כוחו של צה"ל - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כוחו של צה"ל

Ohad19

Recommended Posts

לא מנקודת מבט שלי ושל עוד מספיק אנשים לא פיתחו אותו עד הסוף והוא אינו מיוצר בכמויות מסחריות אלא כמה מערכות לניסוי ופיתוח.

לא עבר?אתה לא יודע על מה אתה מדבר.

מאיפה אתה יודע כמה יש וכמה טילים ?

המערכת האמריקאית לא מבצעית, והחץ נראה מבטיח יותר, לפני כמות הניסויים המוצלחים

עוד פעם אתה לא יודע על מה אתה מדבר החץ נועד למטרה מסויימת ולזה מפתחים אותו. הTHAAD נועד למטרה אחרת ומפתחים אותו למטרה הזו.

גם את הטווח של החץ מגדילים כדי ליירט את הטיל רחוק יותר (אם הוא עם רשק לא קונבנציונלי) וכדי לאשפר נסיון ירוט שני, במידה והראשון נכשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וואו... רובה שפותח לקראת שנות ה-2000 יותר טוב מרובה שפותח לפני מלחמת ויאטנאם. ::)

אם להיות קטנונים זה לא כאילו שאין בעולם רובים טובים יותר... למשל H&K XM8 תוצרת גרמניה.

XM8 זה -G36 בחפיסה יפה, הוא לא יותר טוב מהתבור, רק עולה פי 10.

לתבור יש יותר מידי באגים כרגע, והכוונת שלו פשוט איומה MARS = זבל, נראה מה יקרה כאשר הITL VIPER תכנס לשרות.[br]פורסם בתאריך: 23.02.2007 בשעה 14:47:33

*תוצרת ארה"ב

אבל הרובה המבצעי הבא יהיה http://youtube.com/watch?v=miQOTO_r8Fo ולא הXM8 הוא בוטל לפחות לצבא המארקני.

במה התבור טוב יותר מהM4 עם משקפת טרמו?

בנוגע לשאר אז לחץ יש מערכות הגנה עדיפות כמו לייזר מוטס ומערכות טילים נוספות ואגב החץ כן יגיע לארה"ב זו גם הייתה המטרה המקורית של המערכת סתם הסתננה לתוך התוכנית מלחת כוכבים שהחץ הוא חלק ממנה עוד לפני שישראל כלל הייתה בפרוייקט הזה.איזה בעיות תקציב?היא זולה יותר ודומה?בכלל לא יש להם תפקידים שונים.הTHAAD ועוד כמה מערכות אמורות להגן על השיכבה העליונה בתוכנית ההגנה נגד טילים בליסטיים בעוד החץ,פטריוט ועוד כמה מערכות אמורות להגן על השכבה הבינונית.

בנוגע לפיטון אז יש טילים שכלל לא נופלים ממנו ועוד כמה בפיתוח כרגע כנ"ללהגנה אקטיבית לשריון מה שלדעתי הצנועה לפחות מיותר כיוון שזה יותר מדי ביזבוז $ וכן יש מחיר לחיי אדם בארגון כמו לכל מי שלא ידע.אף צבע בעולם לא יבזבז 3 מיליארד(סתם מספר שזרקתי)על חיי חייל או 5 חיילים.

אגב THAAD מבצעית בדיוק כמו החץ אם אתה מחשיב אותו מבצעי בכלל כי אני אישית לא(בפיתוח וכמה יחידות ניסוי פרוסות יש 3 לא?).

מה יש לארה"ב שישראל הייתה מתה לקבל:

טילים -עשרות סוגים שונים

ספינות וצוללות ונוסעות - עשרות סוגים שונים

מטוסים- עשרות סוגים

כלי יבשתיים- עשרות סוגים

חלל- טכנולוגיות שונות של לוויני צבא

הצבא האמרקני מתקדם בכל אספקט לעומת צה"ל זו המציאות.

