כוחו של צה"ל - עמוד 7 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוחו של צה"ל

Ohad19

Recommended Posts

ובטח ובטח שלא את הF22 הבלעדי לצבא האמרקני.

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=211255&highlight=%F8%E0%F4%E8%E5%F8

בנוגע לF16I אז לא עדיין לא קיבלנו את כולם ואני זוכר שאמרו שנקבל את כולם בסביבות ה2012.

הרבה לפני 2012 לדעתי. קצב יצור מטוס הוא יותר מאחד לחודש, וכמו שפיקה אמר, הרבה סופות כבר הגיעו לארץ (ולפני כמה חודשים הגיע סופה עם מיכשור מאוד מאוד מתקדם לניסויים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הא ובמקרה אתה ראש חיל האוויר שיכול להגיד שקיבלנו הכול?

בכול מקרה, אולי תרשום גם תנ''צ של ההאנגרים בהם הם מאוחסנים שהיה ל"חברים" שלנו קל לפקק תמטוסים על הקרקע לפני שנעלה אותם לאוויר בעת מלחמה.

סלח לי, אבל אתה אידיוט.

אני לא ראש חיל האוויר, אבל אני במקרה מנוי לבטאון חיל האוויר, וכותבים שם דברים כאלו.

חסרים 12 מטוסים מתוך הזמנה של 46 בכללי. אכן המועד האחרון לאספקה הוא 2012, אבל התכנון הוא שכולם יהיו פה עד סוף 2008.

לגבי ה F35 וה F22-

F35- ארה"ב תפתח בפני את האפשרות להתחיל להזמין אותו מ 2014 (תכנון מקורי, לא סופי). לפני זה לא תוכל להגיש הזמנה אפילו.

F22- בלעדי לצבא האמריקאי, הם לא מוכרים אותו לאף אחד כרגע. אבל אי אפשר לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=211255&highlight=%F8%E0%F4%E8%E5%F8

הרבה לפני 2012 לדעתי. קצב יצור מטוס הוא יותר מאחד לחודש, וכמו שפיקה אמר, הרבה סופות כבר הגיעו לארץ (ולפני כמה חודשים הגיע סופה עם מיכשור מאוד מאוד מתקדם לניסויים)

זה לא מוכיח את הטענה שלך כלל הכל דיבורים של אולי אולי ועוד אולי.

בנוגע לF16I אז זה מה שנאמר ובנוגע לקצב היצור שכחת אולי אבל לא רק לצה"ל המטוסים האלו הולכים.אגב כזכור לי ההזמנה של המטוסים הייתה של 100-200 ולא 3 או 46.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BerkotZ-

המכשור?

קסדת קרב טקטית של אלביט+תע"ל/זע"ט משותף לאלביט ולתעשיה האווירית האמריקאית (בעיקר מג'נרל דיינמיקס)

מנוע פראט&וויטני F100-PW229A טורבו מניפה חדש ונוצץ

מיכלי דלק תצורתיים בהזמנה מיוחדת עבור חיה"א הישראלי.

עוד משהו, אהבל יקר?

אה, ואגב, מטוס קרב קל לא יכול להטיל נשק טקטי. אלא אם כן הוא אחרי שינויים שונים ומשונים.

ובנוסף- טווח הטיסה של F16I כולל בידונים לא מאפשר טיסה לאיראן וחזרה הביתה. זה רחוק מדי.

ת"ז וכתובת של הטייס? אני מכיר 2, של איזה מהם אתה רוצה?

Classified-

ההזמנה עד 2008 היא של 46 .

יכול להיות שיש הזמנה מורחבת של עוד לפרק זמן מעבר לתקופה זו, אבל מה שאמור להגיע לפה עד 2008 זה סך כללי של 46 .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקה, איך רואים שאתה ילד מושפע, קטן שלא יכול להפעיל תראש, :s07:

אה, כן, בדיוק, רואים את זה מצוין, במיוחד מההודעות האינטיליגנטיות עד מאוד שלך ;D

אני מרגיש כל כך מושפל ליד שפע הידע שזולג מהפוסטים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מנסה לרדת עליך, אני רומז לך בעדינות שאם אתה אומר משהו- תגבה את המילה שלך בהסבר.

