צגי 20'-24' המומלצים למשחקים ? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צגי 20'-24' המומלצים למשחקים ?

hw_joe

Recommended Posts

אם נתעלם משוק ה-19' כרגע, יש 5 קטגוריות לדעתי:

ב~1500 ש"ח יש את כל מסכי ה-22' הרחבים (המועדפים עלי הם ה-, LG, וסמסונג).

מומלצים מאוד רק לגיימרים נטו בתקציב מוגבל. הגודל, האספקט והרזולוציה מפצים בענק על הפאנל.

לא מומלץ כלל אם מתוכננים שימושי טקסט/גרפיקה משמעותיים בנוסף.

בסדר לסרטים - כל עוד מדובר בצפיה ישירה מול המסך ולא בתכני HD

ב~2000 ש"ח יש את ה-DELL2007WFP שאמנם קטן משמעותית אבל מבוסס על פאנל מעולה.

מומלץ מאוד לגיימרים שגם עושים שימוש במסך לעבודת טקסט/גרפיקה משמעותית.

מומלץ מאוד גם לסרטים בזכות הפאנל והאספקט הרחב.

לא מומלץ לשימוש עיקרי בטקסט בגלל הגובה ה"נמוך" יחסית. אחיו הלא-רחב עדיף.

ב~2300 ש"ח: יש את ה-DELL2007FP בעל פאנל IPS, רזולוציה גבוהה ורב שימושיות.

מומלץ מאוד לגיימרים שגם עושים שימוש במסך לעבודת טקסט/גרפיקה מאסיבית. איכות טקסט מדהימה.

מומלץ גם לסרטים בזכות הפאנל אבל לוקה בחסר כיוון שאינו באספקט רחב.

מומלץ מאוד לשימוש עיקרי בטקסט וגרפיקה.

ב~2300-2800 ש"ח יש מסכי 24' רחבים מבוססי TN. מומלצים בעיקר ה-, הפיליפס והסמסונג.

ענקיים ולא יקרים יחסית - מומלצים מאוד רק לגיימרים נטו בתקציב יפה.

הגודל, האספקט והרזולוציה מפצים בענק על הפאנל.

טובים לסרטים - כל עוד מדובר בצפיה ישירה מול המסך. בעלי רזולצית FULL HD

מחייבים שדרוג מתמיד של כרטיס המסך HIGH END כדי להתמודד עם הרזולוציה הגבוהה.

ב~3500 ש"ח יש את ה-DELL2407WFP המעולה. רזולוצית HD עם פאנל מעולה וגודל עצום!

מומלצים בחום לכל השימושים בתנאי שיש את התקציב (אם כי לשימושי טקסט ה-2007FP עדיף ומעשי יותר).

לגיימרים HIGH END שלא רוצים להתפשר בשאר התחומים.

מומלץ מאוד לסרטים בזכות הפאנל והאספקט הרחב. במיוחד לתכני HD בזכות הרזולוציה שלו.

מחייבים שדרוג מתמיד של כרטיס המסך HIGH END כדי להתמודד עם הרזולוציה הגבוהה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל ההמלצות של tmpusr טובות ומצויינות :xyxthumbs:

יש לי מספר הערות בונות כי יש התייחסות לא רק למשחקים מהירים אלא גם לכל השימושים:

לגרפיקה במרחב הצבע Adobe ה-2408WFP מתאים בצורה טובה מאוד, בתנאי שקונים קולורמטר.

לגרפיקת הצבע sRGB ה-2408WFP אינו מומלץ, כי במרחב הצבע sRGB הצבעים שיציג אינם מדוייקים אלא רוויים, כמו בכל מסך שיש בו מכלול צבעים מורחב. אם יש כסף מומלץ לרכוש את המסכים הבאים -

EIZO S2431W או S2411W-U עדיפים על פני ה- מכיוון שמכלול הצבעים שלהם הנו סטנדרטי sRGB והנו מתאים לגרפיקה מהסוג הנפוץ ביותר. ה-NEC 2470WNX הוא אפשרות זולה יותר מאיזו אבל לא מושלם כמוהם ונראה לי שאנשים לא ממש מתרשמים לטובה מהביקורת שלו ב-PRAD, היות שהיא לא מסתכמת בציון כללי מספיק גבוה.

אם אין מספיק תקציב ל-S2431W או S2411W וצריך מסך לגרפיקה במרחב הצבע הנפוץ sRGB עדיף לקחת 2007FP על פני 2408WFP.

לגבי משחקי FPS מהירים או אסינכרוניזציה של צליל ופריימים בסרטים אני אעזוב את העניין של השהיית תמונה קיצונית, כפי שזה נמצא בשתי דוגמאות של 2408WFP אשר נבדקו בביקורת של behardware. זו רק ביקורת אחת מקצועית בינתיים שמסוייגת מאוד. ימים יגידו אם קונים של המסך יציינו בפורום זה שהם לא מרגישים שום דבר מכך. בכל מקרה המסכים של איזו שווי ערך לגיימינג מהיר כמו ה-2408WFP. בסרטים הם יותר איכותיים מבחינת צבעים ועומק השחור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נתעלם משוק ה-19' כרגע, יש 5 קטגוריות לדעתי:

ב~1500 ש"ח יש את כל מסכי ה-22' הרחבים (המועדפים עלי הם ה-, LG, וסמסונג).

