עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 30 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

1. לא ידעתי שעצומה שכוללת בתוכה פרופסורים ודוקטורים לכלכלה היא מגיב אלמוני בלבד.

דיברתי על החלק השני. אבל בוא נתייחס גם לחלק הראשון. ראשית, מדובר שם על ארה"ב. שנית, על מה הם מדברים? על "a modest increase in the minimum wage" , כשמילת המפתח היא modest - עליה צנועה בשכר המינימום. פרץ מדבר על עליה של 40%, לזה אתה קורא "עליה צנועה"?

כתוב שם "the weight of the evidence suggests that modest increases in the minimum wage have had very little or no effect on employment." וזה נכון, עליה צנועה בשכר המינימום לא תגרום לשינוי משמעותי בשיעור האבטלה. לא לעליה ולא, שים לב, לירידה באבטלה. אבל אנחנו מדברים על עליה משמעותית בשכר המינימום, לא על עליה צנועה.

הפרופסור שהצגת בהודעה קודמת טען ששכר המינימום צריך להיות מחצית מהשכר החציוני במשק, כלומר לשיטתו, שכר המינימום בארץ, שנקבע על כמחצית מהשכר הממוצע, גבוה מידי בכמה מאות שקלים. אופס. גם העצומה הזו גורסת כך: הם כותבים ששכר המינימום בארה"ב הוא רק 33% משכרם של "non-supervisory workers", שהם, אם אני מבין נכון, עובדים שאינם מנהלים. בארץ, שכר המינימום הוא כחצי מהשכר הממוצע במשק, ממוצע שכולל בתוכו גם את שכר המנהלים הגבוה יחסית. כלומר גם לפי עצומת הפרופסורים שלך, שכר המינימום בארץ גבוה מידי. לא מספיק לחפש ביטויים שמתאימים להשקפת העולם שלך בגוגל, צריך גם להבין מה כתוב... 8)

2. עלייה בשכר המינימום תוביל ליצירת עסקים חדשים. כיצד אתה שואל? הורים שיקבלו שכר מינימום גבוה יותר יוכלו לסייע לילדים שלהם לפתוח עסקים, הם יוכלו להלוות לחברים קרובים שלהם או שיקימו עסק בעצמם (הורה עובד יסייע להורה מובטל בהקמת עסק).

נו, באמת. מי שמקבל שכר מינימום של 3,350 הוא עני מרוד שלא יכול לגמור את החודש, מי שמקבל שכר מינימום של 4,700 ש"ח יכול להלוות מספיק כסף לפתיחת עסק?

3. להגדלת קיצבאות הילדים למשל אני לא מסכים. לעומת זאת להגדלת קצבת הזקנה אני כן מסכים וזה אחד הדברים החשובים ביותר בעיניי אצל המועמד שאני אבחר. אם הוא יתנגד לכך הוא עלול לאבד את קולי.

פרץ מדבר על הגדלה משמעותית בקיצבאות הילדים.

4. גם עם הבטחת הכנסה ועלייה ל-4700 ש"ח אין למשפחה ממוצעת קיום בכבוד. לעומת זאת עבודה במשרה מלאה של בן זוג אחד ועבודה במשרה חלקית בן הזוג השני יוכלו לאפשר בעתיד קיום בכבוד ואף יתרמו למשק הישראלי בעתיד על ידי מקומות עבודה עתידיים (אותם אנשים יקימו עסק בעתיד או יסייעו לילדיהם בהקמת עסק) , תשלומי מס וכו'.

ראה תשובתי לסעיף 2.

5. אני לא רוצה העלאה של שכר המינימום בזמן קצר אלא בתקופה של כמה שנים טובות (נגיד עד 2011 להגיע לרמה של 4700 ש"ח)

פרץ רוצה להעלות את שכר המינימום ל- 4,700 ש"ח תוך שלוש שנים בלבד. לא כדאי שתדע במה דוגל האיש בו אתה תומך?

