דת ואמונה - דיון מרוכז - עמוד 40 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דת ואמונה - דיון מרוכז

cleric

Recommended Posts

אתה לא רציני רוני

" עץ חיים היא למחזיקים בה "

אתה רואה אם היית מחזיק בה היא הייתה יכולה להיות לך עץ חיים ( אבל אתה מחזיק בהלכה - תורה קשה וכבדה כמו תוכנה לא יעילה )

ואז החרדים לא היו "חרדים"כי יש להם את עץ החיים

והדיון על התורה לא היה נירצח באכזריות ע"י מסרים הזויים מאתרים עלומי שם

מה אתה לא מבין - אתה מיצג את דת השחורים את הכת הרבנית בדיון - מדוע אינך מיצג אותם בגוף ראשון ?

מדוע אתה שולח אותי לראות באיזה אתר אחר מהיא דעתך ?

אתה לא כאן ? מה יש לי לחפש באתרים אחרים ?

אני רוצה לחזור בתשובה ואתה יכול לשכנע אותי - למה אתה לא משכנע ?

ותודה זה נכון אני מבלבל את השכל - שלך , לכן נכון יותר להגיד השכל שלי מתבלבל , (אם היו נאמרים דברים כך , היה יכול להיות מובן) , כמו ניאו במטריקס שאומר ( לאחר שניצל ) שהעיניים שלו כואבות - אז מורפיאוס עונה לו :" כי אף פעם לא השתמשת בהם " , השכל שלך מתבלבל כי אף פעם לא השתמשת בו - תמיד חשבו בשבילך , זה קשה ( ויחד עם קל ומחזק - תשאל את קרירין - הוא טען ששכל זה שריר - אני אומר תשתמש בו הוא יתחזק - כמו שריר ) להתחיל שוב , אחי היקר אני מחזק אותך - יפה מאוד , אין צורך לחשוש , תוכל להשאר נאמן לדתך אבל לא תעבוד יותר אלילים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

" עץ חיים היא למחזיקים בה ,"

אתה יודע מה זה בכלל?

אתה לא רוצה לחזור בתשובה. אתה רוצה לעשות צחוק .

מה אתה רוצה? שלא יהיה הלכה בכלל? התורה זה חוקים לאדם איך לנהוג. זה רק לטובתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספירה שבתורה זה מתחיל מאדם הראשון. וזאת ספירה מדויקת כל אחד יכול לבדוק אותה דרך התורה. לגבי שגילו שהעולם נברא לפני 15 מליארד שנה בערך. לזה כבר הבאתי הסברים [הסברים שעוד לפני שגילו שהעולם נמצא כמה מליארדים. הזוהר וכדומה]

בקשר לספירה,אם היא מתחילה מהאדם הראשון אז היא מתארת את בריאת האדם ולא בריאת העולם ולכן לא ניתן לדעת מתי נברא העולם על פי ספירה זו.

ולא,לא גילו שגיל העולם הוא 15 מילארד שנה אלא שיערכו את זה יחי ההבדל "הקטן"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רציתי להודות על הספאם - אבל מחבר בכת הרבנית , אני יכול להבין

ולעיניין :

הרבה מילים ואין יחס כי זה משרת את הכת הרבנית העלוקה על גב הציבור , חוק כדוגמת לא תבשל וגו' שצריך בסך הכל ללמד חמלה נהפך לתעשיית פחד שלמה .

חוק כחוק השמיטה שצריך לתת לעניים מעט רווחה , נהפך ע"י הכת הרבנית למסחטת כסף ולהגדלת הפער בין עשירים לעניים .

זו הדרך שבה הולכת הכת ?

להפוך את התורה קרדום לחפור בה ?

הזויים .

אני מכיר את העולם של הרבנות יותר טוב ממה שאתה מכיר אותו ובטוח יותר טוב ממה שאתה מכיר את העולם שלי .

ואני יכול להגיד לך ש :

בעולם הדתי אין פחות גנבים ואין פחות פושעים או פחות סוטי מין ומתעללים אז מה היתרון של העולם הזה ? מה היתרון שיש לדת שאתה רואה על פני העולם החילוני ( לכאורה ) בהמות ? העולם החרדי הוא יותר בהמה מהעולם החילוני בזה שבעולם החילוני צריך לפתות את הבהמה להיכנס תחת העול ואילו בעולם הדתי היא רצה אל העול .

