עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 25 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ומה תשיג בזה אם ישאר שכר המינימום הקיים?

עניים ישארו עניים ועשירים ישארו עשירים.רק שעניים פי 10 וכל ילד שלישי אוכל ארוחה בשרית פעם בשבוע כי לאמא שלו אין כסף לבשר והוא לא יוצא לטיולים שנתיים כי לאבא אין כסף לשלם כי הוא מרוויח משכורת עלובה במפעל שעוד מעט בטח יפטר אותו ואז הוא לא יקבל פנסיה ולא יהיה לילדים שלו כסף ללמוד וגם הם יהיו עניים....טוב הבנת תנקודה... :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל שלא קראת את כל הדיון, הנושא הזה כבר נטחן לעייפה.

מה יקרה אם תגדיל את שכר המינימום, שעומד, אגב, על 3,350 ש"ח ולא 3,650 ש"ח (מה יש לך נגד בדיקה בגוגל?), ל- 4,700 ש"ח? חלק מהעובדים בשכר מינימום יקבלו שכר גבוה יותר. הידד! אבל חלק אחר יפוטר, כיוון שלמעסיקים לא ישתלם להעסיק אותם בשכר גבוה יותר מזה שמשולם להם כרגע. אז חלק מהעובדים ירוויחו וחלק יפסידו.

אבל זה לא הכל: מאיפה המעסיקים יממנו את תוספות השכר? ישנו רק מקור אפשרי אחד - העלאת מחירים. ומי סובל כשהמחירים עולים, העשירים, שיכולים להרשות לעצמם לקנות גם במחיר גבוה, או העניים? רוב אם לא כל תוספת השכר תבלע באינפלציה שתגבר. וזה ידפוק גם את אלו שימשיכו לעבוד וגם את אלו שיפוטרו. כולם יפסידו.

מה יקרה אם תגדיל את הקיצבאות? אם תיתן יותר כסף לאנשים שלא עובדים, ישתלם להם לא לעבוד. ואם משתלם יותר לא לעבוד, אנשים לא עובדים. כלומר האבטלה תגדל והמדינה תצטרך להוציא עוד כסף על דמי אבטלה, כסף שמגיע מתשלומי המיסים של אלו שכן עובדים. כלומר אתה מעניש את מי שעובד כדי לתת פרס למי שמעדיף להתבטל. ומאיפה הכסף הזה יגיע? כבר היום, המדינה מוציאה על קיצבאות יותר מאשר על חינוך וביטחון ביחד. מאיפה יגיע הכסף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי אותך.אז מה הפתרון לדבר כזה?

איך במדינות באירופה למשל אין כזה עוני?

מי אמר לך שאין? המהומות בצרפת היו על רקע של עוני. האבטלה בגרמניה כיום היא 11.6%, לעומת 9% אצלנו.

תקציב ביטחון נמוך יותר, משאבי טבע כמו פחם, נפט ומתכות וממשלה שמצליחה להיות יציבה בכל תקופת הכהונה שלה

וגם העובדה הפשוטה שאין באירופה מגזרים נרחבים באוכלוסיה (בעיקר חרדים וערבים) שבוחרים להיות עניים. בלי שני מגזרים אלו, מספר העניים בארץ יורד לחצי ומספר הילדים העניים לשליש מכפי שהוא כיום. לא סתם שיעור ההשתתפות בשוק העבודה בארץ נמוך בצורה משמעותית מאשר במערב אירופה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק!

נראה מה יגיד מובטל אם יגידו לו שילך לשטוף שירותים בשביל 200 ש"ח בשבוע, או שיגידו לו לשטוף כילים, או לעבוד 8 שעות ביום בחממה. ישראלים מנייקים שדואגים יותר מידי לתחת של עצמםף וחס וחלילה שהעבודה לא תהייה לא מכובדת מספיק או שהם יצתרכו להזיע.