התגובות שלך אינטפנטיליות לגמרי, אתה מנסה לעקוץ בטיפשות- ונכשל.

ולגבי "מפחד לרדת על אנשים מאחורי המחשב"

יש לך משהו ליישב איתי אישית?

אופק וקנין, רחוב האורן 65/2 ב', רמת ישי, נעים להכיר. למקרה ואתה מתקשה למצוא, זה הבית עם הגדר מעץ בצבע חום-אדמדמם.

אגב, classified, חפרתי עוד קצת

עד 2016 אמורים לספק לישראל 142 מטוסי F16 I, צדקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי מצרים(מה זאת לעזאזל ההשוואה הזאת ד"א?צבא מצרים מקבל את הציוד של מארה"ב,על היום הראשון יטילו עליה אמברגו..),אבל אני ראיתי איך הצבא הזה מתנהל.האמת היא ש4 שנים רדפתי אחרי מחבלים כאלו ואחרים באיו"ש..עם כול הכבוד,הרצועה והגדה זה לא לבנון.ברצועה ובגדה אנחנו הציידים,אנחנו מכניסים כוחות ויוצאים בחופשיות בלי יותר מדי התנגדות.לעומת זאת,ראינו מה קרה בלבנון..כהצד השני היה טיפה מיומן,נשאר עם העקב על הקרקע,השתמש בספוטרים על הגגות,הרים תאורה,הרים משקפת,ידע את הצירים,ובסך הכול נלחם כמו ארגון רגילה לכול דבר.ראינו מה קרה כשצה"ל נתקל במחבלים מיומנים שיודעים מה הם רוצים מעצמם.

יודע מה?בוא ניקח את המלחמה הזאת כמשל..יום אחרי יום כוחותינו נכנסו לאותם מרחצי דמים,יום אחרי יום..יום אחד כוח של מגלן אכל אבידות,יום שני בדיוק אותו דבר עם כוח של אגוז(להזכירך-יחידות מובחרות..יחידת ה"עילית" של החיר ככה קוראים שם הקודקודים למגלן).במקום "לפרוץ בסערה" לאותם כפרים כפי שתיארו שם באגוז,אי אפשר להיות קצת יותר חכמים?לאגף?להגיע מהצפון,לעורף?לבצע פעולות הסחה?אולי רחמנא ליצלן להיכנס עם המסוקים בלילה?אולי לא לירות על רכבים ולהיחשף לאש,כי התפקיד של הפאקינג מסק"רים(במחשבה שניה,מי מבטיח שלכוח היה קשר עם המסק"רים בכלל..)?למה הכוח עומד סטטי ונפגע ע"י טיל איטי יחסית וקל לזיהוי כמו הסאגר?ככה זה.

שורה תחתונה:מחלקה אחת של חיזבאלה,הצליחה לעדוף 2 גדודי חי"ר מובחרים שלנו.כן כן..וזה סתם "ניתוח" קרב פשוט שלי,כולה סגן..אם ככה נלחמות יחידות מובחרות,אז עזבואותנובאמאשלכם.

מחלקה אחת של חיזבאלה..

מה אפשר לצפות מצבא שיש לו גדודי מילואים שלא עשו תרח"ט משהו כמו 8 שנים?מה אפשר לצפות מצבא ש"חטיבת העילית" שלו(לא ניכנס לזה..עוצבת ה2#@!#),לא נכנסת יותר מ10 ק"מ בעומק לבנון,וגם כשהיא נכנסת,קודקודנו המופלאים מחליטים להכניס אותם לתוך איזה בית חצי מתפרק,ואופס הם אכלו נ"ט..חטיבת עילית,כן כן,בסרטונים מצלמים אותם יורים טיל מיוחד ויש להם וואסח מגניב ופ33תי..

אם ככה הצבא נראה מול קורנטים וסאגרים,אני לא רוצה לדעת איך הוא יראה מול ..באמת שנגעתי פה בקצה המזלג,ממש אין לי כוח להרחיב.

