64 ביט: לא כדאי למהר לשדרג - עמוד 13 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

64 ביט: לא כדאי למהר לשדרג

lipa

Recommended Posts

אני חייב להוסיף עוד דבר, כל הכבוד לכתב "שוקי גלילי" על האומץ לצאת מהמבצר

החמים של YNET ולהחשף/להגיב באתר חומרה ופורום פתוח - באמת, ללא שמץ של ציניות,

הלוואי וכת הכתבים של העיתונים הגדולים היו נהוגים כך.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 246
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חייב להוסיף עוד דבר, כל הכבוד לכתב "שוקי גלילי" על האומץ לצאת מהמבצר

החמים של YNET ולהחשף/להגיב באתר חומרה ופורום פתוח - באמת, ללא שמץ של ציניות,

הלוואי וכת הכתבים של העיתונים הגדולים היו נהוגים כך.

מי אתה ומה עשית לתפוחים???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא הבנתי מה פשר הכתבה ב-YNET ?

אם מישהו קונה מחשב חדש , אז לא לקנות מעבד שתומך ב-64BIT ?

לחפש מעבד מיושן ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר , YNET תמיד מציעים את הפתרונות הזולים יותר.

הנוחים יותר ובכלל מחשבים למשפחה הממוצעת.

לדעתי באתר הזה יש משתמשים שמחשב "רגיל"  , הוא קצת לא מספק אותם (אני לא מכליל את כללל האנשים באתר)

ככה שדוד שלי קנה לבן שלו מחשב ב 6 אלף (הוא בן 12) הוא חשב שזה מוגזם

ואז הוא שמע על המחשב שלי , שאני קניתי ב 13 אלף , הוא כמעט הרביץ לי.

אין מה לעשות , ככה זה.

ואין לי מווווושג איך מה שכתבתי מתקשר לת'רד.

עכשיו התעוררתי :sleep:

קיצר , שכל אחד יקנה מה שטוב לו , ומה שהתקציב נותן לו.

ואם אתה , אתה תשלם עוד 1000 שקל בשביל עוד 10 פריימים.

ככה העולם היה תמיד , לא רק בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ ?

מחירים מKSP

Sempron 754 2600 - 520 שקל

לוח אם Gigabyte GA-K8NS - 410 שקל

סה"כ 930 שקל .

Celeron D 325 S478 - 500 שקל

לוח אם IS7-E 430 שקל

סה"כ 930 שקל.

אםשר בקוניפיגורצית האינטל לקחת גם לוחות הרבה יותר זולים - אבל ההשוואה לא תהיה הוגנת , משווים כאן שני לוחות רציניים בגודל ATX מחברות אמינות שידועים בביצועים טובים ופיצ'רים טובים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכוונה בעיקר היא לא לקנות מעבד 64 של ובטח לא להתקין חלונות 64

גם מי שקונה מעבד , עדיף שיקנה 64BIT , הם נותנים גם שיפור בביצועים (בעיקר במשחקים)

ההפרש בין סידרה 5XX ל-6XX הוא בערך 300 ש"ח

למרות שבסך הכל עדיף AMD

אבל שוב , מה רוצה כותב הכתבה ? , שאנשים לא יקנו מעבדי 64BIT ?

שיקנו מה ? ...........

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ ?

מחירים מKSP

Sempron 754 2600 - 520 שקל

לוח אם Gigabyte GA-K8NS - 410 שקל

סה"כ 930 שקל .

Celeron D 325 S478 - 500 שקל

לוח אם IS7-E 430 שקל

סה"כ 930 שקל.

אםשר בקוניפיגורצית האינטל לקחת גם לוחות הרבה יותר זולים - אבל ההשוואה לא תהיה הוגנת , משווים כאן שני לוחות רציניים בגודל ATX מחברות אמינות שידועים בביצועים טובים ופיצ'רים טובים .

