האם יש אלוהים? - עמוד 7 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש אלוהים?

iakovl

האם יש אלוהים?  

443 הצבעות

1. 1. האם יש אלוהים?

• כן
    • לא
    • יש משהו ,אבל זה לא אלוהים

Recommended Posts

• תגובות 372
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שאלה מפגרת... בן כמה אתה שאתה פותח ת'ראדים כאלה ?

מי שמאמין בה' מבחינתו יש, מי שלא מאמין מבחינתו אין.

שניהם בכל אופן לא יודעים אם יש ה', יש רק דבר אחד שחושב... והיא האמונה, לא הידיעה שהוא קיים או לא.

נראה לך שבאמת מישהו יכול לענות לך תשובה חד משמעית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו אני לא ממש מאמין בה' אבל השאלה היחידה שהיא בעצם גם למאמינים וגם ללא מאמינים היא.

אם הכל נוצר מהמפצץ הגדול? איך נוצר הכדור שהתפוצץ? נגיד שהוא נוצר לאט לאט מאטומים... איך נוצרו האטומים? מה סתם ככה בשניה פתאם יש אטומים? ואם האטומים נוצרו מחלקיקים אחרים, מי יצר את החלקיקים האלה?

אותו דבר לה' נגיד שהוא יצר את הכל, אבל מי יצר אותו?

בקיצור מ"הכלום" לא יכול להיווצר משהו.. חייב להיות משהו שמתחיל וגם ה' לא יכול פתאום להיווצר בלי משהו שמקדים אותו...

אבל מי אני שיקבע מה יכול להיות ומה לא??...

לכו תחיו תחיים שלכם וזהו... :jump:

נו באמת... המוח של הבן אדם לא מסוגל לקלוט את זה, לא מסוגל לעבד את זה ולנסות להבין את זה... נסו לחשוב על זה וזה בדיוק כמו לשאול אדם פחות משכיל[כלומר, חקלאי או משהו כזה מלפני מאה שנה] מה בא קודם - ביצה או תרנגולת ? הוא יחוש באותה ההרגשה שאדם משכיל בזמן שלנו ירגיש אם ישאלו אותו כך - "במידה ואין ה', איך הכול נוצר?? במפץ הגדול? ומה יצר אותו? ומה יצר את מה שיצר אותו? וכן הלאה... אי אפשר לענות על זה אז חבל להתעסק עם זה יותר מידי.. מה זה יעזור לכם? אז נגיד שיש מחזורית [וגם כאן אפשר לשאול איך היא התחילה אבל עזבו] אז מה זה יעזור לכם? מה זה ישנה לכם בחיי היום יום? כלום! חיו את החיים שלכם וזהו כי אין שום מצב שבעולם שאתם תצליחו למצא תשובה לזה וגם אם תצליחו אז זה אולי אבל אולי יזיז קצת קצת את הלחי השמאלית של התחת שלכם וזה רק אולי!

בקשר לעניין עם ה' - אני לא מתכוון לחזור על מה שאמרתי בדיון הקודם. פשוט טפשי שכל פעם שמישהו יזכר במשהו הוא יפתח דיון מחדש שבו אף אחד לא יחדש שום דבר ובכל מקרה כולנו נשכח מה שנאמר בדיון לאחר כמה ימים אז למה לבזבז לעצמכם זמן?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עם הבחור מלמעלה ...

תאמינו בה' , אל תאמינו בה' זה תלוי אך ורק בכם .. העיקר שאתם חיים את החיים שלכם ונהנים מהם וזה כל מה שחשוב.

לדעתי ה' לא קיים , והחיים שאחרי המוות גם כן לא קיימים ולכן אני מנסה להנות מכל רגע בחיים האלו כי אנחנו חיים רק פעם אחת ..

