנים מאדם לאדם ומתרבות לתרבות. כמיהה, נטייה מינית היא דבר מורכב מהרבה השפעות חיצוניות וגורמים נפשיים, אך לא גנטיים. המין עצמו הוא כמובן גנטי, איבר המין, הרצון לפרוק את היצר, הגירוי הפיזי - אך הפנטזיה האישית לא כתובה בגנים וגם לא יכולה להיות כתובה בהם.

ב. ידוע לנו שהנטייה היא בראש ובראשונה תרבותית: ידוע לנו מנסיון שאנשים נמשכים בראש ובראשונה למה שהחברה מחשיבה כיופי. בסין הקדומה היה נהוג לעוות רגלי אשה מגיל קטן לתוך נעלי עקבים מכוערים השוברים את עצמותיה עם הזמן והופכים אותה לנכה. לדעתם דבר שכזה היה יפה ונשים אלו היו נחשבות ליפות והמעוררות עניין ביותר. באפריקה אשה יפה היתה זו המסוגלת להשחיל טבעות ענק לתוך אוזניה או שפתה התחתונה, או כאלו המאריכות את צווארן כג'ירפה עם טבעות מתכת. אנו רואים בצורה מוחלטת וודאית שאנשים נמשכים רק למה שהם מכירים מן התרבות בה הם חיים. מכאן שהנטייה המינית היא בראש ובראשונה נפשית ופסיכולוגית. בשום מקום בגנים לא כתוב לאפריקאי להימשך דווקא לנשים בעלות צוואר ארוך או לילדים קטנים עם שיער מתולתל. כל הנטיות הללו מתחילות בראש ובראשונה ממה שהאדם מכיר. אילו בעולם היו קיימות רק נשים שחורות כפחם, הגברים היו נמשכים אליהן, ואם לכל בני האדם לא היה אף ואוזניים - אנשים היו נמשכים אך ורק לנשים שאין להן אף ואוזניים [ואילו היו רואים אשה עם אף ואוזניים הם היו נגעלים מהדברים הללו שצומחים לה מהראש. השווה זאת עבורנו לאשה בעלת אף נוסף במצח]. ומכיוון שדברים אלו אין עליהם חולק, מובן שהנטייה לא כתובה בגנים אלא מוטה תרבותית על פי ההתנסויות האישיות של האדם.

ג. נטייה גנטית לא ניתנת לשינוי: יש אדם שנמשך לשמנות, ואחר נמשך לרזות, יש שנמשך לשחורות ויש שנמשך ללבנות, יש שנמשך לאסיאתיות ויש שנמשך לנמוכות. והרוב נמשכים למה שהחברה מחשיבה כ"יופי". דברים כאלו לא יכולים להיות כתובים בגנים. פשוט, כי גנים לא משתנים. גנים הם קבועים, וכמו שאדם עם יד או רגל לא יכול להחליט פתאום להצמיח זנב [כי זה לא כתוב בגנים], כך גם לא היה יכול אדם בעל נטייה מינית כלשהי לשנות אותה לנטייה אחרת. ומכאן ההוכחה הניצחת: הרי יש לנו מחקרים מתועדים של אינספור מקרים בהם אנשים שינו את הנטייה המינית שלהם בשל טראומה או אירוע נפשי כלשהו וכיום הם הומוסקסואלים או פידופילים לכל דבר ועניין. האם אתה חושב שנטייה מינית היתה יכולה להשתנות אם המקור שלה היה גנטי? אשה לא יכולה להפוך לגבר וגבר לא יכול להפוך פתאום לחתול. כל הגורמים הפיזיולוגיים רשומים בגנים והם אינם ניתנים לשינוי. ואם ראינו אפילו עשרה אנשים ששינו את הנטייה המינית שלהם, מוכח באופן המוחלט ביותר שהנטייה המינית היא לא גנטית.

