האם יש אלוהים? - עמוד 12 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש אלוהים?

iakovl

האם יש אלוהים?  

443 הצבעות

1. 1. האם יש אלוהים?

• כן
    • לא
    • יש משהו ,אבל זה לא אלוהים

Recommended Posts

אבל "המפץ הגדול" היא כן תאוריה מבוססת, MBN. בוא נתחיל מכך שהיא נובעת ממשוואות תורת היחסות הכללית, שהיא תאוריה מבוססת מאוד. מעבר לכך, יש שורה של תופעות שרק תאוריה זו הצליחה להסביר ושל ניבויים מוצלחים שלה, אותם כבר הזכרתי, כמו היחס בין מימן והליום ביקום, ההיסט לאדום של גלקסיות ורקע המיקרוגל של היקום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 372
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שלום לכולם..

אני לא מגיב פה בפורומים אבל אני גולש פה לפחות איזה חצי שנה..אתם יודעים,קורא את הדברים שיש לאנשים לומר ולומד על מחשבים..מהאתר הזה למדתי כול כך הרבה דברים..:)

ראיתי את הדיון וקראתי חלק מהתגובות..ראיתי שחלק מהאנשים פה לא הבינו את הסיפור של האבן....

אז עשיתי משתמש ואני יסביר לכם כדאי שתבינו..

כול העניין של הסלע הוא לראות שעצם העובדה שאלוהים יכול לברוא דבר שהוא לא יכול להרים הופכת אותו למושלם..עצם העובדה שהוא יכול להגביל את עצמו הופכת אותו למושלם.

זה כמו שבן אדם יבנה מחשב ולא ידע להפעיל אותו.זה כמו שבן אדם יבנה מכונית ולא ידע איך לנהוג בה.זה כמו שבן אדם יבנה מטוס ולא ידע איך לטוס בו..

לא הגיוני נכון?:)זה הדבר שמבדיל את אלוהים מהשאר וזה מה שבעצם הופך אותו למושלם ולא ההפך..

עכשיו מישהו פה העלה את הקטע של היהודים ומה שעובר עליהם..האמת?זה דווקא הדבר שגורם לי להאמין באלוהים.למה אתם שואלים?

תראו לי עם שהיה שורד השמדה של 6 מיליון איש..תראו לי עם שהיה שורד אחרי שכול אירופה רדפה אחריו.

תראו לי עם שהיה מגיע לפה,לאמצע שום מקום,מקים פה מושבות ומקים פה מדינה,זאת תוך כדאי עוינות בלתי פוסקת...

תראו לי עם שהיה מנצח מלחמה עם 2 .

תראו לי עם שהיה שורד 6 מלחמות ונלחם כול יום על קיומו..

תראו לי עם שתוך כדאי העוינות הבלתי פוסקת הזאת היה מקים מדינה מערבית,מתקדמת,ומצליחה כלכלית(עזבו את מה שמראים לכם בטלוויזיה..ישראל זה מדינה מערבית לכול דבר ועניין)..רק תנו לנו זמן ואנחנו נהפוך לאחת המדינות העשירות בעולם..עד שנצליח לבסס את הכלכלה שלנו.

אני לא ידע מה איתכם..אבל לדעתי כולנו צריכים להתגאות בכך שאנחנו יהודים ולהתגאות בכך שעברנו כול כך הרבה והגענו עד הלום..

אני לפחות חושב,שאנחנו כן העם הנבחר..אבל זארת רק דעתי.וזוהי התכלית של הדיון הזה.איש איש באמונתו יחייה..

כול אחד מאמין במה שהוא רוצה..והוא לא ישנה את דעתו בגלל דברים שאומרים פה בפורום..

יש אלוהים או אין?רק כשנמות נדע ;).

עד אז..תהנו מהחיים ועל תעסיקו את עצמכם בדברים האלה..עצה אישית ממני..אני בזבתי על הדברים האלה הרבה זמן עד שהבנתי שזה גדול על בני האדם..אנחנו פשוט לא נצליח להבין את זה..

