דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 37 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

זה ידוע שלימוד גמרא מפתח את החשיבה והשכל של האדם

אתם יכולים לבדוק את זה.

ובקשר למה שזה תורם חוצמזה.. לאנשים ששומרים תורה ומצוות זה תורם להבין למה הם שומרים את המצוות האלו, ומה הטעם שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

^^^

זה נשמע כמו חכמי חלם

המטרה של הישיבה בישיבה זה לשבת בישיבה ?

אחרי כל הלימודים ( פחח ) מה יוצא מיזה ?

אחרי הכל עם מה אתה נשאר ביד ?

אחרי הכל מה תרמת לעולם ?

אחרי הכל מה הוספת לעולם הזה חוץ מערמת חיתולים בילתי מתכלה ( כמה טונות ) מלאה בחרא וערמת בקבוקים של סופר דרינק 3 ב 10 שקל

ועוד 10 מתבטלים שחיים על חשבון החברה ?

מה נשאר ?

אפשר להמשיך כך ?

הינה חזון , אם לא יגמרו אחד את השני במלחמות וחזיונות של הינה המשיח בא , תבוא התפקחות אל עולם שבו , " בעצב תלדי בנים , בזעת אפיך תוכל לחם ".

וזה מתאים גם לכת הרבנית וגם לשיעים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

cleric: חחח . יש דברים שגם אחרים יכולים ללמוד אז אנחנו נמשיך כאן.

דוד. מה ההבדל בין הנצרות והאיסלם ליהדות? הרי הברית החדשה מבוססת על התורה שבכתב. והרי הקוראן גם הוא מבוסס על התורה. הרי לנצרות והאיסלם התורה שבכתב היא אמת. אז תכלס מה שונה בין היהודים להם? אם אנחנו מפרשים את התורה איך שבא לנו אז גם הם עושים זאת. ההבדל הוא התורה שבעל פה שהיא הפירוש לתורה שבכתב.שקיבל בהר סיני. דרך אגב זאת הסיבה גם שהבורא נתן אותה בעל פה כי הוא ידע שלעתיד אומות העולם יעתיקו מישראל את התורה. [כמו שאנחנו רואים שלקחו דברים מהתורה שבכתב].

חוץ מזה שכמו שpUnk_PaNTHeR כתב. אבל זאת לא הסיבה שלומדים תורה. [לגבי זה ידוע שלימוד גמרא מפתח את החשיבה והשכל של האדם]

.ziv13 :

נבאר בקצרה את ענין תלמוד תורה:

כל דבר בעולם יש לו אחיזה רוחנית גבוהה יותר, הכל מתחיל משורשים רוחנים שהולכים ונעשים גשמיים יותר עד צורתם הגשמית ביותר כפי המתגלת בעולמנו.

התורה היא הצורה הרוחנית של כל העולם ,וכפי שנאמר במדרש הסתכל באוריתא[תורה]וברא עלמא,היא התוכנית של העולם בדיוק כמו תוכנית המונחת לפני מהנדס,וגם לאותה צורה רוחנית של התורה יש הרבה דרגות רוחניות גבוה מעל גבוה,

הרובד הפשוט ביותר של התורה זה הפשט שזה בעצם התורה המיושמת פה בעולמנו וכפי שהתגלתה במעשי בני האדם ובפעולות העולם המעשיות,כאשר ישנם עוד ועוד מעמקים עד הנסתר בלי סוף.

כאשר אנו לומדים תורה אנו עוסקים ברצון השם כפי שמתגלה בצורתו האמיתית ובכך אנו מדבקים עצמנו בהשם ומקבלים השפעתו וטובו, הלימוד עצמו מזכך את העוסק ומקדש אותו בכך שמתחבר לבורא עולם בלימוד.

אך כדי שיהיה השפעה מועילה על האדם כפי דרגתו, ולא יגרם ''שבירת הכלים'', שזה קבלת שפע יותר מיכולת הכלי לקבל שגם זה דבר לא רצוי [בדיוק כמו למעט את השפע], דבר שתוצאתו עגומה וגורמת לשברון הגוף או לטעויות של כפירה עד אובדן כל אמונה וזכות וכו', אסור לנו ללמוד דברים שמעבר לדרגת קדושתנו כעת,ומעבר ליכולת גופנו להכיל.

זוהי אחת הסיבות להמנע מלימוד הנסתר לאנשים אשר עדיין לא התקדשו ולא מלאו עצמם בלימוד הפשט וההלכה.