אז מה קוסם לבן אדם לרוץ ולהכניס את הצוואר שלו תחת העול ? - תגיד , אמת ? הרי זה עולם של אמונה , אין פה אמת , יש מה שאתה מאמין זו האמת , האמת הררי לא זקוקה לאמונה , היא האמת מתקיימת גם בלי שתאמין , ההבדל היחידי הוא , שבעולם הדתי מישהו חושב בשבילך , זהו , אבל תיראה איזה מצחיק , בן אדם נותן את האחריות על מחשבתו לאנשים לא קיימים בכלל , כל מיני רבנים מתים כל מיני סיפורים ושטויות מצוצות , אמונות טפלות ועקרות , מה בן אדם דתי לא נעשה חולה ? לא מת ? אז מה היתרון של להיות דתי ?

אמת ? פחח , לא אתה ולא אף אחד יודע , לכן קוראים לזה אמונה . ההבדל ( שוב ) הוא אחראיות , אנשים שלא לוקחים אחראיות על מחשבותיהם רוצים לשכנע אותי , פחח .

עוכרי , לוקחים דבר טוב ועושים אותו חוכה ואטלולא רק כדי להרוויח מזה כוח וכסף , שוב אין לי דבר נגד אמונה ואנשים מאמינים , אבל כאשר הם מתייחסים לאמונה כאמת שהם מנסים לשכנע את עצמם ע"י ניסיון שכנוע של אנשים אחרים צר לי , את התמיכה הזו , לא תקבל ממני , אני חושב ( מה שאתם לא יכולים להגיד מישהו אחר חושב עבורכם ) שאתם טועים (ומטעים ).

פחח , אני מסתכל על התגובה שמעלי , :lol:

אפשר לחשוב שעל ידי העתקות מאתרים של מחזירי בתשובה תשכנע , פחח בשנית , חביבי , אמרתי את זה כבר , של רבנים הזויים מתים לא משכנעים אנשים שחיים כאן ועכשיו ואשר לוקחים על עצמם את האחראיות לחיים שלהם , אתה איפה הדעה שלך ? איפה האחראיות האישית שלך ? איפה המקוריות שלך ? - בן אדם , איפה אתה ?

דויד:

אני חושב שזה אחד הפוסטים הכי טובים שקראתי בנושא.

ואחד הפוסטים הכי טובים, מנוסחים ברהיטות ובאובייקטיביות (כן, אובייקטיביות) שקראתי מימיי. ואני לא בן עשרה.

תודה.

HF

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

" עץ חיים היא למחזיקים בה ,"

אתה יודע מה זה בכלל?

אתה לא רוצה לחזור בתשובה. אתה רוצה לעשות צחוק .

מה אתה רוצה? שלא יהיה הלכה בכלל? התורה זה חוקים לאדם איך לנהוג. זה רק לטובתו.

כן - הידגמתי לך

וכן - ההלכה סיימה את התפקיד שלה - היא מיותרת .

אז איך תסביר שעד כה כל החוקים של ההלכה הם לרעת האדם כל הזמן רק מחמירים ?

איך תסביר שתמצית כל החוקים של הרבנים הם:" תשבו בשקט ואל תעשו כלום מלבד מה שאנחנו אומרים לכם , אהה ותביאו את הכסף !"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - הידגמתי לך

וכן - ההלכה סיימה את התפקיד שלה - היא מיותרת .

אז איך תסביר שעד כה כל החוקים של ההלכה הם לרעת האדם כל הזמן רק מחמירים ?

איך תסביר שתמצית כל החוקים של הרבנים הם:" תשבו בשקט ואל תעשו כלום מלבד מה שאנחנו אומרים לכם , אהה ותביאו את הכסף !"

כן הידגמת לי . [את ההסברים שאתה ממציא]

יש את ההלכה. ויש חומרה . למשל אם אתה רוצה להחמיר על עצמך בלבד. אבל קודם כל את ההלכה אדם צריך לעשות.

איך ההלכה סיימה את תפקידה? הרי יש בעיות היום שבעבר לא היו. כמו חשמל וכו.. איך נדע לנהוג בזה?