התצורה הראשונה שציינת היא אמינה/קרה יותר, טובה יותר למשחקים ולא דורשת מספר זוגי של רכיבי , והיא כמון זמינה גם עם לוחות NF4 וחריץ הרחבה PCI-E.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה CELERON D דורש 2 סטיקים ? וגם אם הוא דורש למה זה נקודה לרעתו?

בכל מקרה אמינות - הגזמת טיפה הסלרון D לא חם כל כך כמו הפרסקוטים . ולוחות NF4\754 מאוד נדירים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה CELERON D דורש 2 סטיקים ? וגם אם הוא דורש למה זה נקודה לרעתו?

בכל מקרה אמינות - הגזמת טיפה הסלרון D לא חם כל כך כמו הפרסקוטים . ולוחות NF4\754 מאוד נדירים

המעבד עצמו לא דורש, אבל למשל הלוח שציינת מגיע עם בקר זכרון דו ערוצי. לוחות לשקע

754 מגיעים למלוא הביצועים שלהם גם עם רכיב זכרון בודד ותמיד אותה כמות זכרון

ברכיב אחד זולה יותר מאותה כמות זכרון בשני רכיבים וזה גם מקל על הוספת זכרון בעתיד.

ברור שהוא פחות חם מפרסקוט עקב מהירות שעון וזכרון מטמון קטינם יותר, אצל מחשבים

לשימוש כללי/משרדי שבעליהם בדרך כלל לא שמעו על הצורך לנקות אבק, כמה שפחות חום

יותר טוב - במחשבים, פחות חום זה יותר טוב. גם הסמפרון קר יותר מהאתלון מן הסתם.

לא חייבים לוח NF4 לשימוש כללי (אבל כדאי), זה כן נדרש למחשב משחקים על תקציב,

לוח כזה של MSI כבר נמצא בארץ ומן הסתם עוד מעט יגיע גם לוח של גיגהבייט:

http://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=60914

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים אתה עדיין לא יכול לנסות להכתיב לו בעקיפין מאמרים

שיעשה מה שהוא רוצה, להיות דובר של הממסד או להיות עתונאי אמיתי שדופק חשבון קודם כל לציבור,

אבל אני לא משוכנע שהוא באמת מבין מי נגד מי, השטויות שהוא פלט על האופטרון ועל כך שלא ברור לו

למה לאינטל אין כפול ליבות לשרתים (למרות שהסיבה זועקת לשמיים) גורמות לי לחשוב שאין לו מושג

מהחיים שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

lipa - למי שקונה מחשב חדש אני ממליץ פשוט שלא לקחת בחשבון את נושא ה-64 ביט, כי ממילא סביר להניח ש:

א. עד שיצטרך 64 ביט הוא כבר יקנה את המחשב הבא שלו, או

ב. שהוא גיימר שהולך לקנות Athlon 64 וממילא המעבד שלו יתמוך בטכנולוגיה.

מי שלא מריץ יישומים שצריכים כוח עיבוד גדול לא צריך יותר מ-Celeron D או Sempron (ואני מקבל את ההערה בנושא מצד נועם. אוקיי, Sempron 754 בא בחשבון). באופן אישי, הייתי קונה במקרה כזה סלרון בגלל שהתושבת מסוג 775 משאירה יותר אפשרויות שדרוג, אבל זה אני.

למי שצריך ביצועים גבוהים כבר עכשיו הייתי ממליץ מן הסתם על Athlon 64, רק 939 כמובן, אבל בלי קשר ל-64 ביט.

הכתבה שלי בנושא באה בעיקר בתגובה למערכת ה-XP החדשה ולהצהרות של מיקרוסופט כאילו זו פריצת דרך. זו לא, זו פשוט הדרך שלהם להוכיח ש-RedHat הוא לא תחליף ל-Windows.

