80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

80,000 ניצולי שואה מתחת לקו העוני

huber

Recommended Posts

איתי? מי שמדבר. אין לך שום הוכחות שיעמדו מנגד לטענות שלי ואתה רוצה להמשיך להאמין שהמפלצות האמיתיות היום הן בגרמניה ושגרמניה אשמה במצב הניצולים כי זה הכי קל. כשנוח לך אז הממשלה חרא והמדינה חרא, אבל להודות שהפעם המדינה יותר חרא לניצולים מאשר גרמניה קשה לך אז אתה מסובב לי את ישבנך והולך לך.

לנהל איתך דיון זה כמו להעמיד ילד בן 4 על שקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 259
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

איזה יופי, הדיון הפך אישי :bash::kopfpatsch:

זה הדבר האחרון שצריך לקרות כאן, כולנו רוצים לדאוג איכשהו לניצולי השואה, כל אחד בדרכו שלו.

כמו בפוליטיקה, גם בדיון הזה אף אחד לא יגיע להסכמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גרמניה אכן מעבירה סכומי כסף חודשיים' date=' אבל לניצולי שואה שלא גרים בארץ. אלו שגרים בארץ נאלצים לסבול כתוצאה מהסכם השילומים.

רוצה הוכחה? בבקשה.

[/quote']

מוזר זה לא מוכיח את מה שאתה אמרת ::)

תקרא

http://www.israelnationalnews.com/News/Flash.aspx/124512

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה להקדים ולומר שאני צופה שקט בפורום הזה בד"כ,אני מגיב לעיתים נדירות רק כאשר מתוך כל מקבץ התגובות אין אף אחד בעל טיעונים או דעות דומות לשלי,ואני מוכרך לציין שאני נדהם מהעובדה שאף אחד לא עונה ברצינות ובצורה מלאה בייחוד בנושא כה ...נפיץ!(ע"ע איפה איסתרא?)

מדוע גרמניה משלמת פיצויים?

1.כי גרמניה טבחה וגזלה רכוש של מליוני יהודים.

כי גרמניה עינתה,העבידה,ביצעה ניסויים ונהנתה מפירות עמלם של מליוני יהודים.

לא "דור ראשון" לא "דור שני" ואפילו לא "גרמניה הנאצית"-גרמניה נקודה.

עם גרמניה הייתה נסגרת,המפעלים שלה היו פושטים רגל,האוכלוסיה שלה הייתה נעלמת,והמתיישבים החדשים באדמתה היו קוראים לעצמם "נבגולו מלך זולו",אז באמת -מהם,אין לי זכות לדרוש פיצויים.

אחריות מדינית.

2.כנאמר,אחריות קולקטיבית,קבוצה אחת פשעה כנגד קבוצה אחרת(אם כי אני מודה שזה טיעון פחות איתן שניתן להתווכח עליו).

3.בלי שום קשר לעוול ולפיצויים,גרמניה(ולא רק,לצורך העניין) גנבה רכוש בסדרי גודל עצומים,שעליו היא התבססה כלכלית וממנו היא הרוויחה וממשיכה להרוויח,הצדק דורש שלפחות את הרכוש והרווח הזה יקבלו בחזרה(הרצחת וגם ירשת ועוד קיבלת ריביות מהירושה?!).

האנלוגיה המגוכחת בין השואה להסטוריה יהודית-ערבית חסרת כל שחר ואף מעליבה,זה לא נקרא להיות על תקן "השמאלני התורן" זה נקרא להיות על תקן "השמאלני ההזוי התורן",יותר הזוי מביילין.

מעבר לאבחנה הברורה על אופי האלימות בין הגרמנים ליהודים והיהודים לערבים,אין קשר גם בין הנסיבות.

