עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 28 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

עומרי דווקא זכורים לי כמה חברות שייצרו צעצועים בארץ

אבל זה לא העניין של המוצר הספציפי

אלא מוצרים גנריים, שכל אחד יכול לייצר אותם

ורוב המוצרים בארץ הם כאלה

היצרנים הישראלים לא יכולים פשוט להתמודד מול הסינים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

השאלה היא המהותיות

ברור שיש עסקים שלא יחזיקו מעמד

גם ברור שיש עסקים שירוויחו מזה

אז בוא ננסה:

כל מי שמייצא או מתחרה ביבוא יסבול, אתה מסכים? המתחרים שלו לא יעלו מחירים אבל לו לא תהיה ברירה.

כל מי שלא מייצא או מתחרה ביבוא יוכל להעלות את המחירים. עליית מחירים היא אינפלציה. לעובדים בשכר מינימום זה לא יפריע, כיוון שהשכר שלהם עלה, אבל מה עם כל השאר? גם בלי מנגנוני ההצמדה שיש במשק, כשהאינפלציה גוברת אנשים דורשים תוספת יוקר. כלומר כל המשכורות במשק יעלו, מה שיוביל לכך שכל היצרנים יעלו מחירים, מה שיוביל לאינפלציה, שתוביל לעליית המשכורות שתוביל...

היגיון פשוט. אתה מוזמן למצוא את הטעות.

אני אמרתי לא לתכנן לעתיד?

אמרת שהנבואה ניתנה לשוטים, מה זה אם לא קריאה שלא לתכנן לעתיד?

כי יש לך מנהג מרגיז לכתוב הודעה ואח"כ לערוך אותה ולהוסיף בה דברים ;)

מה לעשות, אני מנסה לענות לכמה הודעות שונות בהודעה אחת כדי להימנע מדאבל פוסטינג.

אני לא בעד כל מה שפרץ רוצה

כמו שאני לא בעד כל מה שביבי רצה

הכוונה חשובה אבל הדרך חשובה לא פחות

ובזה לא אמרת כלום בעצם.

אני בעד הפרטה (שנעשית בצורה נכונה)

כלומר?

ונגד הגדלת הקצבאות

בקשר לפנסיה, לצערי אני לא מעורה בזה

אז בוא "נערה" אותך.

במשך שנים ההסתדרות ניהלה את קרנות הפנסיה שלה בהפקרות ואפילו בשחיתות. התוצאה היתה גרעונות אקטואריים אדירים בקרנות הפנסיה הוותיקות של ההסתדרות: 65-70 מיליארד ש"ח לפי ההסתדרות או 130-140 מיליארד ש"ח לפי משרד האוצר. גרעון אקטוארי, על רגל אחת, אומר שהכסף שהעובדים חוסכים היום לא יספיק לתשלום הפנסיה שלהם בעתיד. כלומר יבוא יום וקרנות הפנסיה של ההסתדרות יפשטו רגל וכל העמיתים ימצאו את עצמם ללא פנסיה - ומדובר על כחצי מיליון איש, למיטב זכרוני. למעשה, הקרן הקטנה מביניהן כבר פשטה רגל.

התוכנית של האוצר היתה לכסות את הגרעון ע"י הקטנה של הפנסיה שמשולמת ב- 2%, הגדלת ההפרשות לפנסיה של העובדים ב- 2%, הגדלת גיל הפרישה לפנסיה בשנתיים ומכירת קרנות הפנסיה החדשות של ההסתדרות ושימוש בכסף לכיסוי הגרעון. כלומר קצת פחות הוצאות וקצת יותר הכנסות.

כמובן שהעמיתים נפגעים, אבל הפגיעה אינה משמעותית והברירה היא אובדן מוחלט של הפנסיה.

לפרץ יש תוכנית אחרת: העמיתים לא ישלמו כלום, את כל הגרעון תכסה המדינה. המדינה, אם שכחת, היא אני ואתה. כלומר ההסתדרות ביזבזה מיליארדים, אנחנו נשלם, לא חברי ההסתדרות.

פנסיה תקציבית היתה נהוגה בגופים ממשלתיים. בזמן ששאר העובדים והמעסיקים הפרישו כספים מידי חודש לקרן פנסיה והפנסיה הגיעה מכספים אלו, בפנסיה תקציבית אף אחד לא מפריש כלום והפנסיה מגיעה מהתקציב השוטף של המעסיק. הבעיה היא שמספר הפנסיונרים רק גדל וכך המעסיקים נאלצים לשלם נתח הולך וגדל מתקציבם לפנסיה.