יאללה זזתי..אני מקווה שהפנתם משהו מהתגובה שלי.אם לא?לא נורא ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Tomerico לא דיברתי על הדולפינים כי התר'אד הוא יותר על בני אדם

וכן אתה צודק את העכברים שחכתי בכלל , איזה בן אדם אני , לשכוח את העכברים (רק היום ראיתי את הסרט ומחרתיים אני מסיים את הספר)

ForresT

בוא נראה

שרדנו מהסיבה שלא כל היהודים חיו באירופה

תתפלא אבל כל אמריקה וחלקים גדולים מהעולם לא היו מיושבים ובאו אליהם ושרדו בתקופה שהטכנוךוגיה היתה הרבה יותר נמוכה ממה שהיה כאשר בנו את ישראל

הנצחון שלנו הוא לא מקרי אבל גם לא נצחנו עם 2 מטוסים

נלחם כל יום מילא , צודק.

אבל 6 מלחמות ? אתה מצחיק אתה יודע כמה מלחמות היו ברוסיה למשל? 6 זה מספר קטן

ישראל היא אולי מערבית אבל היא רק מערבית יותר ממי שמסביבנו הקטע של הדת תוקע אותנו קצת .(הרבה)

אי אפשר להיות מדינה עשירה כשאורך של המדינה הוא סה"כ 400 ק"מ (בערך ) חסרים לנו משאבים טבעיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה האיי סי קיו של אלוהים

35000

לא נכון.

ה- של אלוהים זה 777, וה- של השטן זה 666. :P

אהה, אז זו טעות סמנטית. אין "ודאות גבוהה" מול "ודאות נמוכה" - ודאות היא ודאות. ישנה "סבירות גבוהה" מול "סבירות נמוכה". ודאות היא סבירות של 1. מה שכנראה התכוונת לומר הוא שתער אוקאם קובע שהסבירות לקיום אלוהים קטנה.

אם אתה להיכנס לסבירויות, אז הסבירות לקיומו של אלוהים היא 0.000000000000000000000000000000000000000000000000000000001,

או במלים אחרות - אפס (בערך כמו הסבירות שקיימים סוסים שמדברים עברית). ;)

כמה דברים... דבר ראשון, לגוסטהאנטר... כל הרעיון במה שכתבתי, הוא שהמתמטיקה היא כלי אנושי. כלומר, היא נוצרת ע"י בני אדם ותקפות הוכחות בה נבדקת ע"י בני אדם (או מחשבים שנוצרו ע"י בני אדם). לכן, תקפותה היא כמו תקפות של כל דבר אחר שנוצר ע"י בני אדם - כלומר לא מוחלטת בעיניי. לכן, יישות כל יכולה מסוגלת לבצע דברים שנראים לנו כלא אפשריים לוגית - מה לעשות, אנחנו בסה"כ בני אדם...

דבר שני, אם כבר מדברים על מתמטיקה, אז יש טענה כי אחת מהנוסחאות היפות במתמטיקה היא חיזוק לקיום האלוהים... למי שלא מכיר,

e^(pi*i)+1=0

(נדמה לי שאוילר שם לב לזה) - בכל מקרה, נמצאים בנוסחה הזאת 5 הגדלים החשובים ביותר במתמטיקה -

e - the natural exponential base, pi - the ratio between the diameter and the perimeter of a circle, i - the square root of (-1) and 1 and 0, the indifferent numbers in addition and multiplication.

הקבועים המתימטיים האלה הם לא ערכים מוחלטים.

חייזרים עשויים ללפתח מתימטיקה שונה לחלוטין מזו המוכרת לנו, ויחד עם זאת היא יכולה לייצג את אותו עולם פיסיקלי המוכר לנו.

אני מניח שאתה מהבורים שסבורים שבאוויר אין שום דבר מכיוון שהוא שקוף, אטומים זה המצאה של מדענים מטורפים, וחיידקים זה סתם בולשיט של הרפואה המודרנית.

-כן אני מהבורים שחושב שהאויר שקוף... זה נכון. עוד לא יצא לי לראות אטום מימן.. או לפגוש חיידק ברחוב, לך יצא?! למה אתה עונה על דברים שלא שאולים אותך?! לא רואים אותם נקודה! אז למה הוא מאמין שהם קיימים? אולי המדענים עובדים עליו? וכי זאת האמונה שלהם... - הדוגמא הזאת מתאימה לרמה של הדיון הזה...

