מתי לדעתכם יהיו תוכנות שמנצלות מעבדים כפולים...כי כרגע זה ביזבוז - לא? - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי לדעתכם יהיו תוכנות שמנצלות מעבדים כפולים...כי כרגע זה ביזבוז - לא?

eitanbts

Recommended Posts

הנה דוגמה

אני יכול להוריד משהו ברקע בתוכנה כבדה, להפעיל עוד איזה תוכנה כבדה, להפעיל אקספלורר וגם לשחק אובליביון על ההגדרות הכי גבוהות ואין לי ירידת FPS כי התוכנות על ליבה אחת והמשחק על ליבה אחרת

גם אם התוכנות לא מנצלות את שתי הליבות בו זמנית לפחות ניתן להריץ תוכנות כבדות במקביל בלי שהמחשב יזחל. עם ליבה אחת הרצת דקודר לוידאו או אודיאו חונקת את המחשב כך שלא ניתן לפעמים לגלוש במקביל. שתי הליבות משפרות מאוד את נושא ה-multi tasking גם אם לא כל התוכנות תומכות ב-multi .

חבר'ה, תקראו את שתי התגובות הללו שוב, כי נראה והחמצתם את הסיבה העיקרית לשדרוג לשתי ליבות.

נמאס לי כבר לחלוטין שכל תוכנה שאני מריץ (קידוד סרטים, Winrar, צריבת וכו'), חונקת לחלוטין את המחשב שלי, ולא נותנת לי לבצע עוד דברים במקביל. זה פשוט עולה על העצבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

בשביל שתוכנה תתמוך בכפולי כותבים אותה ככה שהיא תדע לחלק את הפעולות בין הליבות, ובשביל שהיא תתמוך אחורנית(בליבה אחת) צריך לכתוב אותה בצורה שונה...ז"א שצריך לכתוב את אותה תוכנה פעמיים,או לפחות חלק ממנה, לכן לא נראה לי שזה יקרה בזמן הקרוב!!!

למרות שאולי הויסטה תתן דחיפה קלה בתחום...

ממש ממש ממש לא

אם אתה כותב את התוכנה מראש עם חילוק לנימים, ואתה מריץ אותה על מעבד חד , החילוק ירוץ אחד אחרי השני כמו בתיכנות פשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון תוכנות כיום מכילות תמיכה בMulti Threading, אך שימוש בריבוי ליבות עדיין לא קיים.

כל אלו אשר טוענים שכתבו תוכנה אשר רצה על מערכת הפעלה סטנדרטית ומכילה תמיכה בריבוי ליבות, או שחיים בעולם משלהם, או שעישנו חומר לא טוב.

השימוש בMulti Threading הוא "פיסוק" העומס, והעברת נתונים מסודרת יותר.

לעומת זאת שימוש בריבוי ליבות (אמור להיות) למעשה הוא חישוב מורחב של תוכנה, למשל ליבה אחת מבצעת עיבוד ממוקד במידע פיזיקלי במשחק, בזמן שליבה אחרת מבצעת עיבוד משני לכרטיס המסך (סתם דוגמא).

הבעיה היא, שאף מערכת הפעלה קיימת מאפשרת תפעול כזה, לכן במקס' יש תמיכה בריבוי מעבדים שבעיקרון תאפשר הורדת מעמסים.

והתמיכה המתוכננת היא שימוש מודולרי, כלומר התמיכה היא בסיסית כלפי יותר מליבה פעילה אחת.

כלומר, התכנון הוא לעבוד עם זוג ליבות, וכאשר מעבדים עם מספר רב יותר של ליבות ישווקו (פה נכנס הקטע המודולרי), התוכנות יתאימו את עצמן לעבודה מורחבת + פיסוק העומס.

אז למעשה היתרון היחיד של מעבד Quad לעומת Dual בעולם אשר מכיל תמיכה בריבוי ליבות, הוא פיצול מעמס.

ד"א, עד שאני לא רואה את מערכת ההפעלה מריצה בפועל משחק או "חכמים" אשר מנצלים ריבוי ליבות, הכל דיבורים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שלרוב פשוט לא צריך יותר מזה

אם זה ביישומים מקצועיים לכל יש את התפקיד שלה

אם זה למשל ב-WinRAR שהוזכרה קודם, כל לוקחת קובץ אחד שמיועד לכיווץ ומכווצת אותו, ואז בסוף אחת כותבת את האינדקס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה המרכזית עם כן היא...האם כפולי הליבות מאפשרים ריבוי משימות בלי לחנוק את המחשב?

כלומר עם מערכת ההפעלה הנוכחית פרופשיונאל הסופר יציבה ומצויינת?

כלומר האם כבר מהיום הראשון אני יכול: להוריד קבצים כבדים בתוכנת שיתוף קבצים?

במקביל ליצרוב איזה דיוידי + במקביל לרנדר קבצי מהטיול האחרון בשבת?

