64 ביט: לא כדאי למהר לשדרג - עמוד 14 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

64 ביט: לא כדאי למהר לשדרג

lipa

Recommended Posts

ותפוחים, לפני שאתה מתלהב מטעויות הכתיב בשמות של האתרים - זה בגלל שאני מקליד מהר ולא עוצר לבדוק.

טעויות כתיב בכתובות של אתרים לא מענינות אף אחד כולל אותי - אבל זה שאתה לא מבין למה אין כפול ליבות לאינטל

זה ענין מהותי שמרמז שאתה לא מבין את השוק ואת מה שמתחולל בו ברמה היסודית ביותר.

האמת היא שאני באמת מחמיר איתך, ודי סביר בעיני שאף אחד ב YNET לא שם קצוץ על מה שתכתוב, עדיין,

אתה צריך מאוד להיתאמץ לבדוק שאתה לא מזייף דווקא בגלל המעמד המונופוליסטי למעשה. אני עדיין מאמין שאם אני

הייתי כותב את  המאמרים ב YNET/ידיעות וכותב את מה שאני מאמין בו (יותר בעדינות ממה שאני מתבטא כאן) תוך 5

דקות היו מעיפים אותי לכל הרוחות - זאת לא קונספירציה, אלה החיים, גם באתר הטן הזה (ביחס ל YNET) הזהיר

אותי מנהל הפורום לשמור את דעותי על YNET לעצמי מחשש לתביעה, גם אתה איימת בתביעה, פורום אחר (פרש)

אוים בתביעה על ידי רשת מחשבי זבל גדולה, לכן אם אתה תכתוב את האמת עלשרתי אופטרון מול שרתי זיאון אתה

תחטוף ריקושטים במקרה הטוב, שוב - חוץ מזה, שוב, אני מאמין שאתה לא מודע ליתרון הגורף של האופטרון.

אם אני זוכר נכון הייתה גם כתבה או שתיים במעריב-עסקים/מחשבים, למיטב זכרוני היא הייתה סבירה.

שוב, אתה ממליץ לא לקנות 64 ביט, אבל לא ברור איך אפשר להימנע מכך? לקנות פרקסוט או בכוונה רק

סמפרון? למה? אתלון 64 לא נושך.

התחזיות שלך שעוד שנים רבות מחשבים שולחניים לא יהנו מעבודה ב 64 ביט לא יחזיקו מים אפילו כמה חודשים,

נחיה ונראה, שוב, כאשר אין תוספת עלות (אצל , לא אצל אינטל) על AMD64 לא ברור לי למה זה צריך

להיות בכלל נושא לדיון.

אני מאחל לך הצלחה במילוי תפקידך העיתונאי למרות שרק אם מישהו ידחוף קישור ל YENT באחד הפרומים אתקל

בתוצרים שלה - מעדיף לקרא את המקור ללא טלפון שבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 246
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

שוב תפוחים אתה טועה הוא ררק אמר לא לשנות בכוננה צחילה

אני מצטט שוב את דבריו הטריים:

" - למי שקונה מחשב חדש אני ממליץ פשוט שלא לקחת בחשבון את נושא ה-64 ביט, כי ממילא סביר להניח ש:

א. עד שיצטרך 64 ביט הוא כבר יקנה את המחשב הבא שלו,"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, אתה ממליץ לא לקנות 64 ביט,

תפוחים, הבנת הנקרא אצל המורה זהבה בכיתה ג' למדת?

למי שצריך ביצועים גבוהים כבר עכשיו הייתי ממליץ מן הסתם על 64, רק 939 כמובן, אבל בלי קשר ל-64 ביט.

אתה פשוט עושה צחוק מעצמך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים, הבנת הנקרא אצל המורה זהבה בכיתה ג' למדת?

אתה פשוט עושה צחוק מעצמך...

שוב,

" - למי שקונה מחשב חדש אני ממליץ פשוט שלא לקחת בחשבון את נושא ה-64 ביט, כי ממילא סביר להניח ש:

א. עד שיצטרך 64 ביט הוא כבר יקנה את המחשב הבא שלו, או"

הנקודה שגם אתה מפספס היא לא 64 ביט כן או לא (למרות שאי חושב שכן) אלא עצם הצורך בדיון

המופרח הזה (עם הניסוחים המתפתלים), כאילו יש דילמה, איך אמורים "לא לקחת בחשבון את ה 64 ביט"

מ AMD64? יש רק דרך אחת להימנע מ AMD64, לקנות פרסקוט מסדרה 500.

