מחשב נייד Dell Studio 1555 - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד Dell Studio 1555

anatoli

Recommended Posts

שלום חברים,

לפני כחודשיים-שלושה הזמנתי לפטופ של Dell מדגם Studio 1555 מהאתר שלהם (בארה"ב). למי שמתעניין ברכישה מארה"ב, הרחבתי על הנושא מעט בעמוד זה. אחריי בערך חודש וחצי של שימוש, אני חושב שאני מכיר את המחשב מספיק טוב בשביל לתת ביקורת קצרה עליו.

ראשית, המפרט אותו הזמנתי: T6600 + 4GB + HD4570 + 500GB 7200rpm הוספתי על הדרך עוד כמה דולרים בשביל כרטיס BT מובנה, וכרטיס רשת 5300 של . בחרתי שלא לקחת מסך FHD כיוון שבגודל של קצת מעל 15", אין לזה שום ייתרון מלבד לסרטים (וגם זה רק כאשר צמודים למסך), ולשמחתי לצפייה בסרטים יש לי , כך שלא היה בכך צורך.

ראשית, מבחינת ביצועים. המחשב פועל עם 7, ובכל מה שקשור למערכת ההפעלה, הפעולה חלקה בצורה מרשימה. יש לי מספר חברים אחרים עם מערכת הפעלה זהה על המחשבים שלהם, ובהחלט יש הבדל. אני מניח שרוב ההבדל מגיע מכיוון כרטיס המסך. בכל הנוגע למשחקים, אני לא כבד, עם זאת נראה לי אבסורד לקנות מחשב בכמה אלפי שקלים, ולא להוסיף עוד 500 שקלים שיאפשרו לי גם לשחק בו למקרה הצורך. לכן בחרתי ב-HD4570. המשחק היחיד ששיחקתי בו עד כה (אמרתי כבר שאני לא כבד), הוא COH. הביצועים בהחלט מספקים. הרזולוציה על 1366x768 עם הגדרות כמעט על מקסימום המשחק פועל חלק לגמרי. דבר שהדאיג אותי מאוד בעיקר בגלל כרטיס המסך החזק יחסית הוא התחממות של המחשב. בשימוש שוטף, המחשב מתחמם מעט יחסית, אפשר בקלות לשבת עם המחשב על הרגליים בלי שזה יפריע. ברגע שמדליקים משחק המאוורר תופס תאוצה (ונהייה שמיע בהחלט, אך לא מעל לממוצע), ומרגישים את החום שיוצא מאחור. עם זאת, המחשב עדיין לא מתחמם כמו שחשבתי שיקרה איתו, ולא מתקרב למצב שבו הביצועים נופלים כתוצאה מהחום (כמו שנתקלתי במחשבים מסוימים, אשר אפילו נתקעו לגמרי מהחום).

בנוגע למסך, המסך מבריק עם תאורת לד אחורית, בגודל של 15.6" עם יחס של 16x9, אני מניח שחלק לא יסתדרו עם זה, למרות שאני סטודנט ופותח המון מסמכים אני דווקא מסתדר עם זה דיי בקלות. האיכות של המסך הפתיעה אותי לטובה, הצבעים מאוד בוהקים, התאורה מאוד חזקה ונעימה (אני מניח שחלק גדול מאיכות הצבע נובעת מהתאורה האחורית הזו). עם זאת, כמו בכל לפטופ שנתקלתי בו, זוויות הצפייה פשוט מעצבנות. כל פעם שרואים סרט צריך לכוון את המסך כך שיהיה מכוון בדיוק אליי, אחרת התמונה כהה או בהירה מדיי. זה משהו שנתקלתי בו בכל לפטופ, אבל קיוויתי שהדבר כבר ייפתר בימינו. במיוחד שמדובר על לפטופ שהוא מעט מעל לרמת הכניסה.

המקלדת של המחשב נוחה להקלדה, אין פאנל של מספרים בצד בדומה למחשבים מסוימים, לכן מי שהדבר חשוב לו יתאכזב. מי שאינו משתמש בכפתורים אילו לעולם (כמוני) יגלה מקלדת נוחה מאוד להקלדה, ואני מקליד עליה בצורה נוחה אפילו יותר מאשר על המקלדת שיש לי במחשב הנייח ואני עובד איתה כבר שנים. דבר שעלול להפריע לאנשים רבים, בחרה גם פה (בדומה לרוב המחשבים שלה אם לא כולם) לאפשר את כפתורי השליטה על המחשב כראשיים, ואם רוצים ללחוץ על F1 לדוגמא, צריך ללחוץ על כפתור ה-Fn. זה נוח הרבה פעמים (רוב הפעמים), אבל לדעתי היה צריך להשאיר את F4 ריק ולא את F6, כי משתמשים בו הרבה כשסוגרים חלונות. או לפחות F5 לעשות ריענון לדפי .

