מספר שאלות ועצות **חדש בתחום** - עמוד 2 - תכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מספר שאלות ועצות **חדש בתחום**

nimrodh

Recommended Posts

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לצערי, לפי פרק הדוגמא ספר זה אינו שונה מאוד משאר ספרי הלימוד שראיתי. הוא אינו מדריך מקצועי אלא ספר לימוד למתכנת המתחיל (מאוד).

הנה טעות רצינית אחת שמצאתי בעמוד 59:

הערה : מכיוון שב-C++ ניתן להגדיר משתנה בכל מקום בפונקציה, ניתן להגדיר את אינדקס לולאת for בכותרת שלה, לשם נוחות.

יש לשים לב שמשתנה זה תקף מנקודת הגדרתו ועד לסוף הפונקציה (או הבלוק) המכילה את לולאת ה-for.

זוהי כמובן טעות המאפיינת את מי שעבד עם Visual C++ (ולדעתי רק בגרסה 6) כל חייו. הסטנדרט של C++ (שיצא אחרי VC6) קובע שהמשתנה שהוגדר בכותרת לולאת for תקף רק בתוך הלולאה. כל מי שינסה להעביר קוד כזה לקומפיילר אחר (או אולי גרסה מתקדמת יותר של Visual) יגלה שיש לו עכשיו המון עבודה מעצבנת של הוספת הגדרות למשתנים.

כמו כן הספר מאורגן בצורה לא נכונה לדעתי לספר מקצועי על C++. הוא גולש לנושאים שהם מחוץ ל-scope של לימוד השפה, וסביר להניח שמחפף איפה שהיה צריך להכנס לעובי הקורה. מה פתאום UML עכשיו?! ומה פתאום השוואת יעילות בין C++ ל-JAVA באמצע הספר?

לבסוף, לחלוטין לא ניתן להשתמש בו כ-reference רציני, אלא כספר לימוד בלבד.

מי שלומד C++ מספר זה עלול לפתח הרגלים לא נכונים וכן חשיבה מעורפלת (muddy thinking) לגבי חלק מהקונספטים המאוד מורכבים של C++. זה לא סוף העולם, אבל חבל.

בעיות מסוג זה קיימות בהרבה ספרי לימוד של C++ אז מבחינה זו ספר זה הוא בחברה טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות שעוד לא הבנתי לגמרי הכול, אני חושב שיש לי הרבה יותר ידע עכשיו, סדרתם לי את הראש בהחלט!

תודה רבה לכם אנשים על העזרה!

אני אתחיל ללמוד C מספר עכשיו ובכל מקרה זה יעזור בעתיד ! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אוקי שלום!

קניתי ספר שכתב "יואב נתיב" הנה: http://www.hod-ami.co.il/59315.HTML

לפני שאני מחליף אותו אולי אתם תוכלו לעזור לי.

אין לי מושג מאיפה להתחיל, איפה כותבים את השורות האלו של התכנות? מאיפה להתחיל? הספר נראה לי מיועד למישהו שכבר יודע שפה אחרת ומתחיל ללמוד C.

אני בחיים לא נגעתי בתחום!

עזרה! :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק כדי להוסיף לך עוד אופציה:

אתה לא חייב להתחיל ללמוד תכנות ישר עם C, זו שפה שיכולה להיות קצת מבלבלת למתחילים כי יש בה המון התעסקות עם דברים שנחשבים "עבודה שחורה" שקצת מסיטים אותך מהמטרה שלך, שהיא לדעת לתכנת ולאו דווקא ללמוד שפה ספציפית.

אני אוהב את הגישה של האוניברסיטה העברית - קורסי המבוא הם בJAVA, שהיא שפה מאד פשוטה למתחילים, עם מבנה יחסית דומה לC.

כשאתה כותב בJAVA אתה צריך להתעסק עם מינימום דברים שלא קשורים ישירות לעקרונות הכלליים של תכנות ואתה לומד את כל העקרונות והמונחים הרבה יותר מהר.

אחרי שתשתפשף קצת על העקרונות, יהיה לך הרבה יותר קל ומובן לעבור לכל שפה אחרת, וכמובן שעדיף להתחיל עם C .

דרך אגב, אם האנגלית שלך מספיק טובה אתה לא צריך להתחיל עם שום ספר - יש מספיק חומר למתחילים באינטרנט (כל מיני טקסטים של "למד JAVA ב21 שיעורים" וכו'). אח"כ בשביל לעלות רמה אפשר להתחיל לקנות ספרים, וכמובן שבאנגלית יש הרבה יותר מבחר ורמה גבוהה יותר של ספרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אפשר ללמוד שפת תיכנות בלי לדעת עקרונות בסיסיים של כתיבת אלגוריתמים?

בד"כ בספרים של C אין הסבר על תיכנות "תאכלס" אלא רק תיאור הפקודות של השפה... בשביל התחלה רצוי להשיג ספר שמספיר גם עקרונות של תיכנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית מאמין בקודם לשחק קצת בשפה.

לגלות אלגוריתמים טיפשיים לבד, כמו החלפות בין משתנים, מציאת מקס' במערך, כל מיני משחקי הדפסות, ואז לעבור לקורמן או קנות' ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להסביר לך מה לא טוב בגישה שלך, אבל הנה מאמר הרבה יותר טוב שיסביר את מה שאני רוצה להגיד:

http://joelonsoftware.com/articles/ThePerilsofJavaSchools.html

חתיכת כתבה...

לא היה לי סבלנות לקרוא את כולה אבל הבנתי את העיקרון.

תראה, אני התחלתי את ההיכרות שלי עם תכנות עם אסמבלר לבגרות במחשבים, ככה שאני די מבין על מה הוא מדבר.

מצד שני, לא המלצתי לבחור לוותר על תכנות בשפות יותר מורכבות, רק לרכך לעצמו את ההתחלה וללכת על שפה שתתן לו להשקיע יותר בעקרונות תכנות במקום לשרוף תאי מוח על פוינטרים.

אחרי שהוא יבין למה הוא נכנס, אז שיתחיל להזיע על הדברים המורכבים.

אני אומר את זה מתוך הסתכלות על אנשים שלמדו איתי מבוא לתכנות בJAVA בלי שום ידע קודם וכמה שהם הסתבכו עם הדברים הפשוטים שם.

(מצד שני, ברור לי שאי אפשר להשוות סטודנט בן 25 שהחליט לעשות הסבה עם בחור בן 15-16 שהמוח שלו יכול לקלוט את הדברים האלה הרבה יותר מהר וטוב, כך שאני מוכן להודות שאולי במקרה הספציפי הזה הגישה שלך יותר נכונה )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצד שני, לא המלצתי לבחור לוותר על תכנות בשפות יותר מורכבות, רק לרכך לעצמו את ההתחלה וללכת על שפה שתתן לו להשקיע יותר בעקרונות תכנות במקום לשרוף תאי מוח על פוינטרים.

אז שילמד פייתון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...