סקר : אם היו מתקיימות היום בחירות בישראל למי הייתם מצביעים ? - עמוד 6 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סקר : אם היו מתקיימות היום בחירות בישראל למי הייתם מצביעים ?

zorgi

בהנחה שהיום היו מתקיימות בחירות בישראל לאיזו מפלגה היית\ה מצביע\ה ?  

2008 הצבעות

1. 1. בהנחה שהיום היו מתקיימות בחירות בישראל לאיזו מפלגה היית\ה מצביע\ה ?

• קדימה
    • הליכוד
    • העבודה
    • הגמלאים
    • ישראל ביתנו
    • מרצ
    • מפלגות ערביות
    • שינוי
    • האיחוד הלאומי
    • הירוקים
    • ש"ס
    • חירות
    • יהדות התורה
    • מפלגה אחרת

Recommended Posts

IG פשוט מחפש כל כתבה שיש על אולמרט ואז מציג כמה שהיא רעה

גם היא בכלל לא כזאת

הוא לא מבין את המושג פתרון דיפלומטי

אם זה היה תלוי בו הוא היה מפזר את ההפגנות עם אש חיה

לעזאזל, אם זה היה תלוי בו הוא היה מפזר את ההפגנות עם טילי פופאי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 228
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

למה אתה סתם משמיץ?

מה הכיף בלירות טיל גדול? אישית אני מעדיף משהו בסיגנון של להביור או רימוני רסס... משהו שלא רק עושה בום גדול אחד...

אני דווקא חושב שזה לא מהדברים הכי גרועים שאולמרט עשה.

הבעיה היא שזה מתחבר לשרשרת תצוגות אימפוטנטיות של המדינה. כמקרה פרטי, תחת ההנחה שהמדינה לא מפסקת את התחת כלפי כל האוייבים, זאת דווקא היתה יכולה להיות החלטה טובה.

זה ענין ישראלי פנימי נטו. איזה סיבה יכולה להיות להתערבת של מדינה אחרת בעניין הזה?

אפילו בטרנספר שעשינו לא היו מעורבות מדונות אחרות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OMRIJ,

פופאי? הגזמת! בזבוז עצום של משאבים. אני חושב שציאניד B יעשה את העבודה באותה יעילות ובפחות כסף...

עכשיו רק צריך למצוא דרך לרכז את כולם בחדר אטום אחד... הממ... יש למישהו רעיון אולי? :P

כשאני חושב על זה, אפשר לשדרג ובמקום לבזבז כסף על חומר כימי יקר, ניתן לאייד לתוך התאים מים מהקישון.

IG,

ברור שזה עניין פנימי. אבל זה לא "מזיק" לתת להם את ההרגשה שהם "משפיעים". אסור בשום פנים ואופן לתת להם את ההרגשה שהם שולטים דרך איומים. כמובן, המעשה הזה על רקע אוזלת ידה של הממשלה, מצטייר רע. אבל הבעיה היא לא במעשה המסויים. הבעיה היא במה שעשו בעבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פתרון דיפלומטי

לפעמים זה עוזר הרבה יותר משימוש בכח.

מה באמת מפריע לך כ"כ בפתרון הזה?

ולמה אתה שוב דוחף את ההתנתקות לנושא?

שוב: ההתנתקות זו עוד דוגמא לכישלון ענק של הממשלה הזו (גם אם פעם קרוא למפלגה שלהם "ליכוד")

ישראל צריכה לדעת לטפל בבעיות של בעצמה ולא לקרוא ל"אבא" שיעשה סדר. אם קבוצת אזרחים לא מבינה בצורה שקטה שאסור לפגוע בשוטרים ולהתפרע- אז צריך להשתמש בכוח.

מעניין שבעמונה, לדוגמא, פיצצו למתפרעים את הצורה, וכשזה מגיע לערבים מתפרעים- אף אחד לא מעז לגעת בהם.

IG,

ברור שזה עניין פנימי. אבל זה לא "מזיק" לתת להם את ההרגשה שהם "משפיעים". אסור בשום פנים ואופן לתת להם את ההרגשה שהם שולטים דרך איומים. כמובן, המעשה הזה על רקע אוזלת ידה של הממשלה, מצטייר רע. אבל הבעיה היא לא במעשה המסויים. הבעיה היא במה שעשו בעבר.

