80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני

huber

Recommended Posts

• תגובות 259
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

דריה, כאחד שחזר לפי פחות מחודש מפולין, ועדיין כול מה שראיתי ושמעתי, טרי לי בלב, קשה לי מאוד להשוות בין הסכסוך הישראלי פלשתיאני ולבין השואה.

לא משווה, אלא שאם הם יבקשו מאיתנו פיצויים, אתה יודע בדיוק לאן אנחנו נשלח אותם.

אם הוא היה אזרח גרמני מילא

אני רוצה לראות אותך הולך וצועק על אזרחים גרמנים בגלל שהם כאלו. אם לא תקבל איזו כאפה ותשניא את עצמך ואת כל עם עליהם, אז פשוט יגידו שאתה דפוק בשכל.

ומספיק עם ההשוואה של הריסת בתי מחבלים לשואה!

אלא שבמלחמת השחרור לא בתי מחבלים נהרסו. אני מדברת על התקופה שלא מזמן. אני לא משווה את גירוש פלסטין לשואה, למעשה, לא אכפת לי הם היו נכלים מן העולם, אלא שאיש לא מכריח אותנו לשלם להם. אם כל אחד שפגענו בו, בטעות או בזדון, יטבע מאיתנו פיצויים, הרי שנגיד להם ללכת להזדיין.

האמת שזה מפליא מאחר וניצולי השואה קיבלו סיוע נדיב כשילומים מגרמניה, דבר שסייע להם לעבור את התקופות הקשות בכלכלה הישראלית, על חשבון קבוצות עולים אחרות שלא קיבלו כלום.

כאן אתה טועה. נהוג לחשוב שניצולים קיבלו מיליונים וחיו טוב וסטיגמת האשכנזים העשירים, אבל זאת חשיבה מוטעית. המדינה לקחה את הכסף אליה ואנשים שם עמלים יומם וליל לחפש איך לא לתת כלום. הכסף הלך למפלגות, לפקידים ודלך מכיס לכיס של עובד מדינה אחד לאחר. הכסף נגנב, נקודה. מוכרים לנו לוקשים שבנו איתו מדינה. בסדר, אז פעם היו מפנים חלק ניכר מן הכספים כדי לבנות ולפתח - כך יצאה מתקופת הצנע - אבל מה עם הכסף שנתקבל לאחר מכן? הכל נגנב. זה מה. העיקר שיש טקסים, אנדרטאות, מוזיאונים, מצעדים, טיולים לפולין ויד ושם לשמש כעלה תאנה למבושים שהם העוני והבושה של הניצולים שעודנם בחיים.

מעניין אם גם היהודים שהיגרו לאחר השואה לארצות הברית מקבלים כסף ? או שאולי גם שם הממשלה לוקחת לעצמה.

לא, שם הם מגישים טביעות בצורה שונה ומקבלים את הכסף ביד. גרמניה פשוט סמכה על ממשלת שתעביר כספים אלו. מי היה מעלה בדעתו שמישהו יחליט לגזור קופון על חשבון ניצולים מתופת?

אני אישית לא מרחם עליהם שהם משלמים פיצויים, כי מגיע להם לשלם, זה לא שהם סובלים מזה כ"כ.

כאילו אני בא לכל גרמני הביתה ולקוח לו את המשכורת ואז הוא נאלץ לחיות ברחוב, תתפוס קצת פרופורציות בנאדם.

גרמנים מלאכים טובים - יהודים צבועים וגזלנים, זה מה משתמע לי מדבריך וזה ממש לא לעניין.

1. בסדר, אם אלו היו רק הדור המצביע/מבצע, אבל מה אנשים שנולדו שנים, אם לא דורות אח"כ, אשמים בזה? גם חסידי אומות עולם צריכים לשלם? גם קורבנות אזרחי גרמניה אשר לא היו יהודים (הומוסקסואלים, מתנגדים פוליטיים להיטלר וכו' ששרדו את דכאו)? גם אזרחים גרמניה אשר אינם גרמנים צריכים לשלם?

2. יש לך מושג בכלל מה שיעור המס בגרמניה? לפעמים נדמה כי לא שווה לעבוד חוקי שם בגלל המס הכל כך גבוה. אחוז המס לגבר רווק ללא ילדים אשר לא גר בבית הוריו (שכירות/דירה משלו) חייב לשלם בסביבות ה-25% מס! זה ה-מ-ו-ן. ותחשוב שאתה עובד מינימום - 5 יורו בשעה. סטודנטים, מהגרים ומיעוטים הם בעלי שיעור המס הנמוך ביותר והוא 15%. המס הגבוה ביותר הוא 45%. זה בוכטה כסף.

3. ככה כל הסיפור הזה מתחיל להראות מהצד. אחרי כל השנים שמדינת חולבת את הפרה הזאת.

ב. היא אמרה כל שנה 4.5 מיליארד מארק, משמע, עד היום גרמניה שילמה 279 מיליארד מארק.

אני לא אמרתי כל שנה. אמרתי שב-1952 קיבלנו 450 מיליון מארק ועוד 3 מיליארד רק כדי ליישב מחדש את הניצולים יוצאי גרמניה. שתבינו, אחרי המלחמה, גרמניה היתה הפוכה. לא היה שם אבן על אבן. כמעט כל הגברים מתו בקרב, וחלק ניכר מן הילדים (בנים) מגיל 12 ומעלה אשר גוייסו בצווים מיוחדים לשמש התנגדות לכוחות הברית. לא נשאר להם כלום, בקושי היה להם כוח עבודה, והם בכל זאת השתקמו מהר מאד וכבר פחות מעשור לאחר המלחמה הם שילמו לנו סכומים כאלו. חישבו לבד אם זה מה שהם שילמו אז, כמה לעזזל הם שילמו עד היום ולאן זה הלך. נדמה לי שבכסף ששילמו לנו, אפשר היה לבנות את המדינה 8 פעם.

