פינוי עמונה.... - עמוד 10 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פינוי עמונה....

J0HNiE

Recommended Posts

אותו מו"מ עם הבעלים הפלסטינים, שהחל ב"אורח פלא" בזמן ההכנות לפינוי ההתנחלות, לא נועד אלא למשוך זמן עד שעמונה תהיה מיושבת מכדי לפנותה (כפי שקרה עם עשרות מאחזים בלתי-חוקיים אחרים).

נו, באמת. המתנחלים הציעו לפנות את תשעת הבתים ולאטום אותם כדי להבטיח שאף אחד לא יגור בהם. כל כך מסובך להציב שם חמישה שוטרים כדי לוודא את זה? הם גם הציעו לפנות את הבתים בעצמם ואם זה בלתי אפשרי, להרוס אותם. איך זה מסתדר עם התזה שלך?

הדרך להתמודד עם זה היא להפסיק את מלחמות האגו המטופשות, ולהבין שהתנתקות מהגדה רק תנמיך את קצב ההרוגים, כפי שההתנתקות מעזה מוכיחה לנו כל יום מחדש.

והתנתקות מישראל כולה תנמיך עוד יותר את מספר ההרוגים. מתי אתה יורד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 291
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שיש פיתרון אחד מצוין בעינין של המיתנחלים

בימקום לפנות בכח צריך פשוט להגיד להם מי שרוצה שיחזור לגבולות הארץ וניתן לו פיצועים מי שלו שיתנו לישאר בלי שמירה ובלי תמיכה

כמו שיש ערבים בארץ אפשר שיהיה יהודים פלסטין ובמיקרה שירצחו אותם נוכל להפציץ תפלסטינים באמת והעולם המערבי לא יוכל להגיד כלום

צריך להפסיק להגיד לכל מיתנחל מה לעשות זה ביזבוז כסף ומילחמת אזרחים ביחד

ובינתים יש שיר של GUNS שניקרא -מילחמת אזרחים (באנגלית)שימו אותו בנגן ותבינו שרוב המילים מתאימות גם למצב הזה-

(זה על מילחמת ויטנם ולא על המילחמה במיתנחלים כמובן אבל מתאים למצב)

ואחרי זה תקשיבו ל(סבלנות) ותירגעו :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה שאני יודע, במדינה דמוקרטית יש דרכים "לעשות משהו" והן לא כוללות זריקת בלוקים על שוטרים.

הבעיה היא שמדינת היא דמוקרטית רק למראית עין. למעשה, מדובר ברפובליקת בננות עם משטרה פאשיסטית.

יש לך שתי ברירות:

או לפנות את השטח, או לתת להם אזרחות וזכות הצבעה לכנסת .

או לגרש את הפלשתינים, במקום לגרש את היהודים.

לרקורד - אני אישית נגד ההתנתקות בדיוק בגלל הסיבה שאמרת(עליית החמאס וכו) אבל אני כן חושב שאין לנו שום סיבה להחזיק בשטחים האלה.

יש סיבה להחזיק בשטחים האלה ולו רק בשל הסיבה שציינת (רוח גבית לטרור).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כפי שההתנתקות מעזה מוכיחה לנו כל יום מחדש.

אתה עושה צחוק ?

כמעט כל כמה ימים יש קאסמים על אשקלון ושדרות, לידיעתך. העובדה שעדיין אין הרוגים היא רק עניין של מזל. זה א'.

ב', המצב בעזה הוא שיש להם גישה נוחה, ללא שום שליטה או השגחה, לכל מדינות ערב העויינות ביותר לישראל ולעולם כולו. ולא יעבור זמן רב עד שתראה אצלם פתאום אמצעיי לחימה מתקדמים שהגיעו מאירן..

ועזוב את ג', כי נמאס לי כבר להסביר על "יכולת הרתעה" ו"הרגשת ניצחון" ו"הרגשה שהטרור עובד, חד וחלק" - לאנשים שלא מסוגלים לראות על המציאות גם כשהיא מתפוצצת להם בפרצוף, תרתי משמע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שמדינת היא דמוקרטית רק למראית עין. למעשה, מדובר ברפובליקת בננות עם משטרה פאשיסטית.