אפשר לראות מולקולות של גזים המרכיבים את האוויר וחיידקים שנמצאים כמעט בכל מקום באמצעות מיקרוסקופים. 8)

אפילו אטומים ניתן לראות באמצעות הדמייה של מיקרוסקופ אלקטרוני. :cool2:

-אמרתי כבר שאלוהים אוהב לשחק ב-Sims, לא?

-לא מצחיק אותי. *אם אין לך מה לומר בנידון, אל תאמר!

אותי זה דווקא די משעשע. :)

כן, הוא הבטיח לי, והוא לא קיים.

-מוזר מאד לאף אחד הוא לא הטיח ורק לך כן... ראה *!!

קצת חוש הומור יכול לעזור לך. :-\

אתה מאמין בדבר שלא קיים.

-לא קיים מבחינתך! אל תתחיל לשחק כמו ילד קטן... אוף....

כל עוד לא תוכיח לי שאלוהים קיים, אז הוא לא קיים.

חובת ההוכחה שהדבר בו אתה מאמין קיים מוטלת עליך.

-אני לא חייב להוכיח לאף אחד דבר שבא מהלב!

אל תוכיח. אם אתה רוצה להאמין בדברים שלא קיימים, בבקשה. רק אל תטיף לאחרים להאמין באותו דבר שלא קיים.

אתה אדם משולל כל הגיון.

יתר על כן, אתה סותר את עצמך. מצד אחד אתה אומר שאין כזה דבר מאז ומעולם, ומהצד השני אתה דבק באמונה כי אלוהים קיים מאז ומעולם (או שמא אלוהים נוצר יש מאין?).

-כי יש הבדל בין חומר לרוח! ואת זה אתה לא תבין לעולם, כי אתה אדם שמאמין בדברים חומריים. אני מאמין ברוח שהיא קיימת מאז ומעולם, וכן לפני החומר...

אם הבנתי אותך נכון, אז ההבדל בין חומר לרוח הוא שחומר זה דבר ממשי שקיים, בעוד שרוח זה דבר חסר משמעות שלא קיים.

זה שהידע שלך במדע מסתכם באחד ועוד אחד שווה שניים לא אומר שמותר לך לפסול על הסף הסבר מדעי מגובש ומבוסס היטב שניתן ע"י אנשים חכמים ממך.

את ההסבר הזה אתה לא מוכן לקבל, מכיוון שאתה לא מסוגל לקלוט אותו, אבל את התיאורייה המופרכת בדבר קיומו של איזשהו אל אמורפי אתה מאמץ בעיניים עצומות בשתי הידיים?

- כבר אמרנו שאיינשטיין האמין בה', והוא קצת חכם נכון? אז למה אתה לא מקבל את זה?

מה זה לעזאזל החומר הזה?! תגדיר לי אותו! איזה סוג? באיזה לחץ? ועל איזה נפח? ובאיזה טמפ' בדיוק כל התהליך קרה? איך החומר הגיע לשם? איך החומר התכווץ והתחמם? מה הגורם המשיכה הזה?!

אני ממש מסופק אם אתה הכרת את איינשטיין באופן אישי, או אם אתה מכיר מישהו שהכיר את איינשטיין, או אם אתה מכיר מישהו שמכיר מישהו שהכיר את איינשטיין...

אני חוזר ואומר, איינשטיין לא האמין באלוהים.

נתתי לך כבר את כל ההסברים לשאלות האלה בפירוט רב, וזה הרבה יותר מההסברים שאתה נתת לי (שמסתכמים בעצם בכלום).

חוקי הפיסיקה הם לא חוקים שמישהו כתב, ואז בגלל שהם כתובים הטבע מתנהג לפיהם. חוקי הטבע הם חוקים שרירים וקיימים שהתיאור שלהם נובע מהתבוננות בטבע והבנתו.