הXM8 לא בוטל הוא לא נלקח בתור special forces carbine assault rifle , והחלוקה שלו לצבא האמריקאי נדחתה ל2013.

כרגע הSCAR/SCAR2 מחולקים לכוחות המיוחדים, ומה שמחולק לצבא הרגיל זה הHK416.

לXM29 אין קשר לXM8 זה שני פרוייקטים שונים, הXM8 זה רובע הסער העיקרי, הXM29 זה רובה תמיכה מודולארי זה פרוייקט נסיוני לא משהו שאמור להכנס לשרות סופי כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא... לירות הוא ירה, אבל הקליע לא יצא בגלל החול והבוץ, אז ההדף פשוט פירק את כל המכלול וכו'... הפין הראשי שמחזיק הרובה מלהתקפל ל2 (שכחתי איך קוראים לו) התעקם (או שזה הייה איזה פין אחר באותו אזור...)

על מעצורים היו לו סיפורים אחרים :)

לא יודע איך זה קרה

אבל זה לא נשמע סביר

נתקלתי בהמון נשקים מלוכלכים בחול

במקרה הגרוע היו מעצורים, לא יותר ולא פחות.

נשמע כמו לא תקין/לא מתוחזק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי חברים יקרים ההתייחסות שלכם מעוותת לחלוטין...זכרו כי בכל מלחמות ניצבנו מול אויב חזק יותר בשריון,באוויר,בצי וברוב המלחמות (חוץ מהעצמאות) גם בכוח אדם.

יכול להיות שלמצרים יש 200 אפאצ'י לונגבואו ומשחתות אג'יס ודיביזיות של אבראמס (שבכל הכנות אני משוכנע שחוץ מלהיות מהיר נחות בהרבה מכל מרכבה 3)

מה שניצח כל מלחמה עד היום היה הלוחם בשטח ובזה אנו עולים בהרבה על כל מצרים שרובו להזכירכם מורכב מאנשים אנאלפביתים שלא רוצים להיות שם (ואל תבלבלו את המוח שהצבא שלהם מאוד מקצועי בעניין הזה),לוחם צה"ל ממוצע עדיף בהרבה על כל חייל מצרי כי הוא בא עם מוטיבציה,עם תחושת שליחות ומחוייבות,ולכן בכל קרב שכזה הלוחם בשטח יכריע ולא הנשק.

וכל המלעיזים שיגידו עכשיו כי פחת הדור ואף אחד לא מרגיש כך יכולים רק לשאול אנשים שהשתתפו במלחמת לבנון השנייה כדי להבין איזה חיילים מובחרים יש לנו וכמה שאנחנו יכולים לישון בשקט בגללם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא יודע איך זה קרה

אבל זה לא נשמע סביר

נתקלתי בהמון נשקים מלוכלכים בחול

במקרה הגרוע היו מעצורים, לא יותר ולא פחות.

נשמע כמו לא תקין/לא מתוחזק

מישהו שהייה איתי בטירונות גם עשה ניסוי כזה וחזר מהמטווחים עם הנשק מפורק בשקית... אבל הרובה שלו הייה באמת ישן, מנוסר ומה שהוא עשה זה הייה ממש המתת חסד..

לי גם יצא לירות בנשק מלוכלך (והנשק שהייה לי הייה רגיש במיוחד... אחרי 20 כדורים לא הצלחתי לדרוך אותו בגלל שהמיכלול הייה מכוסה בג'יפה מהכדורים. פשוט עם שתי ידיים הייתי צריך למשוך את ידית הדריכה... ואז היא הייתה נתקעת ;D... אז גיליתי את היתרונות של נקנ"ש בנייר עיתון), וכשאני יריתי פשוט פיספסתי את המטרה (ובד"כ אני לא מפספס...)