או לגרש את הפלשתינים, במקום לגרש את היהודים.

יש סיבה להחזיק בשטחים האלה ולו רק בשל הסיבה שציינת (רוח גבית לטרור).

צודק....

כל השמאלים לא מבינים שהפלסטינים עם אקשן!..הם סה"כ רוצים את ירושלים אבל הם רוצים כמה שיותר חלקים מארץ ..

כמו שבסוף היה הבחירות בירושלים..

אך..מתי יבוא המושיע :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, באמת. המתנחלים הציעו לפנות את תשעת הבתים ולאטום אותם כדי להבטיח שאף אחד לא יגור בהם. כל כך מסובך להציב שם חמישה שוטרים כדי לוודא את זה? הם גם הציעו לפנות את הבתים בעצמם ואם זה בלתי אפשרי, להרוס אותם. איך זה מסתדר עם התזה שלך?

הבתים לא היו צריכים להיות שם מלכתחילה, אטומים או לא.

בעיה של המתנחלים שהם לא לקחו את זה כשיקול.

והתנתקות מישראל כולה תנמיך עוד יותר את מספר ההרוגים. מתי אתה יורד?

ציפיתי לטיעון השחוק הזה, אבל לא ממך.

החוק הבינלאומי קובע שעל לספח את הגדה על יושביה או לפנות אותה. אני בוחר לפנות.

אתה עושה צחוק ?

כמעט כל כמה ימים יש קאסמים על אשקלון ושדרות, לידיעתך. העובדה שעדיין אין הרוגים היא רק עניין של מזל. זה א'.

ב', המצב בעזה הוא שיש להם גישה נוחה, ללא שום שליטה או השגחה, לכל מדינות ערב העויינות ביותר לישראל ולעולם כולו. ולא יעבור זמן רב עד שתראה אצלם פתאום אמצעיי לחימה מתקדמים שהגיעו מאירן..

ועזוב את ג', כי נמאס לי כבר להסביר על "יכולת הרתעה" ו"הרגשת ניצחון" ו"הרגשה שהטרור עובד, חד וחלק" - לאנשים שלא מסוגלים לראות על המציאות גם כשהיא מתפוצצת להם בפרצוף, תרתי משמע.

וכמה קסאמים היו לפני ההתנתקות? ומרגמות? ומטענים? ופיגועי ירי? ומנהרות תופת? קל מאוד לצאת נגד ההתנתקות בתואנה של חוסר שקט מוחלט, אבל המציאות הכה יקרה לך מדברת בעד עצמה. ואולי עכשיו, כשאוגדה שלמה לא נאלצת לשמור על מעלה-טיזינבי, נוכל לשפר את המצב הבטחוני במקומות שכן גרים בהם אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד שאני עורך את ההודעה שלי, אתם מוסיפים עוד חמישים תגובות? אי אפשר להאט קצת את הקצב? טוב, נכניס את זה להודעה חדשה:

ולשאר (מצטער, אני מתעצל לנבור בדיון כדי למצוא למי בדיוק אני מגיב):

דוגמה לאיפה ואיפה באכיפת החוק: תוכנית המתאר שהוצאה לשכונת חליסה בחיפה חייבה הריסת חלק מהמבנים הבלתי חוקיים שבה, כולל בניין אחד שהוכרז כמסוכן למגורים. התושבים לא קיבלו את זה בשתיקה ואיימו באלימות, עד לפיצוץ מיכלי גז . בסופו של דבר העיריה החליטה לוותר וביטלה את צווי ההריסה.

תנחשו מה המוצא של תושבי חליסה.