הרוצה להרחיב בהבנת מהות לימוד תורה ומעלתה יעיין בספר הנקרא ''נפש החיים'' לר חיים מוולוזין תלמיד הגאון מוילנא שער ד בו מבאר בהרחבה את מעלת ''לימוד תורה'' וההשגות להם זוכה הלומד בה.

לגבי שאר השאלות שלך. אני לא רוצה לכתוב עכשיו. אני יסכם לך שיהיה לי זמן .[תשאר כאן להיות מעודכן]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשמח לקרא תשובות שלך כאדם המיצג דעות רבניות - איך אתה חי עם זה , אם אתה רוצה לתרום ולקדם את האפשרות להידברות אתה צריך להציג את הטיעונים שלך האישיים , עד כה אתה מציג טיעונים של רב כזה או אחר ,

אני מסכים שהתורה היא בסיס להתיחסות רק תסביר אותה אתה ותגן על ההבנה שלך , אתה כל הזמן מוסר הסברים של אנשים אחרים , כך שאינך יכל להגן עליהם .

יש שיר של המודי בלוז לילות משי לבן ויש שם שורה שאומרת :" יש אנשים אומרים לי מחשבות שאינם יכולים להגן " זה פחות או יותר מה שאני מרגיש בדיון איתך .

הייתי שמח אם זה היה משתפר - יאללה תגדיל תורה ותאדיר .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא אני יגיד לך משהו דוד אחי היקר [יותר נכון יכתוב לך :P ]

אתה לא מתיחס לדברים שלי. אתה יודע מה זה לרדת לקטנות? מה זה מעניין אותך מה הדעה שלי? הדעה שלי זה גדולי התורה. [יש דברים שאני גם מסכם וגם מביא כדי שזה יהיה מפורט יותר ]

אתה רוצה את הדעה שלי על התורה. אז בוא אני יתחיל להמציא לך דברים. ככה אתה רוצה? אני לא יכול להיות כמוך ממיצא דברים.

אתה יכול לשאול שאלות ואז לקבל תשובות. אבל לא להמציא דברים.

כמו למשל שה' הבטיח לאברהם שירבה את זרעו ככוכבי השמים. אתה יודע על מתי זה מדובר? תלמד קצת נכון .

אני מציע לך באמת לראות את הסרט על מה זה בכלל אמונת חכמים.[זה בכלל לא אמונה עיוורת] .

אתה מכיר את המקרה עם הלל הזקן בגמרא?

אדם אחד בא להלל הזקן ואמר לו רבי האם תוכל ללמד אותי תורה? אבל רק את התורה שבכתב בלי כל מיני רבנים וכאלה . אמר לו הלל אין בעיה . תבוא מחר.

מחר הוא הגיע והלל התחיל ללמד אותו . אמר לו זה א' זה ב'. ואמר לו תבוא מחר נמשיך. למחרת הוא בא והילל אמר לו נכון הא' שאמרתי לך אתמול? ההוא אמר כן. אז עכשיו זה נקרא ב' וב' של אתמול זה נקרא א'. אז ההוא אמר לו רבי נו באמת מה נכון? אז הוא ענה לו. איך אתה רוצה ללמוד בכלל תורה בלי אמונה של חכמים? איך אץה בכלל סומך עלי? מי אמר שאני מלמד אותך נכון?[איאפשר ללמוד תורה בלי אמונת חכמים]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או קיי,לא ניתן ללמוד תורה ללא אמונת חכמים.

איך החכמים למדו?-על ידי אמונת חכמים קדומים יותר

ואיך הם למדו? אותו כנ"ל

עד שנגיע לחכם הראשון שלמד,איך הוא למד? הרי לא ניתן ללמוד תורה בלי אמונת חכמים

והכי חשוב מי מגדיר מיהו חכם ולמה הוא מוגדר ככה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא מתיחס לדברים שלי. אתה יודע מה זה לרדת לקטנות? מה זה מעניין אותך מה הדעה שלי? הדעה שלי זה גדולי התורה. [יש דברים שאני גם מסכם וגם מביא כדי שזה יהיה מפורט יותר ]

אתה רוצה את הדעה שלי על התורה. אז בוא אני יתחיל להמציא לך דברים. ככה אתה רוצה? אני לא יכול להיות כמוך ממיצא דברים.

כמו למשל שה' הבטיח לאברהם שירבה את זרעו ככוכבי השמים. אתה יודע על מתי זה מדובר? תלמד קצת נכון .