ישראל לא קמה יום אחד והחליטה לגרש את האוכלוסיה הערבית משטחה.אחרי עימותים ממושכים ועקובים מדם(כאשר הצד השני היה האגרסור העיקרי),התפתחה מלחמה(גם כאן שלא מיוזמתנו),כתוצאה מאותה מלחמה ערבים רבים ברחו אל המדינות השכנות,ועכשיו לא מוכנה לתת להם לחזור בחזרה.

אני לא יודע מה הציון שלך בפסיכומטרי,אבל אני מאוד מקווה שלפחות בציורים היומיים של ז'אקו ב"פינת הילד" מאת ידיעות אחרונות,את מצליחה למצוא את ההבדלים.

הטענה היחידה שאפשר לטעון זה לא "למה גרמניה?" אלא "למה דווקא גרמניה?".

גרמניה ביצעה עוול נוראי,בקיצוניות שכמותה לא זכר העולם המערבי,והיא חייבת לשלם.אבל...כמה שמה שהיא עשתה נוראי,היא לא המדינה הראשונה שביצעה עוולות,אז למה מדינות אחרות לא משלמות?

שאלה טובה,זה כבר עניין של מציאות ויחסי כוחות.גרמניה הפסידה במלחמה,רצתה להראות שהיא מצטערת והסכימה להפריש פיצויים,"עכשיו אני כבר לא רעה".

כמובן ש"הפיצויים" הללו הם בדיחה ולא מפצים אפילו על החלק הקנייני שאבד(אני כבר בכלל לא מדבר על שאר הדברים),אבל בגדול גם את זה היא הייתה יכולה שלא לעשות(אם כי אז היא כנראה לא היתה מצטרפת לאיחוד האירופי והיו עושים לה עוד בעיות,אבל עדיין).

לגבי התוכנית המדוברת "מוסר שילומים"...אוי ויי(ולא דווקא מהנושא המדובר בה).

הכרתי את צמד הפרובוקטורים הפרופגנדיסטים גיא מרוז והמתולתלת(תזכירו לי את שמה) עוד מתשדיר התעמולה הקודם שלהם "המשמר האזרחי",אבל חשבתי שלפחות בנושא כה רגיש וצודק הם לא יזדקקו לטכניקות הרייטינג הזולות שלהם,האשליה שלי הוזנה גם מהעובדה שהסרט משודר בYES דוקו(גיליתי רק מאוחר יותר שהוא שודר במקביל בערוץ 2).

אין לי יותר מדי מה להגיד,עצוב וחורה לי שטעיתי,עצוב וחורה לי שהם לקחו משהו כה בעייתי ועשו ממנו קרקס,"כן קבענו" "לא קבענו", נסתרת פה, נסתרת שם...והמשפט שהכי הרג אותי "עמותת ידיד,אתם העמותה שבאמת אבל באמת הכי עוזרים בארץ,ואתם אחראים על 80% מהמקרים הסוציאלים בארץ,מה אתם אומרים על המצב הזה?האם תוכלו לקחת על עצמכם לעזור גם לכל ניצולי השואה?",והכי עצוב וחורה לי זה שיש אנשים שיקחו את הדבר הזה ברצינות.

הייתי מאוד רוצה לראות פעם סרט שדן בבעית השילומים כמו שצריך,ללא כל לחצי רייטינג.

היה עוד משהו שרציתי להגיד,אבל שכחתי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.אתה מתייחס לגרמניה כאילו היא בן אדם והיא לא.

גרמניה לא יכולה לשחות,לאכול או לישון.הפושעים היחידם שיצאו מגרמניה במלחמת העולם השנייה היו הנאצים והדין איתם נעשה.

2.אחריות קולקטיבית?

אז מהיום כי ככה אתה רוצה צריך להכניס לכלא גם את הדור החמישי של איזשהו אנס?

3.אתה שוב מתייחס לגרמניה כאילו היא בן אדם והיא לא.

להזכיר לך שהפושעים הנאצים כבר הועמדו למשפט?