ומעצורים... אוח המעצורים :s07:

אבל מה, בכיף הייתי חוזר על הטירונות שלי עוד פעם :)

ומה שדיברתי עליו קודם- זה נעשה על חדש יחסית... ממה שהבחור סיפר לי, הם ירי בנשק, הייה עשן, חלקים יצאו מהמקום שלהם, חלקים התעקמו, והרובה לא הייה שמיש יותר...

לפי דעתי חברים יקרים ההתייחסות שלכם מעוותת לחלוטין...זכרו כי בכל מלחמות ניצבנו מול אויב חזק יותר בשריון,באוויר,בצי וברוב המלחמות (חוץ מהעצמאות) גם בכוח אדם.

יכול להיות שלמצרים יש 200 אפאצ'י לונגבואו ומשחתות אג'יס ודיביזיות של אבראמס (שבכל הכנות אני משוכנע שחוץ מלהיות מהיר נחות בהרבה מכל מרכבה 3)

מה שניצח כל מלחמה עד היום היה הלוחם בשטח ובזה אנו עולים בהרבה על כל מצרים שרובו להזכירכם מורכב מאנשים אנאלפביתים שלא רוצים להיות שם (ואל תבלבלו את המוח שהצבא שלהם מאוד מקצועי בעניין הזה),לוחם צה"ל ממוצע עדיף בהרבה על כל חייל מצרי כי הוא בא עם מוטיבציה,עם תחושת שליחות ומחוייבות,ולכן בכל קרב שכזה הלוחם בשטח יכריע ולא הנשק.

וכל המלעיזים שיגידו עכשיו כי פחת הדור ואף אחד לא מרגיש כך יכולים רק לשאול אנשים שהשתתפו במלחמת לבנון השנייה כדי להבין איזה חיילים מובחרים יש לנו וכמה שאנחנו יכולים לישון בשקט בגללם.

במלחמת העצמאות 4 צבאות ערב (ירדן, מצריים, סוריה ועירק), 2 מליון חיילים אאל"ט, תקפו את הישוב היהודי- שכולו (כולל זקנים, ילדים ונשים) הייה בסביבות ה600 אלף איש...

אז "חיל האוויר" כלל 4 אאל"ט...

תיקון- היו 5 צבעות- כולל לבנון...

תיקון 2: ה2 מליון זה הנפצה לא נכונה... סתם ישב לי המספר בראש... אבל הם היו הרבה יותר מצה"ל מבחינה מספרית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע כמה יש וכמה טילים ?

המערכת האמריקאית לא מבצעית, והחץ נראה מבטיח יותר, לפני כמות הניסויים המוצלחים

גם את הטווח של החץ מגדילים כדי ליירט את הטיל רחוק יותר (אם הוא עם רשק לא קונבנציונלי) וכדי לאשפר נסיון ירוט שני, במידה והראשון נכשל.

מהמידע שקיים משם אני יודע פחות או יותר כמויות וכד אתה יודע זה לא פרוייקט ישראלי בלבד וסודי ביותר.

המערכת אכן אינה מבצעית וחץ גם לא.החץ נראה מבטיח אבל מה זה היה קשור?גם THAAD עבר מספיק ניסויים מוצלחים והמערכת מבטיחה ביותר.

עוד אחד?מה הקשר לטווח שהטיל עצמו מגיע אליו?המטרות שונות ובזה זה נגמר.

החץ ביחד עם הפטריות ועוד כמה מערכות הוא שיכבת הגנה למטה מהTHAAD .

הXM8 לא בוטל הוא לא נלקח בתור special forces carbine assault rifle , והחלוקה שלו לצבא האמריקאי נדחתה ל2013.

כרגע הSCAR/SCAR2 מחולקים לכוחות המיוחדים, ומה שמחולק לצבא הרגיל זה הHK416.

לXM29 אין קשר לXM8 זה שני פרוייקטים שונים, הXM8 זה רובע הסער העיקרי, הXM29 זה רובה תמיכה מודולארי זה פרוייקט נסיוני לא משהו שאמור להכנס לשרות סופי כרגע.

