מבחן הסיבולת האולטימטיבי לכפולי הליבה,או סדרת הריאלטי של טום מתחילה בשנית - עמוד 15 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבחן הסיבולת האולטימטיבי לכפולי הליבה,או סדרת הריאלטי של טום מתחילה בשנית

SOLIDUS SNAKE

Recommended Posts

• תגובות 261
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

הפנטיום הצליח לשרוד 24 שעות

זהו אפשר לסגור את הבסטה;)

כל הכבוד לטום שהצליחו לעשות את זה

מעניין איך כל הפנבוייס היו מגיבים אם המאוורר של היה על מהירות אפסית כל המבחן ובגלל זה קורס

(שים לב שלאורך כל הת'רד אני שואל למה המהירות של המאוורר של האינטל כ"כ נמוכה)

ישר היו מתחילים עם הקונספירציות

מזל שתפוחים לא יכול להגיב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין איך כל הפנבוייס היו מגיבים אם המאוורר של היה על מהירות אפסית כל המבחן ובגלל זה קורס

(שים לב שלאורך כל הת'רד אני שואל למה המהירות של המאוורר של האינטל כ"כ נמוכה)

ישר היו מתחילים עם הקונספירציות

מזל שתפוחים לא יכול להגיב

הקטע של המאוורר הוא בעיה של הלוח/ציפ,עובדה שבAMD זה לא קרה.

אבל זאת עדיין בעיה עם האינטל שהוא לא תואם המון לוחות.

נ.ב למה תפוחים לא יכול להגיב?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכונים חדשים (שוב מתורגמים מגרמנית)

גילו למה המאוורר של האינטל לא פעל טוב (הם השתמשו בגוף קירור של 820, הוא שונה משל שאר סדרת כפולי הליבה)

בנוסף מתכננים לכבות את ה HYPERTHREADING באינטל כדי להבין למה הAMD לא מסתדר עם הקידוד

לינק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכונים חדשים (שוב מתורגמים מגרמנית)

גילו למה המאוורר של האינטל לא פעל טוב (הם השתמשו בגוף קירור של 820, הוא שונה משל שאר סדרת כפולי הליבה)

בנוסף מתכננים לכבות את ה HYPERTHREADING באינטל כדי להבין למה הAMD לא מסתדר עם הקידוד

לינק

1. אתה רוצה לומר שאם היו משתמשים במעבד 820 במקום 840 המאוורר כן היה מתאים? למה בדיוק? האם ההפרש בתדר השעון (200MHz לליבה) יוצר כל-כך הרבה חום שדרוש מאוורר מיוחד? מה זה אומר על יכולות ה Overclocking של המעבד הזה?

2. כיבוי ה HT הוא טעות לדעתי - זהו יתרון שיש למעבד ה INTEL ואסור לוותר עליו. בנוסף, כיבוי ה HT במעבד ה INTEL לא יגרום לשיפור בביצועי ה AMD (מה הם חושבים, שה AMD יחשוב שיש לו סיכוי לעקוף את ה INTEL בקידוד ויתאמץ יותר?). אני הייתי מציע להם לפנות ל AMD ולברר האם קיים דרייבר מיוחד למעבד הזה. בסופו של דבר התמיכה ב-2 מעבדי INTEL כבר בנויה בתוך מערכת ההפעלה (בגלל ה HT), ושימוש ב-2 ליבות סה"כ לא ממש משנה למערכת ההפעלה, שגם ככה מסוגלת להתמודד עם 2 מעבדים, כך שתמיכה ב 4 מעבדים לוגיים של INTEL היא לא דבר "לא מובן" עבור מערכת ההפעלה. מצד שני, אני לא בטוח שמערכת ההפעלה יודעת להתמודד עם 2 מעבדי AMD (אפילו שמעשית זה מעבד אחד עם 2 ליבות) - תמיכה ב 2 מעבדים פיזיים קיימת, השאלה היא האם מערכת ההפעלה יודעת לבצע את חלוקת התפקידים כמו במעבד ה INTEL. אני מקווה שהכוונה שלי ברורה.