אם אולמרט היה רוצה, אפשר היה לסיים את ההריסה בעמונה עם הרבה פחות אלימות. אפשר, למשל, לחסום את הגישה לאותם תשעת הבתים. עם אלפי שוטרים שהיו בשטח, אי אפשר למנוע מרוב המתבצרים להגיע אל הבתים? אפשרות אחרת: הממשלה מודיעה שההריסה נדחית בחודש לצורך מו"מ עם המתנחלים. יומיים אחרי זה, השוטרים שאמורים להשתתף בהריסה נקראים לתרגיל הכנה להריסה שתתבצע בעוד חודש. רק באוטובוסים בדרך מודיעים להם שההריסה מתבצעת היום. כך יהיו למתנחלים רק כמה שעות - במקרה הטוב - להגיע לאזור. התוצאה תהיה שיהיו הרבה פחות מתבצרים באזור ורמת האלימות תרד בצורה משמעותית.

מישהו חושב שאף אחד בממשלה לא הצליח לחשוב על זה? המשמעות היא שאו שאנשי קדימה, שכרגע הם היחידים בממשלה, אידיוטים, או שהם רצו שהפינוי וההריסה יהיו אלימים ככל האפשר.

את המתנחלים, לעומת זאת, אי אפשר להאשים באותו אופן. אי אפשר להאשים את מי שמציע הצעות פשרה שימנעו את האלימות.

התמונות שהוצגו מתוך אחד הבתים בעמונה הן חד משמעיות: שוטרים מכים באלות אזרחים שיושבים על הריצפה ולא עושים שום דבר כדי לאיים עליהם. לא משנה מה היה קודם - אפילו אם שתי דקות לפני כן המתנחלים שבבית זרקו על השוטרים רימוני רסס וירו עליהם RPG, ברגע שהם מפסיקים להתנגד אין שום הצדקה לאלימות משטרתית. השוטרים יכלו בשקט לקחת אותם אחד אחד החוצה.

קל לזהות את השוטרים המכים בסרט. מי מהמר על כך שמח"ש בכלל לא תפתח בחקירה או שהחקירה תיסגר בשקט בטענה שאי אפשר לזהות את השוטרים המכים?

ובקשר לבג"צ - נו, אתם חושבים שבג"צ לא ימצא ת"ק טעמים מדוע את זה חייבים להרוס מיד ואילו שם אפשר לדחות או אפילו לבטל את צו ההריסה? כאילו שלא היו דברים מעולם.

הבתים לא היו צריכים להיות שם מלכתחילה, אטומים או לא.

בעיה של המתנחלים שהם לא לקחו את זה כשיקול.

לא רלוונטי. אם מחר הם יקנו את השטח, מותר יהיה להם להקים שם בתים, הרי זה שטח פרטי. אז למה לא לחכות חודש כדי להמנע מהריסה ובניה מחדש? למה לבזבז כל כך הרבה כסף ומשאבים על מחווה שיתכן שתתגלה בקרוב כחסרת משמעות? ובמיוחד כשבניה בלתי חוקית אחרת בארץ עוברת בשתיקה.

מקרה מובהק של "ייקוב הדין את ההר".

ציפיתי לטיעון השחוק הזה, אבל לא ממך.

החוק הבינלאומי קובע שעל לספח את הגדה על יושביה או לפנות אותה. אני בוחר לפנות.

שחוק, אבל נכון. החוק הבינלאומי לא נכנס לטיעון הקודם שלך, מה דעתך להגן על הטיעון המקורי שלך בלי לסטות? אם המטרה של הנסיגה היא לצמצם את מספר ההרוגים, הרי שנסיגה לאירופה תקטין את מספר ההרוגים עוד יותר. תורך.

בקשר לחוק הבינלאומי, תרשה לי להניח שלא עברת את ההתמחות המשפטית שלך בתחום. ההגדרה הנוכחית של הגדה לא מחייבת את לספח ולא מחייבת אותה לפנות. אבל גם לו היתה חובה לבחור באפשרות אחת מהשתיים, מי אמר שזה חייב להיות הכל או כלום? מה דעתך על לספח חלק ולפנות חלק?