מהמידע שקיבלתי הוא כן בוטל לפחות בשביל הצבא האמרקני ולא נדחה.הXM29 כלל לא נסיון סתמי זהו הרובה סער(כן רובה סער)החדש של ארה"ב שאמור להיכנס לשירות מלא ב2008-2009.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועובדה שבמערכת הבטחון בחרו לשפר את החץ ולא לקנות מערכת אמריקאית.

מה הקשר לטווח שהטיל עצמו מגיע אליו?המטרות שונות ובזה זה נגמר.

גם החץ וגם הTHAAD אמורים להגן מטיל לא קונבנציונאלי, הTHAAD מיירט גבוה יותר (אמור ליירט, נכון לומר) מהחץ, אבל החץ עובר שיפורים.

על הפטריוט פאק 3 אולי הייתי סומך נגד סקאדים, חוץ מזה שגם אותו אין לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועובדה שבמערכת הבטחון בחרו לשפר את החץ ולא לקנות מערכת אמריקאית.

איך זה קשור למה שאמרתי?

למה אתה חושב שהייתה להם ברירה?

גם החץ וגם הTHAAD אמורים להגן מטיל לא קונבנציונאלי, הTHAAD מיירט גבוה יותר (אמור ליירט, נכון לומר) מהחץ, אבל החץ עובר שיפורים.

אתה נשמע מזלזל הוא עבר ניסויים ויירט בהצלחה.הTHAAD אמור ליירט טילים בשכבה עליונה. הגרסה הסופית של החץ אמורה ליירט בשכבה נמוכה-בינונית וזה הכל.אל תגיד דברים שלא קיימים החץ נועד לזה וזה מה שהוא ישאר לרגע זה.

על הפטריוט פאק 3 אולי הייתי סומך נגד סקאדים, חוץ מזה שגם אותו אין לנו.

טעית בכתובת מדובר כאן על ארה"ב לא על .אגב קיבלה כמה מערכות PAC3 וגם ברגע זה ממש ממשיך שיפור הPAC3.

abl8.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה נשמע מזלזל הוא עבר ניסויים ויירט בהצלחה.הTHAAD אמור ליירט טילים בשכבה עליונה. הגרסה הסופית של החץ אמורה ליירט בשכבה נמוכה-בינונית וזה הכל.

אני לא מזלזל !

כמו שאמרת החץ מיירט בגובה בינוני, אבל נאמר כמה פעמים שתמיד עובדים על שיפור הטווח.

טעית בכתובת מדובר כאן על ארה"ב לא על .אגב קיבלה כמה מערכות PAC3 וגם ברגע זה ממש ממשיך שיפור הPAC3.

:o לישראל יש פאק3 ?! קשה לי להאמין לזה, יש לך מקור ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משפרים אותו בדרכים מסויימות זאת לא אומרת שהוא ישנה את יעודו כרגע המצב הוא כזה.

כן יש לנו PAC3 ולעוד כמה מדינות באזור שקיבלו אותם מארה"ב. אם ראית חדשות בזמן מלחמת לבנון אז שמעת שאמרו שהציבו 2 PAC3 בחיפה ליד המתקנים האסטרטגים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משפרים אותו בדרכים מסויימות זאת לא אומרת שהוא ישנה את יעודו כרגע המצב הוא כזה.

כן יש לנו PAC3 ולעוד כמה מדינות באזור שקיבלו אותם מארה"ב. אם ראית חדשות בזמן מלחמת לבנון אז שמעת שאמרו שהציבו 2 PAC3 בחיפה ליד המתקנים האסטרטגים.

לא קיבלנו PAC3 זה עדיין לא נכנס לשרות בארצות הברית זה אמור להכנס בחודשים הקרובים, חיל האוויר רוצה לקנות PAC3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...