ZAP ודומיו - כלי שימושי בידי הצרכנים או מנוף למשווקים ליצירת קרטל? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ZAP ודומיו - כלי שימושי בידי הצרכנים או מנוף למשווקים ליצירת קרטל?

Dr. n00b

Recommended Posts

כי מי שלא מוכן להסדר הזה, שכן לא כל חנות מסוגלת לעמוד בתשלום נוסף, שבסופו של דבר מתגלגל על הלקוח, פשוט לא מופיע ברשימה, למרות שהוא כן מחזיק מוצר מסויים.

התוצאה היא, שחברה שמתיימרת להציג מבחר חנויות שמוכרות מוצר ספציפי ומסווגת אותם לפי מחיר, לא מציגה לך את המחיר הזול ביותר כפי שמשתמע מהשירות, אלא את המחיר הזול ביותר מבין מי שמוכן לשלם לה - ויש כאן מן ההונאה.

בכל אופן, זה ניגוד אינטרסים מובהק, ולא תאוריה.

החברה היא נותנת שירות, כאשר במתן השירות נכנסים אינטרסים שאינם נוגעים ללקוח, כמו מי מוכן לשלם פר קליק ומי לא, מדובר בניגוד אינטרסים. פשוטו כמשמעו.

ואז יבוא החכם ויגיד "אם הם לא יכולים לגבות כסף פר קליק, מה הם חייבים לך, תאכלס? לא מתאים לך, אל תשתמש"

, שזאת תגובה של ישראלי ממוצע שלא רואה מעבר לאף שלו. לזה יש לי תשובה פשוטה- אם זאפ לא היה שירות חינם, והיית צריך לשלם כסף כמנוי, זה היה לגיטימי. מודל עסקי כמו שאני הצעתי שבו מי שמשלם זוכה לתשומת לב מצד הלקוח, אבל במקום שהוא מיועד לפרסום, זה לגיטימי. אני לא אומר שהם חייבים לי משהו או שהם לא צריכים להרוויח. אבל יש דרכים לגיטימיות להרוויח כסף, ומה שהם עושים זה הונאה של הצרכן לחשוב שהם כבר "עשו את סקר השוק בשבילו" כשבעצם הם מביאים לתשומת ליבו רק חלק מהשוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

בשום מקום לא ראיתי דיסקליימר שאומר אחרת.

קורה שאתר מהסוג הזה יפספס איזה חנות חדשה שזה עתה קמה בירוחם, אבל אם הם בוררים את החנויות לפי מי מוכן לשלם בלבד, כשזה הקריטריון היחיד, ופוסלים את כל מי שלא, אז הם לא מייצגים את השוק כלל וכלל, ואז זה הופך את כל המהות של האתר למיותרת. באנגלית קוראים לזה false pretence.

בתרגום חופשי, הם מתחזים, בבירור, למשהו שהם לא. וגם אם הם לא טוענים באופן רשמי שזה מה שהם מנסים להיות, למרות שזה מה שהם נותנים ללקוחות שלהם לחשוב, זה עדין לא הופך את זה לאתי - גם אם זה חוקי.

קוראים לזה כשר אבל מסריח.

או כמו שרונן היה אומר, לא תאכל עוף בביצת אימו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איפה ראית שזאפ טוענים להיות אתר שמשווה בין כל החנויות בארץ, ו\או אתר שנותן את המחיר הזול ביותר שניתן למצוא למוצר X בארץ ?

אודות זאפ

זאפ - פורטל הצרכנות של , הוא מרכז המידע החשוב והמקיף ביותר

.ברשת הישראלית לצרכנות מתקדמת

זאפ מהווה את נקודת היציאה המרכזית לקניות ברשת, והוא משמש כמדריך

.הקניות החשוב ביותר עבור הגולשים הישראלים

דמיינו מצב שבו בכל פעם שאתם עומדים לצאת מהבית כדי לרכוש מוצר

,מסויים, נציג צרכנות מתייצב בפניכם ומציג לכם מחירון מעודכן

הנחיות כיצד לבחור את המוצר הנכון וכן רשימה מעודכנת של החנויות

!בהן ניתן להשיג את המוצר במחירים הזולים ביותר

זאפ מבוסס על מנוע החיפוש המתקדם ביותר מסוגו, המבצע סריקה חכמה

.בקרב אתרי המכירות, והפומביות ברשת

,בסיום הסריקה מנוע החיפוש מציג בפני הגולש את הנתונים המעודכנים

הגולש בעצמו השוואת מחירים, עפ"י הקריטריונים הספציפיים שהוא

.בוחר

תהליך הסריקה מתבצע אוטומטית מספר פעמים ביום, כך שבסיס הנתונים

.המשמש את הגולשים הוא תמיד מעודכן

.זאפ הוא אתר ידידותי ביותר למשתמש והוא פשוט מאוד להפעלה

בעיצובו המיוחד הושקעה מחשבה רבה, במטרה להקל על ההתמצאות של הגולש

.ולייעל את קבלת ההחלטות שלו בנושאי צרכנות

הקונספט של זאפ רואה את הצרכן כמרכז פעילותו ואת השרות לגולשים

.כמטרתו העיקרית

!זאפ מאחל לכם קנייה מהנה

8)

http://zap.co.il/odot.asp ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לא טוענים עמרי, אבל זה הרושם שהם מנסים לייצר.