לא יודע אם היית רוצה להיות עובד קבלן בלי שום זכויות והטבות כמו שחלק מאותם מובטלים הפך להיות. מעניין גם שהתוכנית כל כך טובה עד שהוכרז על ביטולה ברוב חלקי ארה"ב אם לא בכל המדינות שלה.

ואלו זכויות סוציאליות והטבות יש למובטל כרוני שמתפרנס מקיצבת הבטחת הכנסה? עוד פחות מלעובד קבלן. ובכלל, מה עדיף לחברה, אדם שמקבל שכר נמוך תמורת עבודה או אדם שמקבל קיצבה נמוכה תמורת ישיבה בבית במקרה טוב או עבודה "בשחור" במקרה הרע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

דילגתי על חלק מהדברים שכתבתם אבל אני רוצה להגיד שמי שתומך בפרץ לא מבין שהכלכלה של טלויה בעולם

ולעלות את שכר המינימום אומר לעלות מחירי יצור=כלכלת נידפקת

יש דברים הרבה יותר חכמים לעזור לענים כמו להוריד מיסים על מוצרים ושרותים שרוב העם צורך

ודברים בסיגנון

בקשר לתוכנית שמוצאת למובטלים כרונים עבודה בארץ גרמו לתוכנית להיות מסריחה יש שם הרבה חולים וזקנים שלקחו להם תקצת כסף שהם היו צריכים לקבל

בימקום לעשות תתוכנית על צעירים שעובדים בשחור המדינה ניטפלת לחלשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לתוכנית שמוצאת למובטלים כרונים עבודה בארץ גרמו לתוכנית להיות מסריחה יש שם הרבה חולים וזקנים שלקחו להם תקצת כסף שהם היו צריכים לקבל

בימקום לעשות תתוכנית על צעירים שעובדים בשחור המדינה ניטפלת לחלשים

מה פתאום. זקנים וחולים אינם מובטלים, כך שתוכנית ויסקונסין כלל לא נוגעת בהם. התוכנית נועדה למצוא עבודה לגרעין הקשה של המובטלים: אנשים לא צעירים (בסביבות גיל 45) שמובטלים כבר זמן רב (בד"כ יותר משנה).

מי שחולה ולא מסוגל לעבוד בכלל לא יכול להרשם כמובטל. מי שזקן, טוב, זה תלוי בהגדרה שלך. בן 45 זה זקן? כי בארץ, עד גיל 67 אפשר לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך אולי תסביר לי איך כלכלות של מדינות מערביות משלמות שכר מינימום גבוה יותר מאשר מדינת ובכל זאת מנצחות את בתחרות ושומרות על אחוזי אבטלה נמוכים.

1. דיברתי על החלק השני. אבל בוא נתייחס גם לחלק הראשון. ראשית, מדובר שם על ארה"ב. שנית, על מה הם מדברים? על "a modest increase in the minimum wage" , כשמילת המפתח היא modest - עליה צנועה בשכר המינימום. פרץ מדבר על עליה של 40%, לזה אתה קורא "עליה צנועה"?

כתוב שם "the weight of the evidence suggests that modest increases in the minimum wage have had very little or no effect on employment." וזה נכון, עליה צנועה בשכר המינימום לא תגרום לשינוי משמעותי בשיעור האבטלה. לא לעליה ולא, שים לב, לירידה באבטלה. אבל אנחנו מדברים על עליה משמעותית בשכר המינימום, לא על עליה צנועה.