אף פעם זה לא ככה. תשבו בשקט ואני יאמר לך מה לעשות. אתה כנראה לא היית בישיבה כדי לראות את זה. כל גדולי הדור לא לוקחים שום כסף זה לא מעניין אותם. [מניסיון]

שאתה בא לרב אלישיב שליטא. ואתה בא לתת לו כסף הוא אומר מה פתאום יש עניים בחוץ תתן להם. ובכלל איך הוא חי יותר גרוע ממעברה.

אבל הבעיה שלך שאתה לא בדקת את הדברים אתה מושפע מהתקשורת. ואתה גם עושה סלט מחשיב לי מישהו שנקרא רב למישהו שבאמת רב וגדול הדור.

לכן צריך לדעת מי זה באמת רב. ולא איזה אחד שהפף לי פתאום לבאבא .

דרך אגב מה הבדל בין ישיבה לאוניברסיטה? באוניברסיטה אתה מקשיב למרצה ואחרי זה במבחן אתה כותב תשובות בדיוק כמו שהמרצה אמר .בלי לנסות אפילו לחלוק עליו.

בישיבה. אם הרב אומר משהו אז ישר קופצים עליו . לא נכון כתוב ככה וככה. ואז זה מתרץ ואז זה שואל וכו.. וכו... להיות רב באמת, זה קשה. כל הזמן בודקים אותך.

תלך לישיבת פוניבז' ותראה מה זה. או לראות איך היה השיעור של הרב שך זק"ל.

כסף כסף כסף.... זה כי אתה מושפע מהתקשורת בלי לבדוק את הדברים. או לראות אותם. איך אומרים היום? תמונה אחת שווה מאלף מילים . אני בתור אחד שנמצא בשני המקומות יודע בדיוק איך זה הולך .[אתה נותן את האמונה שלך בגוף זר.אל תאמין לתקשורת וגם אל תאמין לי. תלך תבדוק בעצמך. .]

מה מצחיק? אם למשל תופסים מישהו עם כיפה שחורה וכו.. גונב. אז מה אומרים? כל החרידים גנבים. אבל אם תופסים חילוני גנב [שזה יותר מצוי] אז לא אומרים כל החילונים גנבים.

סלח לי חביבי. כל אדם זה לעצמו. יש אנשים שלפני כמה ימים התחיל לשים כיפה וכו.. וכבר עושים ממנו רב או לא יודע מה. יש הרבה אנשים עם כיפות אפילו שחורות שם בכלל לא לומדים תורה. הם רק עובדים. זה דבר בדוק כל עוד אדם לא לומד תורה. גמרא בעיקר. אין מה שמחזיק אותו.אין מה שנותן לו כוח להשמר . כמו שכתוב בראתי יצר הרע ,בראתי לו תורה תבלין וכו..

ועם ביצר הרע עסקינן. היצר הרע עובד הכי קשה על בחורי ישיבות או חרידים מאשר אדם חילוני. הרי החילוני עושה מה שבא לו. אבל החרידי כל הזמן בתנועה להשמר מכל מיני דברים וכאן היצר נכנס בו הכי חזק.

newb:

לא התכוונתי שזה עובדה 15 מילארד שנה.

המקובלים הראשונים מגלים כי העולם הזה שאנו נמצאים בו עתה אינו המסגרת הראשונה בה היו חיים על פני האדמה, לפי דבריהם העולם מתגלגל על תקן של שבע שמיטות שבכל שמיטה ישנן שבעת אלפי שנים, ובכל שבע אלף הקב''ה מחדש את עולמו על צורה חדשה כרצונו, באופן שיתאים לספירה המקבילה בשבע הספירות העליונות.

לדעת רוב המקובלים הקדמונים אנחנו [כיום שנת ה'תשסח-5768] נמצאים בעולם שנברא בשמיטה החמישית המכוונת נגד ספירת ההוד, ולפי זה כבר היו ארבע תהליכים של בריאה, וכמובן שכעת אין לנו מושג כלשהי איך היה נראה הבריאה הקודמת, ומה היה בו, ומה לא היה בו, אילו תכונות היו בו ובאיזה מזג הוא התנהל.

