החמאס תקף מוצב של צה"ל בפעילות משולבת - עמוד 13 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החמאס תקף מוצב של צה"ל בפעילות משולבת

evman007

Recommended Posts

• תגובות 236
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

דיברתי על ירון לונדון, שדעתו השתנה... נו באמת... ::)

ידוע , קראתי את המאמר של לונדון, מתומצת , מנומק היטב, קולע

אנחנו דיברנו על ה- Chameleon ה-"צדיק" כאן שנהיה לנו "אורי אבנרי" ואחרי 5 דקות ניהיה "הרב לווינגר"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ.. בואו נחשוב, אולי יש סיכוי שהאזרחים הפלשתינאים הצביעו לחמאס כי הם

רוצים טרור?

החמס זכה ב 42.9% אחוז מהקולות.

שמתוכם רק 10% נבעו מתמיכה בטרור וכל השאר בעקבות משבר השחיתות ברשות.

מה שמשאיר מעל מיליון איש שלא בחרו בחמאס.

ולפי הסקרים (אם אתה רוצה להאמין רק) רק כ 5% +3% (מפלגות קיצוניות יותר)=8%~ מהאוכלוסיה הביעה תמיכה בטרור בבחירות 06.

אלה רק עובדות, לא עמדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמתוכם רק 10% נבעו מתמיכה בטרור וכל השאר בעקבות משבר השחיתות ברשות.

א. איך אתה יודע? שאלו כל אחד מ42 האחוזים למה הצביע לחמאס? מדגם מייצג לא ממש עובד בקטעים האלו.

ב. כמו שאמרתי- החמאס לא היה מלאך משמיים לפני הבחירות ושטן אחריהן. כשהצביעו לחמאס ידעו בדיוק למה הם מצביעים- שיפור באיכות החיים? כן, אבל הסלמה בסכסוך עם . כנראה שהשיקול של איכות החיים גבר על האחר, אבל זה לא אומר שהם לא צריכים לשאת באחריות למעשיהם. גם אם עשית טעות, אתה עדיין אחראי לתוצאות שלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני מדבר ברצינות, קראתי קצת דברים בפורום. אני מודע לזה טוב מאד שאני נהגתי שלא כשורה, אבל גם לא צריך לצחוקק עליי אחרי זה. בחיי אני מדבר ברצינות ואתם חושבים שאני ממציא הכול. תאמינו לי שאתמול דיברתי טד ברצינות. (לגבי זה שכתב שדעתם של ילדים בני 14 משתנה כל אז.... תראה ילד בן14 שדיבר כמו שאני דברתי אתמול, ותגיד לי בכנות שאני סתם משנה את דעתי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מושפע... ברצינות...

כל מה שאתה אמרת נשמע כמו פטיפון שחוק של נימוקים מהאתר של מרצ או משהו, שלא מציג תפיסה מפוכחת או נימוקים רציונליים לטיעונים שלו, ותוך התעלמות מסדרי עדיפות יהודים- ציוניים.

וקדימה, מילפורד ובורטון, תצחקו עליי, אני גם בן 14.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאני אמרתי זה דברים שאני חשבתי עליהם לבד, ותסכים איתי שאם אתה הייתה בדעה שלי, בחיים לא הייתה מצליח לעמוד נגד כל כך הרבה אנשים, ועוד עם נימוקים כמו שאני נתתי, אז ניראה אותך בפעם הבאה שיהיה וויקוח רציני, נראה איך אתה תעמוד מול כל כך ה רבה אנשים שבוגרים ממך בלפחות כמה שנים, ואתה נימצא בעמדת נחיתות.

אתה לא יכול להגיד שאני אידיוט שלוקח את הדברים שהוא אומר מאיזה פורום או משהוא כזה, כי זה לא נכון. (אני לא רוצה להעליב אבל אתה לא אמרת אז דברי חוכמה "צריך להרוג את הערבים", אז חסוך ממני מילים מהמילון שאין לך מושג מה הם, כמו "רציונליים"). גם אני יכולתי באותו ערב לפתוח מילון ולהגיד כל מיני מושגים מתוחכמים, או להשתמש בדימויים, או מטפורות אירוניות.

