ברשימת החמאס בתמורה לשליט: מפקד קארין איי וגדולי המרצחים - עמוד 9 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ברשימת החמאס בתמורה לשליט: מפקד קארין איי וגדולי המרצחים

big mam@

Recommended Posts

דריה את מדברת על -לבזוז ולאנוס בתקופה העתיקה

ואז היו הרבה מאוד עמים שעשו אותו דבר בדיוק במלחמות

גם היום יש מיקרים כאלה רק שזה ביבשת "לא קימת" בשם אפריקה

ואני די בטוח שאת יודעת שגם הדתים היהודים באותה תקופה עשו דברים שלילים

לדוגמה בתקופה העתיקה לגבר יהודי היה מותר ליתחתן אם הרבה בחורות והן היו חיבות לספק אותו

ולא רק זה היה מותר לו להחזיק עבדים ושפחות והשפחות היו גם שפחות מין

בקיצור גבר יהודי עשיר באותה תקופה חיי כמו מלך על חשבון הנשים והעבדים ואישה היתה נחותה מאוד בתרבות שהגענו מימנה

חוץ מיזה גם הנחנו השמדנו עמים אחרים והינו מושחטים וחולרות וכו תיפתחי תתנך ותיראי

בעיקרון גם האיסלם גם הנצרות וגם היהדות במתכונת המקורית הם יחסית דתות חיוביות

אבל לכל דת יש דברים שלילים

ביהדות היה אפשר לקחת 2 נשים(ביגמיה) ומלך היה יכול לקחת 17 נשים למה זה דבר שלילי ולבעל היו חובות לא פחות כבדים מלאישה ושפחות לא היו שפחות מין היה מצב של פילגש אבל בשביל זה צריך ששני הצדדים יסכימו וגם לא צריך גט שניפרדים(כלומר גם האישה יכולה לעזוב תבעל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 260
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

רצח,אונס ועבדות קורות עכשיו וקרו אז.

רצח עם קרה אז כדוגמא אחת רצח עמים שהיו בישראל כש"בני ישראל" הגיעו לישראל ורצו אותם לעצמם.

אך תגיד לי ללכת ללמוד הסטוריה לך למד בעצך ולא תנ"ך לא נחשב.

על מה אתה רוצה להסתמך?

ספרים בתקופה ההיא היו נדירים מתי מעט ידעו לכתוב ולקרוא, מי שכן שלט בהם היו מלכים ששיגעון גדלות לא היה חסר להם והם הכריזו שהם אלים, שולטים על כל העולם והם חיים לנצח ועוד שטויות לפי זה שהם לא חיים היום.

הדת המונותיאיסטית היחידה עם ביקורת עצמית היא היהדות. מי לא טעה?

דוד המלך? טעה. משה? טעה. אפילו אלוהים אמר שהוא הצטער שהוא השמיד את העולם במבול.

יש בסטימצקי את הקוראן בעברית. אם אתה מוצא טעות אחת של מוחמד אני אהיה בהלם.

את המרצים באוניברסיטה התקלתי כל הזמן בשאלות בעייתיות וסתירות לכאורה שמצאתי. אם תשאלי מוסלמי הוא יתרגז וזה בלי שניסיתי (מין חוש נבואי שכזה). נוצרי ששאלתי על בעיתיות שמצאתי אמר לי שישאל את הכומר והוא חזר עם התשובה "אתה פשוט חייב להאמין, בלי לערער על נשגב ממך".

בהתחשב במשאבים הריאלים התנ"ך הוא הכי אמין. על מה אתה רוצה להסתמך האודיסיאה? אולי פשוט תסתמך על שר הטבעות? או אפילו רשומות רומח הדרקון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yigael_o

יכול להיות שעבדים ביהדות מסמלים משהו אחר

אז ניקח דבר אחר

קח תחג פורים -בחג הזה אנחנו בעצם חוגגים רציחת עם אחר

אומנם הם שרצה לטבוח בנו אבל בכל זות

או קח תסיפור על דוויד אחרי שהוא ניצח את גולית אנחנו הלכנו ליטבוח בעם

והתנך מוצף במלחמות שאת חלקן אנחנו יזמנו והמלחמות היו סופר אלימות

קח את פסח אחד מהדברים שאמורים לשמח אותנו זה מכת בכורות -לא בדיוק דבר שיגרום לי לשמוח