אם לא הבנת ההשווה בין המקרים נועדה להראות את הנק' שהצאציים לא צריכים לשלם על מה "שהקדמונים" שלהם עשו.

לא היו עושים לה בעיות בזמן ההצטרפות לאיחוד אחת מהסיבות היא שהיא אחת מ3 המדינות הכי חשובות והעשירות באיחוד.

וגם זה קרה אחרי כמה עשרות שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העניין הוא לא אם היו צריכים לשלם או לאו, הנקודה היא ששילמו ועדיין משלמים אבל הכסף לא מגיע ליעדו ומבוזבז שלא למטרתו.

נכון,אבל הוא טוען שכיוון שהאשמים הראשונים מתו גרמניה לא צריכה לפצות אף אחד.

1.אתה מתייחס לגרמניה כאילו היא בן אדם והיא לא.

גרמניה לא יכולה לשחות,לאכול או לישון.הפושעים היחידם שיצאו מגרמניה במלחמת העולם השנייה היו הנאצים והדין איתם נעשה.

2.אחריות קולקטיבית?

אז מהיום כי ככה אתה רוצה צריך להכניס לכלא גם את הדור החמישי של איזשהו אנס?

3.אתה שוב מתייחס לגרמניה כאילו היא בן אדם והיא לא.

להזכיר לך שהפושעים הנאצים כבר הועמדו למשפט?

1.גרמניה היא לא בן אדם,גרמניה היא גוף.בזק תשלם את חובותיה גם אם המנכ"ל וכל העובדים שלה יתחלפו.

2.אחריות קולקטיבית כחלק מקבוצה ולא בגלל היותם "צאצאים של"(זה דומה לטיעון הראשון רק שבו זו אחריות מדינית וכאן זו אחריות קבוצתית,שניהם גופים(אבל כמו שאמרתי זה הטיעון הכי פחות איתן)).

3.ראה 1.

אם לא הבנת ההשווה בין המקרים נועדה להראות את הנק' שהצאציים לא צריכים לשלם על מה "שהקדמונים" שלהם עשו.

לא היו עושים לה בעיות בזמן ההצטרפות לאיחוד אחת מהסיבות היא שהיא אחת מ3 המדינות הכי חשובות והעשירות באיחוד.

וגם זה קרה אחרי כמה עשרות שנים.

שוב,זה עניין של יחסי כוחות.החזקים עושים ככל העולה על רוחם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.גרמניה היא לא בן אדם,גרמניה היא גוף.בזק תשלם את חובותיה גם אם המנכ"ל וכל העובדים שלה יתחלפו.

2.אחריות קולקטיבית כחלק מקבוצה ולא בגלל היותם "צאצאים של"(זה דומה לטיעון הראשון רק שבו זו אחריות מדינית וכאן זו אחריות קבוצתית,שניהם גופים(אבל כמו שאמרתי זה הטיעון הכי פחות איתן)).

3.ראה 1.

1.לא גרמניה זו מדינה.

משלם המיסים הגרמני לא צריך לשלם על משהו שעשו כמה נאצים לפני כמה דורות.

2.אחריות קולקטיבית היא לא פקטור משחק כאן.מאיפה הבאת אותו?מאיזו זכות/חוק? הבאת אותו מהרצון שלך.

כמו שכבר אמרתי מי שביצע את הפשעים בזמן מלחמת העולם השנייה נתן את הדין על כך.

מה שקורה קיום זו סחיטה נפשית של גרמניה וגנבת כסף מניצולי השואה ומגרמניה ע"י ממשלת .

אתה תראה שעוד כמה שנים תקום ממשלה בגרמניה שתפסיק לשלם פיצויים לישראל ותנתק את הסיוע הצבאי.

שוב,זה עניין של יחסי כוחות.החזקים עושים ככל העולה על רוחם.

לאיזה נושא אתה מתכוון?

של התשלומים או של ההשווה למה שקורה עם הערבים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...