וכמה קסאמים היו לפני ההתנתקות? ומרגמות? ומטענים? ופיגועי ירי? ומנהרות תופת? קל מאוד לצאת נגד ההתנתקות בתואנה של חוסר שקט מוחלט, אבל המציאות הכה יקרה לך מדברת בעד עצמה. ואולי עכשיו, כשאוגדה שלמה לא נאלצת לשמור על מעלה-טיזינבי, נוכל לשפר את המצב הבטחוני במקומות שכן גרים בהם אנשים.

תאר לעצמך שאתה חייל אמריקאי במחנה שבויים יפאני במלחה"ע II. מה יותר טוב לך, לנסות לברוח או להשאר בשבי? לפי הטענה הנ"ל שלך, עדיף להישאר, הרי אם תברח ויתפסו אותך, העונש יהיה נורא, אבל כל עוד אתה נשאר במחנה, יש רק מחסור במזון וקצת התעללות.

כל עוד אתה נותן לפלשתינאים את מה שהם רוצים, למה להם להפעיל טרור? הבעיה היא שהמינימום שהם רוצים גדול יותר מהמקסימום שאנחנו מוכנים לתת. ברור שכשניתן להם את המקסימום הנ"ל, הם יפעילו שוב טרור כדי לקבל עוד. אז לא כדאי לעצור את זה עכשיו, לפני הנסיגות הבאות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא רלוונטי. אם מחר הם יקנו את השטח, מותר יהיה להם להקים שם בתים, הרי זה שטח פרטי. אז למה לא לחכות חודש כדי להמנע מהריסה ובניה מחדש? למה לבזבז כל כך הרבה כסף ומשאבים על מחווה שיתכן שתתגלה בקרוב כחסרת משמעות? ובמיוחד כשבניה בלתי חוקית אחרת בארץ עוברת בשתיקה.

מקרה מובהק של "ייקוב הדין את ההר".

מחר זה לא היום. והמצב דה-פקטו כיום הוא 9 מבנים בלתי-חוקיים, שעליהם להיהרס גם אם קיימים רבים כמוהם בכל רחבי הארץ, אלא אם ניתן צו ביניים משפטי (שלא ניתן). הסגת גבול וחריגות בנייה ראויות ליחס זהה באשר הן נקודה.

שחוק, אבל נכון. החוק הבינלאומי לא נכנס לטיעון הקודם שלך, מה דעתך להגן על הטיעון המקורי שלך בלי לסטות? אם המטרה של הנסיגה היא לצמצם את מספר ההרוגים, הרי שנסיגה לאירופה תקטין את מספר ההרוגים עוד יותר. תורך.

בקשר לחוק הבינלאומי, תרשה לי להניח שלא עברת את ההתמחות המשפטית שלך בתחום. ההגדרה הנוכחית של הגדה לא מחייבת את לספח ולא מחייבת אותה לפנות. אבל גם לו היתה חובה לבחור באפשרות אחת מהשתיים, מי אמר שזה חייב להיות הכל או כלום? מה דעתך על לספח חלק ולפנות חלק?

למה שלא תעיין בעצמך בהחלטות 242 ו-338 של מועצת הבטחון ובאמנת ז'נבה הרביעית לפני שתניח מה אני יודע או לא? נדרשת לספח את הגדה או לפנותה, שחור על גבי לבן.

ומכיוון שישראל שואפת להתקיים כמדינה יהודית בעלת גבולות מוגדרים ובטחון לאזרחיה, ציות לחוק הבינלאומי יענה על כל הדרישות הללו. וכאן אנחנו חוזרים לטיעון המקורי שלי.

תאר לעצמך שאתה חייל אמריקאי במחנה שבויים יפאני במלחה"ע II. מה יותר טוב לך, לנסות לברוח או להשאר בשבי? לפי הטענה הנ"ל שלך, עדיף להישאר, הרי אם תברח ויתפסו אותך, העונש יהיה נורא, אבל כל עוד אתה נשאר במחנה, יש רק מחסור במזון וקצת התעללות.

