כוחו של צה"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוחו של צה"ל

Ohad19

Recommended Posts

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

זו לא מהות הדיון אבל.

הדיון הוא מצרים-.

אחד על אחד.

אל תשכח שאם תהיה מלחמה כזו, ארה"ב לא תעבור על זה בשקט.

אתה מודע לזה שמצרים חשובה לארצות הברית כמו ישראל?

אפילו יותר מבחינות מסויימות, זה נמל ובסיס צבאי במזרח התיכון כאשר כבר מזמן לא, למצרים יש נפט לנו לא, המצרים משלמים הרבה כסף בשביל כל הנשק שהם מקבלים מארצות הברית, אנחנו מקבצים נדבות.

ארצות הברית במקרה הטוב תמנע מלהתערב במקרה הרע תלחץ עלינו להגיע להפסקת אש במהירות האפשרית, בפעם האחרונה שהמיצרים סגרו את התעלה במלחמת סיני הצרפתים והבריטים היו לטובתנו והיה לנו חיפוי אווירי מלא מהם.

במקרה של מלחמה עכשיו אף אחד לא יתערב לטובתנו.

האשליה שאנחנו הכי חזקים ואף אחד לא יכול עלינו היא מה שהביאה אותנו למצב שלנו היום, שאננות פושעת לשמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביום האחרון של מלחמת יום הכיפורים כבר היית אחרי כבישת כל סיני, היית ביתרון עצום.

קרב סואץ עלה לצה"ל בעשרות הרוגים בעקבות לוחמת גרילה עיקשת של המצרים המבוצרים בעיר

ככל הזכור לי חיל האוויר לא מחק את האיזור, ושוב, אנחנו מדברים על מלחמה אמיתית. אז למה סתם לזרוק מילים לאוויר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שבמלחמה לא עושים טעויות.

אולי הקרב הזה היה טעות? אולי כן היית צריך למחוק אותו?

במלחמה מתים אנשים, אין מה לעשות.

רק צריך לוודא שימותו כמה שפחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה קצת, רק קצת ממעיט בערכינו.

מה שהיה בלבנון לא היה צריך לקרות, נכון.

אבל להסיק מזה שאנחנו שאננים? לא.

להסיק מזה שאנחנו חלשים? ממש וממש לא.

אתה חיי בסרט.

למצרים יש מודרני עצום בגודלו, הצבא הסדיר שלהם שווה ערך לגיוס מילואי החירום שלנו.

לבלום פלישה מצרית יש לישראל סיכוי, נשלם על זה מחיר כבד, אפילו יותר ממה ששילמנו במלחמת יום הכיפורים אבל נצליח. לכבוש מחדש את סיני גם לא בחלומות הרטובים שלנו נכון לעכשיו.

כמובן שאם נזרוק פצצה גרעינית טקטית על כל נקודה בעייתית, מפג"ס, מפד"ז וריכוז כוחות אנחנחו נשחה במים הרדיאוקטייבים של טאבה תוך שעתיים אבל זה לא ריאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חיי בסרט.

למצרים יש צבא מודרני עצום בגודלו, הצבא הסדיר שלהם שווה ערך לגיוס מילואי החירום שלנו.

לבלום פלישה מצרית יש לישראל סיכוי, נשלם על זה מחיר כבד, אפילו יותר ממה ששילמנו במלחמת יום הכיפורים אבל נצליח. לכבוש מחדש את סיני גם לא בחלומות הרטובים שלנו נכון לעכשיו.

כמובן שאם נזרוק פצצה גרעינית טקטית על כל נקודה בעייתית, מפג"ס, מפד"ז וריכוז כוחות אנחנחו נשחה במים הרדיאוקטייבים של טאבה תוך שעתיים אבל זה לא ריאלי.

תקשיב. דבר ראשון אסור לנו חס וחלילה לזלזל באוייב שלנו ואני לא עושה את זה, אבל נראה שאתה מזלזל בצבא שלנו. אתה שוכח את העובדה שלצה"ל יש יתרון אדיר על מצריים בכול מה שקשור בחייל האויר שלנו. אז נכון, יש להם F16 אבל אנחנו כבר מזמן עקפנו את הרמה הזאת. יש לנו לא רק מטוסים מתקדמים יותר אלה גם לוחמה אלקטרונית וטילי אויר אויר יותר טובים. בנוסף, אני לא יודע אם אתה מודע לכך אבל הסיבה שבגללה הפילו לנו במלחמת יום כיפור 100 מטוסי קרב(אםאנני טועה) היא שקיבלנו בזמנו ציוד לוחמה אלקטרוני חדש למטוסי קרב מארצות הברית שבדיעוד מסתבר עשתה בדיוק פעולה הפוכה וגרמה לטילים ליפגוע במטוסים שלנו. בנוסף לכך, צה"ל פיתח מאז תורות לחימה חדשות להתמודדות נגד סוללות נ"מ ויעילות השיטה הזאת הוכחה נגד סורייה (מלחמת שלום הגליל,ומאז השיטות התפתחו עוד יותר). עכשיו, היתרון של חייל האויר שלנו זה מה שעלול לעטות את הכף לטובתנו. מאחר ויש לנו יתרון בקרבות אויר על מצריים ברגע שחייל האויר ישלוט במרחב האוירי הוא יוכל לסייע לכוחות הקרקע שלנו שבכול מקרה לא יהיו חסרי אונים גם לבדם. לגבי הטענה שלך שישראל לא יכולה ליכבוש מחדש את סיני. מה נראה לך שהיה עד היום בכול מלחמות שכבשנו שטחים, מה אתה חושב שאז הם התבצרו עם פרחים? לא . גם אז היו ביצורים חזקים ביותר של האוייב. במלחמת ששת הימים למשל הסורים בנו ברמת הגולן ביצורים מתקדמים בשיטה ותמיכה סוביטיית שנמשכה כמה שנים . כאשר ניסינו ליכבוש את הרמה היינו צריכים ליפלוש מלמטה עד למעלה(קשה ביותר) אבל מסתבר שזה היה אפשרי. עכשיו מין הסתם טכנולוגיית האוייב התקדמה אבל גם שלנו! והיתרון היחסי של נשמר.

