עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!! - עמוד 27 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עמיר פרץ ראש ממשלה - לאאאאאא!!!

borg

Recommended Posts

אולי אם היו מעודדים פה תוצרת מקומית ואם התוצרת המקומית פה היתה באיכות גבוהה, היה יותר טוב. באירופה כמעט ולא תמצאו מוצרים שמתוצרת . למעשה, יש חנויות כלבו -נפרדות- למוצרים האלו. כולם קונים תוצרת מקומית (או יותר נכון, בתוך האיחוד האירופי) ואין כמעט ייבוא מסין. הייבוא היחידי ממחוץ לאיחוד זה של פירות וירקות טרופיים שלא יכולים לגדול במזג האויר האירופי ו... בשר תנינים ויענים מישראל כשיש חשש לפרה משוגעת.

זה בדיוק הפוך ממה שיקרה עם עמיר פרץ

רפורמה בסגנון מרוקו הייתה עוזרת

שם כל עסקן זר שרוצה לפתוח מפעל מקבל 10 שנים בלי לשלם מסים, קרקע כדרישתו

לאבא שלי הציעו בזמנו להקים שם מתפרה עם 400 תופרות, 10 שנים ללא מסים, לקחו אותו לשטח המיועד אמרו לו "כל מה שאתה רואה מחר תביא בנאדם תגדר מה שבא לך זה שלך"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 519
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

יש מוצרים שזה תופס עליהם אבל יש גם הרבה שלא

קח לדוגמא אותך בתור סדרן מוניות

אתה כתבת משהו בסגנון "נצטרך לפטר אחד מכל 3... יעבדו פחות שעות..." (לא ממש זוכר את הניסוח)

כיום יש הרבה אנשים שלא יכולים להרשות לעצמם לנסוע באוטובוס (שלא לדבר על מונית)

אבל ברגע שירוויחו יותר, מן הסתם חלק גדול מהכסף יצא על מוצרים ושירותים שיכנסו לכיס שלך ושל עסקים אחרים.

הכנסות המדינה יגדלו בעקבות תקבולי מע"מ גדולים יותר והכנסות ממסוי על יבוא שיגדל בהתאם.

אז OK, יהיו עסקים שלא יעמדו בזה

אבל מי אמר שלא יהיו יותר שירוויחו מזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי

אני עצמי לא הסדרן, אבל אני המעסיק

ואני אאלץ לפטר סדרן אחד מתוך ה-3 שיש לי

וכל אחד יעבוד שעה אחת יותר

וד"א בבית שמש לצערי נוסעים במחירים קבועים, ואז הגננות / מורות / תלמידים מתארגנים וכל 4 נוסעים ביחד וזה יוצא להם חצי מהמחיר באוטובוס

הרבה פחות מאשר להניע את האוטו

ההוצאות שלי יגדלו (יותר כסף לכל עובד) וההכנסות של הנהגים יגדלו (אבל לא שלי אלא אם כן אני אעלה את המחיר של תשלומי משרד)

אבל אם תיקח לדוג' מפעל, ההוצאות גדלו וההכנסות גם כן

הרווח הנקי? נשאר דומה מאוד

הכנסות המדינה יגדלו, אבל שוב, השקל יהיה שווה הרבה פחות

אז הם הרוויחו יותר, אבל מה שהם הרוויחו שווה הרבה פחות

כל עסק קטן שמעסיק עובדים יצטמצם / יסגר בסופו של דבר

מי מרוויח מזה בסופו של דבר? שוב התאגידים הגדולים שיכולים להרשות לעצמם כבר היום לשלם שכר מינימלי כמו השכר הממוצע במשק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או אולי בגלל שאת מתחמקת מכל משרה שמציעים לך...

להזכיר שוב את אחותי? עובדת כפקידה או כשליחה, מחליפה עבודה בממוצע כל ארבעה חודשים ומעולם לא היתה מובטלת יותר מחודש. משום מה, לה אין בעיה למצוא עבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

או אולי בגלל שאת מתחמקת מכל משרה שמציעים לך...

להזכיר שוב את אחותי? עובדת כפקידה או כשליחה, מחליפה עבודה בממוצע כל ארבעה חודשים ומעולם לא היתה מובטלת יותר מחודש. משום מה, לה אין בעיה למצוא עבודה.