המקובלים פירשו כי כדור הארץ שאנחנו נמצאים בו היה קיים גם בשמיטות שקדמו לנו, וזהו פירוש הכתוב, 'והארץ לעולם עומדת', וזה גם הטעם למה שבפרשת בראשית לא מוזכר כלל שהקב''ה ברא את כדור הארץ ביום הראשון לבריאה, ופירוש הכתוב לפי זה הוא כך:

בראשית - מלפני התחלת כל השמיטות - ברא אלוקים אז את השמים ואת הארץ והם נשארו על כל השמיטות, [ויש רמז בתורה על כך שבספר תורה כשר מציין הסופר ארבעה תגים קטנים על הב' הראשונה שבתורה, לרמז לנו שהדבר הזה עליו מדובר בכתוב הזה 'בראשית' היה כבר לפני ארבע שמיטות שעברו לפנינו.

ועתה ימשיך הכתוב לתאר בדיוק מה היה בהתחלת השמיטה הנוכחית שאנחנו נמצאים בה, 'והארץ היתה תוהו ובוהו' היינו שמאחרי שהעביר הקב''ה את העולם שקדם לנו בשלהי השמיטה הרביעית היתה הארץ במצב של תוהו ובוהו, ומשעלה ברצונו של הקב''ה לחדש את עולמו בשמיטה החמישית אזי: ויאמר אלוקים יהי אור ויהי אור וכו', ומכאן מתחיל לתאר באורך כל תיאור הבריאה הנוכחית שארכה ששה ימים.

ומשכך ברור שאין לנו כל מושג מה היה מצב הזמן בשמיטות שקדמו לנו, ועל איזה קצב זה עבד אז, ואיך היו התנועות באותו הזמן, כך שכשנמצא איזה משונות בבטן כדור הארץ יתכן מאוד שאלו הן שיריים מהשמיטות שקדמו לנו, כי הרי סוף סוף הכדור הארץ היא ששימש גם בשמיטה הקודמת.

[יש לציין כי לדעת כמה מקובלים אנחנו כעת רק בשמיטה השניה המכוונת נגד ספירת 'גבורה'].

מה שכתבתי עד כאן שאבתי ממאמר 'אור החיים' שחיבר הגאון רבי ליפשיץ זצ''ל בעל תפארת לפני כמאה וחמישים שנה.

אם תרצה ללמוד את המאמר הענקי שלו המבאר הרבה סודות בעניין הזה, תוכל למצוא את המאמר נדפס במשניות 'יכין ובועז', בסוף מסכת סנהדרין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש את ההלכה. ויש חומרה . למשל אם אתה רוצה להחמיר על עצמך בלבד. אבל קודם כל את ההלכה אדם צריך לעשות. נו אז אתה אומר את מה שאני אומר - מתי יהיה " לקולא "? למה הלכה אינה עוסקת מתי כן אפשר לאכול בשר עם חלב ? הרי זה אינו מדאוריתא ? כלומר מדוע כל מה שההלכה עושה ביחס לתורת משה זה להחמיר ? עובדות חביבי .

אף פעם זה לא ככה. תשבו בשקט ואני יאמר לך מה לעשות. אתה כנראה לא היית בישיבה כדי לראות את זה. כל גדולי הדור לא לוקחים שום כסף זה לא מעניין אותם. [מניסיון] זה תמיד ככה וזאת עובדה שגם אתה מוכיח בדיבורך - " ככה ציוו חכמים וכו' - תמיד בישיבה לומדים ומתפלספים אבל תמיד ואני אומר שנית תמיד עושים כפי שנפסק קודם - משהו בסגנון וההלכה לפי ................ מלא במקום הריק את הרב החביב עליך .

שאתה בא לרב אלישיב שליטא. ומה עם עובדיה יוסף שיש לו מפעל לכשרות והרב מחפוד ודומיהם ?ואתה בא לתת לו כסף הוא אומר מה פתאום יש עניים בחוץ תתן להם. ובכלל איך הוא חי יותר גרוע ממעברה. אתה יודע שהאדמו"ר מגור זה אחד האנשים שמחזיקים הכי הרבה קרקעות במדינה ? אאל"ט בשווי חצי מיליארד לא זוכר שקל או דולר כי זה היה מזמן