מומלצים מאוד רק לגיימרים נטו בתקציב מוגבל. הגודל, האספקט והרזולוציה מפצים בענק על הפאנל.

בסדר לסרטים - כל עוד מדובר בצפיה ישירה מול המסך ולא בתכני HD

דווקא לא בתכני HD ?

לא הבנתי למה או שלא הבנתי את המשפט

אודה לך אם תוכל להסביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במחיר הזה קשה מאוד להמליץ עליו... ה-DELL2007WFP זול ממנו משמעותית ולא נופל ממנו כמעט (אם בכלל).

לגיימינג זו כבר ממש שטות כי הפאנל ממש לא קריטי ובמחיר הזה אתה כבר מקבל 24' FULL HD עם עודף.

במחיר זול בהרבה יש לך את מסכי ה-22' שעבור גיימינג נותנים תמורה עדיפה בהרבה פחות כסף.

דווקא לא בתכני HD ?

לא הבנתי למה או שלא הבנתי את המשפט

אודה לך אם תוכל להסביר.

מה לא הבנת? לא מומלצים לצפיה בתכני HD כיוון שהם אינם מסוגלים להציג אותה ממילא.

ככלל מסכי TN מומלצים פחות לסרטים, אבל המוקד פה הוא ביחס לגיימינג בעיקר.[br]פורסם בתאריך: 18.04.2008 בשעה 21:41:53

כל ההמלצות של tmpusr טובות ומצויינות :xyxthumbs:

רב תודות ;)

יש לי מספר הערות בונות כי יש התייחסות לא רק למשחקים מהירים אלא גם לכל השימושים:

לגרפיקה במרחב הצבע Adobe ה-2408WFP מתאים בצורה טובה מאוד, בתנאי שקונים קולורמטר.

לגרפיקת הצבע sRGB ה-2408WFP אינו מומלץ, כי במרחב הצבע sRGB הצבעים שיציג אינם מדוייקים אלא רוויים, כמו בכל מסך שיש בו מכלול צבעים מורחב. אם יש כסף מומלץ לרכוש את המסכים הבאים -

EIZO S2431W או S2411W-U עדיפים על פני ה- מכיוון שמכלול הצבעים שלהם הנו סטנדרטי sRGB והנו מתאים לגרפיקה מהסוג הנפוץ ביותר. ה-NEC 2470WNX הוא אפשרות זולה יותר מאיזו אבל לא מושלם כמוהם ונראה לי שאנשים לא ממש מתרשמים לטובה מהביקורת שלו ב-PRAD, היות שהיא לא מסתכמת בציון כללי מספיק גבוה.

אם אין מספיק תקציב ל-S2431W או S2411W וצריך מסך לגרפיקה במרחב הצבע הנפוץ sRGB עדיף לקחת 2007FP על פני 2408WFP.

מצטרף בהחלט להמלצה על האיזו וה-2007FP המעולה בהקשר הנ"ל. רק זכרו שלגיימינג נטו שניהם לא משתלמים כלל למחירם...

לגבי משחקי FPS מהירים או אסינכרוניזציה של צליל ופריימים בסרטים אני אעזוב את העניין של השהיית תמונה קיצונית, כפי שזה נמצא בשתי דוגמאות של 2408WFP אשר נבדקו בביקורת של behardware. זו רק ביקורת אחת מקצועית בינתיים שמסוייגת מאוד. ימים יגידו אם קונים של המסך יציינו בפורום זה שהם לא מרגישים שום דבר מכך.

הניסיון שלי הוא עם ה-DELL2407WFP ובגיימינג כמו בסרטים הוא פשוט תענוג. לא מעודכן בביקורות האחרונות לגבי ה-2408...

מידע רב ערך - תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מעודכן בביקורות האחרונות לגבי ה-2408...

אני נותן לך קישורים לביקורות האחרונות של 2408WFP, תקרא ותחליט למי המסך בדיוק מתאים היום. עבורי הביקורות מאוד מקשות לגבש המלצה חד-משמעית לגבי התאמת ה-2408WFP למשחקי FPS מהירים. תמיד כשהמלצתי על ה-971P ציינתי שהוא לא נועד למשחקים מהירים ולא הייתה לי התחבטות בכך כי היו אלטרנטיבות אחרות לכך כ-VP930. (מה שבטוח הוא שלעבודה על כמה מסמכי טקסט או יישומים טקסטואליים בו-זמנית ה-2408WFP עדיין טוב ולכך אני אמשיך להמליץ עליו).

