לקחתי לניסוי את ה- Mozilla והאמת שזה אחלה נווט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לקחתי לניסוי את ה- Mozilla והאמת שזה אחלה נווט

udicol

Recommended Posts

הורדתי את המוזילה החדש 1.1 ועכשיו אני בודק את הנווט הזה עם כל סוגי האתרים .

ראוי לציין שיש לו סידור ממש יותר טוב ונוח של לינקים מהירים. הוא מציג עברית ברב האתרים בצורה תקנית וחלקה.

אני זוכר שניסיתי לעבוד עם Netscape האחרון וזה ממש לא מתקרב למוזילה.

גשו בהמוניכם והורידו את התוכנה .

מוזילה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כבר גירסת אלפה 1.2 שכוללת פיצ'ר חדש ומעולה: Type Ahead Find - אפשרות לקפיצה מהירה בין הלינקים ע"י הקלדה של האותיות הראשונות שלהם. לאלה שמכורים לקיצורי מקלדת (כמוני) זה שיפור משמעותי.

למי שפחות לחוץ על פיצ'רים חדשים, יצאה השבוע גם גירסה 1.01 שכוללת רק תיקוני באגים לגירסה 1.0 הסופית.

מנסיוני עם מוזילה בכלל, היציבות של הגירסה החדשה הזאת צריכה להיות ללא תחרות, אבל אני בכל זאת נשאר עם הנטייליז האחרונים :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נשאר עם ה IE הישן והטוב (עקב ניסיוני המר עם תוכנות אחרות >:( ) .

אני קצת חדש פה , אבל שאלה כזאת מתאימה לפורום הזה או לפורום תוכנות ? ??? (כי זה קצת מכל אחד)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני נשאר עם ה IE הישן והטוב (עקב ניסיוני המר עם תוכנות אחרות >:( ) .

כן, האינטרנט אקספלורר ישן, אבל טוב? מה פתאום.

מוזילה עולה על אקספלורר בכל התחומים, ומתקדם ממנו בהרבה ברמה הטכנולוגית.

במוזילה יש לך מספר גדול של פיצ'רים שעושים אותו לדפדפן המתקדם ביותר כיום, למשל צפיה במספר אתרים במקביל תוך שימוש ב"טאבים" בחלון הדפדפן, משהו שאולי לא נשמע כלכך שימושי, אך אחרי שמתרגלים אליו אי אפשר להבין איך הסתדרת בלעדיו קודם.

בנוסף, מוזילה מציעה ניהול מתקדם של סיסמאות/הורדות/קוקיז, חיפוש טקסט במנועי חיפוש מתקדמים ישירות מה url bar או מדף האתר, הגדרות גמישות מאוד שנותנות לך לכוון את הדפדפן בדיוק לפי רצונך, למשל לחסום פופאפס, או נעילת הדפדפן עם סיסמא אישית ועוד אפשרות רבות אחרות.

בנוסף מוזילה מגיעה עם תוכנת דואר וקבוצות דיון, תוכנה להכנת אתרים, ספר כתובות ולקוח IRC.

בגלל שמוזילה היא תוכנת קוד פתוח, קצב ההתפתחות שלה גבוה בהרבה מאשר דפדפנים סגורים אחרים, פיצ'רים חדשים וטובים מתווספים ושימוש בטכנולוגיות ותקנים חדשים נכנסים בתדרירות גבוהה לדפדפן, מה שאי אפשר להגיד על אקספלורר, שהדבר היחידי שהשתנה בו בשנים האחרונות הם חורי חדשים.

מוזילה נצמד לתקנים העולמיים של ה W3C, ולכן כל אתר שנכתב לפי התקנים יראה מעולה במוזילה.

מוזילה הוא דפדפן קוד פתוח ולכן כל באג שמתגלה בו מתוקן הרבה יותר מהר מאשר בדפדפנים אחרים, לדוגמא ניקח באג שהתגלה לפני כמה חודשים שאפשר לאתרים לצפות בתוכן קבצים ותיקיות במחשב הלקוח, באג זהה התגלה באקספלורר ב 26 למארס השנה, אך עדיין לא תוקן, במוזילה הבאג תוקן 23 שעות לאחר דיווחו.

הסיבה שהרבה אנשים נשארים עם האקספלורר היא פשוט שהוא בא עם המערכת הפעלה שלהם והם מתעצלים\לא מודעים להורדה של טוב הרבה יותר, מתקדם הרבה יותר וחופשי.

עם גישה סגורה כזאת של להתקע על תוכנה מסויימת בגלל שהיא "ישנה" או בגלל ניסיון רע עם תוכנות אחרות, לא תגיע רחוק ולדעתי תפסיד הרבה.