למה הישראיל שונאים את העולים שהגיעו ב90'-92'? למה הם צועקים שהעולים "גנבו" להם את העבודה? כי לעולים הייה מוסר עבודה שהישראלים לא שמעו לעיו. הם היו מוכנים לעבוד בכול עבודה וכמעט עבור כל שכר כדי להתפרנס, ובד"כ הם היו עובדים הרבה יותר פרודוקטיביים מהישראלים. ולכן הם מצאו עבודה הרבה יותר בקלות, והמעסיקים העדיפו אותם על פני הישראלים

עבדתי פעם עם מישהו שהבוס אמר לו ולעוד אחד לנקות איזה מחסן (בעבודה הקודמת...), ותוך כמה שעות הם סיימו, אז הבוס אמר לו שפעם הבאה ימשוך עבודה כזו לפחות יומיים... זה החלטורה שישראלים עושים מכל דבר. אני עבדתי לפני כמה שנים במחסן של איזה מפעל, ועבדתי די קשה, אבל לי זה נראה כמו עבודה כמו שעבודה צריכה להיות, והיו פעמים שהאחראית עלי הייתה אומרת לי שאני אעשה הפסקה לקפה פה, הפסקה לסיגריה שם (למרות שאני לא מעשן)... כדי שיראו שאני עסוק הרבה זמן ושאני לא אסיים את העבודה לפני הזמן וסתם אשב בלי לעשות כלום.

תוריד את האף המטונף שלך,למה אפשר לחשוב כל אלה מרוסיה הם קדושים מעונים וכל הישראלים זבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אביתר אם אני זוכר את הנתונים שראיתי איפשהו (לא זוכר אפילו איפה)

אז יש מעל ל 30% שמרוויחים שכר מינימום

(וזה בלי אלה שמרוויחים בין 3335 (ד"א זה השכר מינימום ולא 3650 ולא 3350) ובין 4700 שקל)

שוב

העלאה של 40% בשכר מינימום = ירידה של 40% במספר העובדים

אם תחשב שיש לך מעל ל 2.5 מיליון אנשים שעובדים במשק זה אומר 750,000 עובדים שהמשכורת שלהם אמורה לעלות לפי תוכנית פרץ לכלכלת 2006

זה אומר ש 40% מהם יפוטרו, מדובר על 300,000 עובדים שמצטרפים למעגל המובטלים

ועוד לא הכללתי את העובדים שמרוויחים מעל מינימום, ועוד לא הכללתי את המפעלים ושאר העסקים שיכולים להעביר את העסקים שלהם למזרח הרחוק ולייצר שם

הערכה גסה מדובר על חצי מיליון מובטלים חדשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אביתר אם אני זוכר את הנתונים שראיתי איפשהו (לא זוכר אפילו איפה)

אז יש מעל ל 30% שמרוויחים שכר מינימום

(וזה בלי אלה שמרוויחים בין 3335 (ד"א זה השכר מינימום ולא 3650 ולא 3350) ובין 4700 שקל)

שוב

העלאה של 40% בשכר מינימום = ירידה של 40% במספר העובדים

אם תחשב שיש לך מעל ל 2.5 מיליון אנשים שעובדים במשק זה אומר 750,000 עובדים שהמשכורת שלהם אמורה לעלות לפי תוכנית פרץ לכלכלת 2006

זה אומר ש 40% מהם יפוטרו, מדובר על 300,000 עובדים שמצטרפים למעגל המובטלים

ועוד לא הכללתי את העובדים שמרוויחים מעל מינימום, ועוד לא הכללתי את המפעלים ושאר העסקים שיכולים להעביר את העסקים שלהם למזרח הרחוק ולייצר שם

הערכה גסה מדובר על חצי מיליון מובטלים חדשים

-----מחקר חדש: אם תתקבל הצעתו של עמיר פרץ להעלאת שכר המינימום לרמה של 4,500 שקל, תגדל האבטלה בכ-85 אלף איש-----

עלות עובד ייצור אצלי שמרוויח שכר מינימום, מגיעה ל-25 שקל לשעה. המתחרה הסיני משלם לעובדיו 50 דולר לחודש", הוא אומר, "אם שכר המינימום יעלה לפי הצעתו של עמיר פרץ, לא תהיה עבודה במפעל, ידחפו אותי ליבוא. כבר עכשיו אני מייבא לא מעט ועושה כל הזמן חשבון אם כדאי לייבא או לייצר כאן. פרץ לא חושב על זה. הוא לא חושב על אלה שלא תהיה להם עבודה. אם שכר העבודה יעלה בעוד 10%, אני אייבא את התיק, לא אחשוב פעמיים, ואז 30 האנשים שעובדים עכשיו אצלי ילכו הביתה, ועוד עשרות נוספים ילכו כאשר קבלני המשנה יסגרו גם הם".

לכתבה המלאה:

http://news.walla.co.il/?w=//628562

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...