64 ביט: לא כדאי למהר לשדרג - עמוד 11 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

64 ביט: לא כדאי למהר לשדרג

lipa

Recommended Posts

ובסופו של דבר הכי נראה לי:

או שהם מכוונים לאנשים שיודעים במה מדובר ולכן לא טרחו להזכיר שהמעבד תומך גם ב32 ביט

או שהם מכוונים לאנשים בלי מושג ולכן הם לא טרחו להזכיר את זה (בן אדם בלי ידע לא אמור לדעת שמעבד 64 ביט לא מסוגל להריץ של 32)

בסוף האשכול המפרך מגיעים לנקודה החשובה, למי נועד המאמר המוזר הזה (כעת יש לו חלקים נוספים).

מי לכאורה חלם להשליך את מעבד ה 32 ביט החדש שלו ו "לשדרג" ל "64 ביט"?

הרושם היחיד שנוצר אצל הקורא הממוצע הוא שלא כדאי לו להתעסק עם 64 ביט ולכן כאשר יגיע לחנות

לקנות מחשב חדש הפרסקוט שתקוע בעולם ה 32 ביט יראה לו אפילו כבעל יתרון על "מעבדי ה 64 ביט"

שהינם "מעבר חד". וזה לא משנה למה הוא היתכוון הכותב ואיזה כותרת הוא נתן למאמר - תזכורת קטנה

שמעבד AMD64 הוא מעבד 32 ביט מצוין (ומעבד 64 ביט בו זמנית ובנפרד) הייתה מספקת אותי מעל

הראש.

אבל כפי שאמרתי, היתפרסמו חלקים נוספים בסדרה, וההטיה או חוסר ההבנה או חוסר ההיתמצאות או מה

שזה לא יהיה רק מחריפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 246
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

OMRIJ ואינטגרל המבחנים שמראים יתרון אפסי לצד אחד או אחר פחות או יותר בד"כ נעשים על הגדרות שמאמצות את כרטיס המסך יותר מהמעבד , הם לא בדיוק מדד הוגן לעוצמת המעבד כי את זה אפשר לשפוט רק כאשר המעבד הוא צוואר הבקבוק ולא כאשר כרטיס המסך.

ד"א מתוך סקרנות עכשיו הפעלתי את הטריילר החדש של Hellgate מE3 תוך כדי שאני מקודד בWINRAR את התיקייה של WARCRAFT3 באיכות דחיסה הכי צפופה ... הטריילר רץ חלק בלי לקפוץ אפילו טיפה אז בבקשה בלי הגזמות המיותרות האלו , מצד שני כאשר דחסתי מחדש את הקובץ ותוך כדי זה פתחתי את מה שדחסתי ממקודם במשימה נוספת היה ניתן להרגיש טיפה אם מתרכזים בקפצוצים אבל עם 2 תרדים המערכת הסתדרה בסדר גמור (A64 3000 ד"א).

IB

וזה בדיוק מה שהם עושים. מביאים את המערכת למצב שהמעבד עובד בעומס:

The problem with the demo records in Doom 3 is in their not containing only the players actions but also the reaction of the outside world and the monsters to these actions. That is, part of the load that exists in real play is removed from the CPU when it is just playing a demo back. The CPU does skinning, shadows and tangent space transformations, but does not do the monsters and the physics modeling of the world when playing a prerecorded demo. So, the results we got in the two above tests as well as the results of many other reviewers can be justly called into question.

We then saved the game and read this save file on each of the tested systems to compare their performance in real game conditions and in one of those moments when the CPU has to crunch through a huge amount of calculations, rendering skins and shadows, modeling and physics. We were measuring the fps rate for three minutes and within this interval half of the monsters had killed the other half, releasing the speed to the ceiling of 60 fps. We do assert that the results we got this way allow for a more correct comparison of CPU performance in 3.

ומעניין מאוד מה היה קורה אם היו בודקים משחקים אחרים באותה צורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכנופיה השלטת בפורום הזה עיוורת לנתונים שלא מתאימים לה ומבטלת אותם באופן

ממש אוטיסטי (צריכת חשמל/פליטת חום), הכנופיה השלטת בפורום בהובלת מנהלי

הפורום מייצרת תעודות ושלל חנטרישים גראפיים, אל תבלבל לי את המוח על הורדת

רמה.