מבחינת חיבורים, למחשב יש יציאת וגם VGA. בהחלט שילוב מעולה, יוצא לי דיי הרבה להשתמש בשני החיבורים, וחיבור ה- מקל מאוד כאשר עם כבל אחד בודד אפשר לחבר את המחשב למסך LCD חיצוני, והרזולוציה מותאמת אוטומטית, והתמונה עוברת יחד עם הסאונד בלי שום הגדרות. ישנם 3 חיבורים (אחד ממוקם ליד חיבור המתח בצד ימין, נוח מאוד לדונגל של עכבר אלחוטי). כרטיס הקול כמו רוב הכרטיסים כיום מכיל 2 יציאות , ועם הגדרה של הדרייבר אפשר להוציא 5.1 ערוצים בחיבור אנאלוגי מהכרטיס. כונן ה-DVDRW הוא slot-load (שדוחפים דיסק פנימה במקום מגירה נשלפת). אני למשהו חשבתי תמיד שהדברים האילו לא הכי אמינים (אם כי באוטו זה עובד יפה כבר שנים אז אולי אני טועה), אך זה בהחלט מונע את האפשרות של לשבור את המגירה בטעות :)

לסיכום, אני אישית מרוצה מהמחשב מאוד, בייחוד במחיר שבו רכשתי מארה"ב. הסוללה גם לא רעה, וכרגע היא מחזיקה מעל 4 שעות של שימוש סטנדרטי. צפייה בשני סרטי HD על טעינה אחת בהחלט מתאפשרת. אני מניח שתוך כמה חודשים הסוללה תחזיק גג חצי מזה (כמו כל סוללה), אבל מי שיש לו צורך בניידות גבוהה שיקנה גדולה יותר, או מחשב חלש יותר.

בכדי למנוע אי הבנות, כל הדברים פה הם דעה אישית שלי בלבד לאחר כחודש וחצי של שימוש. הם בהשוואה למספר ניידים של חברים ללימודים מחברות כמו MSI, , LG, COMPAQ, TOSHIBA, ו-.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה!

הוספתי קישור לביקורת שלך בסטיקי קישורים.

יש כמה דברים מעניינים במה שכתבת שארצה להתייחס אליהם.

בחרתי שלא לקחת מסך FHD כיוון שבגודל של קצת מעל 15", אין לזה שום ייתרון מלבד לסרטים (וגם זה רק כאשר צמודים למסך), ולשמחתי לצפייה בסרטים יש לי , כך שלא היה בכך צורך.

היתרון המרכזי של הרזולוציה הגבוהה הוא שטח עבודה נוסף ליישומים שיודעים לנצל זאת. מצד שני, זה אומר שכל העצמים (טקסט, עצמי ממשק משתמש) יהיו הרבה יותר קטנים (כי גודל המסך נשאר זהה), וזה עשוי להיות מאוד לא נוח. לדעתי, FHD ב15.6" זה מעבר למה שמרבית האנשים ימצאו נוח לעבודה ממושכת.

דבר שהדאיג אותי מאוד בעיקר בגלל כרטיס המסך החזק יחסית הוא התחממות של המחשב. בשימוש שוטף, המחשב מתחמם מעט יחסית, אפשר בקלות לשבת עם המחשב על הרגליים בלי שזה יפריע. ברגע שמדליקים משחק המאוורר תופס תאוצה (ונהייה שמיע בהחלט, אך לא מעל לממוצע), ומרגישים את החום שיוצא מאחור.

משום שקשה לי לתאר איך אפשר לשחק משחק רציני כשהמחשב על הברכיים, סביר להניח שהחום הנוסף לא מהווה בעיה בכל מקרה. ;)

עם זאת, כמו בכל לפטופ שנתקלתי בו, זוויות הצפייה פשוט מעצבנות. כל פעם שרואים סרט צריך לכוון את המסך כך שיהיה מכוון בדיוק אליי, אחרת התמונה כהה או בהירה מדיי. זה משהו שנתקלתי בו בכל לפטופ, אבל קיוויתי שהדבר כבר ייפתר בימינו. במיוחד שמדובר על לפטופ שהוא מעט מעל לרמת הכניסה.