קח לשבוע ניסיון את מוזילה, תשתמש בו כדפדפן ברירת המחדל שלך, תעבור על האפשרויות הרבות בתפריטים שלו, תכוון אותו לפי רצונך ותראה שלא תרצה להסתכל אחורה לעבר הדפדפן המיושן הזה שנקרא אקספלורר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שכתבת נכון וישנן עוד סיבות רבות אחרות לעבור למוזילה, אבל יש תחום אחד שבו ל-IE יש עדיין יתרון די גדול: תמיכה בעברית.

הבעיה העקרית היא לא בהצגה של עברית, אלא בקלט. הנה כמה באגים בולטים (אין לי כח לחפש עכשיו הפניות ב-Bugzilla אבל אתה מוזמן לעשות את זה):

• כשהסמן בתחילת השורה, ביישור ימני, רובו חבוי - רק הפיקסל העליון שלו מופיע
  • כשנעים עם הסמן על פני טקסט מעורב שכולל עברית ואנגלית, שפת ההקלדה מתחלפת ללא שהמשתמש ביקש זאת במפורש
  • תחת , העתקה של טקסט עברי מתוכנות אל הדפדפן ובחזרה מסתיימת בג'יבריש
  • בעיות בסימון טקסט מעורב (נראה שנפתרו בגרסאות האחרונות)

גם העובדה שהדפדפן מגיע בברירת המחדל עם פונטים serif מיושנים, במקום sans serif, עושה רושם רע על משתמשים חדשים.

אגב, בתקופה האחרונה אפשר לראות שיפור גדול בתמיכה של מוזילה בכתיבה בעברית, אבל זה עדיין לא IE, אבל אני מאמין שבקצב שבו מוזילה משתפרת, תוך שנה יהיו לה אך ורק יתרונות על כל המתחרים. סבלנות :smoke:

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל מה שכתבת נכון וישנן עוד סיבות רבות אחרות לעבור למוזילה, אבל יש תחום אחד שבו ל-IE יש עדיין יתרון די גדול: תמיכה בעברית.

הבעיה העקרית היא לא בהצגה של עברית, אלא בקלט. הנה כמה באגים בולטים (אין לי כח לחפש עכשיו הפניות ב-Bugzilla אבל אתה מוזמן לעשות את זה):

• כשהסמן בתחילת השורה, ביישור ימני, רובו חבוי - רק הפיקסל העליון שלו מופיע
  • כשנעים עם הסמן על פני טקסט מעורב שכולל עברית ואנגלית, שפת ההקלדה מתחלפת ללא שהמשתמש ביקש זאת במפורש
  • תחת , העתקה של טקסט עברי מתוכנות אל הדפדפן ובחזרה מסתיימת בג'יבריש
  • בעיות בסימון טקסט מעורב (נראה שנפתרו בגרסאות האחרונות)

גם העובדה שהדפדפן מגיע בברירת המחדל עם פונטים serif מיושנים, במקום sans serif, עושה רושם רע על משתמשים חדשים.

אגב, בתקופה האחרונה אפשר לראות שיפור גדול בתמיכה של מוזילה בכתיבה בעברית, אבל זה עדיין לא IE, אבל אני מאמין שבקצב שבו מוזילה משתפרת, תוך שנה יהיו לה אך ורק יתרונות על כל המתחרים. סבלנות :smoke:

Prog.

אכן! בשביל כתיבה בפורמים אני עדיין מעדיף את IE. לפעמים אני גולש במוזילה ורק כדי לכתוב הודעה אני פותח את IE (יש לי הודעות לא קטנות לפעמים אז הטרחה שווה).

יש עוד יתרון ל IE לפחות אני יותר אוהב את Outlook express על פני מקבילו במוזילה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא אני מצאתי עוד דבר שלא ממש אהבתי במוזילה אשר גרם לי להשאר עם האקספלורר הישן וה"טוב"

מהירות טעינה, המערכת שלי היא פנטיום 3 450 עם 64 מגה ועד שהתוכנה עולה לוקחת שנה

אבל אני חייב להדגיש שככה היה הדבר בוינדוס 98 (עברתי עכשיו לאקס פי ועדיין לא הורדתי) אבל לפני מספר חודשים התנסיתי

עם רד האט 7.3 ומנדרייק 8.2 במחשב שלי (אותה קונפיגורציה 3 450 64 מגה זיכרון) ומוזילה פשוט טס

ההבדלים במהירות פשוט היו מדהימים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד יתרון ל IE לפחות אני יותר אוהב את Outlook express על פני מקבילו במוזילה.

OE היא תוכנה נוחה מאוד, אבל מבחינת היא מאוד מאוד פגיעה לתולעים ושאר exploits.