אבל הבעיה שלך שאתה לא בדקת את הדברים אתה מושפע מהתקשורת.לא נכון - זו האשמת שווא - אני קובע את דעתי - חלק מיזה זו ההיתנהגות שלך וחלק מיזה זו גם התיקשורת אבל להבדיל מהכת הרבנית זה אני תמיד אחראי למה שאני אומר , אולי נתתי דוגמאות ממקומות אחרים , אבל אף פעם לא תמצא אצלי משפט כמו המשפטים שאתה משחרר :"ככה ההוא אמר , הרב זמיר או המרן או הרב אלישיב " אני תמיד אומר , נכון אני מבסס הרבה דוגמאות והיגיון וכו ' כפי שמניתי את רוח האדם ומצטט מהתורה אבל , אם תבדוק אז תראה שהודעתי שעל התורה אני מסכים איתך , זה הפירוש המעוות שהכת הרבנית עושה , איתו אני לא מסכים . ואתה גם עושה סלט מחשיב לי מישהו שנקרא רב למישהו שבאמת רב וגדול הדור.אני לא מתעסק עם אתם קוראים לו רב ומי גדול הדור אצלכם -בשבילי , אני , שופט אותם על בסיס אישי ,יש אחד טוב ויש אחד לא כל כך , אין שום קשר לזה שיש לו זקן וכובע , או איך שאומרים אצלכם " לא המעיל מועיל ולא הכובע קובע " ( למרות שש"ס יחד מתעקשים לשנות כדכתיב " המעיל - מועל " חח ) ומלבד זאת אתם מתנערים אחד מהשני ואילו אני מציג דרך שמחברת בינכם וזה עוד טעות של הכת הרבנית - ההפרדה בעם בפרט ואת עם מהגויים בכלל - זאת כאשר יש לעם תפקיד בין האומות והכת מתעלמת ממנו ( מהתפקיד - " עם כוהנים " )

לכן צריך לדעת מי זה באמת רב. ולא איזה אחד שהפף לי פתאום לבאבא . אז למה אתם לא מכריזים בריש גלי ? מי זה רב היום ? אתה רואה אין יתרון בשום דבר לדת מבחינה ציבורית חברתית - בינכם אתם לא מסתדרים - שונאים אחד את הכת של השני יותר מאשר אתם שונאים חילוניים - עובדה .

דרך אגב מה הבדל בין ישיבה לאוניברסיטה? באוניברסיטה אתה מקשיב למרצה ואחרי זה במבחן אתה כותב תשובות בדיוק כמו שהמרצה אמר .בלי לנסות אפילו לחלוק עליו. בדיוק כמו בהלכה רק יותר גרוע בהלכה אסור לחקור במופלא ממך ובאוניברסיטה מעודדים אותך לחקור ואפילו נותנים מילגה - ולא מעוניין יותר לדבר על אוניברסטאוצת מפני שהן אינן קשורות לאמונה אלא בקשר ראשוני בילבד וכל המטרה של אוניברסיטה היא להפריך אמונות ולהתעסק עם עובדות - ואנו כאן בדיון אמוני .

בישיבה. אם הרב אומר משהו אז ישר קופצים עליו . לא נכון כתוב ככה וככה. ואז זה מתרץ ואז זה שואל וכו.. וכו... להיות רב באמת, זה קשה. כל הזמן בודקים אותך. ( אם את הרב בודקים בציציות איפה בודקים את הרבנית ?חח )

תלך לישיבת פוניבז' ותראה מה זה. או לראות איך היה השיעור של הרב שך זק"ל. ( תלך לקיבוץ מיזרע - תראה איזה מעדנים הם מכינים מבהמה טמאה , מה קשור ללכת לישיבת פוניבז' ? - הם כל כך גלותיים - איך כל החצרות הם על שמות של ערים של הגויים - כאילו הם מתגעגעים לגולה - זה מעוות , תאר לך עולה חדש שבנפשו הוא עדיין נשאר בגלות ותראה כמה זה דוחה , כאילו הוא לא מחליט ולא יודע היכן הוא רוצא להיות , לעזזאל , מה היה כל כך טוב להם שם שהם רוצים לשמור ולזכור את הגולה , מתי הם יגיעו לארץ ? וילבשו בגדים יותר נורמלים , אתה רוצה להגיד לי שאפשר להיתיחס ברצינות לאחד שבחום הזה לובש מעיל ? :screwy:

טוב יש משחק אני אתיחס לסייפא של דברייך במחצית .( אולי חח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זז גם אני יענה שיחזור. ותעשה עריכה שוב למה ערכתי את הודעה עוד ועוד .