אין שום כנופיה שולטת בפורום. יש אנשים הגיוניים בעלי מוח.

אני אנסה פעם אחת ולתמיד להגיד כאן משפט שאולי יכנס לחלק מהאנשים לראש.

רוב (ואני מדבר על 99.9% מהאנשים כאן, כולל כל מי שאתה אוהב לשנוא ולקרוא להם יחצנים) הגולשים כאן יודעים לקרוא בנצ'ים. רוב האנשים כאן יודעים לראות מי מציג ביצועים טובים יותר במשחקים, עבודות משרדיות וכו, ורוב האנשים כאן גם ימליצו על כבחירה זולה ומוצלחת כרגע (וזה בהחלט יכול להשתנות אם המוצרים בשוק ישתנו).

אבל גם רוב האנשים כאן יודעים לראות שהבדלי הביצועים בין המעבדים שבשוק היום הם לא כאלו גדולים, רוב המשתמשים היום גם יודעים שאמנם מעבדי מתחממים יותר, אבל בסדרות החדשות זה כבר לא מגיע לטמפרטורות קיצוניות שגורמות לרעש מחריש אוזניים או לבעיות של התרסקויות ורוב האנשים כאן גם יודעים לזהות צדדים שבהם לאינטל יש יתרון (קידודים, מחירים לפעמים וכו) ולדעת להמליץ גם על זה כשזה מתאים.

אבל הכי חשוב, רוב האנשים כאן גם יודעים להיות מאוזנים. אם יבוא בחור לפורום ויספר על זה שהוא קנה P4-3200 חדש, יהיו אנשים כמוך שיקפצו עליו ויתחילו לספר לו שהוא עשה את טעות חייו, אבל יהיו גם כאלו שידעו שאמנם הוא יכל להשיג יותר במחיר נמוך יותר, אבל זה לא שהוא הולך לסבול והמחשב החדש שלו לא יצליח לעשות כלום, כיוון שהבדלי הביצועים, גם אם הם קיימים, לא מדברים על 20 ו-30% אלא על הרבה הרבה פחות.

לא התמיכה שלך ב- מעצבנת אנשים (גם אני, ואני יכול לספר לך שגם אינטגרל ועמרי, חושבים שלרוב המחשבים היום, אישיים ושרתים, מתאים יותר מעבד של , גם בגלל העתיד וגם בגלל ההווה), אלא הקיבעון המחשבתי, השלילה של כל דבר אחר והעובדה שאתה לא יודע להתנסח בצורה מאוזנת (להגיד למישהו שקנה P4-3200/3400 שהוא קנה מעבד נפל? נו בחייך).

ה'. אינטגרל - חביב. אבל אני רואה שאתה פאן בוי של אינטל? ידוע שמולטי טאסקינג זה לא התחום של . לך תריץ DOOM3 על AMD ותראה איך זה מקרטע על . לך תריץ סימולטור פיסיקלי. גם לאינטך יש תבעיות שלהם. אז תפסיק לתקוף נמוך.

חחחח. לקרוא לאינטגרל פאן בוי של :lol: הבחור יושב על מחשב AMD, ואם תבדוק איפה רוב ההודעות לו תראה שזה בפורום מפרטים. לך לשם ותראה איזה מפרטים הוא ממליץ... מעל 85% (ואני הייתי מהמר על יותר מ-90% דווקא) מהמפרטים שלו מבוססי AMD - למה? כי הוא מבין מה טוב לכל מטרה. למה יש גם 15% של אינטל? כי הוא יודע שיש דברים שבשבילהם כדאי להמליץ על . אבל לקרוא לו פאנבוי? :lol: :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולמה באמת אי אפשר? שרתים לא משתמשים במארזים וספקים ג'נריים

אם משתמש ביתי יכול אז בטוח שגם שרתים יכולים

ותמיד היא יכולה לדאוג לקירור טוב יותר

תדבר עם מישהו שמנהל כמות גדולה של שרתים (ואני מתכוון למשהו רציני - מינימום חדר שלם מלא בקופסאות של שרתים ב-Form factors המיוחדים שלהם), תשאל אותו על הוצאות הקירור שלו

לכל חברה שמחזיקה יותר משרת בסיסי עם שני , זו בעיה רצינית ביותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחברי הפורום שלום,

אחרי שהתכתבתי בנושא עם אחד מגולשי HWZone, הגעתי למסקנה שאולי כדאי לפנות אליכם ישירות ולומר לכם כמה דברים.