עריכה:

בדיוק עכשו ראיתי בדיון אחר הודעה של iB@32 שמתקשרת למה שאמרתי בנקודה 2 (לא ראיתי את ההודעה הזו לפני שפרסמתי פה).

http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=125163.msg1050932#msg1050932

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.לא יודע מה זה אומר על יכולות האוברקלוקינג, אינטל (או טום) טוענים שזה מאוורר של 820

2.הAMD לא יעבוד יותר מהר, פשוט מנסים להבין מה גורם לAMD לקודד כל כך לאט וידאו (מעניין מה יקרה עם האינטל אחרי הכיבוי)

3.WINDOWS XP PRO תומך בריבוי מעבדים ואין לזה קשר לאינטל או (מתי ראית אי פעם דרייבר למעבד? ) לא אמור להיות הבדל בחלוקת הPRIORITY

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.WINDOWS XP PRO תומך בריבוי מעבדים ואין לזה קשר לאינטל או (מתי ראית אי פעם דרייבר למעבד? ) לא אמור להיות הבדל בחלוקת הPRIORITY

כמובן שקיים דרייבר למעבד, הרי מערכת ההפעלה לא טוענת אותו סתם. במקרה שלי הדרייבר הוא קובץ בשם amdk7.sys. תבדוק ב Device Manager שלך איזה דרייבר נטען עבור המעבד שלך. הדרייבר עבור המעבד מסופק בד"כ עם מערכת ההפעלה ולא מיצרן המעבד (כמו עם ציוד אחר), ובנוסף בד"כ לא מקבלים עדכון עבורו, כי מערכת ההפעלה יודעת להתמודד עם מעבדים דומים (מבחינתה כל סדרת ה K7, למשל, מתנהגת בדיוק אותו דבר).

אני מאמין (לא בטוח, אבל מאמין) שהדרייבר הזה משפיע בסופו של דבר על חלוקת העומס/עבודה על המעבד - העובדה שזה נראה בדיוק אותו דבר ב Task Manager לא אומרת שזה בדיוק מה שקורה מתחת לפני השטח. אני טוען שהדרייבר שבנוי במערכת ההפעלה עבור המעבד של INTEL כבר יודע מראש איך להתמודד עם ריבוי משימות, כיוון שהוא מותאם ל HT. הדרייבר של - לא (ומכאן שאולי צריך לבדוק עם או האם אמור להיות עידכון לדרייבר של המעבד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה יוצא בהצהרות על דרייברים

תבדוק שוב מתי יצא WINDOWS XP

ומתי אינטל השיקה את הפיצ'ר שנקרא HYPERTHREADING

מה קדם למה? ובכמה?

לינקים שיעזרו לך

http://www.intel.com/pressroom/kits/quickreffam.htm

http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,49606,00.asp

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אתה רוצה לומר שאם היו משתמשים במעבד 820 במקום 840 המאוורר כן היה מתאים? למה בדיוק? האם ההפרש בתדר השעון (200MHz לליבה) יוצר כל-כך הרבה חום שדרוש מאוורר מיוחד? מה זה אומר על יכולות ה Overclocking של המעבד הזה?

2. כיבוי ה HT הוא טעות לדעתי - זהו יתרון שיש למעבד ה INTEL ואסור לוותר עליו. בנוסף, כיבוי ה HT במעבד ה INTEL לא יגרום לשיפור בביצועי ה (מה הם חושבים, שה יחשוב שיש לו סיכוי לעקוף את ה INTEL בקידוד ויתאמץ יותר?). אני הייתי מציע להם לפנות ל ולברר האם קיים דרייבר מיוחד למעבד הזה. בסופו של דבר התמיכה ב-2 מעבדי INTEL כבר בנויה בתוך מערכת ההפעלה (בגלל ה HT), ושימוש ב-2 ליבות סה"כ לא ממש משנה למערכת ההפעלה, שגם ככה מסוגלת להתמודד עם 2 מעבדים, כך שתמיכה ב 4 מעבדים לוגיים של INTEL היא לא דבר "לא מובן" עבור מערכת ההפעלה. מצד שני, אני לא בטוח שמערכת ההפעלה יודעת להתמודד עם 2 מעבדי (אפילו שמעשית זה מעבד אחד עם 2 ליבות) - תמיכה ב 2 מעבדים פיזיים קיימת, השאלה היא האם מערכת ההפעלה יודעת לבצע את חלוקת התפקידים כמו במעבד ה . אני מקווה שהכוונה שלי ברורה.