ד. הגנים אינם חוזרים על עצמם בהומוסקסואלים: ישנם כידוע גנים המיוחדים לגבר וגנים המיוחדים לאשה, ישנם אפילו גנים המיוחדים לבני עם אחד ושאינם נמצאים בבני עם אחר. זו גנטיקה פשוטה, החייבת לחזור על עצמה בכל פעם ללא שינוי. אך אין אפילו גן אחד או מקטע אחד בדי-אנ-אי שחוזר על עצמו אצל כל ההומוסקסואלים, ואם כן הנטייה המינית שלהם לא יכולה להיות גנטית, כי גנטיקה היא מדע אמפירי שאין בו שינויים או סטיות מן המקור. מספיק מקרה אחד של הומוסקסואל אמיתי [שלא מתחזה] כדי להוכיח שהגנטיקה והגנים אינם קובעים את הנטייה המינית. ומכיוון שהומוסקסואלים אינם שונים מכל גבר, במילא המשיכה המינית שלהם אינה פיזיולוגית.

ובאמת שאיני מתכוון להתווכח איתך יותר. אם אחרי כל זה אתה נותר בשלך .

אגב, לא ענית לי על שאלתי מקודם - איפה בתנ"ך אסורה פדופיליה?

וחוץ מזה, ynet זה לא מעריב.

לגבי פידופיליה לפי התורה:

א. קודם כל ידוע לנו מבחינה היסטורית מקהילות יהודיות שהיו רוצחים פידופיל אם גילו אותו [זה קרה מספר פעמים, בשניים מן המקרים הפידופיל גורש].

ב. התורה אוסרת יחסים הומוסקסואליים וזה כבר מוציא את הפידופיליה לילדים מן התמונה.

ג. הגמרא כותבת במפורש שאסור לאדם להשיא את בתו עד שתגדל ותאמר "רוצה אני".

ד. התורה לא אסרה נישואין בין קטינים מסיבה פשוטה: היו תקופות מאוד חשוכות בעם [במיוחד במדינות המזרח]בהם ילדים היו נחשבים הפקר אם לא היה להם בעל/אשה. בחורה צעירה היתה נתונה לסכנה תמידית של גויים, במיוחד כאלו שהיה להם כח והם היו רוצים לקחתה לאשה. ואם היא היתה יתומה, היא היתה נתונה גם לאפשרות של אונס וניצול מיני, או זנות. לכן התורה נתנה אפשרות קיצונית [שלפי הרמב"ם מותר לקיימה רק כאשר לא נותר בגד ללבוש ולחם לאכול] בו נשאת ילדה לילד או איש צעיר, וזאת במטרה שתגדל ותהיה לו לאשה. דבר זה הציל אלפי נשים יהודיות באלפיים השנים האחרונות. גם סבתא של חבר שלי בעיראק התחתנה בגיל 12.

ידיעות אחרונות גרועים לא פחות ממעריב, וביכולתי להצביע על כתבות רבות שאין הן אלא שקרים תקשורתיים נלוזים, במיוחד נגד החרדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה קורא לו "מחקר" מבוסס על דמיון הרבה יותר משהוא מבוסס על . אילו היה קיים מקטע כלשהו בדי-אנ-אי שהוא מקור לנטייה זו, היה צריך המקטע הנ"ל לחזור על עצמו אצל כל הומוסקסואל בכדור הארץ. כך עובדת הגנטיקה, לא תוכל למצוא אדם עם אף שאין לו מקטע זהה בדי-אנ-אי של אף.

שוב, לא הבאת שום ראיות לטענותיך.

המחקר לא אומר שיש מקטע בגנים שאחראי להומוסקסואליות, כך שאצל כל ההומוסוקסואלים המקטע הזה זהה. זה גם לא הגיוני, בהתחשב בעובדה שנטייה מינית היא לא 0 או 1, אלא מדובר בסקלה.

המחקר רק הראה קורלציה בין נטייה מינית לגנים מסויימים. משמע, קיימים גנים המשפיעים על הנטייה המינית.

נטייה מינית לא יכולה להיות גם נפשית וגם פיזיולוגית.