למרבה הצער, המצב בשנים האחרונות לא רק שלא השתפר, אלא נהיה גרוע יותר. אם פעם עוד היו קיימים דגמים בודדים של ניידים עם מסכי , היום הכל TN, ובמרבית המקרים גם TN די גרוע. יוצאים מן הכלל הם כמה פאנלים יקרים יותר ואיכותיים יותר, שמיועדים למחשבי workstation (כמו Thinkpad/Precision/Elitebook). שם זה עדיין TN, אבל לפחות זוויות הצפייה מתקרבות משהו לאלה של מסכי TN שולחניים.

המקלדת של המחשב נוחה להקלדה, אין פאנל של מספרים בצד בדומה למחשבים מסוימים, לכן מי שהדבר חשוב לו יתאכזב.

אכן כן, ואפילו, כמדומני, בוטלה הפונקציה הקיימת ברוב המוחלט של הניידים, שמאפשרת להשתמש בחלק מהכפתורים הרגילים בתור numpad כשמדליקים numlock. השותף שלי קנה מחשב דומה (Studio XPS 16) ודי סובל מזה. באמת לא ברור למה ביטלו את פונקציית הnumlock (למרות שאפשר להבין את הויתור על numpad ייעודי לטובת מקלדת נוחה יותר בכללי.

דבר שעלול להפריע לאנשים רבים, בחרה גם פה (בדומה לרוב המחשבים שלה אם לא כולם) לאפשר את כפתורי השליטה על המחשב כראשיים, ואם רוצים ללחוץ על F1 לדוגמא, צריך ללחוץ על כפתור ה-Fn. זה נוח הרבה פעמים (רוב הפעמים), אבל לדעתי היה צריך להשאיר את F4 ריק ולא את F6, כי משתמשים בו הרבה כשסוגרים חלונות. או לפחות F5 לעשות ריענון לדפי .

למיטב ידיעתי, יש הגדרה בBIOS שיכולה להפוך התנהגות זו, ולהחזירה למצב רגיל (F1-F12 פועלים כמו תמיד, ולפונקציות המיוחדות צריך ללחוץ FN+כפתור).

כונן ה-DVDRW הוא slot-load (שדוחפים דיסק פנימה במקום מגירה נשלפת). אני למשהו חשבתי תמיד שהדברים האילו לא הכי אמינים (אם כי באוטו זה עובד יפה כבר שנים אז אולי אני טועה), אך זה בהחלט מונע את האפשרות של לשבור את המגירה בטעות :)

אני לא חושב שslot-load אמינים יותר או פחות מהרגילים. החסרון היחיד הוא שאם קרה משהו והכונן נדפק (מה שבסופו של דבר קורה לכל הכוננים האופטיים), פעולת ההחלפה הרבה יותר מסובכת.

אני מניח שתוך כמה חודשים הסוללה תחזיק גג חצי מזה (כמו כל סוללה)

אין סיבה שזה יקרה כל-כך קיצוני. יש לי סוללות בנות 3 שנים ומעלה שעדיין מחזיקות 80%+ מהקיבול. אבל זה דבר כזה שאי-אפשר לדעת לעולם. היא יכולה להחזיק 5 שנים ויכולה למות מוות פתאומי ומוחלט אחרי חודשים בודדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאני לא משחק איתו על הברכיים :) אני בכלל לא אוהב כשהמחשב לא על השולחן פשוט בשביל לתת מושג לכמות החום שהוא פולט הבאתי את זה כדוגמא.

למיטב ידיעתי, יש הגדרה בBIOS שיכולה להפוך התנהגות זו, ולהחזירה למצב רגיל (F1-F12 פועלים כמו תמיד, ולפונקציות המיוחדות צריך ללחוץ FN+כפתור).

האמת שלא בדקתי, יכול מאוד להיות שאתה צודק. לי אישית זה מאוד נוח כשכפתורי ה-Fים למיניהם משניים,אני משתמש בפונקציות של המחשב הרבה יותר מאשר בהם (ווליום, השתקה, בהירות, אלחוטית, החלפה בין מסכים שאני עושה על בסיס יומי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתחדש!

תודה רבה על כל המידע, היה חשוב לי לשמוע על תהליך הרחביות האחריות וכולי, טוב לדעת - מעכשיו אני אוכל להסתכל על מחשבים שהם לאו דווקא עיסקיים, הגבתי לך בנושא ההוא עם מס' שאלות, אשמח לקבל התייחסות, תודה רבה.

