מתי לדעתכם יהיו תוכנות שמנצלות מעבדים כפולים...כי כרגע זה ביזבוז - לא? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתי לדעתכם יהיו תוכנות שמנצלות מעבדים כפולים...כי כרגע זה ביזבוז - לא?

eitanbts

Recommended Posts

אני מודה שאני יותר מיתלבט מאשר מבולבל.....למה הכוונה?

אני יודע איזה תצורת חומרה הכי כדאית לי ...כל היום משחק עם זה עם כל מיני תצורות מחשב

אבל שואל את עצמי בישביל מה?לשדרג... עם כרגע אף תוכנה /אף / אף מישחק לא מנצלים אפילו חצי מיזה?

למשל כל סידרת ה D = ביזבוז כסף למי שקנה...כי אחרי כמה חודשים הוציאו את הקור דו....וכבר מדברים

על 4 ליבות....

גם כשתצא הוינדוס החדשה - שאמורה לנצל את החומרה כראוי...(ובטח יהיו הרבה באגים למשך חצי שנה)

אבל האם מערכת ההפעלה תאפשר להריץ אימיול מיצד אחד ובצד השני ליגלוש + לשחק באיזה מישחק עתיר משאבים?

זה גם שאלה של / HD וכו'

ובכלל כל שוק התוכנות...מתי יישר קו עם כל תצורות החומרה.....החדשות?

למישהו יש הערכה לשלבים שיהיו בשנה הקרובה....מבחינת שוק התוכנות?כדאי אולי לשדרג רק באפריל....עם כל הפיתוי?

בטח המחירי החומרה ירדו עד אז...לא?....ובטח יהיה ברור מה ההאפשרויות כולל תיפקוד תוכנות כמו אופיס

אני שואל את עצמי....כי כרגע יש לי תצורה מספקת להיום...רחוקה מלהיות הכי טובה....

באמת שאני בהתלבטות קשה...מה אתם להגיד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תראה..יש מעט מאוד משחקים עם פא'צים שמנצלים ריבוי ליבות (2 כרגע)

כמו שאמרת גם תנצל...

ונדמה לי ש-WINRAR גם מנצלת היום...אבל שוב,זו המגמה..ואני מאמין שעם יציאת וגם בלי שום קשר המטרה היא לעבור לריבוי ליבות היום 2 אוטוטו 4 וכך הלאה..

לכן אפשר לקרוא לזה "השקעה לעתיד"

המחשב מספק לך עכשיו? אל תשדרג...זה פשוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי לא יהיו תוכנות/משחקים בזמן הקרוב שתומכים ב100% בכפולי ,משום שיש עדיין חלק גדול מואד של אנשים שי להם מעבדים לא כפולי ולא נראה לי שחברה מסויימת תרצה להגיד לאנשים האלה לא לקנות את המוצרים שלהם מכייוון שהחומרה שלהם לא תומכת בזה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר?

זה שתוכנה מנצלת כפולי זה לא אומר שהם מאלצים אנשים לעבור לכפולי ..היא תתמוך גם אחורה כנראה..

וחוץ מזה כבר היום אחוז לא קטן הם עם כפולי וזה יעלה בצורה דרסטית במהלך 2007

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל שתוכנה תתמוך בכפולי כותבים אותה ככה שהיא תדע לחלק את הפעולות בין הליבות, ובשביל שהיא תתמוך אחורנית(בליבה אחת) צריך לכתוב אותה בצורה שונה...ז"א שצריך לכתוב את אותה תוכנה פעמיים,או לפחות חלק ממנה, לכן לא נראה לי שזה יקרה בזמן הקרוב!!!

למרות שאולי הויסטה תתן דחיפה קלה בתחום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רואים מה אתם אומרים.....? ???

המשמעות היא שהמעבד הכי מישתלם כיום = למעשה הכי טוב כיום...ולמשך שנה קדימה!!! זה :

Athlon64 3800+ (Socket AM2

כן כן חד הליבה!

וזה לפחות עד סוף 2007 .....זו המסקנה שלי!

כי כל מה שלא ניקנה עכשיו....זה לפחות 50% ללא ניצול משמעותי

ובעוד שנה וחודשיים....הכסף שלנו גם ככה יקנה הרבה יותר

לכן:

שידרוג למסך פצצה = אפילו ב 1800 - 2000 ש"ח תמיד שווה

אבל כל השאר לא....

עדיף לשמור הכסף בפק"מ בבנק :sleep:

גם לכאלו שחולים על חומרה ועל הקונספט של " המחשב הכי מיתקדם שאפשר" :screwy:

פשוט לא ננצל אפילו רבע מהיכולות כי אין עם מה בעצם

זו תקופה "פרה היסטורית"של הדור / העידן הבא

תקנו אותי אם אני טועה.....