כשזה נוגע לערבים זה מזיק וחצי.

כל הרגשה של כוח שאתה נותן להם- אוטומטית מתפרשת כחולשה של הממשל, וזה רק ידרבן אותם להמשיך לעשות רעש כדי להשיג דברים אחרים= קיבלנו סחיטה ושליטה דרך איומים.

הם צריכים להבין שהממשלה היא זו שתגיד את המילה האחרונה ושיש דרכים דמוקראטיות למחות על ההחלטות של הממשלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב: ההתנתקות זו עוד דוגמא לכישלון ענק של הממשלה הזו (גם אם פעם קרוא למפלגה שלהם "ליכוד")

איפה פה הכישלון?

ישראל אף פעם לא רצתה לשלוט בעזה

ישראל צריכה לדעת לטפל בבעיות של בעצמה ולא לקרוא ל"אבא" שיעשה סדר. אם קבוצת אזרחים לא מבינה בצורה שקטה שאסור לפגוע בשוטרים ולהתפרע- אז צריך להשתמש בכוח.

כמובן שצריך לעצור את המתפרעים

אבל לא קוראים לאף אחד שיעשה סדר

בסה"כ מדובר על פיקוח

בניגוד לאמרה הרוסית הידועה, לפעמים צריך להשתמש במח ולא בכח

מעניין שבעמונה, לדוגמא, פיצצו למתפרעים את הצורה, וכשזה מגיע לערבים מתפרעים- אף אחד לא מעז לגעת בהם.

כשזה נוגע לערבים זה מזיק וחצי.

אתה לא יודע על מה אתה מדבר

אתה בכלל יודע מה היה בעמונה?

כל מי שהיה שם והתנגד, זרק אבנים, הפריע לפעולה בדרך זו או אחרת ולשמחתי חטף גם מכות לא יותר טוב מאותם מתפרעים במזרח ירושלים

נראה לך שמרחמים על מתפרעים בגלל שהם ערבים?

שמעת על אירועי אוקטובר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, לא על זה הדיון. אני הבאתי דוגמא של מהלך שגוי של אולמרט, שנועד להתחמק מהתמודדות עם בעייה נוספת, ואין לי כוח\ זמן להמשיך ולהתווכח איתך על כמה המהלך הזה מטופש.

אני פורש פה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבחירות הקודמות הצבעתי לקדימה. אם הבחירות היו נערכות היום, הייתי מצביע לישראל ביתנו; נמאס לי מחוסר המעש של הממשלות בישראל, עדיף שהעניינים יזוזו *לאנשהו* מאשר שנתקע עוד ארבע שנים במצב סטטי וגרוע כל כך.

יזוזו לאן?

למלחמה?

כי רק לשם ה"עניינים" יזוזו עם ליברמן.

מלחמות ידענו לעשות עד לבנון.

בשלום אנחנו צולעים אבל יש אולי עוד סיכוי.

צריך לזכור גם שהמלחמות של פעם שבהן צבאות ערב ברחו עברו מהעולם.

היום אנחנו נלחמים מול שהידים שלרובם לא אכפת למות.

מלחמה היום שווה הרבה הרוגים.

בכל מקרה אולמרט ופרץ לא היו מנהיגים ולא יהיו מנהיגים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום אנחנו נלחמים מול שהידים שלרובם לא אכפת למות.

מלחמה היום שווה הרבה הרוגים.

אותי מעניין כמה זמן יקח עד שיבינו שלגובה מחיר מאויב שלך זה פיתרון.

שלא נדבר על כך שהוא הכי "הומני".

ובקשר לשער המוגרבים, שמאלמרט הציע לראש ממשלת טורקיה לשלוח משלחת שתראה מה הולך שם.

אותי זה מחליא איך שראש ממשלה של המדינה שלי מנסה להצדיק בכוח את מה עושה!

גם שמעתי את אריה אלדד (תרוץ לראשות הממשלה כבר :)) אומר,

"מה הולך פה? לישראל אין יותר ריבונות?"

לא חייבים דין וחשבון לאף אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בכלל יודע מה היה בעמונה?