אם אתם מאמינים שתתפללו כל היום ותלבשו מעיל פרווה ב40 מעלות חום יביא אותכם לגן עדן ועושה לכם טוב על הלב אז by all means.. Be my guests !!! ;D

ולסיום ציטוט של אדם חכם מאוד :

"In this great rollercoster of life you only get one ticket ' so you might aswell enjoy your ride"

מאת: AZ

:hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקשיבו

FIREBIRD

פתח על זה שנה שעברה שתי ת'ארדים שהגיעו לקציוניות גמורה של מלא עמודים וטחנו תנושא הזה בטירוף

עכשיו תסגרו תתא'רד הזה כמו שסגרתם לו בלי הצדקה :bash::kopfpatsch::screwy: :s05: :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם התכנון היה מושלם אז מתי שהייתי מעיף את הגשר של סן פרנסיסקו על בנאדם לא היה קורה לו כלום

הוא גם בחיים לא היה מת

וגם לא חולה

ושום דבר לא היה קורה לו, והוא היה הכי יפה שבעולם, ולא עם כל החומרים המגעילים בגוף וההפרשות והריח

תחשבו על זה

תחשוב על זה שניה, ותבין שכל הדברים שאתה אומר דפוקים. מי אתה שתגדיר יופי, אה ? ואם אני חושב שראש מרובע עם שערות על האף זה מושלם, מי אתה שתגיד לי לא ?  ::)

ואם האדם לא היה מת, תחשוב איזה צפיפות אוכלוסין הייתה כאן, תוך כמה אלפי שנים לא הייתה יכול לזוז מרוב אנשים, אז גם כאן מי שברא את האנשים חשב על זה.  :nixweiss:

ואפילו אם התכנון לא מושלם להגדרתך, הרי זה שלא נקודת העניין כאן. העניין כאן שיש תכנון של גוף, גוף משולם או לא תחליט את זה ותהנה עם זה. יש כאן תכנון וחייב לעמוד משהו מאחורי זה. נקודה.  :nono:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, שמעתי.

אבל מהיכן הגיע התכנון הראשון? של הגוף הכי לא מפותח בשרשרת האבולוציה. :nixweiss:

אף אחד לא יוכל אי פעם לפי דעתי לענות על השאלה הזאת. :nono:

איזה תכנון ראשון לעזאזל? זה לא התחיל ישר מהקוף אתה יודע

שאלות ומחשבות של ילד בן 8 יש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אי אפשר להשתמש בתער אוקאם להפרכת קיומו של האל. תער אוקאם פשוט לא עובד ככה. הוא לא אומר "בהינתן שתי תאוריות שמסבירות את אותן עובדות, התאוריה הפשוטה יותר בהכרח נכונה", אלא "בהינתן שתי תאוריות שמסבירות את אותן עובדות, יש להניח שהתאוריה הפשוטה יותר נכונה". כבר היו מקרים (נדירים) בהם התברר שדווקא התאוריה המסובכת היא הנכונה.

ובכלל, כל תאוריה שעושה שימוש באלוהים אינה תאוריה מדעית, כיוון שאי אפשר להפיק ממנה ניבויים ואי אפשר להפריך אותה, לפיכך אי אפשר לעשות במקרה הזה שום שימוש בתער אוקאם, אפילו לא כדי להעריך מי משתי התאוריות נכונה.

תער אוקאם מוכיח באופן הגיוני כי אלוהים לא קיים מהסיבה הפשוטה שאין סיבה לקיומו, מה גם שאין כל הוכחה חותכת לקיומו של אלוהים. :cool2:

במידה ואדם מתעקש בכ"ז לבחור באופציה השנייה לפיה יש אלוהים, אז הוא אדם חסר הגיון לחלוטין. :screwy:

אין שום דבר שמוכיח חד וחלק ב100% שהיה אבולוציה, חלק זה השערות של המדענים או "הוכחות" שלא מבוססות לגמרי.

אולי יש הוכחות לחלק מהאבולוציה אבל עדיין יש חלק נכבד שלא ניתן להוכיח בוודאות אז אל תשלו את עצמכם - האבולוציה היא עדייןתיאוריה ובגלל זה לא מלמדים את זה בכמעט כל בתי הספר העולם, אם לא כל בתי הספר בעולם.

תיאורית האבולוצייה היא לא סתם תיאוריה בעלמא. מדובר בתיאוריה מגובשת ומבוססת היטב שמקובלת על כל המדענים עם הוכחות בשטח (ראה: "תורת האבולוציה"). 8)

אני לא יודע באיזה בי"ס למדת. :nixweiss: או שלמדת בבי"ס דתי, או שפשוט הברזת משיעורי . :nono:

השמש זורחת

השמש שוקעת

העולם אין סופי!!