אני יודע שחלק מכם עוקבים אחרי הכתבות שלי שמתפרסמות ב-ynet, וקצת מתוסכלים מכך שאני לא נוקט עמדה חד-משמעית בעד AMD. במיוחד ראיתי שהיו אנשים שהתרגזו על הכתבה בנושא 64 ביט, ויש לי כמה הערות כדי להעמיד דברים על תיקונם.

א. קודם כל, הערה כללית בנושא AMD-מול-אינטל: לפני ארבעה חודשים הקדשתי לכך כתבה מיוחדת ב-ynet אותה תוכלו לקרוא כאן

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3029737,00.html

למי שרוצה לחסוך את הקריאה: אני מסביר מדוע בדימוי השלילי של AMD אשמים משווקים ומפיצים חסרי ידע, ולא הטכנולוגיה שהיא טובה ולפעמים גם טובה יותר מזו של אינטל. בחלק של ההמלצות, אני ממליץ גם על מעבדי אינטל וגם על מעבדי AMD בהתאם למקרה.

ב. בכתבה הזו ובכתבות אחרות, הסברתי בין השאר שלגיימרים אין שום סיבה לקנות מעבדי אינטל כי בתחום הזה יש ל-AMD יתרון מוצק. מכל מקום, עליכם להבין שרוב האנשים מייחסים חשיבות משנית למשחקים ומעוניינים להשקיע במחשב שלהם את המינימום ההכרחי. כעיקרון, אני חושב שלא כל-כך משתלם להשקיע במעבדי Socket A או 754 אלא בעיקר במעבדי 939. אבל מעבר לזה, אין ספק שמעבדי AMD מציעים תמורה טובה - ולעיתים טובה יותר - לכסף. לא תמיד אגב, כי מי שמריץ בעיקר אופיס (95 אחוז מהאנשים) לא ירגיש בהבדל. מהירות היא דבר חשוב, אבל לא הדבר היחיד שחשוב.

ג. בכתבות שעוסקות במאבק בין AMD לאינטל, הסברתי מספר פעמים מדוע AMD הצליחה מבחינה טכנולוגית אבל נכשלה מבחינה שיווקית. כיום, גם אם איננו אוהבים את זה, AMD מחזיקה רק ב-16 אחוזים מהשוק למרות שכבר שנתיים יש לה יתרון טכנולוגי. לצערי, נראה שאינטל סוגרת את הפער במקומות בהם היא מפגרת ומחזקת את ההולכה במקומות בהם היא מובילה. זו לא סיבה לקנות מעבדים של אינטל ולא בזה עסקו אותן כתבות אלא בשאלה לאן מתפתח הקרב בין שתי החברות.

ד. לגבי טכנולוגיית 64 ביט - במאמרים שעסקו בטכנולוגיה הזו הסברתי מדוע לדעתי היא לא רלוונטית עבור רוב המשתמשים וגם לא תהיה במשך זמן רב. אני לא אסביר מחדש את כל מה שהסברתי כבר, רק אומר שהרעש בנושא הוא לא במקומו. עד שהעולם יעבור ל-64 יש דרכים יעילות וזולות יותר לשפר ביצועים, גם במשחקים. אני ממליץ לכם לקרוא את מסקנותיו של Tom's Hardware בנושא כאן

http://www.tomshardware.com/game/20050514/farcry-64-05.html

ה. מישהו שאל מאיפה הגעתי לסכום של 1000 דולר שנדרשים כדי לעבור ל-64. האמת היא שזו אשמתי, כי הניסוח שלי לא היה ברור. התכוונתי למצב שבו יש לך מחשב 32 ביט שמנצל את מקסימום הזיכרון האפשרי: 4GB. מעבר ל-64 ביט יחייב אותך להתקין עוד 4GB כדי לקבל ביצועים דומים או מעט יותר טובים, וההוצאה היא באזור ה-1000 דולר. את הכסף הזה אפשר להשקיע במאיץ טוב יותר, במעבד Athlon 64FX, ובדרכים אחרות. זו דוגמא שמסבירה מדוע עוד לא הגיע זמנו של המעבר ל-64 ביט, למרות שגם זה יקרה בעתיד.