מין הסתם במלחמה כוללת נגד מצריים ומדינות ערב יהיו לנו הרבה הרוגים,סביר להניח כמה אלפים אבל תוכל לעבור את זה בשלום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשווה נ"מ מסוף שנות ה60 לסוללות טילי נ"מ מהמתקדמות בעולם שיש עכשיו למצרים.

חיל האוויר שלנו לא יסתדר מעל סיני, אין לך מושג כמה טילי בדיוק פרוסות שמה.

מצרים היא מפעילת הF16 השלישית בגודלה מחוץ לארצות הברית, ארצות הברית מאמנת את הטייסים שלה ומספקת חימוש מתקדם למטוסים שלה.

במלחמת יום הכיפורים איבדנו חמישית מחיל האוויר שלנו, רובו מסוללות נ"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשווה סוללות נ"מ מסוף שנות ה60 לסוללות טילי נ"מ מהמתקדמות בעולם שיש עכשיו למצרים.

חיל האוויר שלנו לא יסתדר מעל סיני, אין לך מושג כמה סוללות טילי בדיוק פרוסות שמה.

מצרים היא מפעילת הF16 השלישית בגודלה מחוץ לארצות הברית, ארצות הברית מאמנת את הטייסים שלה ומספקת חימוש מתקדם למטוסים שלה.

במלחמת יום הכיפורים איבדנו חמישית מחיל האוויר שלנו, רובו מסוללות נ"מ.

וד"א הפלנו למעלה מ400 מטוסי במלחמת יום הכיפורים.

ואל תשווה את המטוסי הקרב שהיו לנו בשנות ה60 למה שיש לנו עכשיו...

ואתה צודק,אני לא יודע בדיוק כמה סוללות נ"מ יש למצרים בסיני אבל זה לא משנה כי צה"ל כן יודע ותאמין לי שיש לנו אנשים שכול תפקידם הוא לטפל בסוללות הנ"מ האלה...

ושוב, למצריים יש ציוד מודרני כיאה לתקופתנו אבל היתרון היחסי הצבאי של ישראל(בלי להכליל כלל נשק לא קובנציונלי) נשמר וזה יפה מאוד שמצריים היא מפעילת ה F16 השלישית ... אבל היא מפעילת הF16 השנייה בגודלה(לא סעודייה) והציוד שלנו בכול מה שקשור בחייל האויר הרבה יותר מתקדם ממה שיש להם. אין כיום ויכוח לגבי איזה חייל אויר יותר טוב והמצרים בעצמם מבינים את זה טוב מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון ובגלל זה הם השקיעו מספיק במענה אסימטרי.

לחיל האוויר שלנו אין סיכוי לפעול מעל סיני עד שסוללות הנ"מ מושמדות.

במבצא שלום הגליל לסורים היו נ"מ בודדות, חיל האוויר טס במבנה של מטוס אחד מושך את צומת לב הסוללה כאשר שניים שטסו אחריו השמידו אותה לפני שהיא שיגרה את הטיל. הטפוגרפיה של האזור הזה אפשרה את זה, האזור ההררי ולסוללות הנ"מ היו הרבה אזורים עוורים.

סיני זה מישור, עם מאות נ"מ פזורות כאשר כל אחת מהן יכולה להנעלה על מטרות רבות ולשגר לעברן טילים בו זמנית.

הפעם בשביל להשמיד את הסוללות צריך לעשות זאת עם כוחות יבשה, וכוחות יבשה ללא תמיכה אווירית עם הפרשי המספרים הללו לא בדיוק יהנו מיתרון בשטח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אני יכול לחשוב על זה קצת ולנסות ולימצוא פיתרון טקטי לזה אבל אני מאמין שיש לנו אנשים שכבר חשבו ומצאו לזה פיתרון. אני לא אתיימר להיות מומחה להשמדת נ"מ. אף על פי תוצאות מלחמת לבנון האחרונה שאם להסתמך עליה מצבנו לא טוב , תיזכור שהאנשים שמפקדים על הצבא הם לא ובעזרת הארסנל הרחב של כלי המלחמה של צה"ל הם כבר ימצאו לכול הבעיות האלה פיתרונות טובים. תהיה בטוח בכך.

עריכה: נ.ב

סתם רעיון שבה לי כרגע, אפשר לישלוח כמות נכבדת של מטוסי קרב ולעקוף את כול סיני וליתקוף מטרות מעבר לקווי האויב. זה סתם דוגמא קטנה שאני הבאתי לך. אני בטוח שהמומחים ימצאו דברים הרבה יותר טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יופי אתה יכול גם לשגר טילים לעבר קהיר זאת לא הבעיה, הבעיה שבמקרה של מלחמה אנחנו ניהיה במצב של הגנה תמידית, אנחנו לא יכולים להכנס לעומק חצי האי מעבר לשטחי A.

וגם לתקוף מטרות מעבר לתעלה זה לא יהיה פשוט במיוחד, נ"מ זה לא משהו שפרטי לסיני, בנוסף לכך לארצות הברית יש 3 משחטות טילים עם מכ"מ שיכול לאתר כל פיסת זבל שנכנסת לאטמוספרה.

הAegis הן משחטות הטילים המתקדמות ביותר בעולם, ולצערנו ארצות הברית מוכרת אותם לכל מי שיש לו כיסים עמוקים מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...