אני מבין שאתה קצת מתקשה עם , אז אני אסביר לך. המדע עונה על השאלה איך, הוא לא מתעסק עם השאלה למה.

-אז תענה לי על השאלות מלמעלה.. באמת אני רוצה תשובה.

נתת לך תשובות לרוב השאלות האלה (אתה רוצה אולי שאני גם אגיד לך מה היה הצבע והריח של החומר הקדמוני?), ואתה אמרת לי שזה פשוט מגוחך.

אולי אתה תיתן לי כמה הוכחות אמיתיות, לשם שינוי?

זה שאמר שהעולם נברא מהמפץ הגדול אז תחשוב על זה ואני רוצה שתסביר לי את התיאוריה הזאת

זו כבר הפעם הרביעית שאני נותן את ההסבר הזה:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124624.msg1056101#msg1056101

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124624.msg1057058#msg1057058

מה לא נמאס מהנושא?

נגיד והיה מפץ גדול (שדרך אגב לא שולל בכלל את הרעיון שיש אלוהים כי יכול להיות שהוא ברא את העולם בעזרת המפץ הגדול) מאיפה הגיע החומר הראשוני שהתפוצץ במפץ הגדול? איך חומר הפך לחיים?

כשאני למדתי בבית צפר על כל המפץ הגדול וזה המורה (חילונית בבית צפר חילוני) אמרה שמדענים חישבו מה הסיכויים שיהיו חיים בכוכבים אחרים ומכל הכוכבים שאנחנו מכירים אמורים להיות בערך 36K כוכבים עם יצור חי כלשהו.... מדוע לא מצאו עדיין חיים בכוכבים אחרים?

אם אתה מסתכל על זה בצורה שאלוהים ברא את העולם ורצה שרק בכדור הארץ יהיה חיים אז סבבה יש לך תשובה אם אתה לא מאמין בזה אז יש לך בעיה...

וחוצמזה גם אם ימצאו חיים זה לא אומר שאין אלוהים כי לא כתוב בשום מקום שאין חיים בכוכבים אחרים זה פשוט הגיוני שלא יהיה אם אלוהים ברא את העולם

אם יש אותם סיכויים שיווצר תא דנא אחד (כשיש מאות מילארדים בכל תא בגוף) מפיצוץ ושסופת טורנדו תעבור בתוך מגרש גרוטאות ויצא לך באוינג 747 מה הסיכויים שכל זה מקרי? ממש קטנים

אולי נראה לכם שאלוהים זה "הוקוס פוקוס" אני רואה את זה הפוך... זה הוקוס פוקוס לחשוב שכל זה מקרי

באמצעות תער אוקאם, ניתן להסיק באופן הגיוני שאלוהים לא קיים. :cool2:

לא מצאו עדיין חיים בכוכבים אחרים ממספר סיבות: היקום מאוד גדול. 36,000 כוכבים זה מספר זעום מתוך טריליוני הכוכבים ביקום. זה יותר קשה מלמצוא מחט בתוך ערימה של שחת. מלבד זאת, הכוכב הכי קרוב אלינו נמצא במרחק של עשרות שנות אור מכאן. על הסיבות האלה ניתן להוסיף עוד הרבה סיבות נוספות.

יש כמה בעיות שהמדע עדיין לא פתר אבל זה לא מוכיח את קיומו של אלוהים

מאיפה בא החומר היא אחת מהן (השניה שאני האמת לא בטוח שלא פתרו אותה עדיין היא לאן היקום מתרחב)

אלוהים לא קיים מהסיבה הפשוטה שאין צורך בקיומו לצורך בריאת היקום ותחזוקתו.

החומר לא נוצר יש מאין, אלא היה קיים מאז ומעולם.

היקום מתרחב לאינסוף.