הפתרון של האוצר היה שכל העובדים החדשים יעברו לפנסיה צוברת, כנהוג בשאר המשק, והעובדים הוותיקים יתחילו להפריש 2% ממשכורתם לפנסיה, הפרשה שתממן חלק מהפנסיה התקציבית (בפנסיה צוברת מפרישים 5%).

פרץ נגד. הוא רוצה שהעובדים לא יפרישו כלום. מי יממן את כל הפנסיה? המדינה כמובן, כלומר אני ואתה, גם אם אנחנו מפרישים כסף לפנסיה מדי חודש.

ומה עם רפורמת בכר, דהיינו הפרדת קופות הגמל מהבנקים? יש לך דעה?

דווקא נסעתי באוטובוסים והיו גם מקומות שבכלל לא היה אליהם גישה עם אוטובוס אז לא היתה ברירה ולקחתי מונית. מה שידוע לי זה שהוצאתי המון כסף על נסיעות לראיונות ובסוף החודש הייתי יוצאת במינוס, היה לי גם שכר לימוד לשלם, עדיין נשאר לי 1600ש"ח שאני חייבת ללימודים...

מאיפה קיבלתי 9000 שקל? המשכורת הכי גבוהה שקיבלתי אי פעם היתה בסביבות ה3,000. ולא, אני לא הלכתי לחתום על אבטלה כל הזמן. משנת השחרור הראשונה שלי חתמתי רק על 20 ימי אבטלה מתוך ה-70 שהיו מגיעים לי. גם בימים שלא עבדתי לא חתמתי.

אמרת שהנסיעות לראיונות עלו יותר מהמשכורת שקיבלת מהעבודה. אבל זה בבירור לא נכון. אם התכוונת שהנסיעות פלוס שאר ההוצאות שלך היו יותר מההכנסות, זה כבר סיפור אחד.

ואם, כפי שכתבת, היית מובטלת חודש אחד על כל שלושה חודשי עבודה, הרי שהוצאת לכל היות 1,200 ש"ח על נסיעות באותה תקופה אבל הרווחת 9,000 ש"ח, 3,000 לכל חודש.

כלומר הטענה שלך בבירור שגוייה.

נו, אז בוא ותספר לי על אילו מוצרים אתה מדבר?

(חוץ מענף הטקסטיל שכבר היום אין לו ממש זכות קיום)

כל מוצר שאנחנו מייצאים לחו"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בוא ננסה:

כל מי שמייצא או מתחרה ביבוא יסבול, אתה מסכים? המתחרים שלו לא יעלו מחירים אבל לו לא תהיה ברירה.

כל מי שלא מייצא או מתחרה ביבוא יוכל להעלות את המחירים. עליית מחירים היא אינפלציה. לעובדים בשכר מינימום זה לא יפריע, כיוון שהשכר שלהם עלה, אבל מה עם כל השאר? גם בלי מנגנוני ההצמדה שיש במשק, כשהאינפלציה גוברת אנשים דורשים תוספת יוקר. כלומר כל המשכורות במשק יעלו, מה שיוביל לכך שכל היצרנים יעלו מחירים, מה שיוביל לאינפלתיה, שתוביל לעליית המשכורות שתוביל...

היגיון פשוט. אתה מוזמן למצוא את הטעות.

למה שלא תהיה לו ברירה להעלות מחירים?

אתה מנסה להוכיח שתהיה אינפלציה ע"י כך שאתה אומר שבגלל האינפלציה תהיה עליית מחירים?

זה ההגיון הפשוט?

אמרת שהנבואה ניתנה לשוטים, מה זה אם לא קריאה שלא לתכנן לעתיד?

עם כל הכבוד

כשאמרתי שהנבואה ניתנה לשוטים

לא דיברתי על מתכנני המדיניות של ישראל

דיברתי על המגיבים בת'רד הזה

אנשים שאין להם מושג בכלכלה אבל חושבים שהגיון בריא זה מספיק

אז בוא "נערה" אותך.

במשך שנים ההסתדרות ניהלה את קרנות הפנסיה שלה בהפקרות ואפילו בשחיתות. התוצאה היתה גרעונות אקטואריים אדירים בקרנות הפנסיה הוותיקות של ההסתדרות: 65-70 מיליארד ש"ח לפי ההסתדרות או 130-140 מיליארד ש"ח לפי משרד האוצר. גרעון אקטוארי, על רגל אחת, אומר שהכסף שהעובדים חוסכים היום לא יספיק לתשלום הפנסיה שלהם בעתיד. כלומר יבוא יום וקרנות הפנסיה של ההסתדרות יפשטו רגל וכל העמיתים ימצאו את עצמם ללא פנסיה - ומדובר על כחצי מיליון איש, למיטב זכרוני. למעשה, הקרן הקטנה מביניהן כבר פשטה רגל.