איך הגעת למסקנה הזאת? באתי לכל הראיונות שהציעו לי, כשהציעו בכלל. לא הייתי מובטלת יותר מחודש מאז השחרור שלי אלא שאת כל העבודות מצאתי בעצמי ואף פעם לא דרך לשכת התעסוקה שהמשיכה לשלוח אותי הבית. עבדתי בתור מוכרת/קופאית, בתור רכזת כ"א, אחות וטרינרית (הרבה קקי, פיפי ומוגלע אז תאמיו לי, אני לא מהאנשים שמתחמקים מעבודה...), קלדנית הייתי 3 חודשים בחברת ביטוח ועד יומיים לפני שהיה לי כרתיס ביד עבדתי כמנקת משרדים. מה שכן, בכל הזמן הזה אני בזבזתי זמן על ראיונות אצל מעסיקים שלא היתה להם כלל כוונה להעסיק אותי, אני לא יודעת למה הם בכלל זימנו אותי לראיון - בשביל להגיד לי שאין לי נסיון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי

אני עצמי לא הסדרן, אבל אני המעסיק

ואני אאלץ לפטר סדרן אחד מתוך ה-3 שיש לי

וכל אחד יעבוד שעה אחת יותר

וד"א בבית שמש לצערי נוסעים במחירים קבועים, ואז הגננות / מורות / תלמידים מתארגנים וכל 4 נוסעים ביחד וזה יוצא להם חצי מהמחיר באוטובוס

הרבה פחות מאשר להניע את האוטו

ההוצאות שלי יגדלו (יותר כסף לכל עובד) וההכנסות של הנהגים יגדלו (אבל לא שלי אלא אם כן אני אעלה את המחיר של תשלומי משרד)

אבל אם תיקח לדוג' מפעל, ההוצאות גדלו וההכנסות גם כן

הרווח הנקי? נשאר דומה מאוד

הכנסות המדינה יגדלו, אבל שוב, השקל יהיה שווה הרבה פחות

אז הם הרוויחו יותר, אבל מה שהם הרוויחו שווה הרבה פחות

כל עסק קטן שמעסיק עובדים יצטמצם / יסגר בסופו של דבר

מי מרוויח מזה בסופו של דבר? שוב התאגידים הגדולים שיכולים להרשות לעצמם כבר היום לשלם שכר מינימלי כמו השכר הממוצע במשק

אני לא מבין

למה שתצטרך לפטר סדרן אם ההכנסות שלך יעלו בהתאם?

על פי אותם העקומות הקלאסיות שאתם משתמשים בהם כדי להוכיח את הטיעונים שלכם

ברגע שהשכר עולה, הביקוש למוצרים (נורמלים) עולה

אם מחיר הנסיעה ישאר X ובמקום 100 נסיעות ביום יהיו לך 120

ההכנסות שלך יגדלו ב20X

מי אמר שההוצאות שלך יגדלו ביותר מ20X?

ומי קבע באופן חד משמעי שתהיה אינפלציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מעסיק קלאסי כמו כל מפעל אחר

זה שההכנסה של כל נהג תגדל זה לא אומר שההכנסה של התחנה תגדל

התחנה לוקחת סך תשלומי משרד קבוע לכל חודש, שגם ככה עכשיו הוא לא מספיק כדי לקיים אותה ללא מינוס רציני

אבל מעסיק קלאסי כן יבזבז יותר כסף על העסקה שזה יגרום להעלאה של מחיר מוצר, וחוזר חלילה

זה גלגל.

וכשיש לך תוצרת זולה מסין בחצי מחיר, אנשים ייקנו את התוצרת הזולה

ומפעלים יפשטו רגל

לגבי האינפלציה זה מה שיקרה עם הגלגל של העליית הכנסות / הוצאות

יש חוק אחד בכלכלה שאי אפשר לעבור עליו

כל שקל ודולר צריך לבוא ממקום כל שהוא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא אומר שהדבר הזה לא יכול להוות מכת מוות לעסקים מסויימים

אבל השאלה היא כמה הם מהותיים לעומת השאר.

אתם מתארים פה השתלטות של מוצרים סיניים

מה מונע מזה לקרות כבר היום?

הרי כבר היום הם מרוויחים שכר זעום לעומת שכר המינימום בישראל.