אני מציע לך באמת לראות את הסרט על מה זה בכלל אמונת חכמים.[זה בכלל לא אמונה עיוורת] .

אדם אחד בא להלל הזקן ואמר לו רבי האם תוכל ללמד אותי תורה? אבל רק את התורה שבכתב בלי כל מיני רבנים וכאלה . אמר לו הלל אין בעיה . תבוא מחר.

מחר הוא הגיע והלל התחיל ללמד אותו . אמר לו זה א' זה ב'. ואמר לו תבוא מחר נמשיך. למחרת הוא בא והילל אמר לו נכון הא' שאמרתי לך אתמול? ההוא אמר כן. אז עכשיו זה נקרא ב' וב' של אתמול זה נקרא א'. אז ההוא אמר לו רבי נו באמת מה נכון? אז הוא ענה לו. איך אתה רוצה ללמוד בכלל תורה בלי אמונה של חכמים? איך אץה בכלל סומך עלי? מי אמר שאני מלמד אותך נכון?[איאפשר ללמוד תורה בלי אמונת חכמים]

רוני בשבילי המון ממה שאתה אמור פסול ובנוסף לכך - אתה מודה שאתה עיוור שטוען טענות סרק.

זה עלוב שאתה הולך אחרי רבנים בעיניים עצומות ועוד יותר עלוב כשאתה מצהיר שאם אדם נהייה גדול בתורה זה אומר שהוא מלאך צדיק שלא חוטא בכלל, ישנם גדולי תורה שחוטאים חטאים גדולים משלי ומשלך אבל נעזוב את זה.

שמענו לא פעם ולא פעמיים על רבנים שהטרידו מינית נשים\ילדים משני המינים, ושמענו על רבנים שגנבו, (כסף יסנוור עיני חכמים) לאמר שהתורה יכולה להפוך אדם צדיק, רק כי היא "תורה" כחפץ זאת אפילו תחשב עבודת אלילים מצדך, אדם צדיק בונה את עצמו על פי מעשיו וכל מה שתגיד פשוט לא ישנה את העובדה הזאת ואם תמשיך להתכחש לעובדות קיימות אני קורא לכולם להפסיק לנהל איתך דיון.

דבר שני.

אם אתה משבח "גדול דור" שאומר לאישה לגזור את שערה ולשים פאה במקום אתה פשוט חולה נפש.

הקדוש ברוך הוא נתן לאישה שיער, איזה מנהג אדיוטי, טיפשי, למלמי, עלוב, מעיד על שיגעון, נבזה, מוזר, לא קשור ליהדות, עלוב ועוד פעם עלוב יהייה לגזור את אותו שיער ולשים פאה במקום.

לאיזה רמה של טמטום הפוסקים האלה יכולים להגיע תגיד לי?

זה נראה לך נורמלי, ועכשיו אני מקבש ממך שלרגע תגיד מעניין לי אתה יודע את מה, מה שהם אמרו ותודה שזה מנהג מפגר מאין כמוהו, כי הוא אכן כזה!!!!!

בשביל מה את שמה פאה עם כבר יש לך שיער?, כי תראי צנוע עם זה? פחחח ישנן נשים דתיות ששמות פאה ונראות איתה הרבה יותר סקסי ומושך משיערן הטבעי.

פשוט בושה איך אתה הולך אחרי רבנים כשה תמים בעדר.

לך כשה בעדרו של הקדוש ברוך הוא!, לא בעדר אחר!.

חוזר אל חיק הקדוש ברוך הוא והנביאים.[br]פורסם בתאריך: 11.06.2008 בשעה 15:59:11

יש לי שאלה... לכל מי שקורא את דברי הרבנים ולומד תורה.. מה יוצא מזה?

אני רואה אתם מדברים הרבה מביאים המון פסוקים כל מיני דעות של אנשי דת ש 2000 שנה מתעסקים באותו ספר לומדים אותו דבר ומתוכחים אחד עם השני על הספר הזה...

מביאים 1010101 פירושים ופסוקים ששוללים אבולוציה ותאורית המפץ הגדול ...אבל אחרי שלמדת את כל זה מה אתה יכול לעשות עם זה? בתכלס בחיים

סבבה אז לא היה מפץ גדול והאבולוציה זה סתם חרטא

ומה השורה התחתונה מה יותר תורם לבן עצמו

מה יוצא לאנשות מכל הדבר הזה?

לא היה עדיף הם היו לומדים דברים שממש תורמים לחיים כמו אדריכלות וכו'?