רוצים לשמוע משהו בקשר ליהדות, כאילו יציאת מצריים וכאלה? אני אישית חושב שכל התנ"ך מלא בסיפורים יפים ולקחים חשובים לחיים ובאמת יצא לא רע היי, זה בכל זאת הbest seller של כל הזמנים! אבל אני אישית חושב כך:

היה היה פעם (לפניי שנים רבות ;) ) נסיך מצרי שקראו אותו משה, הוא ראה קבוצה אחת מקבוצות רבות של עבדים שהיו בארצו והחליט "היי, החברה האלה ניראים סבבה, בוא ניקח אותם לישראל יהיו קטעים, גלות בבל ועוד כל מיני!" וכך היה סיפורו של משה הנסיך המצרי

כמובן זה סתם תיאוריה (שאותי) משעשעת

יציאת מצרים היא לא יותר מסיפור אגדה שלא התרחש מעולם.

אין שום תיעוד ליציאת מצרים אצל שום עם מלבד העם היהודי, אפילו לא ברשומות של מצרים העתיקה (מלכי מצרים העתיקה נהגו לא רק להלל את עצמם, אלא גם להצביע על הכשלונות של קודמיהם). בנוסף לכך, אין שום ממצא ארכיאולוגי ליציאת מצרים ולנדידה של יותר ממליון אנשים במדבר במשך 40 שנה.

הסיפור של יציאת מצרים הומצא במטרה לאחד את עשרת השבטים המפולגים בממלכת וללמד אותם ענווה וחמלה לחלשים ("כי עבדים הייתם במצרים"). מאוחר יותר, לאחר גלות ממלכת בידי האשורים, סיפור יציאת מצרים אומץ גם ע"י ממלכת יהודה.

כפי שזה נראה, בני מעולם לא היו עבדים במצרים, ומקורם בעמי ארץ שמתוארים בתנ"ך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפור על יציאת מצריים הצליח לאחד יפה את בני ישראל(עובדה- היום כולם (כמעט) עושים סדר).

יכול להיות שהתנ"ך נכתב בתחילה כדי לשעשע אנשים, בתור ספר בדיחות או מעשיות כדי ללמד את בני כיצד כדאי לחיות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה להיכנס לסבירויות, אז הסבירות לקיומו של אלוהים היא 0.000000000000000000000000000000000000000000000000000000001,

או במלים אחרות - אפס (בערך כמו הסבירות שקיימים סוסים שמדברים עברית). ;)

0.000...01 > 0

כל דבר שהסבירות שלו גדולה מאפס, ולא משנה כמה היא קטנה, עדיין אפשרי. אבל הייתי שמח לראות איך הצלחת לחשב את הסבירות הנ"ל. זו לא תוצאה של תער אוקאם, שכלל לא נותן ערכים מספריים (כלל אצבע, זוכר?), אז מאיפה המספר הזה הגיע?

אם הוא נשלף מהאוויר, יכול לבוא מישהו אחר ולטעון שהסבירות לקיומו של אלוהים היא 0.9999999 (תעמיד פנים שיש שם עוד הרבה פעמים תשע, אני מתעצל להחזיק את האצבע על הכפתור) והטענה שלו תהיה אמינה בדיוק כמו שלך - כלומר בכלל לא.

הקבועים המתימטיים האלה הם לא ערכים מוחלטים.

חייזרים עשויים ללפתח מתימטיקה שונה לחלוטין מזו המוכרת לנו, ויחד עם זאת היא יכולה לייצג את אותו עולם פיסיקלי המוכר לנו.

זה לא מה שהמתמטיקאים אומרים...

באמצעות תער אוקאם, ניתן להסיק באופן הגיוני שאלוהים לא קיים. :cool2:

שוב (ושוב), אי אפשר להסיק שום דבר בשום אופן מתער אוקאם. אולי בכל זאת תנסה לקרוא את הערך בוויקיפדיה, או בכל מקור אחר, כדי שתדע מה משמעותו של תער אוקאם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הקבועים המתמטיים, אני רוצה להבהיר משהו, כי בורג כנראה לא מבין כזה גדול...