רוב העסקים שאני חושב עליהם דווקא יכולים להרוויח מהעניין

בקשר לאינפלציה

אתה יודע שהנבואה ניתנה לשוטים.

בקשר ל"חוק", בסה"כ מדובר בכסף שברובו נשאר ב"מערכת"

כך שאני לא מבין אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך הגעת למסקנה הזאת? באתי לכל הראיונות שהציעו לי, כשהציעו בכלל. לא הייתי מובטלת יותר מחודש מאז השחרור שלי אלא שאת כל העבודות מצאתי בעצמי ואף פעם לא דרך לשכת התעסוקה שהמשיכה לשלוח אותי הבית. עבדתי בתור מוכרת/קופאית, בתור רכזת כ"א, אחות וטרינרית (הרבה קקי, פיפי ומוגלע אז תאמיו לי, אני לא מהאנשים שמתחמקים מעבודה...), קלדנית הייתי 3 חודשים בחברת ביטוח ועד יומיים לפני שהיה לי כרתיס ביד עבדתי כמנקת משרדים. מה שכן, בכל הזמן הזה אני בזבזתי זמן על ראיונות אצל מעסיקים שלא היתה להם כלל כוונה להעסיק אותי, אני לא יודעת למה הם בכלל זימנו אותי לראיון - בשביל להגיד לי שאין לי נסיון?

אז מה את רוצה? את בעצמך אומרת שאין בעיה למצוא עבודה :P .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה את רוצה? את בעצמך אומרת שאין בעיה למצוא עבודה  :P .

אז זהו, שהוצאתי יותר כסף בלנסוע מראיון לראיון מאשר שאי פעם הרווחתי ולפני שמצאתי כל עבודה הייתי בקרוב ל-20 ראיונות. יענו כל יום היה לי 2-3 ראיונות למקום כזה או אחר, ולפעמים הייתי חוזרת לראיון חוזר ועוד בולשיט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מתארים פה השתלטות של מוצרים סיניים

מה מונע מזה לקרות כבר היום?

מי אמר לך שזה לא קורה היום? תגדיל את שכר המינימום והעסקים שעוד מצליחים בקושי להתחרות בייבוא יאלצו לפשוט רגל.

בקשר לאינפלציה

אתה יודע שהנבואה ניתנה לשוטים.

אז מה, לא לתכנן יותר לעתיד? נעשה מה שבא לנו ונראה כבר מה יצא, כי אי אפשר לדעת מה יקרה? כי הרוב הגדול של המומחים מתנגד לרוב הגדול של תוכניותיו של פרץ.

ולמה אתה לא מנסה לענות על אף אחת מהשאלות ששאלתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עומרי זה יהווה מכת מוות, השאלה היא לא אם כן או לא

אלא למי, וזה למי שמעסיק עובדים בשכר נמוך, ואלה העסקים הקטנים - בינוניים

(ד"א אם אני זוכר נכון גם המוקדנים של פלאפון / סלקום / אורנג' / מירס עובדים על שכר מינימום)

מה מונע השתלטות של מוצרים סיניים?

העובדה שההפרש מספיק הגיוני בשביל שיהיו אנשים שיקנו תוצרת מקומית כדי לתמוך בתעשייה הישראלית

גם העובדה שהיבואנים מרשים לעצמם לקבוע מחירים שנמוכים רק במעט מהמחירים של המוצרים המקומיים, כלומר רווח עצום של מאות ואלפי אחוזים

כמה לדוג' עולה לייצר נעל של נייק? וכמה המחיר ליבואן? והמחיר לצרכן?

או צעצועים סינים? כמה עולה ליבואן היום נגן ג'נרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שהוצאתי יותר כסף בלנסוע מראיון לראיון מאשר שאי פעם הרווחתי ולפני שמצאתי כל עבודה הייתי בקרוב ל-20 ראיונות. יענו כל יום היה לי 2-3 ראיונות למקום כזה או אחר, ולפעמים הייתי חוזרת לראיון חוזר ועוד בולשיט.

באמת? בואי נגיד שאת נוסעת לכל ראיון במונית (למה? מה רע באוטובוסים? הרבה יותר זול.) ובואי נגיד שכל נסיעה הלוך ושוב שכזו עולה לך 60 ש"ח. עשרים ראיונות נותנים לנו 20*60=1,200 ש"ח.