למה ההודעה הזאת שלך הייתה מיותרת לגמרי (אולי גם שלי ::))

חוץ מזה למה לזלזל. אתה בכלל לא מכיר אותי וכבר מזלזל ומשייך לי תכונות: מושפע בקלות ועוד.

למה, מה זה נתן לך חוץ מעוד הודעה אחת?.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הודעה זה כבר לא נתן לו.

הוא לא צריך להכיר אותך כדי לדעת שאתה מושפע,שינית את דעתך בגלל שהיית בעמדת נחיתות, ז"א עצם קיום הרוב משפיע עליך, שזה עצוב,אבל זה אופייני לגיל 14.

כשיש לך דעה מבוססת, סלע לא יזיז אותך ממנה, ובטח שלא עצם העובדה שכולם חושבים אחרת. אותו סיפור לפני השינה שכתב SpiritKnight יכול להיות באותה

מידה איזשהו נאום של חמסניק שיציג את הדברים כך שאתה תחזור לצד שלהם, אני לא יודע. מה שכן, אתה עדיין לא ברמה של ויכוח בלי ידע היסטורי, זה פשוט לא עובד, כל מילה במקום הנכון יכולה לשנות לך את הדעה וזה לא צריך להיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שאני אמרתי זה דברים שאני חשבתי עליהם לבד, ותסכים איתי שאם אתה הייתה בדעה שלי, בחיים לא הייתה מצליח לעמוד נגד כל כך הרבה אנשים, ועוד עם נימוקים כמו שאני נתתי, אז ניראה אותך בפעם הבאה שיהיה וויקוח רציני, נראה איך אתה תעמוד מול כל כך ה רבה אנשים שבוגרים ממך בלפחות כמה שנים, ואתה נימצא בעמדת נחיתות.

אתה לא יכול להגיד שאני אידיוט שלוקח את הדברים שהוא אומר מאיזה פורום או משהוא כזה, כי זה לא נכון. (אני לא רוצה להעליב אבל אתה לא אמרת אז דברי חוכמה "צריך להרוג את הערבים", אז חסוך ממני מילים מהמילון שאין לך מושג מה הם, כמו "רציונליים"). גם אני יכולתי באותו ערב לפתוח מילון ולהגיד כל מיני מושגים מתוחכמים, או להשתמש בדימויים, או מטפורות אירוניות.

למה ההודעה הזאת שלך הייתה מיותרת לגמרי (אולי גם שלי ::))

חוץ מזה למה לזלזל. אתה בכלל לא מכיר אותי וכבר מזלזל ומשייך לי תכונות: מושפע בקלות ועוד.

למה, מה זה נתן לך חוץ מעוד הודעה אחת?.

אתה לקחת את מה שאני אמרתי לכיוון אחר לגמרי.

1. זה שאני הייתי בעמדת נחיתות, כמו שקורה לי המון בוויכוחים פוליטיים- חיפה היא עיר שמאלנית- לא היה משנה את העמדה שלי, עובדה שאתה יודע לאיזה צד של המפה הפוליטית אני משתייך, ואני לא מושפע מהסביבה שלי, על אף שהיא מעורבת (הורה אחד שמאלני, אחד ימני, וכיתה אפאטית).

2.

אתה לא יכול להגיד שאני אידיוט שלוקח את הדברים שהוא אומר מאיזה פורום או משהוא כזה, כי זה לא נכון. לא אמרתי את זה, ואני לא יודע אם זה נכון או לא (אני לא רוצה להעליב אבל אתה לא אמרת אז דברי חוכמה "צריך להרוג את הערבים", אז חסוך ממני מילים מהמילון שאין לך מושג מה הם, כמו "רציונליים" מה אתה יודע על הדעות שלי? למה אתה שם לי מילים בפה? למה אתה חושב שאני לא יודע מה "רציונליים" אומר? :s05:). גם אני יכולתי באותו ערב לפתוח מילון ולהגיד כל מיני מושגים מתוחכמים, או להשתמש בדימויים, או מטפורות אירוניות. אז תעשה את זה, מטאפורות ודימויים זה לא דמגוגי.

3. לא מזלזל בך, אבל זה וויכוח. ואני חושב שהדעה הקודמת שלך שגויה.