e - הכוונה לא למטען של אלקטרון, גודל פיסיקלי לחלוטין, שערכו תלוי בשיטות המדידה והיחידות שבחרנו לנו, והוא די שרירותי מהבחינה הזאת. e הוא מספר מאוד מאוד מיוחד במתמטיקה ואין אפשרות "לבחור את המתמטיקה באופן אחר" כך שהמספר יהיה שונה. זה לא פיסיקה. הייחוד של המספר הזה, למשל, הוא בכך שהפונקציה e^x היא היחידה (עד כדי כפל בקבוע) שהנגזרת שלה שווה לפונקציה. אגב, אם אתה מעוניין ללמוד כמה מיוחד המספר e במתמטיקה,

http://mathworld.wolfram.com/e.html

pi - גודל מתמטי לחלוטין, מספר מאוד מאוד חשוב במתמטיקה, לא רק בגלל שהוא היחס בין קוטר להיקף מעגל, אלא מהרבה בחינות אחרות. ושוב, אם ברצונכם לקרוא עוד על הייחוד של פאי, http://mathworld.wolfram.com/pi.html

i הוא השורש של 1-, והוא גם יחידה בהרחבה הטבעית של הממשיים לאלגברה שלמה (המרוכבים, כי שם יש פתרון לכל פולינום).

0 הוא האדיש לחיבור ו-1 הוא האדיש לכפל (או הזהות). אלה בפירוש המספרים המרוכבים הייחודיים והחשובים ביותר. ולמה כולם נאספים להם ככה למשוואה אחת פשוטה ויפה? כי יש אלוהים. או סתם במקרה... אבל זאת לא הנקודה. הנקודה היא שאתה (בורג) סתם כותב בפאנאטיות בלי לדעת על מה אתה מדבר. ובאותו עניין, אני מבין שאתה מכיר את איינשטיין אישית... אפשר חתימה??? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשוואה הזאת מתקיימת אך ורק בגלל ההגדרה שלהם! ככה זה במתמטיקה...

אבל ההגדרה שלהם לא נועדה לקיים את המשוואה היפה הזאת. ההגדרה שלהם היא בלתי תלוייה בזה ומיוחדת, ותכונותיהם הייחודיות היא המוטיבציה להגדרתם כך, לא איזו משוואה יפה שיוצאת בסוף. אבל בכל זאת, משוואה יפה אכן יוצאת בסוף. למה? שתי תשובות אפשריות:

1) ככה. בלי שום סיבה מיוחדת.

2) שלמות שמרמזת על התערבות אלוהית.

כמובן שיש הרבה תשובות אחרות אפשריות, אבל אלה תשובות של המייצגים של שתי הדעות בדיון הזה, אני מניח.

אגב, עד עכשיו לא אמרתי את דעתי, למרות הרבה פוסטים, אבל אני בסקר סימנתי את האפשרות "יש משהו, אבל זה לא אלוהים" - כי זה הכי קרוב למה שאני מרגיש. לגבי הקיום של אלוהים, אני לא יכול להגיד "אלוהים לא קיים" בלב שלם כשם שאני לא יכול להגיד "אלוהים קיים" בלב שלם. אבל דבר אחד אני יכול להגיד בלב שלם, וזה שיש התערבות כלשהי, דברים לפעמים לא קורים סתם, אלא מסיבות טלאולוגיות. למי שלא מכיר את המילה, זה אומר שקודם באה הצורך ואח"כ בא המאורע. למשל, אצל בני אדם. אני צריך חלב, אז אני נוסע לצרכניה, -כ-ד-י- להגיע למצב שבו יהיה לי חלב. עפ"י הפיסיקה היום, דברים לא פועלים ככה (כלומר, אם נרצה להסביר את ההתנהגות שלי באופן פיסיקלי, הסיבה שהלכתי אינה יכולה להיות העבודה שלאחר מכן היה לי חלב). זה לא ממש מדוייק, כי יש מקרים במכניקת הקוואנטים שדי דופקים את עיקרון הסיבה-תוצאה במערכות מיקרוסקופיות, אבל מכיוון שאני לא מבין בזה מספיק (עדיין לא עשיתי את הקורס) אז אני לא ארחיב בנושא, מה גם יכול להיות שאני טועה בהקשר הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מאמין שקראתי עד לפה, ואם כבר קראתי עד לפה ניראה לי שיהיה ביזבוז לא להגיב, אכן הנושא ניטחן יותר מידי אבל זה עדיין כיף להתפלסף בנושא הנ"ל, למרות שאין שום אבל שום סיכוי שתצליחו להחזיר מישהו בתשובה או בשאלה בדיונים האלה.. אבל זה עדיין כיף לנסות..