השאלה האמיתית שאף אחד כאן לא העלה היא, האם זה בכלל טוב למכור את ששת מיליון אחינו הטבוחים על אדמות אירופה לבני העמלק תמורת עגל זהב?!

"אנחנו" לא מוכרים אף אחד. המדינה לעומת זאת, מנצלת את הניצולים בשביל לשאוב כסף. טפו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אמרתי כל שנה. אמרתי שב-1952 קיבלנו 450 מיליון מארק ועוד 3 מיליארד רק כדי ליישב מחדש את הניצולים יוצאי גרמניה. שתבינו, אחרי המלחמה, גרמניה היתה הפוכה. לא היה שם אבן על אבן. כמעט כל הגברים מתו בקרב, וחלק ניכר מן הילדים (בנים) מגיל 12 ומעלה אשר גוייסו בצווים מיוחדים לשמש התנגדות לכוחות הברית. לא נשאר להם כלום, בקושי היה להם כוח עבודה, והם בכל זאת השתקמו מהר מאד וכבר פחות מעשור לאחר המלחמה הם שילמו לנו סכומים כאלו. חישבו לבד אם זה מה שהם שילמו אז, כמה לעזזל הם שילמו עד היום ולאן זה הלך. נדמה לי שבכסף ששילמו לנו, אפשר היה לבנות את המדינה 8 פעם.

חבל שאין למספרים שלך שום ביסוס במציאות

הם העבירו כ800 מליון דולר

3 מיליארד מרק אם את מעדיפה את זה במטבע שיותר מוכר לך

את הכסף הם לא העבירו בבת אחת אלא בתקופה של 10 שנים

די לזרוק מספרים חסרי משמעות ומנופחים לאוויר

והם כבר לא מעבירים כסף למדינה יותר מ40 שנים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

12 פנים לאמת, כל אחד רואה אחרות.

האמת היא שאני מצאתי את המספרים האלו בתוך פורום על שואה שכותבים בו גם ניצולים. האמת, אני רוצה לחפש בארכיונים של משרד האוצר בגרמניה.

נראה לך שהם שילמו רק 3 מיליארד מארק במשך 10 שנים וזהו?! בטח שלא, אתה סתם רוצה להאמין שהם עדיין מפלצות נאציות שיצאו בזול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחפש ארכיונים, ואני יודעת שאפשר, ויש מי שיעזור לי בכך ואני שוקלת לעשות את זה. לא בשביל להוכיח למתלהמים למיניהם כאן בפורום, אלא למען הצדק שהאמת תצא לאור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה לחפש ארכיונים, ואני יודעת שאפשר, ויש מי שיעזור לי בכך ואני שוקלת לעשות את זה. לא בשביל להוכיח למתלהמים למיניהם כאן בפורום, אלא למען הצדק שהאמת תצא לאור.

דריה, בחייאת. אין צורך לחפש מה את מה שאין. הגרמנים העבירו למדינה 800 מיליון דולר במהלך שנות החמישים וזהו. אני לרגע לא טוען שזו אשמתם שהניצולים קיבלו סכום זעום שכזה - אלא אשמת הממשלה שהסכימה להסכם השילומים שבו הפיצויים שמקבלים ניצולי השואה שגרים בארץ הם רק 5% מסך כל הרכוש שנבזז. ראיה לכך ניתן לראות בניצולים שלאחר עשרות שנים חזרו לגרמניה וקיבלו עשרות אלפי יורו ועוד 1000+- כל חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

12 פנים לאמת, כל אחד רואה אחרות.

האמת היא שאני מצאתי את המספרים האלו בתוך פורום על שואה שכותבים בו גם ניצולים. האמת, אני רוצה לחפש בארכיונים של משרד האוצר בגרמניה.

נראה לך שהם שילמו רק 3 מיליארד מארק במשך 10 שנים וזהו?! בטח שלא, אתה סתם רוצה להאמין שהם עדיין מפלצות נאציות שיצאו בזול.

כרגיל, אין לך מושג על מה את מדברת

הם מעבירים תשלום פיצוי חודשי על כל ניצול למדינה והיא אמורה להעביר לאותם ניצולי שואה.

וכרגיל, גם לך אין

הם משלמים פיצויים לאנשים, לא למדינה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"על פי ההסכם בין גרמניה לישראל, שנקבע ב-1952, היתה גרמניה אמורה לשלם את השילומים בסחורות בסך 822 מיליוני דולר במשך שתים עשרה שנה " לקוח מאתר מט"ח

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=10866

גרמניה הרוויחה הרבה מהסכם לוקסמבורג.

*השווי הכולל של הנכסים שנשארו אצלה הוא הרבה יותר מסכום הפיצויים. נגיד שאני אקח לך מאה שקל ואח"כ אני אסכים להחזיר לך 15 שקל במקרה הטוב,את תיפי אותי על טיל ,הלא כן???(ד"א זה בדיוק מה שקורה במס הכנסה)

* גרמניה בהסכם עשתה צעד משמעותי להשתלבות בעולם המערבי(כמו הצטרפות לנאט"ו שלוש שנים בלבד לאחר ההסכם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...