כן ישתחררנו מעבדות סבבה אבל כמה אלימות יש בחג הזה

ה בטח סדיסט אם כל המכות והעונשים שלו ושבכלל הוא בכריז הוא מטביע את רוב האוכלוסיה ורוב החיות

ותניצולים מכניס לאוניה צפופה ל40 יום :lol: :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yigael_o

אז ניקח דבר אחר

קח את פסח אחד מהדברים שאמורים לשמח אותנו זה מכת בכורות -לא בדיוק דבר שיגרום לי לשמוח

ה בטח סדיסט אם כל המכות והעונשים שלו ושבכלל הוא בכריז הוא מטביע את רוב האוכלוסיה ורוב החיות

מי אמר שמלחמה זה רע מוחלט לפעמים מלחמה זה הרק במיעוטו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yigael_o

אז ניקח דבר אחר

אתה מכיר מלחמות לא אלימות?

למה אתה חושב שנלחמנו? אולי כדי לשרוד?

גם את מלחמת ששת הימים אנחנו התחלנו (טכנית, סגרו לנו את המיצרים בדרום והייתה התגייסות אדירה של צבאות ערב אבל בכל זאת טכנית אנחנו ירינו ראשונים) זו היתה טעות?

אם תשתחרר מראיה בשחור ולבן תראה שיש הרבה אפור, אתה יודע מה? כמעט הכל אפור. ומאוד משנה מה הגוון.

ודרך אגב בקשר לדוד, אם אתה זוכר היו 2 צבאות שחנו אחד מול השני, מה שמתואר זה הקרב הראשון. אתה חושב שאם הם היו מנצחים הם היו חסים עלינו? לפעמים צריך לחיות במציאות ולא בעולם דמיוני של אידיאלים.

וניקח את המשפט האחרון שלך, אם יש אלוהים (לפי המשפט האחרון שלך יש) אז הוא גם אחראי על כל האושר שעובר עליך. גם אז הוא סדיסט?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה אתה רוצה להסתמך?

ספרים בתקופה ההיא היו נדירים מתי מעט ידעו לכתוב ולקרוא, מי שכן שלט בהם היו מלכים ששיגעון גדלות לא היה חסר להם והם הכריזו שהם אלים, שולטים על כל העולם והם חיים לנצח ועוד שטויות לפי זה שהם לא חיים היום.

הדת המונותיאיסטית היחידה עם ביקורת עצמית היא היהדות. מי לא טעה?

דוד המלך? טעה. משה? טעה. אפילו אלוהים אמר שהוא הצטער שהוא השמיד את העולם במבול.

יש בסטימצקי את הקוראן בעברית. אם אתה מוצא טעות אחת של מוחמד אני אהיה בהלם.

את המרצים באוניברסיטה התקלתי כל הזמן בשאלות בעייתיות וסתירות לכאורה שמצאתי. אם תשאלי מוסלמי הוא יתרגז וזה בלי שניסיתי (מין חוש נבואי שכזה). נוצרי ששאלתי על בעיתיות שמצאתי אמר לי שישאל את הכומר והוא חזר עם התשובה "אתה פשוט חייב להאמין, בלי לערער על נשגב ממך".

בהתחשב במשאבים הריאלים התנ"ך הוא הכי אמין. על מה אתה רוצה להסתמך האודיסיאה? אולי פשוט תסתמך על שר הטבעות? או אפילו רשומות רומח הדרקון?

זה שאתה מאמין באלוהים ובמשה זה כבר "אתה פשוט חייב להאמין, בלי לערער על נשגב ממך".

התנ"ך אמין כמו שהרי פוטר אמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שאתה מאמין באלוהים ובמשה זה כבר "אתה פשוט חייב להאמין, בלי לערער על נשגב ממך".