אתם יכולים לכתוב פה על F35,F22,דולפינים\גבריאלים פיתונים מרכבות(שעולה על האמברס,CLASSFIELD על תדבר שטויות על מה שאין לך מושג בו בחייאת,המרכבה הוכיח את עלינותו בצורה מדהימה במלחמה הזאת,רק ככה חבל שהגנרלים ברשות גיא צור יושבים בפלזמה וחיי השריונרים שנטבחים לא כול כך בזין שלהם)כמה שאתם רוצים,באמת זה נראה מפוצץ בתמונות..והאמת אני לא מבין גדול בצעצועים האלו(הרי חוץ מלהוריד את הM203 מהקליפס אני לא ידע הרבה.. :P),אבל בחייאת..ראיתם איך הצבא נראה במלחמה האחרונה,בואו נוריד פרופיל ונפסיק עם ההצהרות הבומבסטיות האלה.סרטונים בYOUTUBE לחוד ומציאות לחוד

יום טוב

תקשיב,כול הכשלים שהצגתה כאן(שהאמת הם בקושי 10% מסך כול הכשלים במלחמה, לפחות אחרי מה ששמעתי מכמה אנשים שאני מכיר שהיו שם) הם לא כשלים שורשיים. מה הכוונה? סך הכול הצבא שלנו הוא טוב, הלוחמים שהיו בלבנון היו מיומנים מאוד וטובים,פשוט לא הפעילו אותם נכון. שמעתי המון המון עדויות על חיילי מילואים שהיו בלבנון והתלוננו על הפקודות הסותרות שהם קיבלו, על זה שלא נתנו להם להסתער על האוייב ובמקום זה אמרו להם(כפי שהזכרתה זאת) להתבצר באיזה ביתן עלוב פלוגה שלמה.לא היה כמעט שום תאום בין חייל האויר ליבשה.משהו שממש ממש הרתיח אותי זה שבדיעוד מסתבר שלחיל האויר היו מפות מעודכנות של לבנון שנת 2006 ולחילות היבשה היו מפות מעודכנות לשנת 2000 !פשוט מדהים,ביזיון גדול. יש עוד הרבה דברים אבל הנקודה היא שהחיילים שלנו לא היו פחות טובים מלוחמי החיזבאלה. לדעתי להוראות של אולמרט ופרץ בזמן המלחמה יש גורם מרכזי בכישלון שם(הם לא הגורם היחידי אבל מרכזי). למען האמת,כול תורת הלחימה המקורית של צה"ל לא מומשה במלחמה הזאת. כול עקרונות עברת הלחימה כמה שיותר מהר לשטח האוייב,הסתערות וכוה.כול זה לא בוצע.

מה שכן,חלק גדול מהדיון כאן היה על אז לפחות בקטע הזה אפשר לומר שחייל האוויר תיפקד מצויין במלחמה הזאת והוכיח את עצמו כראוי.

נ.ב

משום מה אני זכרתי שישראל רכשה 103 מטוסי F16I

בכול מקרה אני זוכר שלפני כמה שנים כבר ביקשו מקרוב משפחה שלי שהוא טייס קרב להקים טייסת F16I כך שהמטוסים הללו כבר משרתים את צה"ל כבר זמן לא מבוטל. . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר, אם ישראל תרצה היא תוכל לרכוש את ה F-35, אבל הבעיה היא שארה"ב לא מאפשרת שום מודיפיקציה של המטוס (וכך יהיה מצב שהמטוס יהיה שווה מבחינת יכולתיו הטכניות בכל מקום בו הוא נקנה) - וזאת אולי תהיה הסיבה שישראל לא תרכוש את אותו מטוס.

וזה בניגוד למצב היום בו ישראל משבחת את מטוסי ה F-15\16 שלה באופן הייחודי שלה, לעומת מצרים - אשר יש לה את אותם מטוסים, רק בלי ההשבחה הייחודית (האיכותית) הישראלית.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/425/350.html

רק אולי ראוי לציין, שמבחינה כמותית -למצרים אולי חצי מכמות כלי הטיס שיש לישראל (וזה מבלי להזכיר את איכות הטייסים\כל הטיס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...