מתלבט בין שני מסכים 23ו-24 עד 1500ש"ח !! - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט בין שני מסכים 23ו-24 עד 1500ש"ח !!

ksn1981

Recommended Posts

עדכון:

נקנה ה-23": LG W2353V.. סיקור רחב שלי נמצא למטה !!!

--------------------------------------------------------

שלום לכולם,

מתלבט בין שני מסכים חדשים של LG..

23 אינטש W2353V

http://hye.co.il/catalog/product_details.aspx?catid=61&subcatid=169&prodid=542&keySearch=

24 אינטש W2453V

http://hye.co.il/catalog/product_details.aspx?catid=61&subcatid=103&prodid=543&keySearch=

ה-23 עדיף מבחינת מחיר (1100 לעומת 1500) וגם גודל הפיקסל (0.266 לעומת 0.276) ואפילו במשקל (4.5 לעומת 5.34). ה-24 עדיף מבחינת האינטש אחד יותר !

כל שאר הנתונים זהים לחלוטין !!!

ההיגיון כ"כ אומר שצריך ללכת על ה-23 רק שהאינטש האחד יותר פשוט הורג אותי..

מה אתם אומרים ?? ועד כמה זה יהיה מורגש היות ואני עובר מ- 20.1 אינטש ??

האם אקבל יותר גודל במסך ה-23 (16:9) מאשר 22 (16:10) ??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני הולך על דגם חדש אז זה חייב להיות 16:9.. ואהבתי את שני הדגמים שרשמתי רק שאשמח אם יהיו לי תשובות לגבי מה ששאלתי..

ואם ללכת על ישן (עד כמה שאוכל למצוא במלאי) אז על מה ממליצים עד 1500 ש"ח או פחות ?

נ.ב: יש לי את המסך הזה

http://hye.co.il/catalog/product_details.aspx?catid=61&subcatid=101&prodid=206&keySearch=

מסך מהמם אני חייב להגיד.. ראיתי כמה מסכי 22 אינטש (אפילו של LG) עם נתונים הרבה יותר מתקדמים אך תצוגה ממש גרועה שלא משתווה אליו בכלל, נראה לי או בגלל הגודל נקודה או בגלל הסוג TN.. (קראתי שמסך 20.1 סביר להניח שיהיה איכותי בגבולות ה-TN כמובן)

אז איך אפשר להיות יותר בטוח לגבי הקניה החדשה שלפחות לא תיפול מהישנה??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע

1. אני הייתי הולך על המסך הראשון ( אני חושב לקנות אותו בקרוב )

2. גודל נקודה יותר קטן ו 2ms ונגדיות גבוהה מה אתה רוצה יותר מזה וגם

3. ההפרש בין ה 24- ל 23 לא כזה גדול

23-inch-16x9-vs-24-inch-16x9.png

http://www.displaywars.com/comparisons/23-inch-16x9-vs-24-inch-16x9.png

4. גם אני לא אוהב את הפורמט 16-9 ומעדיף 16-10 אבל אין הרבה מסכים כאלה ואם יש גודל נקודה גדול

קיצור לך על המסך הראשון וחאלס

עריכה ואם אתה לא מוצא הבדל בין 0.266 לא 0.284 ורוצה ל 19-10 לך על המסך הוואחש הזה

http://zap.co.il/compModels.aspx?modelid=727945

LG W2254TQ הוא 22 וכך הוא נראה יחסית למסך הראשון שהבאת ( כמו שאתה ואני אוהבים לא רחב מדיי )

22-inch-16x10-vs-23-inch-16x9.png

וכאן מסך 22 16-10 ואחד 24 16-9

תסתכל טוב כמעט אותם גודל אבל ה 22 יותר יפה ( לטעמי כי הוא לא רחב מדיי )

24-inch-16x9-vs-22-inch-16x10.png

אתה לבדיקת והשוואת גודל מסכים

www.displaywars.com

קיצר או הראשום 23 או האחרון 22 ----------16-10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה.. הזמנתי את ה- "23..

הוא עולה 1190 ש"ח הכי זול (1100 למזומן).. אבל..

קיבלתי אותו יחד עם כבל DVI וכבל מוזהבים (לא כלולים עם המסך) ב- 1050 ש"ח במזומן :)

במחיר הזה לא היה לי מה לשקול מסך אחר!

אקבל אותו בשבוע הבא וארשום לכם בפוסט פה איך זה באמת !

תודה לכולכם ושבת שלום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעה טובה קיבלתי את המסך -W2353V.. הנה לכם ההתרשמות שלי !

-----------------------------------------------------------------------------

כשעברתי בזמנו מ- CRT 17" 4:3 (דגם יקר של סוני) ל- LCD 20.1" 16:10 (הדגם מוזכר למעלה) זה היה פשוט WOW בכל מובן טוב שתוכלו לתאר..

