80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני

huber

Recommended Posts

• תגובות 259
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

:s07:

רצחתי את המשפחה שלך? שדדתי אותך? ההורים שלי רצחו את המשפחה שלך? שדדו אותה? אנסו לך את האמא? משפחתי זרקה את הוריך ממחנות כפיה למחנות מוות שונים ואחרי זה שרפה את הגופות שלהן בשביל לפנות מקום למשפחה הבאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קרובי המשפחה שלך בכל תולדות האנושות פגעו בקרובי משפחה שלי.

עכשיו תשלח לי את הפיצויים שלי .לפי האידיאולוגיה החולה שלך זה בדיוק מה שאתה צריך לעשות- לשלם על העוולה שעשו קרובי המשפחה שלך.

על הדרך צריך לחפור ברקורד של המשפחה שלך אני בטוח שנמצא כמה שודדים,אנסים ורוצחים ואז נכניס אותך למאסר לחיים.

או שמה כשזה נוגע לך פתאום זה לא נכון ולא בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה להפוך לשמאלן התורן, אבל ערבים רבים שחיו בישראל מזה מאות שנים, נעקרו מבתיהם וגורשו אבל לא רוצה לשלם להם פיצויים. כשאתה הקורבן אז חייבים לפצות אותך, אבל כשהמדינה שלך נמצאת בצד השני של המקל אז אפשר להעלים עין? יש כאן מידה של צביעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא רוצה להפוך לשמאלן התורן, אבל ערבים רבים שחיו בישראל מזה מאות שנים, נעקרו מבתיהם וגורשו אבל לא רוצה לשלם להם פיצויים. כשאתה הקורבן אז חייבים לפצות אותך, אבל כשהמדינה שלך נמצאת בצד השני של המקל אז אפשר להעלים עין? יש כאן מידה של צביעות.

זה שונה. את הערבים לא אנסנו את הבנות שלהם, לא הרבצנו להם עם שוט ולא רצחנו אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, משהו שאני חייב לשתף: לפני חצי שעה עשיתי לאחותי התינוקת אינלציה, ובאמצע פתאום היא התחילה לבכות והחזקתי אותה בכח... באותה שנייה נזכרתי שהיום ערב יום השואה. זה פשוט עשה לי כ"כ רע, ממש הייתי על סף דמעות.

שלא לדבר גם על כל החסכונות בבנקים השוודים...

אם היו לוקחים להם את כל הכסף ששיך לניצולי השואה,הם כבר לא היו נשארים אי אי אי

:bash:

אני חושבת שהכסף שהם שילמו עד עכשיו, ערכו כפול ומכופל מזה של רכושם של כלל יהודי אירופה. אגב, ישנו רכוש שהוחזר אבל אופוטרופסים כאן בארץ, בידיהם הופקד הרכוש, השתלטו עליו. הגישה של "לא משנה כמה כסף יביאו, אבל שיביאו בכל זאת" רק תחמיר. כאילו, כסף לא ירפא את הפצעים אבל הרבה ממנו כן.

אומנם אני מתנגד לסחיטת פיצויים נוספים מגרמניה, אבל שלא תטעי - הפיצויים ששילמה גרמניה הם רק 5% מרכוש היהודים שנבזז בשואה, אבל בכך ניתן להאשים אך ורק את אלו שהסכימו להסכם השילומים והיו מוכנים לקבל סכום זעום שכזה.

יש קצת רכוש שהופקד פה, אבל אין למי להחזיר אותו... מעניין למה.

שום כסף לא ירפא את הפצעים, את החברות היהודיות שהולאמו, את החיים שנטבחו.

אמנם יש גבול עד כמה ניתן לנצל את תחושת האשמה הזאת, לכן צריך לעשות את זה בזהירות ובאופן פרטני ולא כוללני.

עם כל הכבוד שהמדינה קיבלה כסף, אנשים שעבדו במשך 6 שנים ללא שכר עם פרוסת לחם וריבה ומרק דלוח ליום במקרה המאוד טוב, עברו אינספור מחנות ורימו את המוות אינספור פעמים, לקבל 1000 יורו זה בדיחה עצובה.