מישהו ברא את זה

וזה לא בן אדם כי הוא כזה קטן

יש רק אחד וזה הקב"ה

אתה כ"כ טיפש! :lol:

תראו אני לא ממש מאמין בה' אבל השאלה היחידה שהיא בעצם גם למאמינים וגם ללא מאמינים היא.

אם הכל נוצר מהמפצץ הגדול? איך נוצר הכדור שהתפוצץ? נגיד שהוא נוצר לאט לאט מאטומים... איך נוצרו האטומים? מה סתם ככה בשניה פתאם יש אטומים? ואם האטומים נוצרו מחלקיקים אחרים, מי יצר את החלקיקים האלה?

קבל הסבר:

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124624.msg1056101#msg1056101

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=124624.msg1057058#msg1057058

אותו דבר לה' נגיד שהוא יצר את הכל, אבל מי יצר אותו?

בקיצור מ"הכלום" לא יכול להיווצר משהו.. חייב להיות משהו שמתחיל וגם ה' לא יכול פתאום להיווצר בלי משהו שמקדים אותו...

ראה: "תער אוקאם".

כיום הסברה היא שהחיים נוצרו דווקא במערכת שלנו, בגלל התצורה המיוחדת שלה.

סיבובים מעגליים כמעט מושלמים סביב השמש, הכוכבים מסודרים במרחקים כאלו שלא כל כך מפרעים למסלולים של ההכוכבים האחרים, שמש לא גדולה ולא קטנה, כך שכמות האנרגייה שהיא מייצרת הוא מספק, הפרדה בין שני חלקי המערכת ע"י טבעת אסטרואידים, ועוד הרבה דברים.

הסברה הזו פוסלת את רוב רובן המוחלט של מערכות השמש ביקום שלנו.

כיום נאס"א מכוונת צלחות לווין לכמה מערכות שמש אשר דומות לשלנו... בתקווה שיגיעו אותות חיים...

קיימת תיאוריה לפיה החיים בכדור הארץ התפתחו מבקטריות שהגיעו מכוכב שביט.

העובדה שהמרחק של כדור הארץ מהשמש והתצורה של מערכת השמש מאפשרת חיים בצורה המוכרת לנו לא שוללת היתכנות של צורות חיים שונות לחלוטין בכוכבי לכת שונים בתכלית השינוי מכדור הארץ והנמצאים במערכות כוכבים שלא דומות כלל למערכת השמש שלנו.

אין לך תזכות...

זה שאתה לא מאמין יופי שיהיה לך בכיף אם אתה מרגיש גבר אם זה אבל יש אנשים שמאמינים אז כדאי שתשתוק ותשמור על הפה שלך >:(

תדבר יפה! :nono:

זה שאתה בור ועם הארץ לא אומר שאתה צריך להפוך את כל שאר האנשים לבורים כמוך.

אם אתה רוצה, אז אתה מוזמן להטמין את הראש באדמה ולשתוק ולא להפיץ דברי שקר.

לדעתי זה יהיה מאוד אנוכי לחשוב שאנחנו החיים היחידים ביקום של אין סוף שנות אור.

השאלה היא לא האם קיימים חיים בכוכבים אחרים או לא. קרוב לוודאי שקיימים חיים בכוכבים אחרים (לאו דווקא דמויי-אדם או מבוססי פחמן).

השאלה היא האם חייזרים מבקרים בכדור הארץ. כל עוד לא קיימת הוכחה מוצקת לכך, התשובה ההגיונית היא - לא.

אתה יודע מה אם אתה כזה חכם תוכיח שאין אלוהים אני רוצה הוכחות....

כפי שציינתי שוב ושוב, תער אוקאם מוכיח כי אלוהים לא קיים.

מלבד זאת, נטל ההוכחה מוטל על המאמינים באלוהים ולא על השוללים את קיומו.

עד עכשיו, לא קיבלתי אף לא הוכחה אחת לקיומו של אלוהים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:screwy: :screwy: :screwy: בכל שנות קיומו של הפורום לא ראיתי משהו שכתב תגובה עם כל כך הרבה שטויות, טמטום, דפיקות ועוד הרבה מילים יש לתאר את הבעיה שלך אבל אין מקום..
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...