שכר מינימום, כאמור, הוא 3,335 ש"ח בחודש וכמעט כולו הוא נטו, נאמר 3,000 ש"ח (אני מתעצל לחשב בדיוק). אם את מובטלת חודש על כל שלושה חודשים של תעסוקה, המשמעות היא שאת מוציאה 1,200 ש"ח ומקבלת 9,000 ש"ח. איך יצא לך שהוצאת על נסיעות יותר מאשר הרווחת מעבודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי אמר לך שזה לא קורה היום? תגדיל את שכר המינימום והעסקים שעוד מצליחים בקושי להתחרות בייבוא יאלצו לפשוט רגל.

השאלה היא המהותיות

ברור שיש עסקים שלא יחזיקו מעמד

גם ברור שיש עסקים שירוויחו מזה

השאלה מה גובר על מה

אז מה, לא לתכנן יותר לעתיד? נעשה מה שבא לנו ונראה כבר מה יצא, כי אי אפשר לדעת מה יקרה? כי הרוב הגדול של המומחים מתנגד לרוב הגדול של תוכניותיו של פרץ.

אני אמרתי לא לתכנן לעתיד?

אבל אתם קובעים כבר שתהיה סטגפלציה

אני אשאל שוב, עפ"י מה קבעתם שתהיה אינפלציה?

ולמה אתה לא מנסה לענות על אף אחת מהשאלות ששאלתי?

כי יש לך מנהג מרגיז לכתוב הודעה ואח"כ לערוך אותה ולהוסיף בה דברים ;)

אני לא בעד כל מה שפרץ רוצה

כמו שאני לא בעד כל מה שביבי רצה

הכוונה חשובה אבל הדרך חשובה לא פחות

אני בעד הפרטה (שנעשית בצורה נכונה) ונגד הגדלת הקצבאות

בקשר לפנסיה, לצערי אני לא מעורה בזה

מה מונע השתלטות של מוצרים סיניים?

העובדה שההפרש מספיק הגיוני בשביל שיהיו אנשים שיקנו תוצרת מקומית כדי לתמוך בתעשייה הישראלית

גם העובדה שהיבואנים מרשים לעצמם לקבוע מחירים שנמוכים רק במעט מהמחירים של המוצרים המקומיים, כלומר רווח עצום של מאות ואלפי אחוזים

כמה לדוג' עולה לייצר נעל של נייק? וכמה המחיר ליבואן? והמחיר לצרכן?

או צעצועים סינים? כמה עולה ליבואן היום נגן ג'נרי?

אני לא מבין את הדוגמאות שלך

מתי יצרו נייק או נגני בארץ?

כמה יצרני צעצועים יש בארץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באמת? בואי נגיד שאת נוסעת לכל ראיון במונית (למה? מה רע באוטובוסים? הרבה יותר זול.) ובואי נגיד שכל נסיעה הלוך ושוב שכזו עולה לך 60 ש"ח. עשרים ראיונות נותנים לנו 20*60=1,200 ש"ח.

שכר מינימום, כאמור, הוא 3,335 ש"ח בחודש וכמעט כולו הוא נטו, נאמר 3,000 ש"ח (אני מתעצל לחשב בדיוק). אם את מובטלת חודש על כל שלושה חודשים של תעסוקה, המשמעות היא שאת מוציאה 1,200 ש"ח ומקבלת 9,000 ש"ח. איך יצא לך שהוצאת על נסיעות יותר מאשר הרווחת מעבודה?

דווקא נסעתי באוטובוסים והיו גם מקומות שבכלל לא היה אליהם גישה עם אוטובוס אז לא היתה ברירה ולקחתי מונית. מה שידוע לי זה שהוצאתי המון כסף על נסיעות לראיונות ובסוף החודש הייתי יוצאת במינוס, היה לי גם שכר לימוד לשלם, עדיין נשאר לי 1600ש"ח שאני חייבת ללימודים...

מאיפה קיבלתי 9000 שקל? המשכורת הכי גבוהה שקיבלתי אי פעם היתה בסביבות ה3,000. ולא, אני לא הלכתי לחתום על אבטלה כל הזמן. משנת השחרור הראשונה שלי חתמתי רק על 20 ימי אבטלה מתוך ה-70 שהיו מגיעים לי. גם בימים שלא עבדתי לא חתמתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...