לאחר מכן, בנוסף לכל מיני מסכים פשוטים שלא טרחתי להשוות אותם למסך שלי, יצא לי לראות לא מעט מסכי 22" של LG/SAMSUNG/DELL שעל חלקם ישבתי ועבדתי ואפילו התאמתי את ההגדרות..

היות ולא הצלחתי לראות מסך אחד שיתקרב לשלי, הבנתי שנפלתי על מסך טוב וכל הזמן פחדתי לעבור למסך גדול יותר והייתי בטוח שאתאכזב, דבר שתוכלו לראות גם בהודעות הקודמות בפוסט הזה!

במעבר העכשווי מ- 20.1" 16:10 ל- 23" 16:9 המטרה הייתה בעיקר לא להתאכזב (הבטחתי לאחיינים שלי מסך טוב, אז נתתי להם את שלי ואני השתדרגתי)..

אני שמח להגיד לכם שכלל לא התאכזבתי.. ואפילו הופתעתי לטובה (ההסבר בהמשך)..

נ.ב: למי שעדיין לא הבין (ושלח לי הודעה פרטית על כך), מדובר במסכים עם פאנל TN אבל כנראה טוב (את האמת, אף פעם לא חשבתי לקנות מקצועי יותר)!

חשוב

לכל אלה שטענו ש- 16:9 לעומת 16:10 באותו אינטץ' (אלכסון כמובן) זה נטו להפסיד מראש, זה פשוט לא מדוייק..

חלוקת האורך והרוחב תהיה שונה ז"א שאומנם שב- 16:9 מפסידים בגובה אבל מקבלים פיצוי ברוחב, ואומנם הפיצוי שמקבלים זה פחות ממה שהפסדנו, אבל השאלה מה חשוב יותר, גובה או רוחב לשימושים של כל אחד ואחד..

שטח המסך ב- 16:9 יהיה יותר קטן וזה מה שמוריד את עלויות היצור, אבל אפשר להסתכל על זה אחרת:

לסרט 16:9 יהיה שטח גדול יותר על גבי מסך 16:9 מאשר 16:10 באותו אינטץ', אבל לתמונת 4:3 למשל ב- 16:10 יהיה יותר.

בקובץ WORD, סביר להניח שתצטרכו לדפדף לגובה כך ש- 16:10 יהיה עדיף, אבל בתוכנות עריכה מסויימות סביר הניח שרוב הזמן תנועו לרוחב כך ש- 16:9 יהיה עדיף...

מה שאני מנסה להגיד, זה לגמרי תלוי בשימושים העיקריים שלכם!

ולגבי המסך החדש שלי, הנה מה שהספקתי לשים לב אליו ולגמרי באובייקטיביות:

כללי:

למרות שזה עניין של טעם, אבל אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמסך מושקע מבחינת עיצוב, כפתורי השליטה הם כפתורי מגע בחזית שמאירים באדום איך שמקרבים את היד.. הייתי מעדיף שההארה תהיה לשם הפונקציה שהכפתור עושה ולא לנקודה עצמה שמייצגת את הכפתור, אבל זה בכלל לא ביג דיל.. הכפתורים מגיבים נפלא והפעלתם אינטואיטיבית לגמרי.. לא שתצטרכו להתעסק איתם יותר מדי!

המסך לא כבד אבל יציב (נראה לי שזה גם תלוי ביציבות השולחן עליו מניחים את המסך).. בעובי הוא דק יותר ממה שהיה לי ואפילו התושבת קומפקטית יותר ופינתה לי קצת מקום על השולחן..

המסך הגיע באריזה קומפקטית יחסית (טוב לאיכות הסביבה) וללא ידית.. באריזה היה:

-כבל חשמל (ללא שנאי כמובן)

-כבל VGA דק וקל

-כבל DVI-DVI מוזהב

-כבל -HDMI מוזהב

-כבל (לא מתאם) -DVI מוזהב (לא היה באריזה אבל קיבלתי במתנה)

-תעודת אחריות ודיסק תוכנה ודרייבר.. (אף פעם לא הבנתי מה דרייבר המסך אמור לעשות מלבד שיציג את דגם המסך אבל התוכנה עוזרת להתאים את כל ההגדרות של המסך - אני הרצתי אותה ופשוט לא היה שום צורך לשנות שום הגדרה, אבל למי שקונה אני ממליץ להתקין אותה למטרת השימוש הקל יותר ובנוסף לשליטה מלאה על כמה פונקציות שאתייחס אליהן בהמשך)

חיבור המסך לתושבת בתוך שניה (מוסבר בציור על האריזה). אין למסך מקום להחזיק את הכבלים מאחור רק שמשום מה הכבלים לא קשים והם "נופלים" יפה מאחור בנוסף המסך יחסית נמוך כך שבכלל לא רואים אותם!

האחריות היא מלאה לפיקסלים מתים/שרופים/תקועים עד שבועיים מיום הקניה (לפחות כך באייבורי איפה שקניתי)..