התנ"ך אמין כמו שהרי פוטר אמין.

באמת?

ואם אני אגלה לך שאני מערער לפעמים על כל מיני דברים אבל עושה רק אם אני משתכנע?

דרך אגב זה גם לא נכון.לפעמים צריך לעשות בלי להבין. רוצה דוגמה?

הנה: אתה יודע למה האשימו את היהודים בדבר ובאבעבועות שחורות באירופה?

פשוט, יהודים כמעט ולא חלו במחלות האלה. למה? אני אגלה לך. היה משהו מוזר שיהודים היו עושים. הם היו שוטפים את הידיים לפני הארוחות ואחרי שעשו את הצרכים. מוזר לא? כל המדענים הגדולים של התקופה ומאות רבות אחריה היו אומרים לך שזה שטויות ובזבוז של מיים יקרים שחבל לבזבז על שטויות. מי ראה חיידקים באותה תקופה? והקטע עם הכבד? מוזר לא? למה אסור לאכול כבד ככה בלי לטפל בו קודם? זה ממש טעים לא? אכלתי מאות כאלה ואצלי הכל בסדר. מתי גילו שהכבד מנקז את הרעלים מהגוף והוא בעצם מחסן של רעלים? מה עם זה ששותים יין פעם בשבוע בקידוש? היו פעם רופאים שיגידו לך שזה טוב ללב? שלא לדבר על דגים כל שבת, מתי אתה חושב שגילו את האומגה 3?

הארי פוטר אמין ברמה הזו? לך תלטף דרקון או תרכב על מטאטא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר מלחמות לא אלימות?

למה אתה חושב שנלחמנו? אולי כדי לשרוד?

גם את מלחמת ששת הימים אנחנו התחלנו (טכנית, סגרו לנו את המיצרים בדרום והייתה התגייסות אדירה של צבאות ערב אבל בכל זאת טכנית אנחנו ירינו ראשונים) זו היתה טעות?

אם תשתחרר מראיה בשחור ולבן תראה שיש הרבה אפור, אתה יודע מה? כמעט הכל אפור. ומאוד משנה מה הגוון.

ודרך אגב בקשר לדוד, אם אתה זוכר היו 2 צבאות שחנו אחד מול השני, מה שמתואר זה הקרב הראשון. אתה חושב שאם הם היו מנצחים הם היו חסים עלינו? לפעמים צריך לחיות במציאות ולא בעולם דמיוני של אידיאלים.

וניקח את המשפט האחרון שלך, אם יש אלוהים (לפי המשפט האחרון שלך יש) אז הוא גם אחראי על כל האושר שעובר עליך. גם אז הוא סדיסט?

לא, אתה לא מבין: מלחמה זה רע.

לא צריך להלחם.

כי מלחמה מובילה למוות, וזה רע. איך אתה מרגיש אם מישהו מהמשפחה שלך היה מת בשביל מלחמה? למה זה טוב?

כי כולם חיו (בהתייחסות לפשעים מוסריים מהעבר) וחיים כיום (בהתייחסות להווה) תמיד כמו שאני חי כיום - שבע ומשכיל, בעידן של שפע ואחרי ההתפתחות של הרעיונות ההומניות המודרנית שאחרי הרנסאנס - אז למה להם לרצות להלחם בי? אם הם נלחמים, אז זה בטח כי אנחנו (בגוף רבים; כי יותר קל לי להאשים את כולם ובכך להפנות את ה"זרקור הביקורת" מעצמי) עשינו משהו רע, כי לא יכול להיות - זה פשוט לא הגיוני - שאנחנו חיים כ"כ בלי לפגוע במישהו אחר. זה פשוט לא הגיוני שאנחנו יכולים להיות צודקים ושיש לנו זכות להלחם במי שחושב אחרת.