התוכנית של האוצר היתה לכסות את הגרעון ע"י הקטנה של הפנסיה שמשולמת ב- 2%, הגדלת ההפרשות לפנסיה של העובדים ב- 2%, הגדלת גיל הפרישה לפנסיה בשנתיים ומכירת קרנות הפנסיה החדשות של ההסתדרות ושימוש בכסף לכיסוי הגרעון. כלומר קצת פחות הוצאות וקצת יותר הכנסות.

כמובן שהעמיתים נפגעים, אבל הפגיעה אינה משמעותית והברירה היא אובדן מוחלט של הפנסיה.

לפרץ יש תוכנית אחרת: העמיתים לא ישלמו כלום, את כל הגרעון תכסה המדינה. המדינה, אם שכחת, היא אני ואתה. כלומר ההסתדרות ביזבזה מיליארדים, אנחנו נשלם, לא חברי ההסתדרות.

פנסיה תקציבית היתה נהוגה בגופים ממשלתיים. בזמן ששאר העובדים והמעסיקים הפרישו כספים מידי חודש לקרן פנסיה והפנסיה הגיעה מכספים אלו, בפנסיה תקציבית אף אחד לא מפריש כלום והפנסיה מגיעה מהתקציב השוטף של המעסיק. הבעיה היא שמספר הפנסיונרים רק גדל וכך המעסיקים נאלצים לשלם נתח הולך וגדל מתקציבם לפנסיה.

הפתרון של האוצר היה שכל העובדים החדשים יעברו לפנסיה צוברת, כנהוג בשאר המשק, והעובדים הוותיקים יתחילו להפריש 2% ממשכורתם לפנסיה, הפרשה שתממן חלק מהפנסיה התקציבית (בפנסיה צוברת מפרישים 5%).

פרץ נגד. הוא רוצה שהעובדים לא יפרישו כלום. מי יממן את כל הפנסיה? המדינה כמובן, כלומר אני ואתה, גם אם אנחנו מפרישים כסף לפנסיה מדי חודש.

ומה עם רפורמת בכר, דהיינו הפרדת קופות הגמל מהבנקים? יש לך דעה?

קשה לי להגיד שאני מסכים עם פרץ בסיפור הזה

אבל זה תלוי מאיזה כספים הוא מתכוון לממן את הקרנות האלו

לי אין בעיה שבמקום מהעובדים, הכספים האלו יצאו מתקציב הבטחון או מתקציב דמי ההעברה (במידה ושכר המינימום יהיה משכנע מספיק לעבוד במקום לחתום)

בקשר לועדת בכר, ההמלצות שלה כבר התקבלו ועוגנו בחוק

אז מה אם הוא מתנגד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מנסה להוכיח שתהיה אינפלציה ע"י כך שאתה אומר שבגלל האינפלציה תהיה עליית מחירים?

זה ההגיון הפשוט?עם כל הכבוד

זה היה נכון אם היית מדבר על תהליך טבעי של העלאת משכורת

אבל כשמכריחים להעלות את המשכורת מבחוץ ע"י אמצעים מלאכותיים (חוקים) אז בעצם מנחיתים את המכה הראשונה שמגלגלת את הכדור שלג של העלאת מחירים > העלאת משכורת > העלאת מחירים > העלאת משכורת וחוזר חלילה

כדור שלג של אינפלציה

ואתה טוען שאין לנו ידע בכלכלה

אבל אני מאוד מאוד בספק שלעמיר פרץ יש יותר ידע מאיתנו

ויותר מזה, אני מאוד בספק שהוא נייטרלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם הקביעה שלך בנוגע לאינפלציה

אני גם בטוח שלעמיר פרץ יש יותר ידע בנושא מלרוב המגיבים פה בת'רד (וכנראה שמכולם)

אבל הוא לא הולך להיות שר אוצר

הוא מתכוון להשתמש ביועצים מקצועיים כמו בני גאון בנושא (ולו בטוח יש יותר ידע בנושא)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3167297,00.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ההגיון הפשוט?