הרצתי תוכנה פשוטה של כל מיני בצבעים שונים ולא מצאתי :)

עוד דבר: למסך ישנה כניסת (בנוסף ל- DVI ול- VGA) למרות שאין לו רמקולים.. לכן ישלו יציאת מאחור (בכל אופן, לי זה לא מדבר).

גודל:

אני אשקר אם אגיד לכם שפתאום יש לי כ"כ הרבה מקום ואני לא יודע מה לעשות איתו..

אני בהחלט מרגיש שזה גדול יותר רק לא ממש כמו שהרגיש במעבר הראשון!

באינטרנט למשל, עד שלא פותחים המון טאבים זה מרגיש יותר מדי..

חופשי אפשר לפתוח 3 אקספלורר במקביל (הכוונה לאחד ליד השני)..

DIVX כמעט על כל המסך (תלוי בפורמט) ו- HD בכלל על כל המסך !

אני עורך אודיו (תוכנה שצריכה רוחב) וזה ממש השתלם לי שם..

בכלל ביומיים שהיו לי עד עכשיו עם המסך עוד לא הרגשתי שום מחסור בגודל !

תצוגה:

כשאני רואה את ההבדל בנתוני הניגודיות במעבר בין המסכים (מ- 1:3,000 ל- 1:50,000), אני מבין עד כמה הנתונים האלה לא מדוייקים !

בעניין ניגודיות אני לא רואה שום הבדל אבל אני חייב לציין שהמסך הקודם שלי פשוט מעולה וזה כלל לא נופל ממנו..

לטעמי, התצוגה מעולה (אפילו בהגדרות המקוריות), הצבעים חדים, הבהירות מעולה.. הזוויות צפיה טובות למרות שזה לא כזה משנה לי כי אני (ורק אני) יושב לגמרי מולו..

אם תעבדו בחושך ותתחילו לחפש אז אולי תבחינו בקצת דליפת אור בעיקר מלמטה.. אבל, אם תכוונו פיזית את המסך על צירו (PIVOT) זה ייעלם..

בכללי המסך נוח מאוד לאינטרנט, , סרטים (סרטי HD נפרשים על כל המסך !!), לגבי משחקים (ואני "לייט" בקושי) אני מחכה לכרטיס מסך (SAPPHIRE 4770) שהזמנתי כך שבינתיים לא הרצתי שום משחק אבל לא נראה לי שיאכזב שם !!

היות וקשה להעביר במילים תיאור על תצוגה.. והיות ואני כרגע על על הכרטיס המובנה GMA3100 (היה לי כרטיס מסך שכבר נתתי לאחיינים) ובכלל מחובר ב- VGA אני חייב להגיד שתצוגת המסך מספקת אותי לגמרי.. ואנ לא יודע אם בכלל לצפות לשיפורים כשהכרטיס מסך יגיע !!

מיוחדים

זה היה הדבר האחרון שחשבתי שאתלהב ממנו.. אבל למסך יש כמה דברים באמת מעניינים ושימושיים..

- כיוון בהירות אוטומטי לפי תנאי ההארה בסביבה ע"י חיישן תאורה בחזית (מופעל ורוב הזמן עושה עבודה יפה)

- התראה כל פרק זמן שאתם מגדירים שתיתנו לעיניים שלכם לנוח (ישבתי עליו כמעט יום שלם ולא הרגשתי שהעיניים התעייפו אבל זאת עדיין פונקציה נחמדה למשל לילדים או בכלל שתדעו כמה זמן עבר)

- הצגת 4:3 בתוך 16:9 (קטן יחסית אבל ללא מתיחות לתמונות למשל)

- זום מסויים למסך (לא ממש בנתי למה זה טוב)

- אפקטי תמונה למיניהם.. (יכול להיות נחמד על סטילס למשל)

ושני הגדולים:

- כשהמסך מזהה שחור אז הוא מחשיך לגמרי את הפיקסל שם: עוד לא הבנתי מתי ואיך בדיוק זה עובד, אבל למשל בסרטים שהם לא 16:9 וכשאני במצב FULLSCREEN הפסים השחורים שם זה מסך מכובה לגמרי !!

- אפשר לסמן חלק שהמסך יתמקד בו ויחשיך את השאר או שאפשר לקבוע רמת שקיפות..

שואלים למה זה טוב? אתר עם המון אנימציות או בכלל המון פרטים צבעוניים בנוסף לוידאו קטן (למשל יוטיוב) או בכלל קטן ולא איכותי שלא כדאי להגדילו על כל המסך.. בפשטות מלאה כל השאר יוחשך או יעומעם !!

עד שלא תתנסו בזה לא תבינו עד כמה זה יעיל.. ג-א-ו-נ-י !!

אפשרות הפעלה הפונקציות השונות מתפריט המסך או הרבה יותר נוח בלחיצה אחת על אייקון התוכנה המתאימה ליד השעון במידה והתקנתם כמובן.

מקווה שעזרתי.. ואשמח לעזור אם אתבקש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...