מה המפרט המומלץ לאלגוריתמיקה בC++? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה המפרט המומלץ לאלגוריתמיקה בC++?

TheWiz

Recommended Posts

שלום לכולם,

מכיוון שכולם מתייחסים לאינטל/AMD בצרכים של משחקים/וידאו וכו אני לא יודע מה עדיף בשביל נוסחאות מורכבות הרצות בC++.

אשמח לקבל מפרט למעבד + לוח + בסכום של עד 6,000 ש"ח לשלושת הרכיבים הנ"ל.

ד"א נכון להיום יש לי 3000 64bit + 939 + 512MB DDR400. כמה שיפור יהיה בשדרוג לנ"ל?

תודה! :yelclap:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה אני מניח שאתה תוכל להגיד. זה תלוי מה אתה מתכנת, כמה זה כבד, כמה זמן זה רץ.

האם המחשב מרגיש לך כבד בזמן שאתה מתכנת, בזמן שאתה מקמפל או בזמן שאתה מריץ את התוכנה שכתבת אתה מחכה הרבה זמן לסיום הריצה?

האם התוכנות שאתה כותב משתמשות במספר נימים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תגובתכם המהירה.

כמדומני כל התוכנות תחת WinXP יודעות לתמוך בריבוי ליבה. נכון?

אני לא יודע מה זה נימים.

עיקר הצורך הוא לבצע אופטימיזציה על משוואות עם 6-7 נעלמים. מס' הריצות הוא 100 בחזקת 6-7 לזה דרוש כח מיחשוב.

האם השדרוג יתן 30-20% יותר?

ד"א אולי כדאי לי בכלל להשכיר שרת עם מעבד לחודשים שלוש ?

מה דעתכם ?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל 2 תוכנות שרצות במקביל תחת מנצלות ריבוי ליבות

תוכנה בודדת רק אם היא נכתבה מראש לניצול של ריבוי ליבות

ריבוי נימים = ריבוי או ליבות

אם תנצל ריבוי ליבות שדרוג של 2200 שקל ייתן לך שיפור של 30% ואולי יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר כותבים תוכנה ומגדירים בפירוש נימים נוספים הקומפיילר חייב ליצור עוד נימים במערכת ההפעלה.

בכלאופן, לא משנה - לא רלוונטי אם הבחור לא משתמש בריבוי נימים.

במקרה שלך, שרת קסיאון לא יתן לך הרבה מעבר לפנטיום 4. תקבל שיפור בביצועים בערך ליניארי עם עלייה במהירות השעון של המעבד.

ניסית לעשות למעבד?

ל 3000+ בד"כ יש מקום נכבד לשיפור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על תשובתכם המהירה.

לסיכום אין לי בעיה לגרום לתוכנה שלי לרוץ בצורה מקבילית.

איזה מעבד ולוח נכון להיום הכי חזקים בחישובי נקודה צפה ?

אני מבין שאת P4 EE לא ניתן להשיג בארץ.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3200 אפשר להשיג גם בסביבות 950-1000 שקל

עוד יותר מוזיל את העלות שלו אם הוא ימכור אותו בזול אני מוכן לקנות אותו ממנו לקנות ויש לי מחשב חדש :xyxthumbs:

אז לפותח הת'רד בכמה אתה מתכוון למכור את ה 3200 שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ד"א נכון להיום יש לי 3000 64bit + 939 + 512MB DDR400. כמה שיפור יהיה בשדרוג לנ"ל?

שווה לך לבדוק כמה אתה מנצל. אם אתה משתמש בכמויות גדולות של - הוספת תעזור (כי אם אין מספיק פנוי אז יש גישה אל ההארד דיסק וזה נורא איטי ביחס לפעולות מעבד).

בהמשך למה ש-LiorP23 אמר - אני מאמין שאם התוכנית שלך תשתמש בריבוי נימים (אז ככה קוראים לזה בעברית...) אז במעבר לכפול תשיג שיפור גדול יותר מ-30%, כי אחרי הכל הדברים באמת יתבצעו במקביל.

ועוד משהו - ניסית לראות כמה זמן לוקח לזה לרוץ על המחשב הנוכחי שלך? אולי זה בכלל לא יישים כל הדבר הזה...

100 בחזקת 7 זה בערך 2 בחזקת 46, שזה די הרבה... - תנסה לראות אולי על קלטים קטנים יותר, כי יכול להיות שגם שדרוג יעביר אותך מריצה של הרבה חודשים לריצה של פחות חודשים, וזה עדיין אולי יותר מידי זמן.

ודבר אחרון - למה אתה צריך את זה? אתה בטוח שקירובים למיניהם / יוריסטיקות לא יעשו את העבודה מספיק טוב? או שיטות אחרות מאלו שאתה משתמש בהן (למשל branch and bound)?

בכל מקרה, אם מדובר במשהו במסגרת אוניברסיטאית או משהו דומה (הרי רוב האנשים לא פותרים משוואות כאלה בבית בשביל הכיף...) נראה לי בזבוז לשדרג מחשב בשביל זה. אני יודע שברוב האוניברסיטאות יש שרתים מרובי שאפשר לטחון בשביל דברים כאלה. (לי היה מקרה חריג שהיה לי משהו גדול להריץ - עזרו לי והצלחתי להריץ את זה במקביל על 50 מחשבים 4 במשך סופ"ש שלם - זה מאוד מקצר את זמן הריצה... - שווה לך לבדוק אפשרויות כאלה לפני שאתה רץ לשדרג).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yotam : שאני החליט למכור אני אפרסם בפורום המתאים.

lharpaz: תודה על התעניינות. התוכנה היא כלי לניתוח טכני. אני סוחר במטבעות וזה כלי עבודה שאני מפתח כרגע. אין לזה שום קשר ללימודים שלי.

אני לא יכול להשתמש בקירובים כאלה ואחרים מכיוון שמדובר בפונקציות שנותנות תשובות לא רציפות. כל יחידה במשתנה יכולה לעשות את כל ההבדל.

לגבי שדרוג המחשב לשתי ליבות (נימים מזכיר לי דגים) אני מקווה שזה יצדיק את עצמו בזמן הקרוב ואז אבצע זאת. כעיקרון אני מעדיף לרכוש עוד מחשב בשביל זה בכדי שאוכל להמשיך לפתח במקביל. יש לי סנטרינו 1.5 ושם זה ממש סיוט....

יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...