תגיד לי אתה נמצא באתר 24 שעות? תוך שניה אתה מגיב . :lol:

ראיתי את התגובה הראשונה שלך לגבי חומרה. טוב אני יתאפק מלענות כרגע. [הכל מתחיל מחוזר ידע.]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני צדיק

זה מכתב פתוח אליך אתה השותף לדיון דת ואמונה

אני כותב אליך מסיבות רבות

הסיבה הראשונה היא כדי לסיים את הדיון

השנייה כד לסכם אותו מבחינתי ביחס אליך

שלישית כי כבר משעמם לי לנהל דיון עקר שבו אני לא מקבל חידוש ו / או בן אדם אמתי בצד הנגדי אלא רוח רפאים שכל מה שהיא עושה זה חזרה על מנטרה של רבנים זה מאלוהים וההלכה זו תורה , יקירי אין העמקה , אין הרחבה של הרעיון אין של המחשבה , לכן מבחינתי זהו דיון עקר וטחינת קמח טחון .

רביעית שינוי טקטיקה והשארת הכדור במגרש שלך .

חמישית יחס מיוחד רק לך כדי לחזק אותך שתדע שיש הערכה לדרך שאתה משתדל ללכת בה .

להלן המסקנות שלי עם מעט תוכחה .

1.אתה לא עונה כי אינך יודע

2.אתה אינך יודע מפני שאתה פוחד

3.אתה פוחד כי אין לך אמונה

4.אין לך אמונה כי כל הזמן אתה שואף לדעת

5.כדיברי הבעש"ט ההבדל בין אחד שיודע לאחד שלא יודע זה : זה שיודע , יודע שהוא לא יודע .

6.אין מה לדעת ( ברוח האדם )

7.אלוהים ברא את כולם לכן אם אתה רוצה לדעת את האלוהים , אתה צריך להסתכל בנפשך פנימה.

8.השימוש שאתה עושה בדת הוא כמחסום כנגד ההסתכלות פנימה.

אתה לא מסתכל פנימה כי אתה לא יודע איך.

9.אתה לא יודע איך מפני שלא הניחו לך .

10.לא הניחו לך מפני שהנחת להם לעשות כן ( היית נגיש ).

11.הנחת להם לעשות כן מפני שהיית ילד .

וזו הסיבה שאינך יודע ובגלל זה אתה לא עונה וחוזר חלילה , נשארת עוד ילד בכיתה ב' שהוריו חזרו בתשובה וגם הוא פתאום נשלח לבית ספר דתי ולא הבנת מדוע עושים כך ומדוע עושים אחרת ולמה אין בנות בבית ספר ומה זה הבגדים האלו ולמה צריך ללכת לבית כנסת וגדלת לומד את הסיבות לשינוי שעברת ועכשיו כדי שזה לא יהיה טעות אתה חייב להצדיק את זה , עצם העובדה שיש לך חיבור לאינטרנט אומרת לי שאינך שחור ,זה שאתה לא מרחיב ומנהל איתי דיון על הלכאורה אמיתות האמונה שלך אומר לי שחסר לך ידע , זה שאתה מעריץ רבנים וישובות פוניביצ' אומר לי שאתה מעריץ את אלו הלכאורה חכמים בתורת ההלכה , זה שאתה מעריץ אותם ואת הרבנים אומר לי שאתה בן אדם פשוט , יכול להיות שאתה עובד / מתפרנס ואינך לומד באופן קבוע אלא אתה מידי פעם הולך ללמוד את הדף היומי או משהו כזה כשיש לך חברותה , אני מהמר שאתה ספרדי ( אתה יותר מידי מעריץ את האשכנזים לטעמי האישי , יכול להיות שזה רגשי נחיתות שהכת האשכנזית הצליחה לשתול בכת הספרדית ) וחבל שאינך יכול להגיד שיש לך חיבור לאינטרט לרב בכולל שאתה הולך אליו הוא היה יכול לתת לך תשובות לתת לי .