בבקשה אני רוצה דוגמאות למה תרם כל הדת וללמוד את זה חוץ ממלחמות?!!!!!!!!!!!!

שאלת שאלה יפה ואם רק הייתה יודע כמה היא יפה...

אני בניגוד לרוני מתעסק רק בתנ''ך, אולי אני נהנה מתורה שבע''פ פה ושם אבל אני לא מתעסק איתה.

התורה שבעל פה היא בכלל לא חלק מהתנ''ך והיא לפי הטיעונים של הרבניים "פירוש לתנ'' המסתורי והלא מובן"...

התורה שבעל פה עצמה, כפי שהיא כתובה היום עדיין ממשיכה להכתב על ידי רבנים כמו שזה נראה לא יהייה לה סוף גם עוד 10000 שנים כי כל רב שמוציא ספר מחשיב אותו חלק מהתורה שבעל פה - כפירה לשמה ודבר מסוכן.

לא ייתכן שתורה שבעל פה, הלא היא פירוש לתנ''ך תורכב מ250 ספרים בעוד שהתנ''ך הוא ספר בודד ויחיד.

הקדוש ברוך הוא נתן לו בסיני את עשרת הדברות, ודרך משה נביא האל, נביא כל הדתות המונוטאיסטיות נתן לנו את התורה, 5 חומשי התורה, החלק הראשון בתנ''ך...

רוני, בטוב ליבו מחליט להזניח את התנ''ך ואת מילת האל לטובת רבנים וספיקותיהם, אני לא מבין למה הוא עושה את זה ומחפש לעצמו כאבי ראש, היחיד שמביא פה פסיקות ומשפטים זה הוא, והמצחיק שאלו אינם משפטים מהתנ''ך.

[br]פורסם בתאריך: 11.06.2008 בשעה 16:05:20

ואיך הם למדו? אותו כנ"ל

אם הוא מדבר קצת יותר יפה מרב אחר בשעור תורה אז הוא נחשב חכם.

זה התפתח בימי בית שני בעיקר.

הדוגמה הטובה ביותר לסכנה שבדבר היא הנצרות, שהחלה כזרם יהודי על ידי האיש שכונה "רבי ישוע בר יוסף הנצרתי"

והיום הם מליונים.

אבל תורת ישראל?

הם כופרים בה בכל יום ביומו.

עבודת אלילים מהגרועה והחמורה ביותר תהייה זאת לאמר שאדם שחי ונשם כמו כל אחר הוא בנו של האלוהים.

ממתי אלוהים עושה ילדים?

אולי יש לו נכדים ונינים, איזה נחמד הוא סבא רבא אלוהים, על פי הנוצרים.

[br]פורסם בתאריך: 11.06.2008 בשעה 16:18:28

זה ידוע שלימוד גמרא מפתח את החשיבה והשכל של האדם

אתם יכולים לבדוק את זה.

ובקשר למה שזה תורם חוצמזה.. לאנשים ששומרים תורה ומצוות זה תורם להבין למה הם שומרים את המצוות האלו, ומה הטעם שלהם.

אני לא יודע מה איתך אבל אני לא צריך גמרא בשביל להבין "למה אני שומר את עשרת הדברות ולמה באמת צריך לעשות ככה וככה"

אני מוצא תאורים נרחבים לכך בדברי הנביאים שבתנ''ך, אני לא מבין למה צריך לחזור על עצמנו ולהרחיק לכת על ידי כתיבת ספרים חיצוניים ושקידתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוגמה הטובה ביותר לסכנה שבדבר היא הנצרות, שהחלה כזרם יהודי על ידי האיש שכונה "רבי ישוע בר יוסף הנצרתי"

והיום הם מליונים.

אבל תורת ישראל?

הם כופרים בה בכל יום ביומו.

עבודת אלילים מהגרועה והחמורה ביותר תהייה זאת לאמר שאדם שחי ונשם כמו כל אחר הוא בנו של האלוהים.

ממתי אלוהים עושה ילדים?

אולי יש לו נכדים ונינים, איזה נחמד הוא סבא רבא אלוהים, על פי הנוצרים.

טעות קטנה בידך,הנוצרים מאמינים שישוע הוא הנביא ושהוא באמת נולד עקב רוח הקודש.

אבל ישוע בכלל היה יהודי וניהל אורך חיים יהודי?דתי מלא.