כאשר המחשב הנפוץ שנמכר כיום הוא (לצערי) 4 3 גיגה הרץ והאתלון 64 3000+ זול ממנו

או בעל אותו תג מחיר אז על מה לכל הרוחות הדיון? למה צריך דיון בכלל על הנושא הזה?

לרדת מרמת העקרונות הגבוהים לרמת התכלס, מעולם הסיפור לא היה פשוט וברור יותר:

סמפרון בשקע 754 ו 90 ננו מטר (מחשב סופר תקציבי) או אתלון 64 בשקע 939(משחקים, חצי מקצועי)

או אופטרון בשקע 940 (תחנות עבודה שרתים), רק מקרי קצה או תנאים סיביבתיים מצדיקים סטיה לכיוון

הפנטיום 4.

מי שעושה משהוא רציני עם המחשב שלו ולא קונה מחשב כל חצי שנה צריך בפרוש לקנות מעבד AMD64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה שגם אתה מפספס היא לא 64 ביט כן או לא (למרות שאי חושב שכן) אלא עצם הצורך בדיון

המופרח הזה (עם הניסוחים המתפתלים), כאילו יש דילמה, איך אמורים "לא לקחת בחשבון את ה 64 ביט"

אפשר גם לקנות סמפרון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר, אבל כפי שראית משום מה, התגובה של כתב YENT הייתה באופן אינסטקטיבי נגד סמפרון

ובעד כאשר הוא מסתמך על מבחני ביצועים של סמפרון בשקע A (בטעות).

הסיפור פשוט, חשוד (באי הבנה, קיבעון, חוסר אכפתיות) מי שמנסה לסבך אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיפור פשוט, חשוד (באי הבנה, קיבעון, חוסר אכפתיות) מי שמנסה לסבך אותו.

אתה זה שמנסה לסבך אותו

רק אתה רואה כוונות נסתרות של הכתב

רק אתה רואה קונספירציות של מונופולים

בהתחלה זה היה משעשע

עכשיו פשוט אני חושב שאתה צריך פסיכולוג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים, לדעתי אתה סתם מבזבז את זמנך היקר.  מי שעדיין לא תפס את הראייה (המוצדקת) שלך בנושא כנראה לא שווה את הזמן שאתה משקיע.

אני מבין את הצורך שלך להבהיר את העניין ל"קהל", זה בא מתוך התחשבות בכלל הלקוחות וצריך לכבד את זה במקום לחפש אותך בסיבוב.

כתבה אחת ב-YNET לא תעשה את ההבדל, עם כל הכבוד.  מי שמעוניין לקנות מחשב, ומסתמך על כתבה "מפוקפקת" (מקור אחד בלבד), זו בעייה שלו.

ככה זה בחיים, לקוח שלא מבין עניין וגם לא מתעניין בקנייתו ישלם יותר ויקבל פחות. הוא אפילו לא ידע מזה...

המינימום שאפשר לעשות זה להתייעץ עם אחד שמבין עניין, ולא לסמוך על כל חנות \ טכנאי שטובתם חשובה יותר.

אתה תעשה את שלך, תעזור במפרטים. אבל למה לך להתערבב עם כתבים או כל מני ויכוחים שוליים. מי שלא הבין את התכלס שימשיך לחיות בבועה שלו עם האגו שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפוחים, אני מקווה שלא שילמת לזהבה המורה שלך להבנת הנקרא, כי אתה ממש ממש גרוע בזה.... (או שלמדת עם דרורה, וזה סיפור אחר כי היא פשוט מורה לא טובה....)

שוב,

א. עד שיצטרך 64 ביט הוא כבר יקנה את המחשב הבא שלו, או"

הוא לא אמר שהוא ממליץ להימנע מ-64, הוא אמר שהוא ממליץ לא לקחת כשיקול את ה-64 ביט... (כלומר הוא חושב שזה לא צריך להיות השיקול, אלא שאר הנתונים והביצועים). הוא גם אמר בפרוש שכמבקשים ממנו מחשב לא תקציבים הוא בכלל לא חושב להמליץ על P4 אלא רק על A64-939.

"למי שצריך ביצועים גבוהים כבר עכשיו הייתי ממליץ מן הסתם על 64, רק 939 כמובן, אבל בלי קשר ל-64 ביט."