יקירי אתה נשמה טובה ואוהב אדם ( לפחות כך הרגשתי מהיחס שלך שאינו מתנשא אלא באמת מנסה ומאמין ) ואני מעריך את הגישה שלך מאוד , על כן אני אומר לך מדוע לדעתי אתה דתי ( עכשיו כאשר כבר אתה יכול לחזור בשאלה ) , מפני שזה עושה לך טוב , עושה לך טוב הסביבה הבטוחה של הכת , עושה לך טוב החידושים שאתה מגלה כל פעם שאתה מנסה , עושה לך טוב החיבה ללא תנאי שהם מעניקים לך ,גם הביטחון שלך כאדם שיש לו עתיד בטוח בעולם הבא ואין צורך לחשוב על העולם הזה עושה לך טוב חוסר הצורך לחשוב.

אלו סיבות מצוינות לעשות כל דבר כמעט וגם להיות דתי אם תרצה , רק אל תיכשל בחטא הגאווה לחשוב שרק אתה ורק אתה צודק כי אוטומטית אתה תצטרך להפוך את השני טועה.

אני מאחל רק טוב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד בוא נעשה ככה.

אני רואה שאין לך בעיה עם תורת משה . אלה עם התורה שבעל פה. שהרבנים מפרשים נכון?

אז בוא נעשה ככה,

שהדיון כרגע יתנהל שאני מוכיח שהתורה מכריחה שיש תורה שבעל פה. ונראה אם אתה יכול להפריך את זה. והדיון כרגע יתנהל רק על הנקודה הזאת בלי סטיה.

מתאים לך? או שאתה מפחד?

[חח ההורים שלי חזרו בתשובה? כל המשפחה חילונית תפסיק לבלבל]

זה לא מגאווה אבל לגבי זה "יקירי אתה נשמה טובה ואוהב אדם ( לפחות כך הרגשתי מהיחס שלך שאינו מתנשא אלא באמת מנסה ומאמין )" אני מסכים איתך :cool2: .

אין לי עדפה לרבנים אשכנזים. אלה לגדולי תורה זה לא משנה אתיופי או רוסי.וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד בוא נעשה ככה.

אני רואה שאין לך בעיה עם תורת משה . אלה עם התורה שבעל פה. שהרבנים מפרשים נכון?אין לי ולא הייתה לי בעיה עם תורת משה בדיון הזה - בבקשה לבדוק את הצהרותי ממקודם ולך יש בעיה עם התורה כי זה למה שאתה טורח ליצג דעה של אנשים שכל הזמן מעוותים אותה לכיוון של תאותם עובדה כל ההסברים המיותרים והפירצוצים והחירטוטים או בקיצור זיוניי המוח - סליחה אבל זו המילה שמתארת בצורה הכי קרובה את מעשיכם

אז בוא נעשה ככה,

שהדיון כרגע יתנהל שאני מוכיח שהתורה מכריחה- מה זה ? שיש תורה שבעל פה. ונראה אם אתה יכול להפריך את זה. והדיון כרגע יתנהל רק על הנקודה הזאת בלי סטיה. לא מבין בדיוק מה אתה רוצה בדרישה / בקשה הזו - תוכל לפרט ? נו , יש תורה בע"פ מה זה אומר ? שזה סותר את תורת משה ? שמה ,שתורה בע"פ חשובה יותר מהתורה שבכתב ? מה אתה מנסה להגיד , אני לא ממש מבין את רצונך כאן ? שצריך להפריד חלב ובשר למרות שכתוב גדי בחלב אימו ? שמה , שמותר ליגנוב אם זה למוסדות של ש"ס למרות שכתוב בתורה לא תגנוב ?- מה אתה מתכוון שיש תורה בע"פ ? יש גם הנזיר שמכר את הפרארי שלו , יש גם את חתול במגפיים ? אז מה אני צריך לעשות עכשיו מיאו כל פעם שמישהו יזכיר את אנטוניו בנדראס ? מה אתה רוצה שאני אצדיק את הפירושים של הרבנים רק בגלל שהם מפרשים ? מה אני מטפס הרים שמטפס על הר רק בגלל שהוא שם ? אחי היקר הדעות שאתה מציג הם דומות יותר בגובה לתלולית של מה שפרה חולפת משאירה מאשר הגובה של האוורסט (נניח ).

מתאים לך?( אני אקסטרה לארג' ) או שאתה מפחד?( אני לא חרדי )

[חח ההורים שלי חזרו בתשובה? כל המשפחה חילונית תפסיק לבלבל] לבלבל ? אתה הכחשת שיש לך דעות של ילד בכיתה ב' אז חזרת או לא חזרת בתשובה בכיתה ב' תחליט - או מה אתה עושה על הרשת לך לכולל .

