צמים בכיפור? כן/לא? - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צמים בכיפור? כן/לא?

m.l

Recommended Posts

אי אפשר לבדוק אם אלוהים קיים או לא.

ע"פ על הדברים שאני יודע, הלוגיקה שלי, וניסיון החיים שלי עד כה אני מאמין שרוב הסיכויים שאלוהים לא קיים, ואם הוא היה קיים אני בטוח שלא היה איכפת לו מה יש לי על הצלחת ומה אני עושה ביום כיפור או בשבת.

אתה בדקת שאלוהים קיים?

חחחחחח לא היה איכפת לו מה יש לי בצלחת. תראה אני מאמין שלכל אדם במשך החיים שלו בא לו מין מחשבה כזאת למה נברא העולם .האם יש אלוקים. מה זה יהודי. וכו.. וכו.. על זה יש הרצאות ממש ברמה [לא חזרה בתשובה וכאלה .] אלה ממש הרצאות על הנושאים האלה. מי שגבר ומוכן ללכת לשמוע לשאול שאלות .אבל ללכת בראש פתוח ולבדוק. יש את אתר ערכים http://www.arachim.co.il/ . אני לא איכפת לי אדם שלא ישמור אבל לא להאמין זה משגע אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 147
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אגב, להוכיח שיש זה הרבה יותר קל במקרה הזה.

צריך רק להביא הוכחה אחת למקרה אחד נגיד שמראה מעבר לכל ספק שיש ה'

להוכיח שאין - זה כבר כמעט בלתי אפשרי וצריך להוכיח לכל מצב שאין ה'.

ובכל זאת, אף אחד לא הוכיח לי שיש.

נהפוכו. להוכיח זה קשה, כי צריך הוכחה שתהיה מעבר וללא ספק, וגם שיהיה הסבר לכל שאר המקרים שמתרחשים בעולם

להוכיח שאלוהים לא קיים- כל עוד לא הוכח שדבר הוא קיים, הוא לא קיים. הוכחתי! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל זה מוכח שזה קיים, ה' לא מוכח.

איאפשר להראות לך את ה' כי אז זה לא שווה .למה נבראת וכו.. אבל יש הוכחות שאפשר להביא מהרבה דברים וגם ממה שלא חשבתם שאפשר להביא. שיש בורא לעולם. סתם ככה אנו נמצאים בעולם של בורא. למשל מישהו רואה מכונית יפה תמיד יגיד מי יצר את המכונית הזאת. או כל דבר. אבל לגבי האדם לא צריך לשאול מי יצר אותי למה אני נמצא כאן? צריך לשאול [זה צריך לבוא בטביעות] לכן יש אדם שילך לחפש תשובות ויש אדם שישב על רגל ורגל ויגיד אין כלום בעולם.

mabool חחחחחחחחחח עכשיו אני מפיל אותך. הבאת לי צילום נכון? יש כאלה אומרים עד שלא ראיתי את ה' אז הוא לא קיים. אז גם אני יגיד עד שאני לא ילך על יבשת אמריקה אני לא מאמין. אבל mabool הביא לי מפה איך נראת אמריקה. זה כמו ההוכחות שיש בורא לעולם. יש הוכחות אבל לראות את ה' איאפשר כי אז למה האדם נברא ? הרי לבחירה וכו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לשאלת הת'רד - אני לא צם.

לגבי העניין של יום שבת מול יום כיפור:

אתה לא חושב נכון אחי. בכיפור זה יום הדין ויש הרבה תפילות וכו.. וכו.. הרבה אנשים מתחזקים מבקשים סליחה על מעשיהם. וגם זה בא פעם אחת בשנה אז אדם יותר מרגיש לשמור אותו יותר משבת. אני מאמין שתשאל כל חילוני מה יותר חמור הוא יגיד כיפור כי זה מה שמורגש בחוץ. אבל בתכלס שבת יותר חמור וגם זה כל שובע לכן אדם לא מרגיש כמו שכיפור מגיע.