לא זוכר תקופה כזו....ב10 שנים האחרונות...זה פשוט מטורף לאן שהחומרה היגיעה

זה הכל במיסגרת המילחמה ביין לAMD ....זו מילחמה על היוקרה

שגורמת ומחייבת אותם לטוס קדימה....אבל שוק התוכנה נמצא שנה אחורה

ואפילו שוק החומרה....תיראו מה זה ההפרש ביין מהירות המעבדים לביין מהירות הזיכרונות

והלוח....מקסימום 1026 מגה

ושלא לדבר על הHD

אם רק הלוח + הזיכרונות + הHD היו מכפילים את המהירות....הינו מגיעים לאותה תוצאה

גם עם חד ....לא? :nixweiss:

;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה דוגמה

אני יכול להוריד משהו ברקע בתוכנה כבדה, להפעיל עוד איזה תוכנה כבדה, להפעיל אקספלורר וגם לשחק אובליביון על ההגדרות הכי גבוהות ואין לי ירידת FPS כי התוכנות על אחת והמשחק על אחרת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם רואים מה אתם אומרים.....? ???

המשמעות היא שהמעבד הכי מישתלם כיום = למעשה הכי טוב כיום...ולמשך שנה קדימה!!! זה :

Athlon64 3800+ (Socket AM2

כן כן חד הליבה!

כדאי לבדוק מבחני ביצועים לפני שקובעים דברים

http://www23.tomshardware.com/cpu.html?modelx=33&model1=432&model2=471&chart=177

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה 2000 ש"ח מה אתה נורמאלי?

מ700 ש"ח....תקבל עודף של 5 ש"ח ;)

תיכנס לאתר של KSP

ולגבי הבנצ' מארקים....מכיר אותם בעלפה = זו לא הנקודה ביכלל

אני מיתכוון למה המעבד הכי טוב ראלית - לרמת הפיתוח של התוכנות כיום

זו בידיוק הבעייה!

אני לא מיתכוון אופטימאלית....שבודקים את הבאנצ'מארקים - עם דברים שאנחנו לא ממש משתמשים

(פיתוח תוכנה - רמות עיבוד של 3D - שמתאימות לפיתוח של מישחקי מחשב או הפקת סרטי אנימצייה)

ביום יום - במישחקים שיש ויהיו בשנה הקרובה

לכן אני טוען....שעד שכל מה שנילווה למעבדים התותחים...יעשה פריצת דרך....אין מה להשקיע כרגע

(לפחות לדעתי....)....כי נקבל אומנם מחשב הרבה הרבה יותר טוב!

אין ספק אבל הניצול האפקטיבי יהיה 20 %....אז חבל להוציא את הכסף עכשיו - אלא בעוד שנה

ואתם תיראו שהאסטרטגייה התמוהה (כביכול) של - שלא הגיבה מכון לאינטל - תוכיח את עצמה כשח מט!

וכגאונות של שיווק....הם מכוונים לעוד שנה - כשכל השינויים האלו יהיו אפקטיבים:

בינתיים בקטנה עברו לתושבת AM2 שמאפשרת ישור קו עם ....ואז באמצע שנה הבאה יביאו את היציאה שלהם

אולי אפילו עם מנוע גראפי...חזק באמת או לא יודע מה

ואולי סתם הורדת מחירים.....

אינטל אומנם פיצצו כותרות עכשיו...אבל מהר מאוד - כשתירגע הדרמה - כולם יבינו שזה מוקדם מידי

אני לא חושב שיהיה פיצוץ של מכירות עכשיו....הם יאלצו להוריד מחירים(כי הורידו כסח)...בהמשך או לפחות עם הופעת

ולכן אני טוען - הכי כדאי להשקיע רק בעוד שנה פלוס מינוס

גמר חתימה טובה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אם התוכנות לא מנצלות את שתי הליבות בו זמנית לפחות ניתן להריץ תוכנות כבדות במקביל בלי שהמחשב יזחל. עם ליבה אחת הרצת דקודר לוידאו או אודיאו חונקת את המחשב כך שלא ניתן לפעמים לגלוש במקביל. שתי הליבות משפרות מאוד את נושא ה-multi tasking גם אם לא כל התוכנות תומכות ב-multi core.

המעבדים בעוד שנה ככל הנראה לא ישנו את זה מהותית אלא יתנו יותר כוח לכל ליבה. תוכנות שישתמשן בשתי הליבות יחנקו את המחשב כמו היום אך יסיימו יותר מהר.

באמת לא הבנתי מה לדעתך האיסטרטגיה של . הם מייצרים כפולי ליבה בדיוק כמו אינטל רק נכון להיום פחות יעילים מהקונרו. לכן הם נאלצים לתמחר אותם בפחות כדי שהביצועים לדולר יהיו תחרותיים ופשוט איבדו את ה-high end. לא נראה לי ש- ימכרו בינתיים רק חדי ליבה עד יציאת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...