dell 2407 HC מה תיקנו בגירסה הזאת? - עמוד 3 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

dell 2407 HC מה תיקנו בגירסה הזאת?

udi

Recommended Posts

CRT מציג את המכלול שאותו הוא מיועד להציג בהתאם לחומרים הזרחניים שבציפוי המסך.

מסכי מחשב יציגו בד"כ 72% בהתאם לתקן sRGB ואילו טלויזיות יציגו את המרחבים שעל שמם מבוסס המרחב כמו NTSC או PAL. :xyxthumbs:

ישנם CRT's ספציפיים לבתי דפוס שמציגים מכלולים רחבים והם כמובן יקרים מאוד, למעשה כל מה שקשור לנושא בתחום המקצועי יקר מאוד,

אם אתה מחפש מסך LCD מקצועי שמציג את כל מכלול ה Adobe יש את ה XL20 של סאמסונג(צריך לברר מחיר אצל חיון),

בנוסף בגלל תאורה אחורית מסוג LED הוא יכול לעבור בין 72% ל 114% בלי בעיה.

מה שאני אומר זה שאם המצלמה שלך מצלמת כרגע ב sRGB או 72% ואתה עובד על התמונות ב 72% עדיף להישאר כרגע ב 72%

ולא לקפוץ ל 92%, זה בכיוון הנכון אבל לא מספיק גבוהה בשביל Adobe שדורש 114%.

בעתיד בשילוב עם מצלמת DSLR שיודעת לצלם ישירות ל Adobe (רובם יודעות) ומסך כמו הסאמסונג XL20

תוכל לערוך ובנוסף לראות צבעים של הדפסה שאפילו מסך LCD מאוד מכויל כיום לא יוכל להראות לך פשוט בגלל שחלק

מצבעי ההדפסה המתחסרים נמצאים מחוץ למכלול הקטן והסטנדרטי שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה בגירה אין על העזרה שלך :xyxthumbs:

XL120 בnewegg עולה 1650$ כלומר אני מעריך לפי פערי המחירים בארץ שהמסך יעלה סביב ה-10K

כמה לינקים על הסמסונג

http://www.xbitlabs.com/articles/other/display/professional-monitors_11.html

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824001232

http://www.samsung.com/uk/business/b2b/products/displays/professional/xl20.htm

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824001232

מאחר ואני עוד לא מרוויח מגרפיקה [אך זו המטרה] וצריך לשדרג גם ,

10 אלף זה ממש מעל הראש לשלב זה.

אולי הפתרון יהיה בכיוון LCD 72% מדוייק בשילוב עם CRT שיתן לי מכלול קרוב ל114.

חשבתי בכיוון CRT כמו F900P, 19" גירסת NF , מיצובישי 930.

עם CRT אוכל להתפשר על 971P ובאם לא אמצא CRT תקין אין מנוס מ1931 או 24.

ריפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מספר מצומצם של מסכי CRT מיוחדים ויקרים מאוד(5K$) כמו ה RDF225WG של NEC מציגים מכלול שמתקרב ל Adobe ,

כל מסכי ה CRT שציינת הם מסכי CRT רגילים עם מכלול sRGB.

לדעתי עדיף שתלך על מסך LCD איכותי של איזו וככה לא תצטרך לכייל את המסך(לפחות בהתחלה) ותקבל דיוק צבעים טוב יותר מאשר

עם ה 2407 של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכיול עצמו לא מתבצע במסך אלא בכרטיס מסך בעזרת קבצי ICM.

אלה קבצים שמכילים נתונים שונים על התנהגות הצבעים של המסך וטבלאות עקומות גאמא שנטענות לתוך ה LUT של הכרטיס מסך

ומתקנות את הצבעים בזמן אמת בדרך אל המסך, התיקון לא פועל בזמן משחקים ואלא אם נגן הסרטים שלך תומך ב VMR, הוא גם

לא פעיל בזמן ניגון סרטים, זו הסיבה שחשוב שמסך יהיה סביר מהמפעל כי לא ניתן להיסתמך על כיול לחלוטין פרט לעבודה עם פוטושופ.

במסכי LCD מקצועיים טבלאות ה LUT נמצאות בתוך המסך, לדוגמא סדרת ה CG של איזו. בעזרת מכייל ניתן להביא את המסכים הללו

לרמות דיוק גבוהות בעת שימוש במסך, שימו לב שאלו לא מסכים למשחקים אלא לעבודה גרפית מקצועית.

בקשר להגדרות של ה 2407, כל מסך שונה בסופו של דבר, הגדרות ברירת המחדל של Custom הם טובות למדי ואם המסך בהיר מידי

יש להוריד את כל הערכים באופן שווה לרמה שתהיה נוחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מספר מצומצם של מסכי CRT מיוחדים ויקרים מאוד(5K$) כמו ה RDF225WG של NEC מציגים מכלול שמתקרב ל Adobe ,

כל מסכי ה CRT שציינת הם מסכי CRT רגילים עם מכלול sRGB.

