דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 99 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אני חולק עליך בעניין הפיעולות הפסיבית.

היא יכולה לפרק משפחה בדיוק כמו פעילות אקטיבית.

זה נכון,

אבל אני לא מאמין בהגבלת המידע, ומאמין בעידוד סקרנות ומחקר עצמי. אם קטין מתעניין ורוצה לקרוא חומרים דתיים/חילוניים באתר באופן יזום - מצויין.

מערכת החינוך צריכה לדאוג שהילדים יעברו הדרכות בקריאה ביקורתית (באינטרנט ובכלל).

זה לא נכון (לדעתי) להגביל את חופש הבחירה/מידע של קטינים, פשוט יש לוודא שאף אחד לא ינצל את חוסר בשלותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מערכת החינוך צריכה לדאוג שהילדים יעברו הדרכות בקריאה ביקורתית (באינטרנט ובכלל).

זה לא נכון (לדעתי) להגביל את חופש הבחירה/מידע של קטינים, פשוט יש לוודא שאף אחד לא ינצל את חוסר בשלותם.

אלו מילים, הבעייה שאין שום ביקורתיות בין המדע לאמונה (תורה) במקרה שלנו, יותר נכון ברוב המקרים שני הצדדים רק יודעים ללכלך אחד על השני ולא לנסות למצוא חלקיק מזערי של העדר סתירה, קח את זה כדוגמא.

אני הגעתי למסקנה שהסתירה לא גדולה בכלל אבל שיהייה, אגב, זה הכל תלוי בפרשנויות, הן יוצרות את הסתירה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו מילים, הבעייה שאין שום ביקורתיות בין המדע לאמונה (תורה) במקרה שלנו, יותר נכון ברוב המקרים שני הצדדים רק יודעים ללכלך אחד על השני ולא לנסות למצוא חלקיק מזערי של העדר סתירה, קח את זה כדוגמא.

אני לא כל כך מבין למה אתה מתכוון, ואני לא בטוח שזה קשור.

גם אם יש "לכלוכים", חינוך נכון אמור להקנות לאנשים את הכלים לזהות אותם, ולהתייחס אליהם בהתאם (ביקורתיות).

אני הגעתי למסקנה שהסתירה לא גדולה בכלל אבל שיהייה, אגב, זה הכל תלוי בפרשנויות, הן יוצרות את הסתירה.

עם זה אני מסכים. אני לא חושב שצריכה להיות סתירה בכלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי שאין את החינוך שאתה מדבר עליו.

-בכנסיות ובתי מדרש שונים (היום כבר פחות) לא מלמדים שהסתירה מגיעה בעיקר מפרשנויות לכתוב.

-אותו דבר בכותלי אוניברסיטאות שונות, אף אחד לא טורח ללמד את זה שם, את כל ההבהרות שלהן אנחנו מתכוונים.

ולכן יש חילוקי דעות סתמיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אתם מסבירים את זה שהיהודים הם העם הכי מצליח בעולם

אני רואה את זה טוב בארה"ב

כולה 20 מליון בעולם ונראים כמו 20 מליארד

40 אחוז מפרסי הנובל קיבלו יהודים

סתם המוח היהודי יותר חכם משאר העמים?

כן. למה לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה אז איך אתה מסביר ש2000 שנה התורה שלנו החזיקה מעמד בכול העמים שיינו מפוזרים בהם ,עירק,טוניס,מרוקו,תימן וכו'

ואיך תסביר שאין בתורה טעות כתיב אחת???

טעות אחת אין

ואני יכול לתת לך עוד הרבה סיבות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה אז איך אתה מסביר ש2000 שנה התורה שלנו החזיקה מעמד בכול העמים שיינו מפוזרים בהם ,עירק,טוניס,מרוקו,תימן וכו'

ואיך תסביר שאין בתורה טעות כתיב אחת???

טעות אחת אין

ואני יכול לתת לך עוד הרבה סיבות

לפי ספר בראשית, כשיוצר אלוהים את האדם הוא מדבר בגוף רבים.

"ויאמר אלוהים נעשה אדם בצלמנו כדמותנו"

הרי אלוהים יש רק אחד, אז למה הוא מדבר ברבים ? מבחינתי זו שגיאה בהגייה. וגם אם אין טעויות כתיב, כז מה ? אז עברו עליו 50 פעם בחיפוש אחרי טעויות ותיקנו את כולן. לא מתקבל עלייך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי את הספר תורה רשמו פעם אחת והעתיקו אותו איך שהיא במאות עותקים,אז לא היו בתי דפוס .

אז אם רושמים ספר כול כך ארוך(לא כמו הספר של פו הדוב) חייב שתיהיה בו שגיאת כתיב אחת לפחות ואז אחרי שהיו מעתיקים אותו לעוד ספרים גם בהם היו אמורים להיות הטעויות.

שמעו אני לא חסיד של אמונה באלוקים וגם לא כופר אני גם מאד סקרן לגבי הקטע של אמונה.

יש הרבה דברים מדהימים בדת,גם מבחינה לוגית,מדעית וכו'

איך אז ידעו דברים שמגלים רק היום,כמו למשל הכמות של הצביר כוכבים בשמים ועוד הרבה דוגמאות.

ויש גם דברים מוזרים בדת כמו גלגול נשמות שבאו לעולם כדי לתקן,ואיך אתה יודע מה התיקון שלך ?? אז התשובה לזה >> זה מה שקשה לך לעשות.