עכשיו אם אתה עדיין תכתוב שאתה לא מבין למה הוא ממליץ לא לקנות A64, אני כבר אניח שאתה כן מבין מה הוא אומר, אלא שאתה רק מחפש לעורר פרובוקציות - כתמיד... ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם מעבירים את הניסוח שלו לתכלס, מה הוא מייעץ לקנות לאנשיםפ ברמה המעשית אפשר להגיע לתוצאה של 5% מהשוק צריך אתלון 64 בשקע 939 ("למי שצריך ביצועים גבוהים" ) ושאר ה 95% צריכים מעבד שלא צריך להיות 64 ביט כמו למשל פרסקוט (לא צריכים ביצועים גבוהים, צריכים פרסקוט עלוב). אני אומר שבערך 60-70% צריכים לקנות אתלון 64 והשאר סמפרון, ובמקרה של ספק להעדיף אתלון 64.

אם אתה לא מבין את ההיתחכמויות האלה אז כנראה שאתה צריך סיבוב נוסף עם זהבה/דרורה.

עוד פעם כדי שלא תטעה בעמדתי (עניני זהבה דרורה):

אתלון 64 בשקע 939 לככככככככולם, לא רק למי שצריך "ביצועים גבוהים", וסמפרון למחשבים תקציביים.

ועוד דבר, אני בפרוש אומר להיתחשב ב 64 ביט ולקנות רק מעבדי AMD64.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באופן קבוע משאיר בYNET תגובה נזעמת אחרי כל כתבה של שוקי גלילי, עד שיום אחד הוא פנה אליי למייל והתחלנו דיון בנושא, אני טוען שהוא מוטה באופן ברור לטובת ואין לו שום סיבה מקצועית לעשות את זה. מהכתבות שלו תמיד משתמע שאינטל הרבה יותר טובים וצריך לקרוא בדקדקנות ולשים לב למשפטים מובלעים בכתבה שרומזים שהמציאות כיום היא שונה. תוך החלפת מיילים עם הכבת הוא הודה שהפרסקוט הוא מעבד לא יוצלח וטען שלצרכן הממוצע הוא ממליץ לקנות מעבד ולא אף מעבד אחר.

אני מסכים עם תפוחים, זה לא שאני חושד בכתב בהטיה מכוונת של השוק, אני פשוט חושב שהכתב לא מקצועי וכותב על פי רגשותיו או "מה שנראה לו" ולא על פי תוצאות מוכחות. :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מציע לפתוח ת'ראד מיוחד שיבצע מעקב על מעלליו של שוקי (גלילי לא זה של ארז טל) בפרט ועל כתבי המחשבים בארץ בכלל.

שוקי הוא לא היחידי שלפעמים מפרסם כתבות חלקיות או לא ברורות (למשל איך הגיע ל 1000$ הבדל בכתבה המדוברת פה), אולי אז יבינו עיתונאי ארצנו שלהיות עיתונאי ולבצע סקירה/השוואה אינו כמו לכתוב טור המשרת דיעה, אלא להניח בפני הקורא את נתוני הבסיס, את הדרך בה בוצעו ההערכות/בדיקות ואת התוצאות הסופיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הציפיות שלך ממני ככתב ynet - האם אתה מודע לזה שאני בעצם היחיד בעיתונות הישראלית שמנסה לעקוב אחרי כל הדברים האלה? וזה חלק קטן ממה שאני עושה. אני עושה טעויות כמו שכולם עושים, אבל אני לפחות משתדל לבדוק את עצמי, ובעיקר משתדל לא לתת לאנשים עצות שיזיקו להם.

למשל, אני לא הייתי מציע לאנשים לקנות מעבדים בלי אבא בתקופה שבה מגיפת הזיופים במזרח הרחוק חוזרת.

א.תאיר את עיני - מה הסיפור עם הזיופים ? האם אפשר לזייף CPUID של מעבד ככה שהמערכת תזהה מעבד אחד למרות שהוא מעשית מעבד שונה לגמרי? , פשוט לא נתקלתי בתופעה הזאת אף פעם

ב.אני די נעלב מהטענה שלך , אתה היחיד בעיתונות הישראלית שעוקב אחרי חידשושי טכנולוגית המעבדים? שמת לב אולי איפה אתה נמצא ? אתה נמצא באתר אינטרנט שמוקדש לחלוטין לתחום הזה (ותסלח לי אבל הוא הרבה יותר מקצועי מYNET) , גם אני הייתי פעם חלק מהמדיה של עולם המחשבים בישראל (כתב באתר -spot) אבל כמובן שהיו לנו הרבה פחות כניסות מלYNET , אבל האם זה הופך אותנו , הכתבים באתרים שאין להם מאות אלפי כניסות ביום ללא קימים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...