ד"א, לא חרטת על המקלדת? איך הבאת את המחשב לארץ? חבר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי בדיון השני, לא חרטתי על המקלדת, אין לי שום בעיה להקליד בעיברית כי אני ממילא לא מסתכל על המקלדת בזמן הקלדה, וחבר עזר לי להביא את המחשב. אגב, אני אודה לך אם דברים שקשורים ליבוא של המחשב תשמור בדיון של היבוא של המחשב, ופה תשאיר את הדיון בנושא המחשב עצמו בכדי להימנע מכפילות בין הדיונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהלן, גם אני התחדשתי במחשב הנ"ל, בדיוק באותה קונפיגורציה, נקנה בארה"ב והובא לארץ, ויש לי כמה מילים להגיד עליו:

סה"כ המחשב עובד בצורה מעולה, הכל רץ חלק ומהר, לא נתקלתי בבעיות חומרה למינהן למרות שקיבלתי אותו עם ויסטה ועדכתי ל7 (מילה טובה לדל, הדיסק הגיע מארה"ב תוך פחות משבוע!), מקלדת אכן נוחה, המסך באמת נראה ממש טוב. לגבי הרזולוציה אני משתמש בו ברזולוציה 1280X720 במקום הרזולוציה המומלצת של 1920X1080, ברזולוציה הגבוהה הכל נהיה פשוט קטן מדי ולא נוח לעבודה - וברזולוציה בה אני משתמש ניתן להרגיש ירידה בחדות, רואים שהיא לא הרזולוציה ה"טבעית" וחבל כי הרזולוציה הגבוהה לא נראית לי פרקטית לעבודה.

עכשיו קצת הערות לצערי:

כרטיס הקול שהזמנתי הוא הכרטיס בקונפיגורציה הסטנדרטית, לא משופר (לא זוכר את הדגם...מצטער), המחשב מחובר לרמקולים חיצוניים( Soundsticks II) ולצערי ניתן להרגיש ירידה באיכות, וזה לעומת מחשב -E500 בן כמעט 3 כבר שבו השתמשתי קודם. קצת מתסכל, אני לא חושב שכרטיס בקונפיגורציה הנמוכה צריך להיות באיכות שממש מרגישים פגיעה בשמע.

לגבי המסך - המסך מעוצב בצורה שכולו מכוסה זכוכית, נהיה סוג של טרנד בזמן האחרון, זה לא הכי יפה לדעתי אבל ניחא מי אני שאתווכח עם המעצבים, בכל מקרה הבעיה היא שהמסך התחיל להישרט מהמקלדת בזמן שהמחשב סגור...פאשלה רצינית מבחינת העיצוב אם אתם שואלים אותי...(אם מישהו רוצה אני יכול להעלות ...)

חסר לי כפתור שמכבה או מדליק את הMouse Pad, אין אופציה לכבות את הBT ולהשאיר את הWiFi דולק, רק שניהם או דולקים או כבויים, בנוסף אי אפשר לכבות את המצלמה.

אז זהו, לסיכום, הביצועים מעולים - העיצוב לא משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אם יש שריטות על המסך כתוצאה מזה שהמקלדת נוגעת בו, זה לא תקין, וזה לא חוזר על עצמו הרבה. לי אין שום שריטה על המסך, ויש לי מספר חברים עם ה-1535 וחבריו (מעוצבים זהה כמעט אחד לאחד), וגם אצלם אחרי שנה וחצי של שימוש אין שום שריטה על המסך. יכול להיות שאתה מפעיל לחץ על המסך כשהוא סגור?

2. אפשר לכבות את ה-BT, על ידי לחיצה עליו לחצן ימני ולכבות.

3. בנוגע לאיכות הקול, אני מניח שיש לך את הכרטיס של IDT? זה מה שיש גם אצלי, ואני חייב לציין שלמרות שהוא לא מדהים, אני לא מרגיש בבעיות בצליל שלו בחיבור ל-ATP3. לא יצא לי לחבר אותו למערכת הרצינית (בשביל זה יש לי משהו אחר), אבל מוזר שיש הבדל ממש שמיע. תוודא שכל האפשרויות בדרייבר כבויות, כי בהגדרות ברירת מחדל חלק מאפשרויות הצליל שלו דלוקות (דימוי של חללים מסוימים, ואקולייזר). אצלי בהתחלה גם זה נשמע מוזר, ואחרי 5 דקות מול הדרייבר שלו הסאונד נהייה מאוזן הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...