מתמטיקה - ת'רד תרגול - עמוד 18 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתמטיקה - ת'רד תרגול

NOSTREDAMUS

Recommended Posts

• תגובות 355
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

היפ היפ הריי! :D

עדיף לרשום כשבר? אמממ, פשוט חישבתי את זה במחשבון אז זה עושה את זה כעשרוני... למה עדיף לרשום את זה כשבר?

היו לי חששות בקשר למה שיצא לי בתרגיל הזה כי המורה של 4 יח' אמרה שהתשובה לא' הינה 0.6(שזו התוצאה של אחד פחות p כמובן) אז פחדתי שאולי חישבתי בטעות את המשלים במקום את ההתסברות עצמה, אבל בעצם היא טעתה, טוב נו, מורה של 4 יחידות ^^

שאר השאלות? הייתה שאלה אחת בגאומטריה שעשיתי אותה נכון 990%(לא האמנתי כמה היא קלה, חבל שבגאומטריה צריך להרחיב כ"כ על כל צעד קטן בדרך לפיתרון, אחרת התרגיל היה לוקח לי בדיוק 3 דקות) ועוד שאלה בחמ"ר(חקירת משוואה ריבועית) שהיו בה שלושה סעיפים, עשיתי שניים ראשונים נכון(המורה שלי עשה כמוני, ששאלתי אותו שאלת ניסוח בשאלה של הגאומטריה הוא בדיוק פתר את התרגיל הזה, אז קיבלתי אישור מוסמך לכך שעשיתי את זה כמו שצריך :smile1: ואת הסעיף השלישי עשיתי 90% נכון, הייתה לי טעות קטנה בחישוב כלשהו אבל התשובה עצמה נכונה פחות או יותר, אז לא יורידו לי על זה הרבה אני מניח.

המון תודה לכל המשתתפים בדיון הזה ובמיוחד לpavelr שהפך אותי למכונת ירייה משומנת היטב בכל הנוגע להסתברות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה תואמת להתפלגות הבינומית- שלילית, שמשתמשים בה כשיש ניסוי עם הסתברות p להצלחה עד הפעם הראשונה שמתקבלות n הצלחות.

d63c78773def835a1d19355982ffb7df.png

תתייחס רק לשיוויון האחרון (r הוא כמות ההצלחות, במקרה שלך 4, ו-k מספר הניסיונות, 6).

מצטער שאני לא בדיוק יודע להסביר איך הם הגיעו לזה.

אפשר פתרון מלא ? :(

מתוסבך התרגיל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע אם אני עוזר בזה, אבל מצאתי נוסחא יותר מוצלחת בספר:

binomnegjd6.gif

תציב בה k=6, n=4, p=0.6. ההסבר לנוסחא הוא, שאתה בעצם יודע שבפעם האחרונה (ה-6) שהוא ניסה, הוא גם הצליח (בפעם ה-4). לכן, נשאר לך רק לבחור מבין 5 הפעמים, היכן הוא הצליח 3 פעמים, וכמובן לכפול את זה בהסתברות המתאימה, כמו בברנולי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להגיד לו תשחק עם הזוית לא עוזר, כי אני בטוח שבשעה שהוא ישב על זה הוא ניסה לשחק עם הזוית.

אם באמת היית רוצה לעזור לו, היית נותנת לו הכוונה, אומרת לו תשממש בעובדה שהרדיוס חותך את המיתר בשביל להוכיח שהמשולש הוא שווה שוקים וכו'..

בסדר, קרציה - אני מצטערת על טמטומי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר, קרציה - אני מצטערת על טמטומי.

הת'רד הזה לא נועד להתנצחויות, שאלה מתמטית ופתרונה!

זהו, נא לא להגרר לריבים, אני בטוח שכולכם מלומדים.

לגביי בעיית ההסתברות, אמורה להפתר ע"י ברנולי מותנה, אני לא מבין את הכתוב בשאלה בצורה שתאפשר לי להרכיב משוואה, שברתי את הראש כבר.

מחר אני אשאל את המורה שלי אבל בוא נראה אם מישהו יצליח לפתור אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

a+b-log2

את המשוואה הראשונה אתה מחלק ב-2, יוצא לך ש-A שווה ללוג 6.

אתה מחבר את שתי המשוואות יוצא לך ש-A+B שווה ללוג 30.

הופך את לוג 30 ללוג 15 ועוד לוג 2 וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...