לדעתי עדיף שתלך על מסך LCD איכותי של איזו וככה לא תצטרך לכייל את המסך(לפחות בהתחלה) ותקבל דיוק צבעים טוב יותר מאשר

עם ה 2407 של .

בגירה אני לא מבין הCRT הזה הוא בעל מכלול של 97.5% כך שלעומת ה-95% של הדל לא צריך להיות הבדל משמעותי.

[ראיתי שלCG221 של איזו יש מכלולו אדובי מלא כמובן במחיר מפחיד].

ממה שאני מסיק, בעצם החשיבות הראשונה צריכה להיות דיוק צבעים כמו באיזו 1931 ואח"כ אפשר להפיק תועלת אם גם מכלול גדול יותר או מלא כמו בCG.

הדל שלא מגיע לרמת דיוק טובה כמו האיזו יהיה לכן פחות מומלץ, אבל אם היה כזה הרי שיש לו יתרון מסויים כי השיגאות שיהיו לי על מכלול 95 יהיה קטנות יותר מעבודה על מכלול 72 (כאשר אני שולח צילום להדפסה ב CMYK) וזה בגלל שמיפוי צבעים יהיה רחב יותר וקרוב יותר למיפוי של aRGB.

בקשר לPS או תוכנות דומות לה, כאשר אני על מסך sRGB ומעלה צילום aRGB, והתוכנה מוגדרת לעבודה על aRGB, האם גם אז אראה תמונה שטופה/דהוייה או שהתוכנה יודעת לזהות את מנהל הצבעים של המסך ולתקן את בעיית מיפוי הצבעים כך שאראה תמונה יותר אמינה.- משהו שאפשר לעבוד איתו.

ריפר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה CRT הזה מציג מכלול של 97.5% מה Adobe ולא מה-NTSC, יש הבדל גדול בין השניים.

ישנן מספר סוגי כיול, חלק מכיילים לעבודה עם עם הכנה לדפוס וחלק לעבודה עם ערכית וידאו/גרפיקה ל WEB.

כל אחד מאלו דורש מכללים שונים וכיולים שונים ובשביל זה יש תוכנות כיול ומכיילים.

את הכיול צבעים של מסך ניתן לשפר אבל את המכלול לא ניתן להגדיל בצורה תוכנתית והוא תלוי לחלוטין ביכולות המסך.

לשאלתך בהתאם לצרכים, לשימושי הכנה לדפוס מסך כמו ה 2407HC עם מכייל חומרתי יהיה עדיף על פני S2411W של איזו

בעל מכלול סטנדרטי וללא(ואף עם) מכייל חומרתי.

לשימושי עריכת וידאו/גרפיקה במכלול סטנדרטי מסך כמו ה S2411W של איזו יהיה עדיף ללא מכייל שכן הוא מגיע מכויל בצורה טובה מאוד מהמפעל.

אם אתה רוכש מכייל תוכל להביא את רוב המסכים האיכותיים לרמות דיוק גבוהות.

אם אתה עובד ב sRGB ב PS וכך גם מכויל המסך שלך לא צריכה להיות לך בעיה של תצוגת צבעים במסך עם מכלול סטנדרטי.

אם המסך מציג מכלול לא סטנדרטי אין למעשה אפשרות לתקן את העיוותים שיווצרו בגלל שהדבר יוביל לפוסטריזציה ואיבוד

גוונים בניסיון להזיז כל גוון למיקומו הנכון במכלול ה sRGB על גבי מסך שמציג מכלול מורחב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאני שואל זה דווקא ההיפך, עבודה במסך במכלול סטנדרטי עם קבצים במכלול מלא ב- PS.

נאמר S1931 עם קובץ אדובי RGB בפוטושופ שמוגדר לעבודה על אדובי RGB.

אני אראה שטיפה של הצבעים או שעדיף לי לעבד הכל בסטנדרטי ולהמיר בסוף לפני שליחה להדפסה לadobe RGB

עריכה:

כמה תמונות השוואה בין הHC ל-non HC

http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies.cfm?t=767922&r=12309365#r12309365

בעיית הבנדיג נפתרה ע"י הגדרות יצרן למצבי משחק וסרטים.

לא הייתי מסתמך על התמונות בכל מה שקשור להבדלי צבעים בין הגרסאות, אך באופן כללי הייתי אומר שלמשתמש רגיל סוגיית המכלול לא רלוונטית וההבדלים עבורו באספקט הזה זניחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדוייק.

-משתמש רגיל שלא עורך (לרשת או חובבני) -HC , נראה שפתרו כמה בעיות בגרסה זו.

-משתמש שעורך למחשב ו/או לאינטרנט - גרסה רגילה.

-משתמש שעורך להדפסה במכלול רחב- יתכן ויפיק תועלת מסויימת מHC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...