הפרופסור שהצגת בהודעה קודמת טען ששכר המינימום צריך להיות מחצית מהשכר החציוני במשק, כלומר לשיטתו, שכר המינימום בארץ, שנקבע על כמחצית מהשכר הממוצע, גבוה מידי בכמה מאות שקלים. אופס. גם העצומה הזו גורסת כך: הם כותבים ששכר המינימום בארה"ב הוא רק 33% משכרם של "non-supervisory workers", שהם, אם אני מבין נכון, עובדים שאינם מנהלים. בארץ, שכר המינימום הוא כחצי מהשכר הממוצע במשק, ממוצע שכולל בתוכו גם את שכר המנהלים הגבוה יחסית. כלומר גם לפי עצומת הפרופסורים שלך, שכר המינימום בארץ גבוה מידי. לא מספיק לחפש ביטויים שמתאימים להשקפת העולם שלך בגוגל, צריך גם להבין מה כתוב...  8)

2. נו, באמת. מי שמקבל שכר מינימום של 3,350 הוא עני מרוד שלא יכול לגמור את החודש, מי שמקבל שכר מינימום של 4,700 ש"ח יכול להלוות מספיק כסף לפתיחת עסק?

3. פרץ מדבר על הגדלה משמעותית בקיצבאות הילדים.

4. ראה תשובתי לסעיף 2.

5. פרץ רוצה להעלות את שכר המינימום ל- 4,700 ש"ח תוך שלוש שנים בלבד. לא כדאי שתדע במה דוגל האיש בו אתה תומך?

6. ואלו זכויות סוציאליות והטבות יש למובטל כרוני שמתפרנס מקיצבת הבטחת הכנסה? עוד פחות מלעובד קבלן. ובכלל, מה עדיף לחברה, אדם שמקבל שכר נמוך תמורת עבודה או אדם שמקבל קיצבה נמוכה תמורת ישיבה בבית במקרה טוב או עבודה "בשחור" במקרה הרע?

1. אתה אכן צודק ולא קראתי את כל העצומה אלא רק חלקים ממנה.

2. בטווח הקרוב הם אכן לא יוכלו להלוות כסף ולפתוח עסק אך בטווח הארוך ולאחר מספר שנים הם יוכלו להתחיל לעשות כך ולתרום תרומה משמעותית למשק הישראלי.

3. כמו שאמרתי אני מתנגד להעלאת קיצבאות הילדים. לעומת זאת על קצבת הזקנה אני לא מוכן להתפשר וצריך להגדיל אותה. אם למשל אתה תרצה אותי בתור בן ברית שלך או בקואליציה שלך קצבת זקנה גבוהה יותר תהווה תנאי.

4. ראה את תשובתי לסעיף 2.

5. אני לא תומך במדוייק בכל צעדיו של פרץ בדיוק כמו שאתה לא תתמוך בכל צעד וצעד של המועמד שלך. אני בעד עלייה הדרגתית של שכר המינימום לאורך מספר שנים די רב (6,7 או 8 שנים).

6. מה הקשר למה שאמרתי? אתה באופן תמוה בעד תוכנית ויסקונסין כאשר ידוע שהיא נכשלה בארה"ב. זה ידוע גם שאדם שמרוויח שכר נמוך הוא אדם פחות מאושר וממורמר יותר קרי יותר סיכוי לאלימות ויותר סיכוי למעשי פשע ושחיתות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מחייך

צריך לעשות הפרדה חדה וברורה

בין התפיסה שלך של העלאת שכר המינימום לאורך שנים (וזה לא עקרוני כמה) ואני בהחלט בעדה

ובין התפיסה של עמיר פרץ שהיא העלאה מיידית

וכמות הנהגים לא מושפעת מכמות העבודה

ד"א תוכנית ויסקונסין בוטלה בארה"ב אך ורק בגלל השחיתות שהייתה בהנהגת התוכנית ולא בגלל שהיא לא פעלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כך אולי תסביר לי איך כלכלות של מדינות מערביות משלמות שכר מינימום גבוה יותר מאשר מדינת ובכל זאת מנצחות את בתחרות ושומרות על אחוזי אבטלה נמוכים.

שכר מינימום זה לא הכל בחיים, ישנם עוד גורמים. ובכל מקרה, כבר הבאתי כדוגמה את גרמניה, עם שיעור אבטלה גבוה יותר מאשר אצלנו, ולהם אין ריכוז של חרדים וערבים. אגב, האבטלה שם גדלה בזמן ששלנו יורדת.