1. כן.. יש הבדל. אחד מהמאווררים מתוכנן ל-820, השני ל-840 ... הם השתמשו במודל הלא נכון על ה-840 ובגלל זה היו בעיות טמפרטורה, והנפילות (וכנראה גם הסיבה ללוחות אם ההרוסים).  לא רק שה-840 מהיר יותר (ב-400Mhz) הוא גם מפעיל יותר מעגלים לוגיים (בגלל ה-HT).

2.  קודם כל, אין כזה דבר "דרייבר" למעבד. המערכת הפעלה פועלת עם סט פקודות קבוע, אין כל שינוי בה, והיא לא בדיוק משנה את הקוד של התוכנה בגישה אל המעבד (אלא אם זה מודול שדורש כך). זה למה בחיים לא תמצא עידכון לווינדוז לתמיכה בגרסת מעבד חדשה, אלא אם יש לו סט פקודות שונה לחלוטין, למשל המעבר ל-64ביט (שים לב למשל ששינויים כמו SSE לא קשורים לווינדוז) -עריכה- או תמיכה בפיצ'ור שצריך תקשורת מעבר לרמת הסט פקודות - הקובץ שאתה מדבר עליו אינו קשור כלל וכלל לאיך שהמערכת מדברת עם המעבד, זה תמיכה ב-powernow!, זה הכל. תמחוק את הקובץ, ומלבד שגיעות על החיסרון בו (בתנאי והוא מופעל בכלל) המערכת תמשיך לפעול כרגיל. להזכיר לך, ווינדוז מתחיל לעבוד עוד לפני שהדרייברים נטענים. בקשר לתמיכה במעבדים - ווינדוז פרו תומך ב-2 פיזיים, ו-4 לוגיים, של איזו חברה המעבד, ממש לא משנה למערכת, היא תומכת בשניהם בדיוק אותו הדבר. אין פה שום "אנחנו לא ממש יודעים להשתמש בשני מעבדי AMD". לדור הבא של AMD יהיה כנראה תמיכה ב-HT, ווינדוז ידע להריץ גם אותם כ-4 לוגיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה יוצא בהצהרות על דרייברים

תבדוק שוב מתי יצא WINDOWS XP

ומתי אינטל השיקה את הפיצ'ר שנקרא HYPERTHREADING

מה קדם למה? ובכמה?

לינקים שיעזרו לך

http://www.intel.com/pressroom/kits/quickreffam.htm

http://www.pcworld.com/news/article/0,aid,49606,00.asp

טוב, ברור שאתה צודק - ה XP יצא ב 2001 וה HT הוכנס למעבדי INTEL ב 2003 (אם אני לא טועה). בקטע הזה אני טעיתי.

אבל, אל תשכח שיצאו 2 חבילות עידכונים, שאולי כן כללו עידכון לדרייבר של המעבד.

אגב, מה לדעתך תפקיד הדרייבר של המעבד? הרי הוא לא יושב שם סתם ליופי או לתפוס מקום בדיסק הקשיח או בזיכרון (אלא אם כן אתם מאמינים בקונספירציות).

אני חושב (לא בטוח, לא יוצא בהצהרה) שיש לו השפעה כלשהי על הביצועים של המעבד.