בקשר לפנסיה, רובם כן שמרו כסף בצד, אבל בקרנות של האיגודים המקצועיים שקרסו במהלך 15 השנה האחרונות, ואיתם הלך הכסף.

אני כמובן מסכים איתך שהסכומים האלו הם עלובים במיוחד, אבל אין לבוא בדרישות לדור הנוכחי של העם הגרמני. הדרישות היו צריכות לבוא בשנות ה50, כשנחתם הסכם השילומים. איפה כל אותם ניצולי השואה שמתלוננים היום, איפה הם היו באותה תקופה? למה הם לא התנגדו להסכם הזה?

זאת התוצאה, כן, שהנכדים צריכים לשלם על מעללי אבות.

זאת התוצאה של אחריות קולקטיבית של עם, שצריך לדעת שמה שהוא עושה היום ישפיע לדורי דורות.

אתה שוכח דבר אחד חשוב, העם הגרמני של גרמניה הנאצית הוא לא אותו עם של גרמניה בימינו. למי תבוא בהאשמות, לזקנים נאצים בני 90 שחושבים שאתה צריך למות?

ומה לגבי מאות(אולי מיליונים?) אלפי הערבים שנעקרו מבתיהם ב48? למה הם לא מקבלים פיצויים? ע"פ צורת החשיבה שלך הם היו צריכים לקבל פיצויים.

מחזק.

רק גירשנו אותם מאדמותיהם והוצאנו מאות מהם להורג :nixweiss: מידת הצביעות כאן היא פשוט איומה :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרא בא בכל הצבעים ואני בטוחה שהיה לפחות מקרה אחד. כן הכינו. כן גירשנו. כן הרגנו. עובדה שמתגלים כל פעם מקרים שחיילים, אפילו צה"ל של ימינו, נמצא איזה חלאה אחד או 2 שמטריד/תוקף מינית נשים במחסום. חלילה, לא כולם כך, אבל יש את הערסוואת התורן.

מה אתה אומר? שהיינו צריכים גם לאנוס אותם ולהרביץ להם עם שוט? אתה מתאר לעצמך מה יקרה אם בעוד דור או 2 יבואו לך משפחות של אזרחים שנהרגו מאש צה"ל וידרשו פיצויים? יגלגלו אותם במדרגות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דריה, כאחד שחזר לפי פחות מחודש מפולין, ועדיין כול מה שראיתי ושמעתי, טרי לי בלב, קשה לי מאוד להשוות בין הסכסוך הישראלי פלשתיאני ולבין השואה.

יש הבדל בין גירוש, ועקירה עקב פרועניות ושדידיות לבין מעשי זוועה ורצח עם סתם בגלל היותם יהודים, להזכיר לך הערבים פה עשו טרור ופרעות חופשי לפני הקמת המדינה, והם בעצמם מכרו לנו תאדמות שלהם, אז אין על מה להתלונן.

איך אפשר בכלל להשוות את זה, לשואה ששם אנשים בגלל שהיו יהודים, נשלל מהם כול רכושם, נלקחו מהם בני משפחותיהם והחברים שלהם, הורידו את מעמדם לחסרי מעמד כחרא שיש להוריד באסלה, העבידו אותם על למוות וניצלו אותם עד הסוף ולבסוף מי שאי אפשר היה יותר לנצל אותו נשלח למות כמו כלב, בבור ירי, תוך כדי עבודת פרך (המכבש במיידניק), או בתא גזים, ולבסוף אפילו קבורה של בן אדם, אם ציון שם ותאריך פתירה או פאקינג מצבה אפילו תזכות הבסיסית ביותר ללוויה נורמלית הם לא קיבלו מה עוד אפשר להגיד?

ושלא תביני אנני שמאלי, אני ימיני ולמרות כול פיגועים והטרור של הפלשתיאנים אינני תומך בלעשות להם שואה, ולהרוג את כולם, אי אפשר בכלל להשוות בין המקרים ובטח שלא לעלות רעיון לעשות את זה עוד פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...