חשבתי שהייתי ברור. אני מייצר משהו. ייצור ושיווק יחידה עולה לי 100, אז אני מוכר אותה ב- 120 כדי שיהיה לי רווח. אם עלות הייצור עולה ל- 130, אני יכול להעלות את המחירים או לסגור את העסק. עכשיו ברור למה לא יהיו למעסיקים ברירה אלא להעלות מחירים?

וכן, עליית מחירים גוררת עליית מחירים.

עם כל הכבוד

כשאמרתי שהנבואה ניתנה לשוטים

לא דיברתי על מתכנני המדיניות של ישראל

דיברתי על המגיבים בת'רד הזה

נו, סטנלי פישר מספיק סמכות בשבילך? כי גם הוא נגד העלאת שכר המינימום.

אנשים שאין להם מושג בכלכלה אבל חושבים שהגיון בריא זה מספיק

אני חושב שכבר הראתי שיש לי גם מושג בכלכלה וגם היגיון :P .

קשה לי להגיד שאני מסכים עם פרץ בסיפור הזה

אבל זה תלוי מאיזה כספים הוא מתכוון לממן את הקרנות האלו

לי אין בעיה שבמקום מהעובדים, הכספים האלו יצאו מתקציב הבטחון או מתקציב דמי ההעברה (במידה ושכר המינימום יהיה משכנע מספיק לעבוד במקום לחתום)

לי יש בעיה עם זה. אתה חושב שאין לנו דברים טובים יותר לעשות עם הכסף שלנו מאשר לתקן את הטעויות של ההסתדרות? רק תחשוב מה אפשר לעשות במיליארדים האלו. צריך עוד כסף לרפואה? עוד תקציב לחינוך? שיפור תשתיות? אולי הקטנת החוב החיצוני העצום של מדינת (יותר מהתל"ג השנתי!)?

בקשר לועדת בכר, ההמלצות שלה כבר התקבלו ועוגנו בחוק

אז מה אם הוא מתנגד?

מה, וכבר אי אפשר לבטל חוקים? הסכנה היא אחרת: הבנקים ימכרו את הקרנות שבשליטתם ואז יבוא פרץ ויאשר להם להקים חדשות - ובמקום תועלת, הרפורמה תגרום רק נזק.

אבל זו לא הנקודה המעניינת: אם פרץ טועה ב- א', ב' ו- ג', סביר להניח שגם ב- ד' הוא טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים עם הקביעה שלך בנוגע לאינפלציה

אני גם בטוח שלעמיר פרץ יש יותר ידע בנושא מלרוב המגיבים פה בת'רד (וכנראה שמכולם)

אבל הוא לא הולך להיות שר אוצר

הוא מתכוון להשתמש ביועצים מקצועיים כמו בני גאון בנושא (ולו בטוח יש יותר ידע בנושא)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3167297,00.html

אם אתה לא מסכים אז לפחות תהיה ספציפי מה לדעתך לא נכון בקביעה הזאת

בנאדם שלא חשב מראש מאיפה יבוא כל הכסף לשכר מינימום של 1000$, העלאת סף המס ושאר ההטבות הוא בנאדם עם ידע מאוד מאוד מוגבל

באנגלית זה נקרא Too Good To Be True, וההגיון הכלכלי והפשוט מראים שזה ככה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשבתי שהייתי ברור. אני מייצר משהו. ייצור ושיווק יחידה עולה לי 100, אז אני מוכר אותה ב- 120 כדי שיהיה לי רווח. אם עלות הייצור עולה ל- 130, אני יכול להעלות את המחירים או לסגור את העסק. עכשיו ברור למה לא יהיו למעסיקים ברירה אלא להעלות מחירים?

וכן, עליית מחירים גוררת עליית מחירים.

אתה מתאר מצב תאורטי שאני לא בטוח שהוא מדוייק

אולי עלות הייצור עולה רק ל110?

ובגלל שהמכירות יגדלו בגלל כח הקניה אז הרווחים שלי ישארו או אפילו יגדלו למרות שאני אמכור ב120?

נו, סטנלי פישר מספיק סמכות בשבילך? כי גם הוא נגד העלאת שכר המינימום.

אמנם הוא כלכלן מבריק, אבל עדיין זה בסה"כ עוד בן אדם שחושב כך

תעשיינים רבים חושבים שזה דווקא לא יהיה רע

תציץ בלינק הקודם

אני חושב שכבר הראתי שיש לי גם מושג בכלכלה וגם היגיון :P .