ביקורת בצרפתית

הביקורת הנ"ל עם תירגום

בקרוב אני מניח שהיא תתורגם לאנגלית במדוייק עבור behardware

ביקורת מ-TFT CENTRAL

להשהיית תמונה קיצונית יש יכולת לשבש תמורה ממחשב רב עוצמה, שהמפרט שלו הורכב לאחר מתן תקציב מכובד והושקעה מחשבה רבה ומוקפדת בבחירת רכיבים יקרים. אני דווקא חושב עכשיו שאולי עדיף בשביל משחקים מהירים לקחת מסכי TN 24" מדגמים, שידועים כמי שלא סובלים מפיגורי תמונה כגון BenQ G2400W ו- 240BW , או לחילופין מסך איכותי מאוד כמו EIZO S2231W , אשר לפי svethardware הוא לא עובר את הפיגור של פריים וחצי (20ms) למשחקים מהירים. האיזו ירד ב-IQPC במחיר לכ-3300 - זה עדיין הרבה כסף בשביל 22" , אבל לסרטי 720P הוא מסך מרשים ביותר ובסה"כ ייתן תמורה לא רעה כמסך רב-תכליתי למשחקים, יישומי טקסט וסרטים והוא בוודאי עדיף לחלוטין על פני 24" TN.

מהמחיר של ה- BenQ G2400W אני מסוייג ומעדיף על פניו 240BW שזול יותר ממנו בכ-400 שקלים ונותן ארגונומיה נדיבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור בעלים לשעבר של 2407 WFP

יש לי רק דברים טובים להגיד עליו,משחקים ניראים נהדר ,אני לעולם

לא ראיתי שום גוסטינג או משהו קרוב לכך, סרטי HD כנ"ל נראים מעולה

לא מצאתי שום חיסרון במסך הנ"ל לכן אני ממליץ עליו בחום.

ולפני הדל המדובר היה לי EIZO S1910 ככה שהרפרנס שלי הוא די טוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדובר על גוסטינג. השהיית תמונה זה משהו אחר לגמרי ומשמעות הדבר שמסך שסובל מהשהיית תמונה חריפה לא מספיק לצייר דמות מאיימת כך שפתאום אתה רואה אותה אך לא הספקת להגיב. מצב זה מתואר במדוייק בכתבה הצרפתית.

אני מסכים איתך לחלוטין לגבי ה-2407WFP A04 יש לי אותו והוא לא מאכזב בכלל מבחינת התנהגות במשחקים זמן ההשהייה שלו נמוך ושונה לגמרי. העניין הוא שה-2408WFP הוא דגם חדש לחלוטין מבחינת האלקטרוניקה שלו ומרחב הצבעים הגדול יותר הוא זה שמפריע לדיוק הצבעים. משערים שהבעיית Delay בפלט של התמונה נובעת מה-Scaler המתקדם שלו. אך אלו רק השערות אף אחד לא יודע בוודאות מדוע נוספו לאגים.

הסיבה לכך שדיוק הצבעים השתנה הוא בגלל מכלול צבעים מורחב, תמונות שצולמו במרחב הצבע sRGB מציגות צבעים זועקים וזרחניים במסך כזה. שום קולורמטר, טוב ככל שיהיה, לא יכול לתקן את הצבעים, כי התאורה האחורית מסוג W-CCFL לא ברת איפנון שיקטין את מרחב הצבעים. אתה יכול לדמיין לעצמך את מרחב הצבעים הסטנדרטי sRGB כבלון חצי נפוח עם 16.7 מיליון נקודות שמצויירות על פניו. מה קורה במסך עם מכלול צבעים מורחב? הבלון מנופח יותר 16.7 מיליון הנקודות מתרחקות יותר זו מזו תוך שהן חושפות במרווח עוד גוונים עדינים. הדיוק במרחב הגדול יותר משתפר כאשר המחשב מציג תמונות שצולמו במצלמות רפלקס יקרות במרחב צבע הגדול מ-92% מה-NTSC. גוונים עדינים כמו מגנטה וטורקיז פתאום מתגלים על המסך כמו במדפסות הזרקת דיו צבעונית. אבל תמונות שצולמו במרחב sRGB מציגות צבעים מעוותים, כי הם כבר לא ממוקמים כמו שצריך או יצאו מחוץ לטווח. זו בעיה מאוד גדולה למעצבי אתרים ועורכי מכיוון שכל עולם האינטרנט מעובד ונראה במרחב הצבע sRGB וכך גם ומשחקים ועוד יישומים שונים שלא יכולים לשנות פרופיל צבע. כך שלמעשה מכלול צבעים מורחב נועד רק למי שבאמת עובד בתעשיית הדפוס והצילום המקצועי ולא לצלמים או גרפיקאים שמתחילים את דרכם בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה לא הבנת? לא מומלצים לצפיה בתכני HD כיוון שהם אינם מסוגלים להציג אותה ממילא.

בסדר אבל נניח וקניתי מסך 22 אינץ', לא עדיף אם כבר לצפות בסרטים וסדרות באיכות HD מאשר איכות נמוכה יותר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...