עריכה:

1. כן.. יש הבדל. אחד מהמאווררים מתוכנן ל-820, השני ל-840 ... הם השתמשו במודל הלא נכון על ה-840 ובגלל זה היו בעיות טמפרטורה, והנפילות (וכנראה גם הסיבה ללוחות אם ההרוסים). לא רק שה-840 מהיר יותר (ב-400Mhz) הוא גם מפעיל יותר מעגלים לוגיים (בגלל ה-HT).

2. קודם כל, אין כזה דבר "דרייבר" למעבד. המערכת הפעלה פועלת עם סט פקודות קבוע, אין כל שינוי בה, והיא לא בדיוק משנה את הקוד של התוכנה בגישה אל המעבד (אלא אם זה מודול שדורש כך). זה למה בחיים לא תמצא עידכון לווינדוז לתמיכה בגרסת מעבד חדשה, אלא אם יש לו סט פקודות שונה לחלוטין, למשל המעבר ל-64ביט (שים לב למשל ששינויים כמו SSE לא קשורים לווינדוז) -עריכה- או תמיכה בפיצ'ור שצריך תקשורת מעבר לרמת הסט פקודות - הקובץ שאתה מדבר עליו אינו קשור כלל וכלל לאיך שהמערכת מדברת עם המעבד, זה תמיכה ב-cool and quiet, זה הכל. תמחוק את הקובץ, ומלבד שגיעות על החיסרון בו (בתנאי והוא מופעל בכלל) המערכת תמשיך לפעול כרגיל. להזכיר לך, ווינדוז מתחיל לעבוד עוד לפני שהדרייברים נטענים. בקשר לתמיכה במעבדים - ווינדוז XP פרו תומך ב-2 מעבדים פיזיים, ו-4 מעבדים לוגיים, של איזו חברה המעבד, ממש לא משנה למערכת, היא תומכת בשניהם בדיוק אותו הדבר. אין פה שום "אנחנו לא ממש יודעים להשתמש בשני מעבדי AMD". לדור הבא של יהיה כנראה תמיכה ב-HT, ווינדוז ידע להריץ גם אותם כ-4 מעבדים לוגיים.

1. אם יוציאו גירסה מהירה יותר למעבד כפול הליבות, או שמישהו ינסה לעשות OC למעבד כזה, האם זה אומר שצריך קירור הרבה יותר חזק?

2. אם בסט פקודות אתה מתכוון ל , MMX, SSE וכו' - כאן אין שום הבדל בין המעבדים וכמובן שאין שום צורך בדרייבר למעבד כיוון שהפקודות כתובות כבר בשפה שמעבד מבין. אך בסופו של דבר כן נטען דרייבר כלשהו, ולכן חייבת להיות לו השפעה כלשהי. בקשר ל HT - הבנתי שטעיתי (כנראה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, ברור שאתה צודק - ה XP יצא ב 2001 וה HT הוכנס למעבדי ב 2003 (אם אני לא טועה). בקטע הזה אני טעיתי.

אבל, אל תשכח שיצאו 2 חבילות עידכונים, שאולי כן כללו עידכון לדרייבר של המעבד.

אגב, מה לדעתך תפקיד הדרייבר של המעבד? הרי הוא לא יושב שם סתם ליופי או לתפוס מקום בדיסק הקשיח או בזיכרון (אלא אם כן אתם מאמינים בקונספירציות).

אני חושב (לא בטוח, לא יוצא בהצהרה) שיש לו השפעה כלשהי על הביצועים של המעבד.

עריכה:

1. אם יוציאו גירסה מהירה יותר למעבד כפול הליבות, או שמישהו ינסה לעשות OC למעבד כזה, האם זה אומר שצריך קירור הרבה יותר חזק?

2. אם בסט פקודות אתה מתכוון ל , MMX, SSE וכו' - כאן אין שום הבדל בין המעבדים וכמובן שאין שום צורך בדרייבר למעבד כיוון שהפקודות כתובות כבר בשפה שמעבד מבין. אך בסופו של דבר כן נטען דרייבר כלשהו, ולכן חייבת להיות לו השפעה כלשהי. בקשר ל HT - הבנתי שטעיתי (כנראה).