לא דיברתי ספציפית עליך

לי יש בעיה עם זה. אתה חושב שאין לנו דברים טובים יותר לעשות עם הכסף שלנו מאשר לתקן את הטעויות של ההסתדרות? רק תחשוב מה אפשר לעשות במיליארדים האלו. צריך עוד כסף לרפואה? עוד תקציב לחינוך? שיפור תשתיות? אולי הקטנת החוב החיצוני העצום של מדינת (יותר מהתל"ג השנתי!)?

צריך עוד כסף להרבה דברים

אבל כרגע חשוב שיהיה מי שישים את האדם במרכז הכלכלה

מה, וכבר אי אפשר לבטל חוקים? הסכנה היא אחרת: הבנקים ימכרו את הקרנות שבשליטתם ואז יבוא פרץ ויאשר להם להקים חדשות - ובמקום תועלת, הרפורמה תגרום רק נזק.

זאת ספקולציה, אפשר לבטל חוקים, השאלה היא אם זה יקרה

הוא טען פעם שהוא יבטל?

אבל זו לא הנקודה המעניינת: אם פרץ טועה ב- א', ב' ו- ג', סביר להניח שגם ב- ד' הוא טועה.

זאת באמת לוגיקה בגרוש

אם אתה לא מסכים אז לפחות תהיה ספציפי מה לדעתך לא נכון בקביעה הזאת

בנאדם שלא חשב מראש מאיפה יבוא כל הכסף לשכר מינימום של 1000$, העלאת סף המס ושאר ההטבות הוא בנאדם עם ידע מאוד מאוד מוגבל

באנגלית זה נקרא Too Good To Be True, וההגיון הכלכלי והפשוט מראים שזה ככה

לשנות את סדר העדיפויות במדינה הזאת

לקצץ מתקציבים כמו בטחון ולדאוג לשם שינוי לרווחה (ואני לא מתכוון ע"י קצבאות)

בסופו של דבר הכסף יגיע מאלה שיש להם יותר לאלה שיש להם פחות

והעובדה שהוא לא יודע אנגלית, לא עושה אותו פחות ראוי מבחינתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי העלייה במחירי הייצור משתנה ממוצר למוצר

המרכיב שהמחיר שלו עולה הוא ה"עבודה"

באופן ממוצע החלק היחסי שלו הוא 20% (כשיש לך חלקים שהם במצב מעובד גם המרכיב של ה"עבודה" שלו הוא כ-20% בממוצע ויש להוסיף את זה גם כן)

והוא יעלה באחוזים משתנים עד ל-40% (העלייה הדרסטית ביותר מ 3335 שקל ל 4700 שקל)

עסק שמעסיק עובדים בשכר מינימום (ויש המון כאלה) יצטרך להעלות את המחירים

החלק היחסי של מרכיב העבודה הממוצע יגדל ל 28%

ועוד לא החשבנו את העלייה בחלקים שמגיעים לעסק מוכנים (וגם מחירם יעלה כמובן)

ד"א עם כל העבוד לעמיר פרץ (ויש מעט מאוד ממנו) סטנלי פישר יודע "קצת" יותר ממנו

הוא כלכלן שברמה העולמית נחשב מבריק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סטנלי פישר אכן כלכלן מבריק

אבל יש כלכלנים/תעשיינים שמכירים את המשק הישראלי "קצת" יותר טוב ממנו

ודעתם חשובה לי הרבה יותר מדעתו של פישר.

כל האחוזים בהודעה שלך נורא מרשימים

אפשר לינק שמוכיח את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוי נו באמת

אתה צריך באמת הוכחה ש

4700/3335 = 1.4092953523238380809595202398801?

שזה בעצם עליה של 40%?

או שמרכיב ה"עבודה" הוא 20%?

הנה קצת מספרים מתחום שקרוב אליי - תחנת מוניות:

הוצאות אחרות (חשמל, מים, ארנונה, מוצרים משרדיים, , טלפון) - 4500 שקל

שכר חודשי לסדרן ראשי - 4300 שקל

שכר חודשי ל-2 הפקידים האחרים - 3500 שקל כ"א

סה"כ - 15,800 שקל הוצאות לחודש לפני מע"מ, מס הכנסה, והוצאות על רכוש (שהרי הערך של הרכוש עדיין בידיך לאחר הקנייה)

מתוכם 11,300 שקל הם משכורות, מרכיב ה"עבודה" - 71%

מובן שבתחומים אחרים זה שונה ובטח לא מגיע לאחוזים כאלה

אבל תמיד טוב לדעת דוגמה קיצונית (והכי קיצונית בדברים כאלה זה נותני שירות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...