כל עוד אתה נותן לפלשתינאים את מה שהם רוצים, למה להם להפעיל טרור? הבעיה היא שהמינימום שהם רוצים גדול יותר מהמקסימום שאנחנו מוכנים לתת. ברור שכשניתן להם את המקסימום הנ"ל, הם יפעילו שוב טרור כדי לקבל עוד. אז לא כדאי לעצור את זה עכשיו, לפני הנסיגות הבאות?

ממש כמונו, אצל הפלסטינים קיים הבדל גדול בין השאיפה לשלוט על ארץ- השלמה, ובין היכולת ליישם זאת בשטח. כפי שפירטתי מקודם, נסיגה לקווי 67' תואמת את האינטרס הבינלאומי והישראלי, ועם הזמן ומכורח המציאות הפלסטינים יאלצו לוותר על זכות השיבה. אי-אפשר לכבוש מדינה באמצעות טרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דוגמה לאיפה ואיפה באכיפת החוק: תוכנית המתאר שהוצאה לשכונת חליסה בחיפה חייבה הריסת חלק מהמבנים הבלתי חוקיים שבה, כולל בניין אחד שהוכרז כמסוכן למגורים. התושבים לא קיבלו את זה בשתיקה ואיימו באלימות, עד לפיצוץ מיכלי גז . בסופו של דבר העיריה החליטה לוותר וביטלה את צווי ההריסה.

תנחשו מה המוצא של תושבי חליסה.

שוב, כמו שאמרתי...למה שאני אאמין לזה?

התמונות שהוצגו מתוך אחד הבתים בעמונה הן חד משמעיות: שוטרים מכים באלות אזרחים שיושבים על הריצפה ולא עושים שום דבר כדי לאיים עליהם. לא משנה מה היה קודם - אפילו אם שתי דקות לפני כן המתנחלים שבבית זרקו על השוטרים רימוני רסס וירו עליהם RPG, ברגע שהם מפסיקים להתנגד אין שום הצדקה לאלימות משטרתית. השוטרים יכלו בשקט לקחת אותם אחד אחד החוצה.

אני חושב שהדוגמה שהצגת כאן היא מעט קיצונית ולא רלוונטית.

מה זאת אומרת שזה לא משנה מה עשו המתנחלים?

אז אם דקה לפני הפעלת המלצמה המתנחלים ירקו על השוטר והביאו לו מכות וברגע

שהפעילו את המצלמה הם פתאום ילדים טובים וזה לא משנה שום דבר מבחינתך?

זה כאילו שמישהו יורק עליך ומכה בך ואז הוא יוצא נקי...המממ...מעניין מאיפה זה מוכר לי :kopfpatsch:

עם זה אני דווקא מסכים ואני חושב שזה די מתייחס למה שאמרתי לפני זה...שזה מכעיס שמישהו מצלם צד אחד של עימות

ואז מפרסם בכל העולם שאתה הפושע הרשע שמרביץ.

הרי איך שאתה מסתכל על השוטר המרושע שהרביץ למתפרעים ה"אומללים" האלו שחטפו מכות על לא עול בכפם...

ככה מסתכלים עלינו בעולם, שאחנו הישראלים המרושעים כובשים ומרצחים בפלשתינאים המסכנים...שבחרו תנועת טרור ועלו

לנאום הניצחון שלהם עם M16 ביד לעזאזל! אבל הם נדפקו :) כי זה היה אורך עם מדפסי בורקס...צעירים :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נכון אני זוכר את זה מהחדשות

היה עד כמה שאני זוכר הסכמה כלשהי בין עיריית חיפה ובין המתבצרים כדי שלא ייפגעו אנשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כאילו שמישהו יורק עליך ומכה בך ואז הוא יוצא נקי...המממ...מעניין מאיפה זה מוכר לי :kopfpatsch:

פשוט מדהים !!