כל מי שהיה שם והתנגד, זרק אבנים, הפריע לפעולה בדרך זו או אחרת ולשמחתי חטף גם מכות לא יותר טוב מאותם מתפרעים במזרח ירושלים

נראה לך שמרחמים על מתפרעים בגלל שהם ערבים?

שמעת על אירועי אוקטובר?

אתה יודע מה בכלל היה בעמונה??

רוב האנשים שמה לא עשו כלום(ילד מהישיבה אצלי שתינוק יכול לפוצץ לו את הצור חטף מכות כאילו הוא שק איגרוף. לידיעתך על כול גג היו את האנשים שאחראים לכך שלא תיהיה התנגדות אלימה. אתה יודע שאנשים בערב לפני שעשו על האש חטפו את הגחלים בפרצוף??

כמובןשאני לא אובייקטיבי אבל אני מציע לכולם להסתכל בסרטון הבא

ולחשוב קצת:

1. האם קבוצה של כמה מאות של אנשים שלובי ידים כל כך מסוכנים שצריך לפזר אותם באמצעות דהרה של סוסים

2. האם ילד ישוב הוא כל כך מסוכן שצריך להכות אותו עם הקת של האלה

3. האם זה לא טיפה מוגזם לדרוס אנשים עםם סוסים?

ולקינוח קבלו את זה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמאלמרט הציע לראש ממשלת טורקיה לשלוח משלחת שתראה מה הולך שם.

למעשה זה היה בדיוק הפוך, ראש ממשלת טורקיה הציע ואולמרט הסכים

אתה יודע מה בכלל היה בעמונה??

כן, חבורה של פנאטים התבצרו במקום בניגוד להוראות המשטרה/צבא

אל תנסה להציג אותם כתמימים

הם גם זרקו אבנים, השביתו כלים צבאיים ונקטו באלימות

זה לא אומר שהיו צריכים לדרוס אותם עם סוסים

אבל בהחלט היתה עילה לשלוח אותם למאסר

ואת החברי כנסת שהיו שם היה צריך להעיף מהכנסת

בדיוק כמו שצריך להעיף את טיבי כשהוא עובר על החוקים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההגדרה שלך לפאנט? מישהו שיש לו חוט שידרה??

הם התחילו לזרוק אבנים רק לאחר שהשוטרים התחילו להסתולל בהם

השביתו כלים צבאיים?? במטרה למנוע פינוי סתמי(כן כן זה ממש סתמי כי העילה הייתה שזה מבנה לא חוקי- כמו כל הרחבת מרפסת שמלא אנשים עושים בתל אביב)

לגבי בלוקים שאמרו שזרקו-כאשר העלו את השוטרים לגג על כפות השופלים אז הכף הפילה את הבלוקי שהיו בצד בתור מעקה על האנשים שמתחת

ולמה צריך להעיף את החברי כנסת שהיו שמה-יש לך מידע על משהו לא חוקי שהם עשו(ושמערער על ריבונותה של ישראל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההגדרה שלך לפאנט? מישהו שיש לו חוט שידרה??

מישהו שזורק אבנים על המשטרה

מישהו שמתבצר במקום שהמשטרה אסרה על כניסה אליו

מישהו ששופך סוכר למיכל דלק של כלים צבאיים

מישהו שמקשיב לרב ולא לשלטון החוק בישראל

זה פנאט

הם התחילו לזרוק אבנים רק לאחר שהשוטרים התחילו להסתולל בהם

אל תנסה להציג את המתנחבלים כתמימים, צריך 2 לטנגו ובמקרה הזה המובילים היו פורעי החוק

השביתו כלים צבאיים?? במטרה למנוע פינוי סתמי(כן כן זה ממש סתמי כי העילה הייתה שזה מבנה לא חוקי- כמו כל הרחבת מרפסת שמלא אנשים עושים בתל אביב)

סתמי/לא סתמי, לא חוקי וזהו

כל נסיון להצדיק עבירה על החוק בטענה שגם בתל אביב עושים את זה היא פתטית

הבעיה הקשה היא שהם חושבים שהם מעל לחוק

לגבי בלוקים שאמרו שזרקו-כאשר העלו את השוטרים לגג על כפות השופלים אז הכף הפילה את הבלוקי שהיו בצד בתור מעקה על האנשים שמתחת