למה לא? כמו שאמרתי, נטייה מינית היא סקלה, ולא 0 או 1. ייתכן שאותם אסירים שהפכו להומוסקסואלים, הנטייה הזו כבר הייתה נטועה בהם באופן חלקי והחוויות שעברו עליהם רק הקצינה אותה (אגב, אשמח אם תתן לינק לאותם מחקרים).

לגבי שאר הסעיפים:

א. האם גבר שגדל ללא נשים בסביבתו יימשך לנשים? לדעתי כן, כי זהו כן דבר הטבוע בגנים שלו. הגנים משפיעים גם על המוח, ולא רק על הגוף (מה, זה שנשים נוטות להיות יותר רגישות ודברניות, זה לא נובע מהגנים שלהן? זה שאדם נולד גאון, זה לא נובע מהגנים שלו?). נטייה מינית מורכבת גם מהשפעות חיצוניות, וגם מהגנים.

ב. ממש, אבל ממש לא בהכרח. אתה בעצמך ציינת שיש אנשים שיימשכו לנשים שמנות למרות שזה נוגד את אידיאל היופי המערבי. למה זה? כי מה לעשות, ככה הם נולדו. אני, לדוגמה, לא אוהב זיתים. האם זה כי גדלתי בסביבה שגרמה לי לא לאהוב זיתים? לא, נולדתי ככה.

ג. אין כזה דבר "נטייה גנטית". הגנים יכולים להשפיע על הנטייה המינית - אצל חלק מהאנשים יותר, אצל חלק מהאנשים פחות. כמו שאתה לא יכול לגרום לי לאהוב זיתים, אתה לא תוכל לגרום לכל הומוסקסואל לשנות את נטייתו.

ד. שוב - סקלה, שחור ולבן, 0 ו-1. אני לא אחזור שוב על הטיעונים שלי לעיל.

לגבי פדופיליה:

א. זה לא מהתורה, ואתה לא נותן מספיק פרטים (רצחו פדופילים כי הם ניצלו ילדים, או רצחו אותם כי הם קיימו יחסים הומוסקסואלים עם ילדים?)

ב. לא רלוונטי, אנחנו מדברים על פדופיליה בכלליות, ולא על מקרים ספציפיים.

ג. הגמרא - פירוש מאוחר יותר, שגם מושפע משינויים תרבותיים. ביקשתי איסור מהתורה.

ד. עכשיו אתה נותן תירוצים. מקודם אמרת שפדופיליה אסורה, ועכשיו את מתרץ למה היא מותרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום נתקלתי בדבר מעניין:

על האוטובוסים בירושלים יש פרסומת של מרצ, שרשום שם:

ירושלים! חרדית וגם חופשיה...

שבאה לעודד שחילונים יחיו עם חרדים... אבל דבר אחד מפריע לי... מי שחרדי.. אז הוא כלוא? הוא לא חופשי?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פחות או יותר, כן. לחרדים יש קהילה מסוגרת והם לא מרבים לצאת ממנה. ראית פעם נער חרדי שמבלה עם חילוניים ? נדיר מאוד.

שמע תלוי באזור, ברעננה יש חיבור גדול מאד בין חרדים לשאר הקבוצות, מי שגר שם יודע על מה אני מדבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום נתקלתי בדבר מעניין:

על האוטובוסים בירושלים יש פרסומת של מרצ, שרשום שם:

ירושלים! חרדית וגם חופשיה...

שבאה לעודד שחילונים יחיו עם חרדים... אבל דבר אחד מפריע לי... מי שחרדי.. אז הוא כלוא? הוא לא חופשי?!

כפי שפרסומים קודמים לימדו אותנו - מרץ אינם סובלים את החרדים או כל הקשור בהם. אך מכיוון שהם צריכים לפרסם את פרסומיהם גם בירושלים[וידוע שיותר מ-40% מירושלים חרדית] לא ניתן לצאת בפרסומות אנטישמיות כנגד החרדים על אוטובוסים בעיר. מכאן הגיעה הפרסומות "ירושלים חרדים וחופשיה..." [כשהכוונה האמיתית מאחורי הפרסומת הוא: "חופשיה מחרדים..."]