כמו כן הנוצרים מאמינים שחמשת חומשי התורה אכן התרחשו,אבל הם כבר לא תקפים עקב "הברית החדשה" שלהם ולכן מבחינתם הם לא כופרים בתורת כי היא כבר לא נכונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך הם למדו? אותו כנ"ל

הראשון שלמד זה משה רבנו. מפי הבורא.

כתוב. ויאמינו בה' ובמשה עבדו. לא רק אמונה בה' צריך .אלה גם באמונה של חכמי הדור. אני מציא לכם לראות את הסרט הזה. לפחות רק את זה. [כי אני לא יכול לסכם הרצאה של שעה . זה יקח לי נצח לפי הזמן שיש לי. אני קופץ למחשב מעבודה להפסקה מעבודה להפסקה.]

צריכים להבין מה זה אמונת חכמים ואיך בכלל הם נבחרים . http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=9223&CategoryID=9&subID=9142&StrCategory=אמונת%20חכמים

newb :

הנוצרים לא שוללים את התורה. אלה הם אומרים שה' עזב את העם היהודי ועשה ברית חדשה עם הנוצרים. לכן קוראים לזה הברית החדשה. [יעני אנחנו זה הישנה] אבל הם לא מבינים שהפסוקים האחרונים שבתורה כותבת שה' אף פעם לא יעזוב את עמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות קטנה בידך,הנוצרים מאמינים שישוע הוא הנביא ושהוא באמת נולד עקב רוח הקודש.

אבל ישוע בכלל היה יהודי וניהל אורך חיים יהודי?דתי מלא.

כמו כן הנוצרים מאמינים שחמשת חומשי התורה אכן התרחשו,אבל הם כבר לא תקפים עקב "הברית החדשה" שלהם ולכן מבחינתם הם לא כופרים בתורת ישראל כי היא כבר לא נכונה.

נו לא ראית מה אמרתי?

ישו עצמו היה יהודי בשם ישוע בר יוסף, הוא כונה רבי ישוע בר יוסף הנצרתי כי את רוב שיעורי התורה שלו והדרשות שלו היה נושא בכלל לא בנצרת אלא בכל רחבי הארץ.

הנוצרים הראשונים היו יהודים אדוקים, שומרי תורה, התפללו בבתי כנסת ובבית המקדש, וראו בו רק משיח, בערך כמו חב''ד של ימנו שרואים ברבי מילובוויאטש משיח.

אבל הזמן עשה את שלו והנצרות נפרדה מהידות

היתה את הפרידה הקטנה שערכה 900 שנה בה נוצרים עדיין נחשבו יהודים אך תקפו יהודים רגילים, עד לויעדת ניקוסיה אליה כונסו כל ה"רבנים" הנוצרים (שכונו לאחר מכן כמרים) שם שקדו במשך כמה ימים על הפרדה מוחלטת של הנצרות מהיהדות.

נקבע שיהודי נוצרי לא יתפלל יותר בבית כנסת אלא בכנסייה נפרדת.

נוצרים ויהודים הם גוף זר.

יום המנוחה הנוצרי כבר לא יהייה השבת אלא ראשון

ועוד כל מיני לכלוכים על היהדות.[br]פורסם בתאריך: 11.06.2008 בשעה 16:37:12

הראשון שלמד זה משה רבנו. מפי הבורא.

כתוב. ויאמינו בה' ובמשה עבדו. לא רק אמונה בה' צריך .אלה גם באמונה של חכמי הדור. אני מציא לכם לראות את הסרט הזה. לפחות רק את זה. [כי אני לא יכול לסכם הרצאה של שעה . זה יקח לי נצח לפי הזמן שיש לי. אני קופץ למחשב מעבודה להפסקה מעבודה להפסקה.]

צריכים להבין מה זה אמונת חכמים ואיך בכלל הם נבחרים . http://hidabroot.org/site/ProDetile.asp?id=9223&CategoryID=9&subID=9142&StrCategory=אמונת%20חכמים

רוני רק חשוב שלי שתדע, אני בניגוד לאחרים לא פוסל את התורה שבעל פה, אני לא נגדה, ואני בעד לפרש חלקים לא מובנים מהתנ''ך, אני פשוט כועס שמפרשים את מה שלא צריך והולכים אחרי רבנים חכמים כבורים גמורים בעיניים עצומות.

זה מה שמפריע לי, אני לא ילך אחרי רב שיגיד לקפוץ מהגג כמו שאני לא ילך אחרי רב שיגיד שאסור לאכול עוף מבושל עם חלב אפילו שאין איסור לכך בתורה.