אני מוכן להישבע שמספר שמאלנים פה בפורום כתבו שחור על גבי לבן שבמקרה של מחבל שיורה על כוחות צה"ל, ואח"כ בורח - אז אסור לפגוע בו מכיוון שהוא כבר "בורח" ו-"לא מהווה סכנת חיים" !!

מה, פתאום כשזה מתנחלים אז המצב שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט מדהים !!

אני מוכן להישבע שמספר שמאלנים פה בפורום כתבו שחור על גבי לבן שבמקרה של מחבל שיורה על כוחות צה"ל, ואח"כ בורח - אז אסור לפגוע בו מכיוון שהוא כבר "בורח" ו-"לא מהווה סכנת חיים" !!

מה, פתאום כשזה מתנחלים אז המצב שונה?

חבר, דבר בציטוטים.

אל תפריח סיסמאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש'ך , יש'ך דפדפן, מכיר ת'כתובת של - חפש ותמצא ידיעות בעיתונות על זה.

אבל בשבילך, מצ"ב קטע מדו"ח שהוגש לכנסת בנושא:

במגזר הערבי קיימת בניה בלתי חוקית נרחבת שסיבותיה מחסור בקרקעות ומניעים לאומניים. שר השיכון והבינוי כינה אותה "גיהאד הבנייה" של ערבים ישראלים. הערבים מהווים 18% מאוכלוסיית ובבעלותם הפרטית 3.5% מאדמות המדינה. הבנייה הבלתי חוקית בנגב הגיעה לכ-60 אלף בתים ובגליל לכ-40 אלף בתים. מראשית 2003 עד אוגוסט 03 נהרסו 117 בתים בנגב, לעומת 113 בשנת 2002. בתים נוספים נהרסו בערים המעורבות יפו, רמלה ולוד. ביום הריסת הבתים בנגב הכריזו יושביהם על בנייה בלתי חוקית מחודשת. התושבים מוחים על כך שהעיריות הן המרוויחות הגדולות מהבנייה הבלתי חוקית ומהקנסות שהן גובות. ועדת המעקב של הציבור הערבי כינתה את החרפת המאבק בבנייה הבלתי חוקית בישובים הערביים - "תחילת יישומה של התכנית הקולוניאליסטית של הממשלה לייהוד הנגב והגליל". הבדואים הקימו את "מטה המאבק למען זכויות הבדואים". בישובי הבדואים הלא-מוכרים בנגב הבעיה קשה במיוחד, 65 אלף התושבים נחשבים לפולשים והמדינה לא מחברת אותם למים וחשמל. לבדואים הוקמו שבעה ישובי קבע בנגב והמדינה מעודדת את הבדואים להתגורר בישובי הקבע. מראשית 2003 עד אוגוסט 2003 הוגשו 933 כתבי אישום על עבירות תכנון ובנייה במגזר הבדואי בנגב, כמעט פי שלושה מכתבי האישום בשנת 2002.

הזנחת האכיפה במשך שנים הובילה לעליה במימדי הבנייה הבלתי חוקית של הבדואים בנגב, והשתלטות על אדמות מדינה, על אדמות פרטיות של יהודים ואדמות שבמחלוקת בין המדינה לבדואים, בהיקף של 800 אלף דונם. אוכלוסיית הבדואים בנגב מונה כ-130 אלף נפש. כ-70 אלף נפש מרוכזים ב-7 ישובי קבע והשאר בישובים לא מוכרים ומאהלים שבטיים. בעבר היתה בניה בלתי חוקית של צריפים ואוהלים, כיום היא בניה קשיחה וברמת גימור גבוהה יותר. בכל יום בונים 10 בתים לא חוקיים. צווי הריסה מעוררים אלימות קשה מצד הבדואים, ודרושים מאות שוטרים לביצוע הריסה. משרד התשתיות מוסר כי הבדואים השתלטו על 260 אלף דונם בנגב ביותר מ-70 אלף מבנים בלתי חוקיים. לעתים מגיעה הבנייה הבלתי חוקית עד סמוך לבתים בישובים יהודיים וגורמת לתחושת איום עקב פריצות לבתים, גניבות רכב, סמים ופרוטקשן, כולל ישיבה בצירים מרכזיים כמו כביש עומר-שוקת וכביש שוקת-ערד. רק במחצית המקרים פונו האנשים ממבנים בלתי חוקיים וכמחצית מפסקי הדין נאכפו. המשטרה מחפשת הקיים בידי הבדואים. המספר הרב של משרדי ממשלה הפועלים בנושא והעימותים ביניהם, אינו תורם לפתרון הבעיה.