למשל אם קשה לך הכי בעולם להגמל מסקס אז זה אומר שגלגול שעבר היית סרסור או ג'יגלו ואתה צריך להגמל מסקס (חוץ מאשר עם אשתך) וככה תתקן את מה שבאת לעשות בעולם הזה ותעלה לגן עדן.

אז אם זה ככה למה אני לא זוכר מה היה לי גלגול שעבר?! אני לפחות אמור לדעת מזה.

ועוד דוגמא -הומאים.הומאים זה דבר מולד(לא מנסיון אישי חס וחלילה) למה אלוקים ברא הומואים אם הוא מתנגד לזה ??!!

בקיצור אני במצב שאני חוקר אין לי דעה חד משמעית לפה או לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מעתיקים בזהירות, אם משו נדפק מעתיקים שוב.

וכבר דיברו פה שאין בתנך כלום שלא יכלו בני אדם לגלות ולחשב, אין בתנך שום ידע שיכל לבוא רק מאלוהים או משו.

הכמות של הצביר כוכבים בשמיים? מה חחחחח

בקשר לאסטרונומיה לבבלים\מצרים\אצטקים היה ידע מאוד מתקדם באותה תקופה שהם יכלו למצוא עם הכלים שלהם

גלגול נשמות? אסור לפי התנך או משו כזה. בכלל כל הקטע של המיסטיקה אסור

קשה להיגמל מסקס? זה בגלל שאתה גבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גלגול נשמות אסור לפי היהדות???

אתה צוחק עלי או מה?!

היהודות הכי מאמינה בגלגול נשמות.

ובקשר לדברים שידעו בתנ"ך,ידעו על הקטע של הדגים שלא תמצא דג שיש לו סניפירים ואין לו קסקסים או משהו בסגנון

איך אז לפני 3000 שנה ידעו את זה???

שעוד לא גילו את כול היבשות ואקינוסים בעולם?!

איך ידעו שאחרי 2000 שנות גלות ניהיה בארץ שוב?!

איך ידעו אז שהכותל המערבי אף פעם לא יפול ולא יחרב?!

ואני יכול לתת לך עוד אם אתה רוצה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהדות וגלגול נשמות, נשמע לי תמוהה, תארגן איזה לינק או נחכה לתגובות

סנפיר וקשקשת? אתה תופס דג אחד ורואה שזה עובד, אחרי הדג ה100 אתה מבין באופן אמפירי שכנראה ככה זה אצל כל הדגים. זאת בעצם הפואנטה של דג

זה כמו שאני אגיד לך שלכל היצורים על כדור הארץ שיש ידים, יש אוזניים.

נ.ב. למען הפרוטוקול יש דג שיש לא קשקשת ואין לו סנפיר. יש לו סנפיר מנוון (כמו שיש לך זנב מנוון)

נ.ב.2 בתנך כתוב שהשפן מעלה גרה, בפועל הוא לא

אחרי 2000 שנות גלות נהיה שוב בארץ? מי אמר לך שידעו את זה, ומדובר על פחות מ2000, וגם תמיד ישבה פה קבוצה של יהודים

והתנ"ך נגמר בקטע שבני יהודה חזרו מהגלות מבבל לארץ והכל טוב ויפה וכולם שמחים

שוב בקשר לכותל מי אמר לך את זה? תראה לי הוכחה. והכותל זה איזה קיר של חומה או משו לא עקרוני בכלל

כל ההוכחות שאתה מביא אלו בעקרון טיעונים של מחזירים בתשובה ומבוססות על סילופי אמת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רועי,כתבת

הומאים.הומאים זה דבר מולד(לא מנסיון אישי חס וחלילה)

למה חס וחלילה? מה הומואים זה דבר רע?

אני לא הומו אבל זה הקפיץ אותי והייתי חייב להגיב על כך.

ועכשיו,איך ידעו שאין דג עם קשקשים ובלי סנפיר?-לא ידעו!

כתוב"אֶת-זֶה, תֹּאכְלוּ, מִכֹּל, אֲשֶׁר בַּמָּיִם: כֹּל אֲשֶׁר-לוֹ סְנַפִּיר וְקַשְׂקֶשֶׂת בַּמַּיִם, בַּיַּמִּים וּבַנְּחָלִים--אֹתָם תֹּאכֵלוּ. וְכֹל אֲשֶׁר אֵין-לוֹ סְנַפִּיר וְקַשְׂקֶשֶׂת, בַּיַּמִּים וּבַנְּחָלִים, מִכֹּל שֶׁרֶץ הַמַּיִם, וּמִכֹּל נֶפֶשׁ הַחַיָּה אֲשֶׁר בַּמָּיִם--שֶׁקֶץ הֵם, לָכֶם. וְשֶׁקֶץ, יִהְיוּ לָכֶם; מִבְּשָׂרָם לֹא תֹאכֵלוּ, וְאֶת-נִבְלָתָם תְּשַׁקֵּצוּ. כֹּל אֲשֶׁר אֵין-לוֹ סְנַפִּיר וְקַשְׂקֶשֶׂת, בַּמָּיִם--שֶׁקֶץ הוּא, לָכֶם.

לא מצאתי אזכור לזה שלכל הדגים יש סנפיר וקשקשת.

הכתל המערבי חרב עם בית המקדש,מה שמתפללים בו זה הכתל של הר הבית ושם יש את כל הכתלים.

איך ידעו שנחזור לארץ? הרזל רצה אוגנדה,אבל התנגדו ולכן הוא לא התפשר,אם לא היו מתנגדים אז היינו באוגנדה.

וגם אני יכול עוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...