ו. לתקוף את הרעיון של מעבר ל-64 ביט זה לא לתקוף את . גם להצביע על הביצועים הגבוהים משמעותית של Athlon 64 במשחקים זה לא טיעון בעד 64 ביט. ההצלחה של Athlon 64, ועוד יותר מזה של גירסאת FX, במשחקים ובאפליקציות תובעניות אחרות, לא נובע מהשימוש ב-64 ביט אלא קורה גם בלעדיו. כבר הסברתי בעבר שה-64 ביט זה "בונוס", שלא בהכרח מועיל אבל בטח לא מזיק וגם בלעדיו מדובר במעבדים מצויינים.

ז. מעבר לכל, עליכם להבין משהו: מה שנכון ומתאים בשבילכם אינו בהכרח נכון ומתאים לכלל ציבור הגולשים. אתם מייצגים קהילת משתמשים עם דרישות גבוהות, עם הבנה מעמיקה יחסית, ועם נכונות להוציא הרבה כסף על המחשב שלכם. רוב האנשים אינם כאלה, ולכן ברור שמה שנאמר ב-ynet לא תמיד מתאים לצרכים שלכם.

ביומיום, אני נשאל הרבה פעמים מה כדאי לקנות, ולא יצא לי עוד להמליץ על פנטיום 4, אבל כן יצא לי להמליץ על Celeron D, שהוא פתרון זול שתומך ב-LGA775. למי שרוצה וצריך מחשב חזק, אני ממליץ לקחת Athlon 64/939. אבל רוב האנשים מקובעים והולכים בסופו של דבר על פנטיום 4. זה לא בגלל שכך המליצו להם לעשות, אלא משום שאנשים חסרי ידע נצמדים למותגים.

לכם אני מציע, במקום לכעוס ולתקוף, לנסות לספר על חוויית השימוש שלכם באופן שגם הדיוטות יוכלו להשכיל ממנו. לספר שאתם משתמשים במעבדי , שאתם מרוצים, שאין בעיות, ששילמתם פחות. ובעיקר: להמליץ על ספקי חומרה שיודעים להרכיב מחשבי , כי הבעיה הגדולה מאז ומעולם עם הייתה אנשי מקצוע גרועים שבנו מחשבים לא טובים והוציאו שם רע לטכנולוגיה.

כל טוב,

שוקי גלילי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה. מישהו שאל מאיפה הגעתי לסכום של 1000 דולר שנדרשים כדי לעבור ל-64. האמת היא שזו אשמתי, כי הניסוח שלי לא היה ברור. התכוונתי למצב שבו יש לך מחשב 32 ביט שמנצל את מקסימום הזיכרון האפשרי: 4GB. מעבר ל-64 ביט יחייב אותך להתקין עוד 4GB כדי לקבל ביצועים דומים או מעט יותר טובים, וההוצאה היא באזור ה-1000 דולר. את הכסף הזה אפשר להשקיע במאיץ טוב יותר, במעבד 64FX, ובדרכים אחרות. זו דוגמא שמסבירה מדוע עוד לא הגיע זמנו של המעבר ל-64 ביט, למרות שגם זה יקרה בעתיד.

דבר ראשון , כל הכבוד שוקי שאתה שומר על קשר עם הגולשים וטורח לקרוא תגובות , אני בטוח שנוכל ללמוד ממך ואתה תוכלל ללמד אותנו .

דבר שני , בהתייחסות למחיר הזכרון , קונפיגיורציה של WIN32 יכולה להכיל מקסימום של 2GB זכרון DRAM למיטב זכרוני ככה שהכפלת כמות הזיכרון פירושה הוספה של 2GB של זכרון , כנראה שאתה לא מעודכן במחירונים אבל כיום 2GB של זכרון עולים בין 150 ל 200 דולר (מחירי חו"ל , יצא לי לדבר עם ספקים ישראלים שטענו שהסיבה שמחירי הזכרון בסטיקים של 1GB נשארים בארץ בשמים כי אף אחד לא קונה אותם , אבל זה רק עניין של זמן עד שנוכל להשיג כאן סטיקים של ג'יגה בפחות מ600 שקל כיום הכי זול שניתן בארץ למיטב זכרוני זה 780 שקל)

דבר שלישי שים לב שההבדל בגודל הקרנל הוא בסה"כ בין 52 מגבייט ל 31 מגהבייט (טעות שלי , זה לא 500 מגבייט ו300 מגבייט) , לא מצויין בכתבה שכל תוכנה שתרוץ על 64 ביט תצטרך 60% יותר זכרון אלא ספציפית שהקרנל של XP64 גדול ב70 אחוז.