למשל תביא לילד כל יום גלידה הוא כבר לא יתלהב אחרי כמה זמן נכון? אבל תביא לו פעם ב.. חטיף הוא יותר יתלהב . זה כמו שבת וכיפור.

אני לא חושב שהיהדות מסכימה עם הנקודה שלך (מהיכרותי המועטה עם הדת). היהדות שמה דגש מאוד חזק על כך שהאדם ישמור מצוות באופן קבוע, ולא יכפר פעם בשנה על עוונותיו. הרי מה זה שווה שאדם "צדיק" ביום כיפור אם בכל השנה הוא רשע?

איאפשר להראות לך את ה' כי אז זה לא שווה .למה נבראת וכו.. אבל יש הוכחות שאפשר להביא מהרבה דברים וגם ממה שלא חשבתם שאפשר להביא. שיש בורא לעולם. סתם ככה אנו נמצאים בעולם של בורא. למשל מישהו רואה מכונית יפה תמיד יגיד מי יצר את המכונית הזאת. או כל דבר. אבל לגבי האדם לא צריך לשאול מי יצר אותי למה אני נמצא כאן? צריך לשאול [זה צריך לבוא בטביעות] לכן יש אדם שילך לחפש תשובות ויש אדם שישב על רגל ורגל ויגיד אין כלום בעולם.

מה זאת אומרת "זה לא שווה"?

ואי אפשר להוכיח ככה שיש בורא עולם. ההוכחות שאתה מדבר עליהן הן ראיות נסיבתיות בלבד - כלומר, הן מאששות את קיומו, אבל זה כאשר אתה כבר יוצא מנקודת הנחה שקיים בורא. באותה מידה, אם אתה יוצא מנקודות הנחה אחרות (כגון המפץ הגדול והאבולוציה), הראיות הנ"ל מאששות גם את התאוריות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לשאול שאלה כזאת למי שלא מאמין שיש מישהו שיצר את כל מה שקיים : איך כדו"א נוצר וכל היצורים החיים בתוכו ?

אז מי ברא את אלוהים? מה הוא נמצא שם סתם ככה?

שאלה מאוד מעניינת :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שלא :P

בשביל להוכיח שקיים, אתה צריך להביא מקרה אחד. :)

אתה טועה פה.

עצם העובדה שלא הוכחת שהוא קיים, לא הופך אותו ללא קיים.

קצת לוגיקה...

הלוגיקה של שניכם נכונה או שגויה, תלוי את מי תשאלו. מכיוון שלא הגדרתם את המהות של הקיום האלוהי. ליבוביץ למשל, היה אומר שהוא קיים ואדם מאמין לא צריך לחפש הוכחה מכיוון שחיפוש כזה הוא כפירה באמונה, גישה שנובעת מקאנט. ולכן לפי הדעה הזאת RK צודק, מכיוון שאפילו ממקרה אחד ניתן יהיה להוכיח שהוא קיים למרות שהוא לא "חייב" לעשות כלום. דעה אחרת היא שאלוהים נמצא בכל ושולט בכל ולכן אפילו ממקרה אחד של שלילה (דוגמא נגדית) ניתן להראות כי אין אלוהים (אם הוא לא נמצא בחלק קטן אז הוא לא נמצא בכלל), דוגמא נפוצה היא קיומה של השואה למשל.

אני מעדיף את הגישה של ליבוביץ (קאנט), יש בה יופי מבני ופשטות. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צריך לשאול שאלה כזאת למי שלא מאמין שיש מישהו שיצר את כל מה שקיים : איך כדו"א נוצר וכל היצורים החיים בתוכו ?

שאלה מאוד מעניינת :xyxthumbs:

התשובה:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%A6%D7%AA_%D7%94%D7%A1%D7%A4%D7%92%D7%98%D7%99_%D7%94%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%A4%D7%A4%D7%AA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...