כי אין אמת מוחלטת - הכל יחסי. אם יש עמים שהתרבות שלהם היא עוני(הנובע מחשיבה אנטי-תעשייתית) והם בוחרים להיות מנוצלים מהבורות שלהם ע"י מנהיגים רצחניים בעלי תעוות בצע או אג'נדה הרסנית, אז צריך לתת להם לחיות ככה כי זאת התרבות(זהירות, פרה קדושה!) שלהם ואסור לבקר אותם. כמו כן, זו זכות המנהיגים שלהם לנצל אותם ככה בגלל חופש הדת(זהירות, עוד פרה קדושה!), וכי אתה לא הייתה רוצה שישללו ממך את החופש, נכון?

אה, ולמרות שיש את אותם העמים שיוזמים מלחמה(בגלל הסיבות המובעות בפסקה השניה) צריך לדבר איתם, כי בשום מצב מלחמה זה לא פתרון(בגלל הפסקה הראשונה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב בו נחזור לנושא אני כבר באזהרה שניה-

רה"מ קיבל הערב את שמות האסירים שחמאס דורש לשחרר תמורת גלעד שליט, וכינס דיון ביטחוני בסוגיה. איפול הוטל על פרטי הדיון

http://news.walla.co.il/?w=//1090157

אני מעריך שהוא יתקפל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, אתה לא מבין: מלחמה זה רע.

לא צריך להלחם.

כי מלחמה מובילה למוות, וזה רע. איך אתה מרגיש אם מישהו מהמשפחה שלך היה מת בשביל מלחמה? למה זה טוב?

כי כולם חיו (בהתייחסות לפשעים מוסריים מהעבר) וחיים כיום (בהתייחסות להווה) תמיד כמו שאני חי כיום - שבע ומשכיל, בעידן של שפע ואחרי ההתפתחות של הרעיונות ההומניות המודרנית שאחרי הרנסאנס - אז למה להם לרצות להלחם בי? אם הם נלחמים, אז זה בטח כי אנחנו (בגוף רבים; כי יותר קל לי להאשים את כולם ובכך להפנות את ה"זרקור הביקורת" מעצמי) עשינו משהו רע, כי לא יכול להיות - זה פשוט לא הגיוני - שאנחנו חיים כ"כ בלי לפגוע במישהו אחר. זה פשוט לא הגיוני שאנחנו יכולים להיות צודקים ושיש לנו זכות להלחם במי שחושב אחרת.

כי אין אמת מוחלטת - הכל יחסי. אם יש עמים שהתרבות שלהם היא עוני(הנובע מחשיבה אנטי-תעשייתית) והם בוחרים להיות מנוצלים מהבורות שלהם ע"י מנהיגים רצחניים בעלי תעוות בצע או אג'נדה הרסנית, אז צריך לתת להם לחיות ככה כי זאת התרבות(זהירות, פרה קדושה!) שלהם ואסור לבקר אותם. כמו כן, זו זכות המנהיגים שלהם לנצל אותם ככה בגלל חופש הדת(זהירות, עוד פרה קדושה!), וכי אתה לא הייתה רוצה שישללו ממך את החופש, נכון?

אה, ולמרות שיש את אותם העמים שיוזמים מלחמה(בגלל הסיבות המובעות בפסקה השניה) צריך לדבר איתם, כי בשום מצב מלחמה זה לא פתרון(בגלל הפסקה הראשונה).

יש הרבה סתירות, נסתפק בקצת:

אמרת "אין אמת מוחלטת - הכל יחסי" וגם "מלחמה זה רע"

לא נראה לך סתירה? אולי תתנסח מחדש ואז תחזור?

וגם "אה, ולמרות שיש את אותם העמים שיוזמים מלחמה צריך לדבר איתם" מה אתה חושב שהם באו לומר "אני חזק יותר? הם באו לקחת מה שיש לך ולהרוג אותך וכבר אמרת "כי מלחמה מובילה למוות, וזה רע"

אף אחד לא נלחם סתם, יש כאלה שנלחמים על רווחים (כלכליים, כבוד, יוקרה וכו') ויש כאלה שנלחמים להתגונן.

אם אתה מוכן לבחון את האמונות שלך תקרא בבקשה את "אזרח הגלקסיה" של רוברט היינלין ותגיד לי מה אתה חושב על מה שהסבא והסבתא אומרים לתורבי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...