מי שחרדי הוא לא כלוא, כי איש לא מכריח אותו להיות חרדי. כפי שאדם בוחר לא לגנוב ולא לרצוח, כך החרדי בוחר שלא לפעול נגד רצון ה'.

ישנם גם חרדים שיצאו בשאלה, כך שאתה רואה ששום דבר לא מכריח חרדים להיות חרדים. זו בחירה אישית, וכמו שחילוני יכול לחזור בתשובה חרדי יכול להיות חילוני ולצאת בשאלה

הכל תלוי בבחירה האישית של האדם, ושום דבר לא כולא אותו לבחור בדרך חיים אחת על פני השנייה. זו הבחירה שלך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, כל אחד יכול לעשות כפי רוחו

אבל הוא צריך לשלם על מעשיו אם הם כנגד החוק/נורמה חברתית

בין אם זה זמן בכלא/הוצאה להורג/קנס או פשוט חרם חברתי

והיו כבר מקרים של קניבליזם (אני מדבר על אלה שקורים במקרים של מטיילים שנאבדו במקום כלשהו בלי אפשרות לחילוץ ובלי אוכל)

תנחש כמה זמן הם היו בכלא למרות שקניבליזם אסור על פי חוק... אפס!

סיבות מקלות-האדם חייב לשרוד, הם הסכימו שזו הדרך היחידה לשרוד ולכן הם עשו את זה

זה לא מעניין לשלם או לא לשלם, כל כת יכולה לעשות חוקים משלה ואף אחד לא יכול לומר שהם טועים, אם סינים יחליטו שלאכול נחשים ועקרבים זה מצווה אז היפנים לא יוכלו לסבור שזה טעות... כי אין מי שחקק חוקים בעולם, כל הדרכים כשרות.

בזה אתה מסכים.

שלחתי בעיקר כדי שתמשיכו בדיון כאן.. תשיב לו כאן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כת יכולה לחקק חוק/מצווה שצריך לאכול אדם פעם בחודש

אז עשו

ואז בא הגוף האוכף במדינה (בכל מדינה.. אפילו לא צריך להיות דמוקרטיה בשביל זה) ויכול להכניס כל אדם שקשור לכת הזו שידע אפילו רמז לכך שנעשים שם דברים כנגד החוק לכלא לכל החיים שלו

או למשל יגאל אמיר רצח ראש ממשלה

ועכשיו הוא בכלא

דוגמא מצויינת שאנשים לא יכולים לעשות מה שהם רוצים ללא עונש

ואין פה אפילו קשר לחוקי הדת (ואם נכנסים לזה שיגאל אמיר היה מאמין אז לאיפה נגיע?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מבין לאן אתה חותר....

לא כתבתי בהקשר לדת.

בקיצר העולם נוצר "במקרה" כל הדרכים כשרות כל חברה יכולה לעשות לעצמה איזה כללים שתרצה.

אתה קורא מה שאתה רוצה ומתעלם מהשאר

להתווכח עם totah זה עוד סביל איתך זה בלתי אפשרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ההבדל בין נשוי לרווק,,,, אני לא רק כאן

ואתה חותר למקומות שלא קשורים,ושבכלל לא ציינתי.

אם אין בורא לעולם, ואין מחוקק שנתן חוקים, אז כל חברה יכולה לעשות לעצמה חוקים או תורות כיפי רצונם.וחברה ב' אינה יכולה לומר לחברה א' שדרכיה שגויה,,, כי מי יקבע מה מוסרי? לפי דעתי לאכול פרה חיה זה מוסרי.

יגאל אמיר נענש כי לפי חוקי החברה שהוא נמצא זה אסור [בלי כל קשר לדת כרגע]

אבל ברגע שיש בורא לעולם ויש מחוקק אז לא כל הדרכים כשרות, כי הבורא הוא המחוקק והוא יודע מה טוב ומה לא טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...