זה לא מגאווה אבל לגבי זה "יקירי אתה נשמה טובה ואוהב אדם ( לפחות כך הרגשתי מהיחס שלך שאינו מתנשא אלא באמת מנסה ומאמין )" אני מסכים איתך :cool2: .

אין לי עדפה לרבנים אשכנזים. אלה לגדולי תורה ( מרן הוא גדול ? כי החברה שלו גנבים - להבדיל מהאשכנזים שהם שודדים ) זה לא משנה אתיופי או רוסי.וכדומה. פחח אתה צוחק עלי נכון ? איזה רב אתיופי אתה מכיר או רוסי לחילופין , עד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוד אחי תפסיק.

אתה מאמין בבורא לעולם?

ואל תכתוב ברמזים.

אני שאול אותך מה הבעיה הכללית שלך בקשר לדת?

[אני מבין שהתגובות שלך באדום אבל למה אתה משנה גם את השחור? שזה אני? :nono: תשים לב]

יאלה דוד עכשיו הדיון רציני ועמוק. [אני שם לב שאתה חושש חחח]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה לא מסוגל להבין? הוא כתב כאן לא מעט פעמים שהוא מאמין בדת כפי שהיא כתובה בתורה, אבל מתנגד לפרשנות הרבנית ולכל רעיון התושב"ע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה לא מסוגל להבין? הוא כתב כאן לא מעט פעמים שהוא מאמין בדת כפי שהיא כתובה בתורה, אבל מתנגד לפרשנות הרבנית ולכל רעיון התושב"ע.

אני מבין את זה ממזמן. אבל אני מתחיל איתו מהתחלה . אני נותן טענה והוא צריך להפריך אותה וכו..

יאלה דוד. תכתוב לי מה הבעיה הכללית שלך על הדת?

תכלס אני לא מבין את דוד כי הוא כותב בצורה לא מובנת לפעמיים.

ואני הצעתי לו לדון על תורה שבעל פה .אבל הוא לא רוצה לפי איך שאני שם לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את זה ממזמן. אבל אני מתחיל איתו מהתחלה . אני נותן טענה והוא צריך להפריך אותה וכו..למה אני צריך להפריך אותה ? אני לא הולך בדרך של מילחמות , אין פה טענה והפרכה , אם אתה צודק , זה לא אוטמטית עושה אותי טועה . רוני היקר , חשבתי שסיכמתי לך את דברי במכתב שפירסמתי לך , אין טעם לדון איתך מפני שאין שם בן אדם שלוקח אחראיות , אח יקר , את הדעות שאני שומע ממך אני יכול לשמוע בכול אתר ראשון שיעלה לי בגוגל ברגע שאני אקיש חזרה בתשובה , אין לך מקוריות ואין לך שום חידוש כבן אדם , אנחנו טוחנים מים ( מבחינתי ) לכן חשבתי שזה ברור שאני לא מוצא טעם "להיתווכח"איתך , אני לא מעוניין להתחיל מהתחלה מפני שלא ראיתי שם שיפור בהבנה שלך שיכול להעיד כי הסיום יהיה שונה מיזה העכשוי , שוב מדוע אתה חושב שאני צריך להפריך את הטענות שלך ? יש אימרה כזו :" מה שטיפש אחד שואל , אלף חכמים לא יוכלו לענות " . למה אצלך הכל מילחמה ? למה אתה אתה חושב שהאמת ( ליכאורה ) מצויה רק אצל צד אחד .הסברתי כבר - היא הרבה יותר רחבה ממה שאדם אחד יכול להבין , אח לא רק שאתה לא קורא את מה שאני כותב אלא יותר משכנע אותי לא להמשיך - אתה לא מבין והכי גורם להפסיק זה שאינך מעוניין להבין .

מבחינתי אני מרגיש שמיציתי את הדיון איתך .

יאלה דוד. תכתוב לי מה הבעיה הכללית שלך על הדת?

תחזור על מה שכתבתי

הדבר היחיד שאני יכול לזקוף לזכות הדיון עד כה איתך - שכבר יצאת מעמדת המטיף ועברת לעמדת המתגונן / תוקף ועל זה אני :yelclap: לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...