ציטוט :

Compared to a 32-bit operating system, a 64-bit OS needs more memory. The comparison table below shows that kernel of the 64bit version takes up nearly 70 per cent more memory than its 32-bit counterpart.

האם תוכנות אחרות צריכות יותר זכרון ? זה שאלה טובה , אבל את זה האתר לא בדק למיטב נסיוני בעבר משחקים שהיו מקרטעים על 256 מגבייט פעלו יפה מאוד על 512 מ"ב בXP X64 , כרגע אני לא יכול להתקין את X64 ולבדוק את זה כי מנסיוני היא עושה לא מעט בלאגן שמתקינים אותה ביחד עם על אותה המחיצה וכרגע אין לי דרך לחלק את המחיצה העקרית שלי ל2.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום כנופיה שולטת בפורום. יש אנשים הגיוניים בעלי מוח.

אני אנסה פעם אחת ולתמיד להגיד כאן משפט שאולי יכנס לחלק מהאנשים לראש.

רוב (ואני מדבר על 99.9% מהאנשים כאן, כולל כל מי שאתה אוהב לשנוא ולקרוא להם יחצנים) הגולשים כאן יודעים לקרוא בנצ'ים. רוב האנשים כאן יודעים לראות מי מציג ביצועים טובים יותר במשחקים, עבודות משרדיות וכו, ורוב האנשים כאן גם ימליצו על כבחירה זולה ומוצלחת כרגע (וזה בהחלט יכול להשתנות אם המוצרים בשוק ישתנו).

אבל גם רוב האנשים כאן יודעים לראות שהבדלי הביצועים בין המעבדים שבשוק היום הם לא כאלו גדולים, רוב המשתמשים היום גם יודעים שאמנם מעבדי מתחממים יותר, אבל בסדרות החדשות זה כבר לא מגיע לטמפרטורות קיצוניות שגורמות לרעש מחריש אוזניים או לבעיות של התרסקויות ורוב האנשים כאן גם יודעים לזהות צדדים שבהם לאינטל יש יתרון (קידודים, מחירים לפעמים וכו) ולדעת להמליץ גם על זה כשזה מתאים.

אבל הכי חשוב, רוב האנשים כאן גם יודעים להיות מאוזנים. אם יבוא בחור לפורום ויספר על זה שהוא קנה P4-3200 חדש, יהיו אנשים כמוך שיקפצו עליו ויתחילו לספר לו שהוא עשה את טעות חייו, אבל יהיו גם כאלו שידעו שאמנם הוא יכל להשיג יותר במחיר נמוך יותר, אבל זה לא שהוא הולך לסבול והמחשב החדש שלו לא יצליח לעשות כלום, כיוון שהבדלי הביצועים, גם אם הם קיימים, לא מדברים על 20 ו-30% אלא על הרבה הרבה פחות.

לא התמיכה שלך ב- מעצבנת אנשים (גם אני, ואני יכול לספר לך שגם אינטגרל ועמרי, חושבים שלרוב המחשבים היום, אישיים ושרתים, מתאים יותר מעבד של , גם בגלל העתיד וגם בגלל ההווה), אלא הקיבעון המחשבתי, השלילה של כל דבר אחר והעובדה שאתה לא יודע להתנסח בצורה מאוזנת (להגיד למישהו שקנה P4-3200/3400 שהוא קנה מעבד נפל? נו בחייך).

חחחח. לקרוא לאינטגרל פאן בוי של אינטל  :lol: הבחור יושב על מחשב , ואם תבדוק איפה רוב ההודעות לו תראה שזה בפורום מפרטים. לך לשם ותראה איזה מפרטים הוא ממליץ... מעל 85% (ואני הייתי מהמר על יותר מ-90% דווקא) מהמפרטים שלו מבוססי AMD - למה? כי הוא מבין מה טוב לכל מטרה. למה יש גם 15% של אינטל? כי הוא יודע שיש דברים שבשבילהם כדאי להמליץ על . אבל לקרוא לו פאנבוי?  :lol:  :lol:

לא אמרתי לאף אחד שקנה מחשב חדש שהוא קנה מעבד נפל, אבל כאשר יש ברירה חייבים

כמעט ברוב המוחלט של המקרים לקנות מחשב בשקע 939 - זה כל הסיפור.