וכל זה לא שייך לזה שאני עובד באופיס (וורד) שולח מיילים גולש חלק (טוב זה פחות שייך ;))

ובמקביל עובד עם פאוור פוינט למצגת חשובה...ושומע חלק ברקע?

אם כל זה מתרחש במקביל....חלק = כבר מהיום הראשון - ללא מתאימה ??(לא ניראה לי הגיוני = אוטופיה)

אז שווה השידרוג הזה אתמול - בחיי

השאלה אם זה באמת כך? לוח האם...הזיכרונות(גודל) הHD ....לא מהווים מיגבלה ?

אצלי - ריבוי משימות....זה הדבר החשוב ביותר...יהווה פריצת דרך ממשית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תבינו אותי לא נכון, Multi Threading משפיע.

וMulti Threading על אחת = הרבה עומס.

אז יותר ליבות = פעולות יותר יציבות.

אבל הרעיון המקורי לריבוי ליבות עדיין לא יושם.

זה לא אומר שאין יתרון כבר היום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מההודעות שלך היה ניתן להבין שהחילוק של התכנות זה איזה מין התפשרות זוועתית בין חילוק אופטימלי ובין האילוצים של המ"ה

העובדות הן שזאת אכן התפשרות

אבל ממש לא זוועתית והשיפורים הם עצומים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה המרכזית עם כן היא...האם כפולי הליבות מאפשרים ריבוי משימות בלי לחנוק את המחשב?

כלומר עם מערכת ההפעלה הנוכחית פרופשיונאל הסופר יציבה ומצויינת?

כלומר האם כבר מהיום הראשון אני יכול: להוריד קבצים כבדים בתוכנת שיתוף קבצים?

במקביל ליצרוב איזה דיוידי + במקביל לרנדר קבצי מהטיול האחרון בשבת?

וכל זה לא שייך לזה שאני עובד באופיס (וורד) שולח מיילים גולש חלק (טוב זה פחות שייך )

ובמקביל עובד עם פאוור פוינט למצגת חשובה...ושומע חלק ברקע?

אם כל זה מתרחש במקביל....חלק = כבר מהיום הראשון - ללא מתאימה ??(לא ניראה לי הגיוני = אוטופיה)

אז שווה השידרוג הזה אתמול - בחיי

כן, כל זה מתרחש, אם יש לך WinXP SP2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון תוכנות כיום מכילות תמיכה בMulti Threading, אך שימוש בריבוי ליבות עדיין לא קיים.

כל אלו אשר טוענים שכתבו תוכנה אשר רצה על מערכת הפעלה סטנדרטית ומכילה תמיכה בריבוי ליבות, או שחיים בעולם משלהם, או שעישנו חומר לא טוב.

השימוש בMulti Threading הוא "פיסוק" העומס, והעברת נתונים מסודרת יותר.

לעומת זאת שימוש בריבוי ליבות (אמור להיות) למעשה הוא חישוב מורחב של תוכנה, למשל ליבה אחת מבצעת עיבוד ממוקד במידע פיזיקלי במשחק, בזמן שליבה אחרת מבצעת עיבוד משני לכרטיס המסך (סתם דוגמא).

הבעיה היא, שאף מערכת הפעלה קיימת מאפשרת תפעול כזה, לכן במקס' יש תמיכה בריבוי מעבדים שבעיקרון תאפשר הורדת מעמסים.

והתמיכה המתוכננת היא שימוש מודולרי, כלומר התמיכה היא בסיסית כלפי יותר מליבה פעילה אחת.

כלומר, התכנון הוא לעבוד עם זוג ליבות, וכאשר מעבדים עם מספר רב יותר של ליבות ישווקו (פה נכנס הקטע המודולרי), התוכנות יתאימו את עצמן לעבודה מורחבת + פיסוק העומס.

אז למעשה היתרון היחיד של מעבד Quad לעומת Dual בעולם אשר מכיל תמיכה בריבוי ליבות, הוא פיצול מעמס.

ד"א, עד שאני לא רואה את מערכת ההפעלה מריצה בפועל משחק או "חכמים" אשר מנצלים ריבוי ליבות, הכל דיבורים.

על כדור הארץ, יהיו יתרונות גדולים בעבודה על כפולי הליבות כבר היום, החל מעבודה חלקה יותר וכלה בשימושים מקצועיים. זה שאפשר לעשות את זה טוב יותר זה בטוח, אבל בעידן בו ניתן לקנות כפול טוב ב 800 שקל, פשוט חבל לא לעשות את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-64 ביט בפני עצמו לא נועד מעולם להביא בשורה גדולה

המיקרו ארכי' של ה-Athlon64 כן והיא הצליחה יפה

כל כך יפה שאינטל גם עברה למתכונת דומה

הצליחה יפה שיווקית , כמו ה-DDR2 של אינטל שהצליחה כל כך יפה ש- גם עברה למתכונת דומה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...