80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני

huber

Recommended Posts

• תגובות 259
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ביום א 15.04.2007, ערב יום השואה, תתקיים משמרת מחאה שקטה בכניסה לטקס המרכזי ביד ושם (ביוזמת אגודת הסטודנטים בי-ם).

ביום השואה (יום ב) 16.04, יתקיים טקס מול משכן הכנסת בשעה 12:00, ומשם צעדה לכיוון יד ושם. הסעות יצאו גם מארומה בהר הצופים.

מי בא? חשבתי להגיע כבר היום לירושלים למחאה השקטה, ואז לישון בהוסטל בעיר העתיקה ולבוא לטקס מול משכן הכנסת ולצעדה לכיוון יד ושם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שאין אדם אחד בארץ מלבדי שחושב כך. גם אני חושבת כך. לא ייתכן שכל מיני חראות ימצאו היום בגרמניה פרה לחלוב אותה על חשבון ניצולים ועל חשבון דור שני, שלישי ורביעי בגרמניה, אשר לא עשו דבר מלבד ללתמוך בישראל כל השנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו תסביר לי, למה גרמניה צריכה לשאת באחריות מעשיהם של חראות ישראליות או לחליפין, לחפש אותן ולהביאן לדין?

היא לא צריכה בכלל.

קיום הרוב הגדול של משלמי המיסים הגרמניים הם דור שני לפחות.הם לא צריכים לשלם ביצועים בכלל לישראל ובמיוחד כשהם משלמים אז זה עוד הולך לכיסים המנופחים של אנשים שקשורים לשלטון.

:s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא צריכה בכלל.

קיום הרוב הגדול של משלמי המיסים הגרמניים הם דור שני לפחות.הם לא צריכים לשלם ביצועים בכלל לישראל ובמיוחד כשהם משלמים אז זה עוד הולך לכיסים המנופחים של אנשים שקשורים לשלטון.

:s07:

ערבי!?

ברור שגרמניה צריכה לשלם פיצויים, עד סוף הדורות מצידי, אבל זה צריך ללכת לניצולי השואה ומשפחותיהם ישירות ולא לממשלה.

הנתון הזה פשוט מזעזע, הזנחה פושעת של ממשלות מסואבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא לא צריכה בכלל.

בטח שצריכים.

סבתא שלי קיבלה בזמנו איזה צ'ק עלוב על סך 5000 פרנק, אווו תודה! זה מפצה על זה שרצחו את כל המשפחה שלה :bash::pissed:

מצידי הנכדים והנינים שלהם ישלמו ויפצו על האסון הנורא הזה, אפשר לחשוב מדינה של עניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערבי!?

ברור שגרמניה צריכה לשלם פיצויים, עד סוף הדורות מצידי, אבל זה צריך ללכת לניצולי השואה ומשפחותיהם ישירות ולא לממשלה.

הנתון הזה פשוט מזעזע, הזנחה פושעת של ממשלות מסואבות.

לא, יהודי יהיר ?!

למה שהיא תשלם? כי בא לך? או כי?

תתחיל לשלם לי על זה שמישהו מקרובי המשפחה שלך אי שם מתי בהיסטוריה פגה בקרובי המשפחה שלי.

נו אני מחכה לאלפי היורו שלי!

:kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבא שלי קיבל 1000 יורו... לפני כמה שנים וזה גם אמור לפצות על כל המשפחה שלו... בחייאת.

מצידי לרוקן את גרמניה מכל מה שיש לה, כי כמות הרכוש שהם לקחו מיהודים פשוט גרם לפריחה הכלכלית שלהם בזמן המלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאד מפחידה אותי הגישה שלכם של "יאללה, נפשוט מהם ומהנכדים שלהם את העור". מה לעזזל הם אשמים במה שקרה? אם לא ממשלות ישראל לדורותיהן, אשר גנבו את הכספים ודחפו לכיסיהן ומפלגותיהן, היה מצבם של הניצולים טוב. סבתא שלי קיבלה צ'ק ע"ס 1000 שקל. וואו.

אם לא אכפת לכם, אביא ציטוט מפורום אחר, ניצול שואה אשר כותב בעצמו:

ב1952 קיבלה מדינת ישראל 450.000.000 DM לצרכי טיפול באנשים שאבדה בריאותם בימי השואה ותמורתו התחייבה לחסום כל תביעה של איש פרטי, תושב ישראל בגין אבדן . הסכם זה נלווה להסכם שילומים שבמסגרתם קיבלה ממשלת 3 מיליארד DM לצרכי יישוב מחדש של הפליטים, קורבנות הנציונאל-סוציאליזם על אדמת . להסכם זה היו יוצאים מהכלל, בעיקר אזרחי גרמניה לשעבר. ב1994 הודה נציג האוצר בבג"צ בכמה פשלות של ממשלות , בין היתר בשימוש בכסף זה לצרכי המדינה. אחרי מהומה ב 1957הוקם משרד ממשלתי שנתן קצבאות זעומות לזכאים. ב 1967 נסגרה האפשרו להגיש תביעות וחודשה רק אחרי שבג"צ חייב את האוצר לפתוח את הרשימה לזמן קצר של כשנה. הודות לח"כ מש"ס ולפי הצעתו בוטלה מגבלת הזמן בחוק למגינת ליבם של פקידי האוצר, שעושים ימים כלילות כל מאמץ לא לתת.

ואולי הם צודקים. אמרה ניצולת שואה אתמול בהפגנה, שהיא התרגלה כבר לא לאכול... נו, אם היא התרגלה, אז למה להאכיל אותה עכשיו, בזיקנתה ואחרי שכבר התרגלה... אכילה מרובה יותר עוד תזיק לבריאותה... גם אני הייתי רגיל לא לאכול וכשחזרתי לאכול, אני סובל מבעיות כל חיי.

אבל מצד שני, אפשר ואנשי האוצר לוטשים עיניים לכספים ולרכוש לא להם. יש בארץ רכוש וכספים של הניספים שאין להם דורש. אם הם ירוכזו בקרן, אפשר יהיה לתת עזרה לניצולים, בלי תקציב המדינה... אבל אולי שמעת על הפרטת חב' הכשרת היישוב מיסודה של קרן היסוד. במסגרת ההפרטה הועבר ארכיון רכוש הניספים לידי הרוכש וכנראה אבד. ומדובר על מניות שיהודים רכשו בחברות חקלאיות כמו מהדרין, יכין-חקל... אני מאמין שפקידי האוצר לא יתנגדו להפריט הכל בדרך זאת, אולי אפילו מה שנמצא אצל האפוטרופוס. ואם יש אנשים שמנצלים את הסיטואציה ומנסים לגדיל את הכנסתם ב500-1000 ש"ח לחודש, תאמין לי , לא הם יתעשרו מהשוד הגדול הזה בהיסטוריה שנלווה לרצח המוני זה, וידי ממשלת במעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבא שלי קיבל 1000 יורו... לפני כמה שנים וזה גם אמור לפצות על כל המשפחה שלו... בחייאת.

מצידי לרוקן את גרמניה מכל מה שיש לה, כי כמות הרכוש שהם לקחו מיהודים פשוט גרם לפריחה הכלכלית שלהם בזמן המלחמה.

זה מה שאולי העבירו לך הסכומים שגרמניה עצמה מעבירה גדולים בהרבה והם כמה מיליארדים טובים.

עדיין לא שמעתי את הטיעון שלך למה היא צריכה לשלם.

ואני מחכה לציק ממך למה עדיין אתה לא שולח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...