אני (אישית) חושב שזה די מטופש לנסות להיתכחש לאבולוציה בזמן שכ99-98% מהDNA שלנו זהה לקופים, ושלנו, ההומו סאפיינס, התוצר המוגמר של אלוהים יש הוכחה קצת מעל התחת שהיה לנו פעם זנב (עצם הזנב?) כמו לחברינו הקופים..

ונמפץ הגדול זה באמת יותר מורכב, ולא דבר שקל להסבירו אם אין לך ידע מסוים בפיזקה, כימיה, אסטרופיזיקה, אבל אכן המפץ הגדול הוא קצת בעייתי בשבילנו האתאיסטים, הוא הפתח לאיזשהו אל שיצר הכל (לא שמפה נוצר האל, האל קיים הרבה מלפניי תיאוריית המפץ הגדול..) ואכן כל התיאוריית קורסות בנקודה הזאת הזאת, שום תיאוריה אינה מחזיקה מעמד באינסופיות של האנרגיה ודחיסות של המפץ הגדול, את היקום מתחילים להסביר מ10 בחזקת מינוס 43 שניות, פה מתחילות התיאוריות להתברר ולהתחבר לתיאורייה המאוחדת הגדולה, אך זה אחרי המפץ שלנו חילוניים אין הסבר בשבילו, פה הדת לפי דעתי עם היד על העליונה אין לי ולא ידוע לי מי שיש לו הסבר לתופעה הזאת, אבל מפה לסגידה (ברמות שונות) לאל כל יכול הדרך ארוכה וניראת (לי) לא במקום.

יש לפי דעתי שתי סוגי אלוהים את האלוהים הישן ואת האלוהים החדש,

האלוהים הישן שהוא (לי) ברור שהוא המצאה חכמה ששמרה על תרבות ושפיות מסוימת של חברה מסויימת ויצרה מעין חוג של אנשים שנקשרו זה בזה על ידי אמונה במשהו גדול מהם כדי לעזור להם להבין תופעות מסוימות שאז לא היו ברורות כמו גשם, כוכבים, קשת שקיעה זריחה (ולא המפץ הגדול) וכו', היום כבר ברור שהקשת זה לא אלוהים שמצייר עם מכחול שמימי, אלא שבירה של האור.. ומי שלא יודע את זה וחושב שזה צבעי מכחול השמיימי  של אלוהים מייד ניכנס לקטגוריה של בור שהבריז משעיריה מדעים בכתה ד', אז אולי בעתיד יתברר לנו המפץ הגדול ויתעוררו שאלות חדשות ובור יהיה מי שיחשוב שהמפץ הגדול זה פלוץ של אלוהים או משהו בסגנון..

לסיכום האלוהים הישן הוא הרבה פחות דת ממה שאנחנו מכירים הוא יותר אמונה שמשהו גדול ממני וחזק ממני יגן עלי בשעת הצורך, ושאני לא לבד ויש שם מישהו שישמור עלי, ושאם אני לא מבין תופעה מסוימת יש לה הסבר גדול מימני ושאני פשוט חלק מ grand design. ולכן המשפט המתאים לאלוהים הישן:

God Didn't Create Mankind, Mankind Created God. שבמקרה הז אין מתאים מימנו, הוא פשוט מה שהאדם היה זקוק אז.

עכשיו בקשר לאלוהים החדש הוא משהו חדש של המאות שנים האחרונות הוא עוזר להסביר דברים יותר גדולים מאת הגשם והקשת, את משמעות החיים! (אז זהו שאין) את התחלת החיים! (המפץ הגדול בסופו של דבר) איך נוצרנו! (מהקוף, או בסופו של דבר מחד תאי לא רחוק מאמבה, ואיך נוצרה האמבה האורגניזם הזה, בקרטיה מכוכב שביט, תנאים מתאים, כל מיני, ואיך כל זה נוצר, ועוד פעם הגענו לאיפה? "המפץ הגדול", שאותו הסברתי כבר כחולשה של המדענים/אתאיסטים או איך שתרצו להגדיר את האנשים הללו), אלו שאלות ראויות לשאילה!