אם לעומרי לא היה מפריע קצת קללות, היית מקבל עכשיו רצף יפה של דברים בסיגנון "אימבסיל" ו"קשה הבנה".

בכלל קראת מה שכתבנו? אין כזה דבר דרייבר למעבד! ה"דרייבר" (amdk7.sys) שאתה מדבר עליו זה תוסף שנועד להפעיל את ה-PowerNow! של מעבדי K7, ואינו קשור מעבר לזה בתיפקוד של המעבד... תמחוק את הקובץ, והמחשב ימשיך לעבוד כרגיל!

1. דא! אתה רוצה OC, תשקיע בקירור.. מה חדש בזה?

2. איך שמת את ברשימה הזאת עם SSE ו-MMX? אתה בכלל יודע מה אלו? וגם פה אתה טועה, הרי ל-K7 אין MMX, אלא 3dnow! אז אין פה דימיון מלא בין המעבדים... מה שאתה צריך להבין זה שאין שום קשר בין המערכת לבין הדברים האלו, והיא אינה צריכה לדעת על קיומם. מעולם לא עודכן לתמוך במעבדים חדשים יותר עם התוספות האלו מכיוון ואין לו צורך! ווינדוז לא נוגע בקוד תוכנה אלא אם הקוד בכוונה מבקש כך (למשל אימולציה) ובשביל ניהול משאבים (שאינו משנה פקודות בתוכנה, אלא את סדר הרצתן והגישה לזיכרון), לכן, לא איכפת לו איזה מן מעבד יש לך, בתנאי ויש לו את הממשק המקורי איתו, והממשק הזה הוא חלק מן קבצי הקרנל של המערכת. SSE3 (ונראה לי גם 2), לא היה קיים בתקופה ש- יצא, ומעולם לא שוחרר עידכון SSE3 מכיוון ואין צורך באחד!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לעומרי לא היה מפריע קצת קללות, היית מקבל עכשיו רצף יפה של דברים בסיגנון "אימבסיל" ו"קשה הבנה".

:nono:

גם אם כתבתי דברים לא נכונים, זו לא סיבה להתעצבן ולתקוף.

1. דא! אתה רוצה OC, תשקיע בקירור.. מה חדש בזה?

2. איך שמת את ברשימה הזאת עם SSE ו-MMX? אתה בכלל יודע מה אלו? וגם פה אתה טועה, הרי ל-K7 אין MMX, אלא 3dnow! אז אין פה דימיון מלא בין המעבדים... מה שאתה צריך להבין זה שאין שום קשר בין המערכת לבין הדברים האלו, והיא אינה צריכה לדעת על קיומם. מעולם לא עודכן לתמוך במעבדים חדשים יותר עם התוספות האלו מכיוון ואין לו צורך! ווינדוז לא נוגע בקוד תוכנה אלא אם הקוד בכוונה מבקש כך (למשל אימולציה) ובשביל ניהול משאבים (שאינו משנה פקודות בתוכנה, אלא את סדר הרצתן והגישה לזיכרון), לכן, לא איכפת לו איזה מן מעבד יש לך, בתנאי ויש לו את הממשק המקורי איתו, והממשק הזה הוא חלק מן קבצי הקרנל של המערכת. SSE3 (ונראה לי גם 2), לא היה קיים בתקופה ש- יצא, ומעולם לא שוחרר עידכון SSE3 מכיוון ואין צורך באחד!

1. פשוט נראה לי שאינטל מספקת את המעבד המינימלי האפשרי עבור המעבדים כפולי הליבה שלה, וכל שינוי קטן יכול לגרום לקריסות (אפילו האטה של מהירות המאוורר בגלל אבק שמצטבר עם הזמן, שלא לדבר על OC קטן).