נועם - מה זאת אומרת "הטעיה קלאסית", מצד מי, מצידי? אתה לא באמת חושב שהייתי עושה את הדרך עד לפורום הזה בשביל לנסות לעבוד סימולטנית על 20 אנשים, נכון? לא ראיתי את המבחן שהפנית אליו, והוא אכן מעורר מחשבה, למרות שעדיין מדובר בהבדלים לא גדולים (מלבד המשחקים אני מתכוון. מי שקונה מחשב למשחקים לא יתלבט בין שני המעבדים האלה) ו-Socket 754 היא טכנולוגיה שנמצאת בדרך החוצה.

תפוחים - אני עוקב אחרי AnandTech וגם Sharkey וגם ExtremTech ו-DigiTimes שאני גם מנוי על הניוזלטר שלו ולכל האתרים האחרים אני מגיע מדי פעם. אבל הנה, אתה רואה שמרוב אתרים החמצתי בנצ'מרק אחד. בכל אופן, ובניגוד לתיאוריית הקונספירציה שלך, אני יכול לומר לפחות במקרה של YNET שלא מעניין אף אחד אם אני בעד ונגד אינטל או להפך. מימסד או לא.

לגבי הציפיות שלך ממני ככתב ynet - האם אתה מודע לזה שאני בעצם היחיד בעיתונות הישראלית שמנסה לעקוב אחרי כל הדברים האלה? וזה חלק קטן ממה שאני עושה. אני עושה טעויות כמו שכולם עושים, אבל אני לפחות משתדל לבדוק את עצמי, ובעיקר משתדל לא לתת לאנשים עצות שיזיקו להם.

למשל, אני לא הייתי מציע לאנשים לקנות מעבדים בלי אבא בתקופה שבה מגיפת הזיופים במזרח הרחוק חוזרת.

וכן, כמו שאמרת, עזבתי את מגדל השן וירדתי לעם כדי לשמוע מה יש לכם להגיד, כי זה מעניין אותי. ואם נוצר רושם אחר אז דע לך שאני עוקב ולפעמים גם לומד כאן דברים. מצד שני, אני גם מזהה טעויות גסות בדברים של אנשים שמדברים כאילו מתוך מומחיות.

לגבי ההצעה שלך למאמר - אני יכול לכתוב כזה אבל אף אחד לא ירצה לפרסם, כי זה מעניין בערך חצי פרומיל מהגולשים.

Burton - אתה כנראה הבנת אותי יותר טוב מאחרים.

Kenny - ואתה, אולי בטעות, עוד יותר קלעת לעניין: תבינו, ש-80 אחוזים מהאנשים לא רק שלא יודעים מה זה SocketA או 754 או 939 ומה ההבדל ולמה זה חשוב, אלא לא יודעים מה זה CPU ומה זה דיסק קשיח. זה לא יאמר להם כלום שתספר להם שמעבד X פותח RAR פי שניים יותר מהר מ-Y כי הם משתמשים, במקרה הטוב, ב-WinZip.

דיברתי עם משווק חומרה שסיפר לי שבאים אליו אנשים ואומרים לו כל מיני דברים כמו "אני רוצה מחשב סלרון אבל של לא של אינטל" או "אני לא רוצה סלרון, אני רוצה אינטל" וכל מיני שטויות כאלה. אנשים לא מחפשים יותר ביצועים, אלא בעיקר שלא יידפק להם המחשב, והאמת המרה היא שבארץ השירות למי שקנה אף פעם לא היה מציאה. היה צריך להסתדר לבד - וכן, אני אומר את זה בתור מישהו שהיו לו מחשבים עם מעבדי יותר מפעם.

וזהו. האמת שקצת התעייפתי, ואם מישהו מכם רוצה להמשיך את הדיון הזה אז מוטב באימייל.

שוקי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בינתיים הבנאדם לא שיקר ולכן אין סיבה לא להאמין לו הוא אמר שהוא מתעסק בתחום מעל שבע שנים ונמצא בהתכתבות עם אנשים מומחים

עם כל הכבוד לך נראה לי שהוא יותר בקי ממך בחומר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...