6. מה הקשר למה שאמרתי? אתה באופן תמוה בעד תוכנית ויסקונסין כאשר ידוע שהיא נכשלה בארה"ב. זה ידוע גם שאדם שמרוויח שכר נמוך הוא אדם פחות מאושר וממורמר יותר קרי יותר סיכוי לאלימות ויותר סיכוי למעשי פשע ושחיתות.

ידוע למי? ומימוש לא מוצלח במקום אחד לא אומר שהיא לא תצליח במקום אחר. עד עכשיו היא הצליחה לא רע בארץ. זה גם ידוע שמובטל שמקבל קיצבת הכנסה נמוכה הוא מאושר פחות וממורמר יותר ממי שעובד ומקבל שכר נמוך. ושחיתות, נו, כבר הראתי שקרוב ל- 20% מהם בכלל לא היו מובטלים אבל בכל זאת קיבלו קיצבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר הרבה זמן היה לי רעיון כזה... באירופה מפרידים אשפה, כן? פה לא. שם ליד כל בית יש כמה פחים לא גדולים במיוחד - אחד לנייר, אחד לפסולת יבשה (מיכלי פלסטיק, פחיות שימורים, וכו'), אחד לפסולת "רטובה" (שאריות אוכל, קליפות בננה וכו') ואחד לפסולת אורגנית (חרטא מהגינה). את כל הזבל הזה שולחים למחזור.

הגעתי למסכנה שמזבל אפשר לעשות זהב. אם היו מפרידים בארץ את הזבל ניתן היה להרוג כמה ציפורים במכה אחת. מצד אחד אתה מפחית את כמות הזיהום ומונע יצירה של עוד חירייות, ומצד שני, ניתן להקים מפעלי מחזור שהיו נותנים תעסוקה לאלפי אנשים. למה שהמשרד לאיכות הסביבה בשיתוף עם משרד האוצר והתעסוקה לא יקימו מפעלים כאלו? אם אני יכולתי לחשוב על זה, למה הם לא? אני לא רואה "חורים" בתכנית כזאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שכר מינימום זה לא הכל בחיים, ישנם עוד גורמים. ובכל מקרה, כבר הבאתי כדוגמה את גרמניה, עם שיעור אבטלה גבוה יותר מאשר אצלנו, ולהם אין ריכוז של חרדים וערבים. אגב, האבטלה שם גדלה בזמן ששלנו יורדת.

2. ידוע למי? ומימוש לא מוצלח במקום אחד לא אומר שהיא לא תצליח במקום אחר. עד עכשיו היא הצליחה לא רע בארץ. זה גם ידוע שמובטל שמקבל קיצבת הכנסה נמוכה הוא מאושר פחות וממורמר יותר ממי שעובד ומקבל שכר נמוך. ושחיתות, נו, כבר הראתי שקרוב ל- 20% מהם בכלל לא היו מובטלים אבל בכל זאת קיבלו קיצבה.

לגרמניה אין שכר מינימום אך יש לה כמה מיליוני מהגרים חסרי השכלה ויכולת שתוקעים את הכלכלה. האבטלה שלנו אולי ירדה אך מספר האנשים העניים עלה ובעיקר מספר העניים עובדים. לא חוכמה בכלל.

תוכנית ויסקונסין היא בעצם ויתור של המדינה על עזרה לנזקקיה והעברת האחריות לאנשים פרטיים. לא רק שזה פתח לשחיתות (כמו שליאור ציין) אלא שזה הסרת האחריות מידי המדינה ובעצם יריקה בפרצוף לאותם מובטלים. אנשים פרטיים מחפשים לעשות כמה שיותר כסף לעומת המדינה שאמורה לדאוג לאזרחיה וכך הופכת תוכנית ויסקונסין לתוכנית לא יעילה ואף גרועה.