ואני נשבעתי להכפיש את שמם של הרבניים שמכפישים את התורה של הקדוש ברוך הוא עד יומי האחרון.

רבניים אני מתכוון רק לשליליים שבזרם אותם צריך להעיף לאלף עזאזל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יוצא לך מיזה ? - מדוע אתה חושש מלענות ?

תבין רוני ,אם אתה אומר :" כך אני רוצה " אומר לך , "רצונו של אדם כבודו " במשמעות של לכבד את בחירתך , אבל אם תאמר לי כך אני חושב , אומר לך : על בסיס מה ?

מבין ? זכותך לדעה היא בהתאם לחופש הבחירה המוקנה לכל אדם באשר הוא אדם אמהמה , אתה בא ושולל את חופש הבחירה של אנשים אחרים ומה ? אתה רוצה שאני אעמוד מנגד ? שותק ?

עכשיו לתגובה שלך , איך הכת הרבנית מישמת "ואהבת לריעך כמוך " מה הפירוש של זה ?

וכן אני רוצה את ההבנה שלך על התורה וחוקיה , היא נכתבה עבורך וניתנה לך ( ולכולם ) מדוע שלא תהיה לך דעה משלך ?

אני יודע קוראים למקום שאתה נמצא בו " גן עדן של שוטים "

ואין לי בעיה עם זה ( מבחינת מקום ) , הבעיה היא ההטפה , כי אני חושב שאתה מטיף מפני שאתה צריך את התמיכה , היית מקבל אותה אם לא היית שולל את הדרך של האחרים . טוב זו רק דעתי האישית .

אתם מעוותים את התורה פשוטו כמשמעו :

ויאמינו במשה עבדו זה האמינו שהוא איש אמת , אתה חושב שאפשר להאמין לרבנים שהם אנשי אמת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר שלכל רב צריך להקשיב? תראה את הסרט עד הסוף ואני רוצה לראות אם יהיה לך שאלות . [עדדדדדד הסוףףףףףףףףף]

אין שום בעייה אני יראה את הסרט אך לפניכן, אתה שואל שאלה ואני יענה לך ב4 מילים

ההסטוריה חוזרת על עצמה

-ראינו מה עשו תלמידיו של ישו לפני 1975 (בהם פעל ישו בגיל 30-28)

-ראינו מה עשו תלמידיו של אליאור חן עליו כתוב בעיתונים ובכל התישקורת הישראלית (רק שהפעם זאת אינה תשקורת), אשר תלמידיו ראו בו "רב גדול" כאשר אינו בכלל רב.

-אתה נתת המון דוגמאות לדברים שמותרים בתנ''ך אך אסורים על ידי החמכים.

-יצא לי המון פעמים להתווכח עם ליטאים חרדים שאומרים שדעתם של כולם לא מעניינת מחוץ לדעתם של החמכים ועליהם יש לסמוך בעיניים עצומות (בניגוד לטענות שלך שרק על דוברי האמת יש לסמוך)

יש עוד 1001 דוגמאות אם אתה רוצה אני יביא לך, אני פשוט לא רוצה להרבות מלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום בעייה אני יראה את הסרט אך לפניכן, אתה שואל שאלה ואני יענה לך ב4 מילים

ההסטוריה חוזרת על עצמה

-ראינו מה עשו תלמידיו של ישו לפני 1975 (בהם פעל ישו בגיל 30-28)

-ראינו מה עשו תלמידיו של אליאור חן עליו כתוב בעיתונים ובכל התישקורת הישראלית (רק שהפעם זאת אינה תשקורת), אשר תלמידיו ראו בו "רב גדול" כאשר אינו בכלל רב.

-אתה נתת המון דוגמאות לדברים שמותרים בתנ''ך אך אסורים על ידי החמכים.

-יצא לי המון פעמים להתווכח עם ליטאים חרדים שאומרים שדעתם של כולם לא מעניינת מחוץ לדעתם של החמכים ועליהם יש לסמוך בעיניים עצומות (בניגוד לטענות שלך שרק על דוברי האמת יש לסמוך)

יש עוד 1001 דוגמאות אם אתה רוצה אני יביא לך, אני פשוט לא רוצה להרבות מלל.

אני בטוח שהליטאים התכוונו לחכמי אמת . [חוץ מזה שאדם צריך לעשות לו רב] [הסרט עונה על הכל. איך בדיוק נבחרים גדולי התורה . מנהגי העם באמת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...