כבר קרה לי לא פעם שהייתי צריך להסיבר לחבר של אבא שלי, שזה שזה הכי זול בזאפ לא אומר שזה הכי זול בארץ.

יש חנויות, שבאופן מכוון לא מוכנות לעלות את המחירים שלהם לצרכן בשביל להופיע בזאפ (לגלגל עליו את אותם 5% שזאפ לוקח להם על מכירה דרכן), ולמרות שלדעתי זאת טעות, הצרכן בדרך כלל לא מודע לזה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת בעיה של הצרכן, לא של זאפ.

אמרת בעצמך, זאפ לא טוענים להיות אתר שמשווה בין כל החנויות בארץ, ו\או אתר שנותן את המחיר הזול ביותר שניתן למצוא למוצר X בארץ.

מה שהצרכן מבין או לא מבין, יודע או לא יודע, זאת בעיה שלו...

זאפ זה לא איזה אירגון ממשלתי, זאת חברה פרטית וזכותה לעשות מה שבא לה כל עוד היא לא מטעה את הציבור במכוון.

מכיוון שהם מעולם לא טענו את הדברים שאתם מתלוננים עליהם, זאת לחלוטין בעיה שלכם, עם כל הכבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן,אתה צודק זו באמת בעיה של הצרכן.

מה שהם עושים זה חוקי לגמרי ואף אחד פה לא אמר לתבוע/לסגור אותם.

אבל מה שנאמר פה בקשר ליצירת הרושם,נכון לגמרי.הם אכן יוצרים את הרושם שהם משווים את המחירים מכל החנויות.אמנם לא ראיתי בהצהרה הרשמית איפה הם כותבים על השואה בכל החנויות,אבל זכורים לי מספר ראיונות עם נציגי זאפ שבהם הוא אכן אמר משפטים בסגנון של "יש לנו מאגר מידע של מחירי החנויות בארץ",או משהו דומה.משפטים שאמנם הוא לא אמר במפורש שיש להם את כל החנויות,אבל בהחלט ניתן היה להסיק את זה מכך.

אבל כמו שאמרת זו אכן בעיה של הצרכן.מה שאני מציע זה פשוט להעלות את זה יותר למודעות של אנשים.כי המון אנשים חושבים שאם בזאפ רשום משהו,אז זו המילה הסופית!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגידו לי אתם לא יודעים מה זה "דיבור דיפלומטי"? (הכוונה למי שמתלונן על זאפ שהם לא משווים בין כל החנויות)

הם כתבו שהם מאגר גדול (המילה גדול נתונה לויכוח) של חנויות ומוצרים בארץ ונותנים אפשרות להשוות מחירים בין החנויות שקיימות אצלם במאגר

הם לא אמרו בשום מקום "כל החנויות בארץ" מכאן ניתן להסיק דבר אחד בלבד - הם לא מציגים את כל החנויות בארץ

אי אפשר להסיק שום דבר מעבר לזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראבאק, מה שכולכם אומרים זה בעצם מה שסיכמתי לפני 10 תגובות, "כשר אבל מסריח".

"דיבור דיפלומטי" והאותיות הקטנות לא מעניינות את הצרכן הסביר (ושתדעו שמבחן האדם הסביר הוא זה שקובע בבתי המשפט בישראל) ב99% מהמקרים, וגם אם כל המידע שם, הוא לא נגיש לרובנו. לכן זה חוקי, אבל לא אתי.

נראה לי שאתה מגזימים בכל אופן לגבי 5% עמלה. 5% זה מטורף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוגר או לא, אתה חיי בסרט שמנסים לעבוד עליך, כשלמעשה היחיד שאתה יכול להאשים פה זה את עצמך...

זה מזכיר לי מקרה שהיה פה בפורום לפני כמה זמן, על מישהו שקנה במכרז כמה משחקים לפלאפון כי הוא חשב שהם מוכרים גם את הפלאפון עצמו (ב-200 ומשהו שקל..) למרות שבשום מקום לא היה מצויין דבר כזה. מי אשם? וואלה שופס, על זה שהם לא כתבו בענק "המכירה לא כוללת את הפלאפון עצמו !!!11אחד" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוגר או לא, אתה חיי בסרט שמנסים לעבוד עליך, כשלמעשה היחיד שאתה יכול להאשים פה זה את עצמך...

זה מזכיר לי מקרה שהיה פה בפורום לפני כמה זמן, על מישהו שקנה במכרז כמה משחקים לפלאפון כי הוא חשב שהם מוכרים גם את הפלאפון עצמו (ב-200 ומשהו שקל..) למרות שבשום מקום לא היה מצויין דבר כזה. מי אשם? וואלה שופס, על זה שהם לא כתבו בענק "המכירה לא כוללת את הפלאפון עצמו !!!11אחד" ?

במילה אחת:

כן !

חובת המוכר לציין מה הוא בדיוק מוכר ולא ברמזים.......(למרות שנתקלתי בחנויות שמרמזות שהם מוכרים 4 ובעצם מוכרים מעבד VIA מעאפן....)

בוגר. מאוד בוגר. בערך כמו דביבון עם אשכים ענקיים ומתנדנדים בעמוד הראשי.

על מה אתה מדבר?!?!

לא מצאתי שום דבר שדומה לזה בעמוד הראשי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...