תמיד מחייך

צריך לעשות הפרדה חדה וברורה

בין התפיסה שלך של העלאת שכר המינימום לאורך שנים (וזה לא עקרוני כמה) ואני בהחלט בעדה

ובין התפיסה של עמיר פרץ שהיא העלאה מיידית

וכמות הנהגים לא מושפעת מכמות העבודה

ד"א תוכנית ויסקונסין בוטלה בארה"ב אך ורק בגלל השחיתות שהייתה בהנהגת התוכנית ולא בגלל שהיא לא פעלה

אני די בטוח שגם עמיר פרץ בעד העלאה לאורך שנים רבות אך בגלל שהוא פוחד שהוא יאבד את השלטון לאחר קדנציה אחת או שתיים אז הוא בוחר להגיד שהוא יעלה את השכר תוך שנים ספורות.

ליאור - אני לא בטוח איך בדיוק מתנהלת תחנת מוניות אך אני מניח שאם יש יותר עבודה אז צריך יותר נהגים ולכן יש סיכוי גדול שבעל התחנה ירוויח מכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור  - אני לא בטוח איך בדיוק מתנהלת תחנת מוניות אך אני מניח שאם יש יותר עבודה אז צריך יותר נהגים ולכן יש סיכוי גדול שבעל התחנה ירוויח מכך.

זה נכון לגבי כל תחנת מוניות

אבל אצלי תמיד חסרות מוניות

יש יותר עבודה ממוניות, אני תמיד מחפש נהגים טובים

אני די בטוח שגם עמיר פרץ בעד העלאה לאורך שנים רבות אך בגלל שהוא פוחד שהוא יאבד את השלטון לאחר קדנציה אחת או שתיים אז הוא בוחר להגיד שהוא יעלה את השכר תוך שנים ספורות.

אין לי דרך לדעת מה עמיר פרץ חושב, רק מה הוא אומר, אני עובד לפי מה שהוא אומר

אכן תוכנית ויסקונסין בארה"ב הייתה מושחתת בערך עד היסוד, אבל בינתיים בישראל אני לא שמעתי על שחיתויות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגרמניה אין שכר מינימום אך יש לה כמה מיליוני מהגרים חסרי השכלה ויכולת שתוקעים את הכלכלה. האבטלה שלנו אולי ירדה אך מספר האנשים העניים עלה ובעיקר מספר העניים עובדים. לא חוכמה בכלל.

שטויות. האבטלה במזרח גרמניה גבוהה יותר מהאבטלה במערב גרמניה, אבל אחוז המהגרים במערב דווקא גבוה יותר.

מספר העניים בארץ עלה מסיבה פשוטה: הקיצוץ בקיצבאות ובמיוחד הקיצוץ בקיצבאות הילדים. בד"כ למשפחות בעלות הכנסה נמוכה יש יותר ילדים, לכן הן נפגעו יותר מהקיצוץ. אבל לא היתה ברירה, כל עוד הקיצבאות מספיקות, אנשים לא יצאו לעבוד - למה להתאמץ אם אתה יכול לקבל כסף תמורת ישיבה בבית?

תוכנית ויסקונסין היא בעצם ויתור של המדינה על עזרה לנזקקיה והעברת האחריות לאנשים פרטיים. לא רק שזה פתח לשחיתות (כמו שליאור ציין) אלא שזה הסרת האחריות מידי המדינה ובעצם יריקה בפרצוף לאותם מובטלים. אנשים פרטיים מחפשים לעשות כמה שיותר כסף לעומת המדינה שאמורה לדאוג לאזרחיה וכך הופכת תוכנית ויסקונסין לתוכנית לא יעילה ואף גרועה.

שוב שטויות. ובשירותים הממשלתיים אין פתח לשחיתות? ובכל מקרה, הפיילוט לתוכנית כבר הוכיח את עצמו, כשהצליח למצוא עבודה לקרוב לאלפיים מובטלים כרוניים וחסך קיצבאות לשלושת אלפי מתחזים. 5,000 איש מתוך 18,000 או קרוב ל- 28% וכל זה תוך שלושה חודשים בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...