BOTTOM LINE

אתה מושפע בקלות. באופן עקרוני וכללי, אתה לא צריך להיות מושפע, לא מהרוב ולא בכלל, גם לא בפוליטיקה, אלא לעמוד על שלך. אני ואתה בני אותו גיל, ואני מאמץ את האידיאולוגיה הזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, הציגו לו עובדות והכניסו אותו לפרופורציה- איך ישראלי צריך להתייחס לדברים, ולא חמסניק. הוא קיבל את המידע והבין שהוא חשב בכיוון הלא נכון.

אני מכיר הרבה שמאלנים וימניים, והמטרה שלהם היא אותה מטרה- שלום. אבל ההבדל הוא ששמאלנים מוכנים לוותר על הכול רק שיעזבו אותם בשקט, והם מפחדים לעצבן מישהו, או שמישהו יחשוב עליהם דברים "לא טובים". ימני מוכן לקבל ביקורת, ולהתמודד עם הבעיות (לא להתעלם מהן), ולא איכפת לו אם מישהו לא יוהאב את המעשים שלו, אם בסופו של דבר הם יובילו לשלום.

אני עצמי דוגל בשיטה של ברית המועצות: לתת צ'אנס למו"מ, אבל ברגע שהסיכסוך עובר לחדרי הישיבות לפעולות צבאיות- להיכנס באויב עם כל מה שיש לך. אנחנו נתנו הרבה יותר מידי צ'אנסים למו"מ. כבר 12 שנים אנחנו מנסים להגיע את המצב ולרצות את הפלסטינאים, והם ממשיכים לצחוק לנו בפרצוף ולהרוג אזרחים. אם יש גבול לכמה אפשר לנסות להיות "בסדר", אז עברנו אותו כבר ממיזמן!

מה בדיוק רע בזה שהוא שינה את הדעה שלו אחרי שהציגו לו עובדות והסבירו לו את המצב בצורה שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא שיניתי את דעתי בלילה אחד. היום גם דיברתי עם ההורים שלי וניסיתי לשכנע אותם. אני לא שיניתי את דעתי בגלל שהייתי בעמדת מיעוט, אלא בגלל שההודעה שאחד מפו כתב (לא זוכר מי), אמרה לי בראש: רגע אולי אתה באמת טועה, תקשיב למה שיש לשאר האנשים להגיד, אל תלך עם הראש בקיר. ואז קראתי עוד תגובות של עוד אנשים, והפנמתי את מה שהרבה אנשים כתבו. אני לא מבין למה חושבים שאני שיניתי את הדעה שלי סתם בלי סיבה. תדעו לכם שאני הייתי שמאלני הרבה מאד זמן (התחלתי לגבש דעה בערך בכיתה ה). וחשבתי על חצי לילה, קראתי את התגובות של כל אחד לפחות 3 פעמים, ואז עשיתי לעצמי כמו משוואה בראש: צד אחד הפעולות שקרו. וצד שני התוצאות. אני גם חשבתי על מה שאנשים אחרים אמרו מתוך נסיון אישי, והגעתי למסקנה שאני טועה. ואני לא מתבייש בזה, היראה לי שהפורום הזה עשה לי טובה גדולה מאד, ועל כך אני מודה לו. אבל אנשים....... למה לזלזל, בלי סיבה, בלי מחשבה, לכל אחד מגיע לחזור בו ולשנות את דעותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזלזלים, פשוט בהתחלה זה נראה קצת מוזר שפתאום אתה מודה בטעות ומבין את מה שאנחנו מנסים להסביר... זה חתיכת אסימון גדול שנפל...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה ששמעתי החליטו בממשלה לא לשחרר אף אחד , ולדעתי זו הדרך הנכונה

ככה הטרוריסטים נכנסו למלכוד עצמי - מחד גיסא - הם מחזיקים בחייל צה"ל בחיים מה שהופך אותם למטרות

נעות , ומצד שני אם הם יהרגו את החייל (חס וחלילה שישוב הבייתה בשלום) הם גם יהיהו מטרות נעות , בכל מקרה

אם הממשלה תדבוק בעמדתה הטרוריסטים לא הרוויחו כלום בפעולה - חוץ מזה שהרגו לנו שתי חיילים ז"ל.

יימח שמם הטרוריסטים האלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...