בחלומות שלכם הפנטיום 4 הנוכחיים נפטרו מבעיות צריכת החשמל/פליטת החום שלהם, היה

אשכול בזמנו עם נתונים קשים ומדויקים על צריכת חשמל פליטת חום ואתה ואחרים פשוט מוחקים

את זה מהתודעה - לא קיים וממשיכים לדקלם ש "למעבדים החדשים כבר אין בעיה".

אגב, אפשר להישתמש במחשב AMD, להמליץ לאחרים לקנות AMD ועדיין לא להבין מי נגד מי

ולמה וכתוצאה מכך לסייע לאינטל במאמצים הייחצניים שלה שנועדו לגשר על תקופת המעבר

מהפנטיום 4 (שפיתוחו הופסק) למוצרים החדשים שלה שיצאו רק ב 2006.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב על זה כך: כאשר קוד 32 ביט עובר קומפילציה מחדש לקוד 64 ביט, גם אם לא חל בו שום שינוי הנפח שלו יוכפל. גם כתובת זיכרון קצרה שהתאימה קודם ל-32 ביט, תיוצג עתה ב-64 ביט. פשוט יהיו בה עוד 32 אפסים מיותרים. אפשר לפצות על כך בכל מיני דרכים, ובמקרה של ה-Kernel של XP64 היחס עומד על 70% יותר. נדמה לי שזה הישג מאד יפה, ואני חושב שרוב התוכנות ודרישות הזיכרון שלהם יתנפחו יותר מזה.

החישוב פשוט:

נניח שיש לנו קוד X ביט, ובו N פקודות. נפח הקוד יהיה מכפלה: XN.

אם נכפיל את אורך הרגיסטרים והפקודות, נפח הקוד יהיה בין XN ל-2XN. מדוע? כי חלק מהפקודות היו קודם מיותרות - פעולות מורכבות התחלקו לשתי פקודות, למשל: אחת של הוראה ואחת של כתובת.

אם X הוא קטן, אז נרוויח יותר. אם X היה גדול מלכתחילה אז נרוויח פחות. לכן המעבר מ-16 ל-32 ביט היה הכרחי, ומתישהו בעתיד זה יכול לקרות גם עם המעבר ל-64 ביט, אבל לאו דווקא עכשיו.

דוגמת ה-Kernel מרמזת על כך שבקוד ה-32 ביט של מיקרוסופט בעצם כל פקודה רביעית היא "מיותרת". לדעתי זה אומר שהם עבדו קשה מאד לעשות אופטימיזציה של הקוד. באפליקציות Integer קלאסיות, זה עלול להיות הרבה יותר קשה, כי אין שימוש במספרים גדולים כל-כך.

בחישובים של מחירי הזיכרון התבססתי על מחירי DDR2. אמנם לא "מכירה" בטכנולוגיה הזו, אבל זה רק בגלל שהיא הולכת לדלג עליה בשנה הבאה ישירות ל-, ואני מניח שאינטל תיאלץ ללכת אחריה גם בעניין הזה.  

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים ההגיון שלך פשוט דפוק

אם כולם אומרים לך שאתה יחצ"ן של אז במקום להסתכל על עצמך ולהסיק את המסקנות, אתה מאשים את כל הפורום בהיותו יחצ"ן של אינטל

קצת הגיון :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחברי הפורום שלום,

..............

ז. מעבר לכל, עליכם להבין משהו: מה שנכון ומתאים בשבילכם אינו בהכרח נכון ומתאים לכלל ציבור הגולשים. אתם מייצגים קהילת משתמשים עם דרישות גבוהות, עם הבנה מעמיקה יחסית, ועם נכונות להוציא הרבה כסף על המחשב שלכם. רוב האנשים אינם כאלה, ולכן ברור שמה שנאמר ב-ynet לא תמיד מתאים לצרכים שלכם.