עוד דבר שאני רוצה להגיד בקשר לאלוהים הישן ואלוהים בכלל זה הקטע שלא חוסר יכולת להבין שאחנו רק: יצור אורגני רב תאי מבוסס םחמן, בכוכב בינוני במערכת השמש בגלקסיית שביל החלב אחת מני המוני גלקסיות. קשה לאדם לקלוט את העובדה שאין לחיו תכלית ברמות יקומיות, הוא יכול אם ירצה לעזור או להפריע לשאר הרב תאיים פה על הכוכב הבינוני הזה. עוד דבר הוא גם חוסר יכולת להבין שאין כלום אחרי המוות, הלב מפסיק לפעום, אתה מת. אתה לא מרגיש כלום אתה לא: נימצא במקום טוב יותר עכשיו, אתה פשוט חודל לחיות, זה פשוט קשה, גם אני לפעמים מרגיש כאילו היה נחמד אם סבתא וסבא יכלו לראות אותי היום, אבל הם לא, ואתם יודעים למה? כי שרירי העיניים שלהם כבר לא עובדים כי לא מגיע לשם דם והם התנוונו, ולא בגלל שהם באמצע ארוחה מלכותית בגן עדן ועושים שם חיים משוגעים..

כ'כ קל ופשוט לברוח לעולם החלומות ולהמציא את גן עדן כי הי, מי לא רוצה לחיות בגן עדן, אבל אני חייב להודות, בתור דרך לעודד אנשים לעשות מעשיים טובים זה לא רע בכלל.

במה אני מאמין? אני מאמין בMATRIX, ב"מרכבות האלים" (ספר ממש מומלץ!) ובמה עוד? בעצמי..

אני לא מבין למה להתעסק בזה כ'כ הרבה זמן, אם לכם (דתיים) עושה טוב לקום כל יום בשש לשים תפילין ולהתפלל לישועה ולביאת המשיח אני לא אבקר אתכם (מלשון ביקורת) וגם לא אבקר אתכם (מלשון ביקור) כי אני אישית מעדיף לישון עד הצהריים...

בסופו של דבר אני מאמין במשפט "אדם באמנותו יחיה" ומספיק לכפיה הדתית והחילונית!

לסיכום ניסיתי לא ליפגוע באמנותו של איש אחר בצורה לא נאותה, וניסיתי להיות מנומס ככל שאני יכול..

ולשים בסוגריים במקומות הנכונים מילות שייכות שיסבירו שזה דעתי האישית ולאו דוקא הדעה הכללית.

נ.ב

רוצים לשמוע משהו בקשר ליהדות, כאילו יציאת מצריים וכאלה? אני אישית חושב שכל התנ"ך מלא בסיפורים יפים ולקחים חשובים לחיים ובאמת יצא לא רע היי, זה בכל זאת הbest seller של כל הזמנים! אבל אני אישית חושב כך:

היה היה פעם (לפניי שנים רבות  ;) ) נסיך מצרי שקראו אותו משה, הוא ראה קבוצה אחת מקבוצות רבות של עבדים שהיו בארצו והחליט "היי, החברה האלה ניראים סבבה, בוא ניקח אותם לישראל יהיו קטעים, גלות בבל ועוד כל מיני!" וכך היה סיפורו של משה הנסיך המצרי

כמובן זה סתם תיאוריה (שאותי) משעשעת

עוד משפט מגניב:

We are all atheists about most of the gods that humanity has ever believed in. Some of us just go one god further.

אם מישהו רוצה להגיב, אז בכיף, עדיף בלי קללות והמון סימני קריאה כדי שיהיה יותר נעים,

Have a nice weekend!

שני'ה עם כל הכבוד אולי הקוף נוצר ממנו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המשוואה שהוא נתן למעלה נכתבה ע"י אוילר כשחבריו מצרפת באו לבקר ברוסיה(וכששמעו אותו אומר את זה הם ברחו בחזרה לצרפת). אבל אני לא מבין מה הקשר של המשוואה עצמה להוכחת האלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...