2. סט הפקודות של הוא סט פקודות בסיסי שקיים כבר שנים במחשבים (עוד מה 8088), ולכן כל התוכנות שמשתמשות בו יכולות לעבוד על כל מעבד שתומך בו. הסטים של MMX, SEE וכו' (שפותחו ע"י אינטל) וה 3DNOW! (של AMD) הם סטים נוספים של פקודות, שנותנות ביצועים יותר טובים לתחום מסויים, ואם יישום כלשהו משתמש בהן, הביצועים שלו יהיו יותר טובים מאשר שימוש בפקודות "רגילות".

אגב, ל K7 שלי (שהוא AXP2000) יש תמיכה ב MMX (ראה תמונה).

בקשר למה שאני קראתי "דרייבר של המעבד", אני מקבל את טענתך שהוא כנראה לא משפיע על ביצועי המעבד, אלא פשוט מפעיל תכונות ייחודיות שיש בו.

ובנימה אחרת - אני לא מעוניין לריב פה ולא להתווכח על כל שטות, אני מקבל את האפשרות שאני טועה (אני לא יודע הכל). בוא נפסיק להתווכח על שטויות כאלו, מה גם שזה סוטה (מאד) מהנושא המקורי של הדיון הזה (חבל לי מאד אם הדיון הזה יינעל, מצידי שכל ההודעות הלא קשורות יימחקו).

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:nono:

גם אם כתבתי דברים לא נכונים, זו לא סיבה להתעצבן ולתקוף.

1. פשוט נראה לי שאינטל מספקת את המעבד המינימלי האפשרי עבור המעבדים כפולי הליבה שלה, וכל שינוי קטן יכול לגרום לקריסות (אפילו האטה של מהירות המאוורר בגלל אבק שמצטבר עם הזמן, שלא לדבר על OC קטן).

2. סט הפקודות של הוא סט פקודות בסיסי שקיים כבר שנים במחשבים (עוד מה 8088), ולכן כל התוכנות שמשתמשות בו יכולות לעבוד על כל מעבד שתומך בו. הסטים של MMX, SEE וכו' (שפותחו ע"י אינטל) וה 3DNOW! (של AMD) הם סטים נוספים של פקודות, שנותנות ביצועים יותר טובים לתחום מסויים, ואם יישום כלשהו משתמש בהן, הביצועים שלו יהיו יותר טובים מאשר שימוש בפקודות "רגילות".

אגב, ל K7 שלי (שהוא AXP2000) יש תמיכה ב MMX (ראה תמונה).

בקשר למה שאני קראתי "דרייבר של המעבד", אני מקבל את טענתך שהוא כנראה לא משפיע על ביצועי המעבד, אלא פשוט מפעיל תכונות ייחודיות שיש בו.

ובנימה אחרת - אני לא מעוניין לריב פה ולא להתווכח על כל שטות, אני מקבל את האפשרות שאני טועה (אני לא יודע הכל). בוא נפסיק להתווכח על שטויות כאלו, מה גם שזה סוטה (מאד) מהנושא המקורי של הדיון הזה (חבל לי מאד אם הדיון הזה יינעל, מצידי שכל ההודעות הלא קשורות יימחקו).

אני מודה לך שאתה מסביר לי... פשוט ב-10 שנים שאני מתעסק בחומרה, ועוד אחרי 3 שנים של לימודי מיקרו מעבדים (8088 8086. אגב, ה-8086 הוא הראשון.. 8088 יצא שנה אחריו), אני עדיין לא יודע מה זה (ציניות .. למקרה ולא הבנת .. שוב פעם).

בקשר ל-MMX, הוא לא באמת תומך בזה, הוא תומך בזה עקיפין דרך 3dnow! (כלאמר, הם יצרו סט חדש שמכיל את אותם הרגיסטרים ופקודות כמו ה-MMX, מבחינת המערכת, זה MMX ועוד תוספת).

לגבי ההשערה שלך על אבק במאוורר, כמה פעמים צריך לחזור על זה שהם שמו מאוורר שלא מתאים למעבד?

תשים אתה מאוורר של אתלון מקורי ותגיד לי איך המעבד שלך מסתדר איתו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...