בין מסקנות ועדת זיילר ("הארץ" 25.1.04) אחד הכשלים הקיימים בענף הבנייה בישראל הוא המספר הגדול של הגורמים הפועלים בענף והתהליכים הקשורים בו, מספר רב של רשויות העוסקות בהיבטים שונים הקשורים לתכנון ובניה מהחקיקה עד הליכי התכנון והבנייה, הפיקוח והאכיפה. בקשות היתר ממתינות להכרעה במשך חודשים ארוכים, הליכי תכנון מייגעים ממתינים שנים במבוכים ביורוקטיים שונים, עבירות ואי-סדרים בתחום התכנון והבנייה, עבירות על נורמות תכנון, עבירות במהלך הבנייה, עבירות על דיני כשירות (הגבלת עיסוק בתחומים מסויימים למי שהוסמך לכך בלבד). ריבוי התהליכים והגורמים וכן הכח המצטבר בידי חלק גדול מהגורמים, משפיע ומושפע. אלפי תיקי פיקוח וחקירה ממתינים ברשויות האכיפה למיניהן לבירור והגשה לבתי המשפט, עד שחולף זמן רב מביצוע העבירה עד למשפט. הליכי תכנון איטיים ובלתי יעילים, היעדר תכנון אזורי באזורי ביקוש ותכניות מתאר רבות עם סתירות פנימיות, היעדר כוח אדם ותקציב, גורמים להתארכות התהליכים והזנחה של עבירות בניה וגידול במימדי העבריינות בתחום הבנייה. פסקי הדין כוללים שלילת האפשרות להנות מעבריינות בניה על-ידי איסור השימוש במבנה שנבנה ללא היתר. אלפי צווי הריסה שרויים ללא ביצוע וגופי התביעה, הפיקוח והאכיפה מצויים בפיגור מתמיד, גורם המעודד עברייני בניה היות והסיכון בביצוע עבירת בניה קטן. בבתי המשפט נוצר לחץ להכשרת העבירות, להסדר טיעון ומחיקת כתב האישום של כמה מהנאשמים בד"כ אנשי מקצוע ומנהלי חברות, להבדיל מהחברות עצמן. ריבוי עבירות הבנייה במגזר הערבי קשור להליכי התכנון הבלתי יעילים והעובדה שבתים שניבנו שלא כחוק עומדים על תילם. החקיקה ציידה בסנקציות, אמצעי ענישה ואמצעי מניעה את האוכפים את הוראות חוק התכנון והבנייה. למרות היקף גדול של חוקי האכיפה, לא ניתן לאכוף ביעילות נורמה שאי קיומה הוא המקובל.

אני חושב שהדוגמה שהצגת כאן היא מעט קיצונית ולא רלוונטית.

קיצונית בכוונה. כי גם אם לפני דקה היה סיכון ודאי לחיי השוטרים, ברגע שהסיכון הזה חלף אין להם הצדקה להפעיל כח. אני יודע שזה לא מתאים למנטליות הישראלית העכשווית, אבל זה החוק. אם הפושע שלפני רגע ירה על השוטרים זורק את הנשק ונשכב על הקרקע, אסור להם לירות בו.

אם המתנחלים שראינו יושבים בשקט ולא מתנגדים תקפו קודם את השוטרים, הם לא היו יוצאים נקיים - היו עוצרים אותם ומעמידים אותם לדין על תקיפת שוטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...