ביומיום, אני נשאל הרבה פעמים מה כדאי לקנות, ולא יצא לי עוד להמליץ על פנטיום 4, אבל כן יצא לי להמליץ על Celeron D, שהוא פתרון זול שתומך ב-LGA775. למי שרוצה וצריך מחשב חזק, אני ממליץ לקחת Athlon 64/939. אבל רוב האנשים מקובעים והולכים בסופו של דבר על פנטיום 4. זה לא בגלל שכך המליצו להם לעשות, אלא משום שאנשים חסרי ידע נצמדים למותגים.

אם מדובר על מחשב תקציבי, הסמפרון בשקע 754 הוא מוצר מנצח, שם את הסלרון D בכיס הקטן,

דווקא למשתמש שרוצה מחשב במחיר הכי זול שאפשר ושלא יעשה בעיות למשך זמן רב ככל האפשר

סמפרון 2600 עד 3300 ב 90 ננו מטר הם הבחירה הטובה ביותר האפשרית.

בכתבות ההמשך הוספת חטא על פשע עם כלמיני אמירות מוזרות שמראות או על חוסר ידע או על

הטיה, אתה מדבר על שם על איזה יתרון של הזיאון על האופטרון בסביבות מרובות מעבדים, לא היו

דברים מעולם, מצוץ מהאצבע - אם לזיואן היה יתרון ולו הזעיר ביותר על האופטרון, האופטרון לא

היה רואה אור יום, היתה הורגת אות בעצמה ולאחר מכן מבצעת חראקירי ונעלמת מהמפה.

אתה פשוט לא עושה עבודה טובה, לא יודע מאיזו סיבה, אבל הכתבות שלך מזיקות למי שקורא

אותם - שוב, אתה בעצמך משתמש ב קרוע על אבל עדיין מפיץ מנטרות לטובת

אינטל שאין להם אחיזה במציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מדובר על מחשב תקציבי, הסמפרון בשקע 754 הוא מוצר מנצח, שם את הסלרון D בכיס הקטן,

דווקא למשתמש שרוצה מחשב במחיר הכי זול שאפשר ושלא יעשה בעיות למשך זמן רב ככל האפשר

סמפרון 2600 עד 3300 ב 90 ננו מטר הם הבחירה הטובה ביותר האפשרית.

בכתבות ההמשך הוספת חטא על פשע עם כלמיני אמירות מוזרות שמראות או על חוסר ידע או על

הטיה, אתה מדבר על שם על איזה יתרון של הזיאון על האופטרון בסביבות מרובות , לא היו

דברים מעולם, מצוץ מהאצבע - אם לזיואן היה יתרון ולו הזעיר ביותר על האופטרון, האופטרון לא

היה רואה אור יום, היתה הורגת אות בעצמה ולאחר מכן מבצעת חראקירי ונעלמת מהמפה.

אתה פשוט לא עושה עבודה טובה, לא יודע מאיזו סיבה, אבל הכתבות שלך מזיקות למי שקורא

אותם - שוב, אתה בעצמך משתמש ב קרוע על אבל עדיין מפיץ מנטרות לטובת

אינטל שאין להם אחיזה במציאות.

are you for real???

:nixweiss: ::)

עוד רציתי לקנות עכשיו A64 939 אבל אחריי שאני רואה את הפוסטים שלך פרנציפ אני הולך על פרסקוט

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוקי

א. עיון קצר בספסיפיקציות של -64 יראה לך שהמעבד בתור ברירת מחדל עדיין מחפש מספרים בתחום ה32 ביט בתור אופרנדים אבל ניגש לזיכרון בכתובות של 64 ביט , קשה להגיד כמה זה משפיע על גודל הקוד אבל זה בטוח לא פי 2.

ב. תוכנות 32 ביט רצות תחת WOW64 ולא ברור שהוא מכפיל את האורך שלהם , זה גם שווה בדיקה .

ג.למיטב זכרוני XPX64 מבוסס על הקרנל של WIN2003 שיתכן שינוי בגודל שלו לעמות הקרנל של WINXP בלי קשר ל64 ביט במיוחד שמדובר כאן על הבדל של 20 מגהבייט .