מדהים שאחרי כל כך הרבה גרסאות מיקרוסופט עדיין לא סגרו את החורים הגדולים שלה (Preview אוטומטי, הרצת VBS ללא קבלת אישור מהמשתמש ועוד אינספור כשלים אחרים).

אני ממליץ לך להשתמש תמיד באנטי-ווירוס עדכני כשאתה פותח את OE, אחרת אתה לא יודע איך זה יכול להיגמר...

דווקא אני מצאתי עוד דבר שלא ממש אהבתי במוזילה אשר גרם לי להשאר עם האקספלורר הישן וה"טוב"

מהירות טעינה, המערכת שלי היא פנטיום 3 450 עם 64 מגה ועד שהתוכנה עולה לוקחת שנה

תשתמש ב-Turbo Mode או ב-Quick Launch כפי שהוא נקרא לאחרונה.

Edit>>Prefrences>>Advanced סמן את ה-Check box השלישי.

אגב, את ההודעה הזאת אני כותב מ-Mozilla 1.2 Alpha ובהחלט מורגש שיפור גדול בקלט עברי.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נתקלתי בבעיה ראשונה (ולא אחרונה) : אתר חבר'ה זיהה את הנווט והקפיץ לי הודעה שהאתר אינו תומך בנווטים אחרים זולת I.E 5.0 ומעלה.

אתר נוסף שאינני זוכר את שמו לא נתן לי להמשיך ולנווט באתר.

כנראה ש-I.E יחזיק עוד זמן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כוחו של הרגל.

מאז שיש לי אני תקוע עם , ניסיתי לעבור לשיפורים לIE שמאפשרים פתיחת טאבים במקום חדשים , או בעלי מהירות משופרת , אבל הפסקתי להשתמש בהם , זה לא זה.

התקנתי מוזילה על המחשב שלי - הבדל גדול - מוזילה קליל יותר במהלך שימוש האתרים עולים *הרבה* יותר מהר . נהנתי מכל דקת שימוש במוזילה!

אבל

אני מנהל פורום באתר עיברי מסוים , בנוסף מדבר גם בפורמים עיבריים , לצערי אני מוצא את עיניין העיברית במוזילה קצת מקולקל

ולכן אני משתמש בIE רגיל , למרות שאני בכלל חושב שהוא שווה לת*ת.

איך אני משנה את ההרגל המגונה להשתמש בIE ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב נתקלתי בבעיה ראשונה (ולא אחרונה) : אתר חבר'ה זיהה את הנווט והקפיץ לי הודעה שהאתר אינו תומך בנווטים אחרים זולת I.E 5.0 ומעלה.

אתר נוסף שאינני זוכר את שמו לא נתן לי להמשיך ולנווט באתר.

כנראה ש-I.E יחזיק עוד זמן .

זו אכן בעיה, אבל לא בעיה של מוזילה, אלא בעיה של האתר שלא כתוב לפי התקנים ולכן אי אפשר לצפות בו מכל (שנכתב לפי התקנים),

במקרה אני מכיר את האתר שדיברת עליו ואני יכול להגיד לך שהוא עובד לי מעולה עם מוזילה בגירסאות האחרונות (לא ניסיתי עם גירסאות ישנות), כך שאני לא מבין את האינטרסט של האתר לכתוב שהוא ניתן לצפיה רק עם אקספלורר.

במקרים כאלה, במקום לרוץ חזרה לאקספלורר, כדאי לשלוח אימייל לבעל האתר ולדווח לו שהאתר נצפה טוב מאוד בדפדפן מוזילה וההודעה שלו מיותרת לגמרי.

ובמקרים אחרים, שבהם באמת האתר לא נצפה טוב עם מוזילה, כדאי לשלוח אימייל מנומס ומנוסח היטב לבעל האתר שיסביר לו שהאתר שלו לא כתוב לפי התקנים העולמיים והוא מאבד קהל גולשים שלא משתמש בדפדפן איכספלורר.

לדוגמא, אני מכיר אתר של חנות מחשבים בחיפה שבעל האתר שיכתב מחדש את האתר כדיי שיתאים לתקנים לאחר שקיבל פניה באימייל בנושא זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד משהו שהיה לי מנסיוני עם מוזילה: הרבה לינקים, כמו למשל לפרופילים של משתמשים בפורום זה או טכנו, הם יש עם קו תחתון מתחתיהם, מה שמוריד מהאלגנטיות של האתר ופוגע מעט בגלישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר טוב שיש במוזילה ולא באקספלורר היא האפשרות להדפיס דף כפי שאתה רואה אותו ובלי שוליים חתוכים. זה אחד הדברים היותר טובים. כל מי שניסה להדפיס פעם משהו מהאינטרנט וודאי נתקל בכך. תנסו ותראו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...