לא אמרתי בלוקים, אמרתי אבנים

זרקו אבנים על המשטרה ואח"כ מתפלאים שהם חוטפים מכות

ולמה צריך להעיף את החברי כנסת שהיו שמה-יש לך מידע על משהו לא חוקי שהם עשו(ושמערער על ריבונותה של ישראל)

עצם השהיה שם היתה בלתי חוקית מכיוון שהוצא צו שאוסר על כניסה למקום

כמו כן עצם השהיה שלהם שם ועמידתם לצד העבריינים מול החוק מראה על הכבוד שהם רוכשים לחוקים בישראל ולמשטרת ישראל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב הכלכלי היה יכול להיות הרבה יותר טוב לולא בעיית הפלשתינים.

וכלכלת ארה"ב יכלה להיות הרבה יותר טובה לולא הגירעון העצום שלה, והכלכלה הסינית יכלה להיות הרבה יותר טובה אם הייתה מצטרפת ל-WTO עוד לפני 2001 ועוד..אף כלכלה בעולם לא במצב "מושלם" ולנו יש בעיות יחסיות כמו לכולם. אבל ביחס לגודל האוכלוסייה שלנו וביחס לכך שאנחנו לא חיים במדינה עם שלום - המצב הכלכלי שלנו מצויין.

הבורסה - שמשקפת את ביצועי רוב החברות במשק, עשתה ב-15 שנה האחרונות 900%. כלכלת יפן המהוללת (השניה בטיבה בעולם אחרי ארה"ב), זאת שבכל שבוע ממציאים בה רובוט חדש מתוכחם והמדינה שהיא תמיד בשיא הטכנולוגיה והוורקולהיזם - אפילו יותר מארה"ב - ירדה בתקופה הזאת ב-20%. ארה"ב, הכלכלה הגדולה בעולם עם תאגידי הענק חובקי העולם שלה (מיקרוסופט, מקדונלס וכו', שאתה יכול להעריך למשל כמה מיקרוספט צמחה בתקופה הזו) - צמחה בכ-300% בלבד (כי יחסית אלינו זה מעט). בנוסף גם חברות שאינן נסחרות בבורסה מראות ביצועים טובים - "ישקר" למשל. זה שדולר שווה 4.2 לא אומר כלום - אם כבר אפשר להגיד שב-15 שנה האחרונות היה ייסוף בערך הדולר לעומת השקל בכ-80%. לירה קפריסאית אם איני טועה שווה 2.5 דולר - אז? זה דברים טכניים. אם ייקבעו שמהיום שקל של היום שווה 5 שקל - כך שהמשכורת הממוצעת במשק תהיה 1500, וסרט יעלה 5 - זה יהיה טכני לחלוטין. יוקר המחייה, ביחס למשכורת הממוצעת, הוא הקובע.

המצב הכלכלי בישראל מעולה, ואני לא אומר את זה בציניות - המצב פה הוא הטוב בכל הזמנים. אז נכון - יש עוני - אבל אנחנו לא מדברים על בעיות חברתיות, אלא כל כלכלה "קרה". ובכלכלה הקרה הזאת - שהבורסה בשיא כל הזמנים, שהחוב של לעולם יחסית נמוך, שהייצוא עובר את הייבוא (ובמדינה כמו שלנו זה מאוד מרשים), שהדירוגים שחברות כמו מורגן סנטלי ושות' נותנים למשק הישראלי הוא גבוה ויש הרבה משקיעים זרים, שמלחמה לא מזיזה לבורסה כמעט שנמצאת ב-4 שנים של עליות רצופות - הכלכלה שלנו במצב טוב מאוד.

אז למרות שאני מעריך את הפסימיות הנחושה שלך - היא לא אוביקטיבית. אם אתה רוצה לקטר כמה המצב חרא דבר על קצב,אי-שיוון,אולמרט-פרץ-חלוץ והמלחמה, אלימות במועדנים וכו' - אבל לקטר על הכלכלה במצבנו כיום זאת חמדנות, אי אפשר לדרוש יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...