לסיכום כל הדברים האלו הם בתחום הספקולציות , צריך לבדוק אם זה נכון , אי אפשר לצאת ישר בפומבי בצעקה שהמ"ה דורשת יותר על מנת להשיג ביצועים זהים בלי שבדקנו את זה קודם , הלוואי והיה לי עוד מחיצה על מנת שאני אוכל לבדוק את זה  , אני אשמח אם אחד מבעלי הA64\P4-64 בפורום יבדוק את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשוב על זה כך: כאשר קוד 32 ביט עובר קומפילציה מחדש לקוד 64 ביט, גם אם לא חל בו שום שינוי הנפח שלו יוכפל. גם כתובת זיכרון קצרה שהתאימה קודם ל-32 ביט, תיוצג עתה ב-64 ביט. פשוט יהיו בה עוד 32 אפסים מיותרים. אפשר לפצות על כך בכל מיני דרכים, ובמקרה של ה-Kernel של XP64 היחס עומד על 70% יותר. נדמה לי שזה הישג מאד יפה, ואני חושב שרוב התוכנות ודרישות הזיכרון שלהם יתנפחו יותר מזה.

החישוב פשוט:

נניח שיש לנו קוד X ביט, ובו N פקודות. נפח הקוד יהיה מכפלה: XN.

אם נכפיל את אורך הרגיסטרים והפקודות, נפח הקוד יהיה בין XN ל-2XN. מדוע? כי חלק מהפקודות היו קודם מיותרות - פעולות מורכבות התחלקו לשתי פקודות, למשל: אחת של הוראה ואחת של כתובת.

אם X הוא קטן, אז נרוויח יותר. אם X היה גדול מלכתחילה אז נרוויח פחות. לכן המעבר מ-16 ל-32 ביט היה הכרחי, ומתישהו בעתיד זה יכול לקרות גם עם המעבר ל-64 ביט, אבל לאו דווקא עכשיו.

דוגמת ה-Kernel מרמזת על כך שבקוד ה-32 ביט של מיקרוסופט בעצם כל פקודה רביעית היא "מיותרת". לדעתי זה אומר שהם עבדו קשה מאד לעשות אופטימיזציה של הקוד. באפליקציות Integer קלאסיות, זה עלול להיות הרבה יותר קשה, כי אין שימוש במספרים גדולים כל-כך.

בחישובים של מחירי הזיכרון התבססתי על מחירי DDR2. אמנם AMD לא "מכירה" בטכנולוגיה הזו, אבל זה רק בגלל שהיא הולכת לדלג עליה בשנה הבאה ישירות ל-DDR3, ואני מניח שאינטל תיאלץ ללכת אחריה גם בעניין הזה.  

אין שום טעם לעשות המרת קוד כפי שתארת, עדיף להשאיר אותו ב 32 ביט ולהפעיל אותו

ככזה - כידוע לך(כך אני מקווה), אין שום בעיה לעשות כך, זה אחד מהיתרונות הגדולים

של ה AMD64, גם כיישום של 32 ביט הוא ירוויח את פריצת מגבלת ה 2 גיגה בייט ליישום

תחת מערכת הפעלה x64.

עלפי כל הידוע כעת AMD לא מדלגת על ה DDR2.

מחיר 1 גיגה בייט זכרון כיום - 749 שקל (1500 ל 2 גיגה בייט ו 3000 שקל ל 4 גיגהבייט)

http://www.crg-shop.com/Product.asp?Pid=CT12864Z40B&Cat2Cat1ID=2835&Cat2ID=9116

ומחירים בעולם המחשבים/חומרה רק יורדים, אם מסתכלים על טווח זמן ארוך מספיק.

חלונות 32 ביט מגבילה את כמות הזכרון ליישום ל 2 גיגה בייט, לכן זה הגודל להיתיחסות ולא 4

גיגה בייט, כלומר יישום שצורך בערך 2-4 גיגהבייט זכרון יעבוד בסדרי גודל יותר מהר על

מערכת AMD64 עם מערת כהפעלה כמו x64 עם 2-4 גיגה בייט זכרון פיזי מאשר על מערכת עם

חומר הדומה אבל עם מערכת הפעלה כמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

are you for real???

:nixweiss: ::)

עוד רציתי לקנות עכשיו A64 939 אבל אחריי שאני רואה את הפוסטים שלך פרנציפ אני הולך על פרסקוט

סתם שאלה... זה אמור לעניין אותו?

מילא זה היה משנה לו אבל בסוף אתה נדפק... סבבה תעשה פרנציפ בגלל איזשהו מישהו מפורום שאתה בכלל לא מכיר... הוא ממש יפגע מזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...