בחירת פילטר/מגן למצלמה - UV Filter - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בחירת פילטר/מגן למצלמה - UV Filter

shlomom

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לקנות פילטר 58 מ"מ ל S9100 שלי (זה מה שכתוב על העדשה) - כדי לשמור על העדשה בעיקר, וראיתי את הפילטר הזה

לפני שאני מחליט רציתי להבין כמה דברים בנוגע לפילטר.

- האם כל פילטר מתאים לכל עדשה (כמובן בגודל תואם)? זה יעזור להבין אם אפשר להזמין באינטרנט או שחייבים ללכת לחנות ולהתאים.

- האם יש עניין של איכות לפילטר פשוט כמו UV? איך פילטר מאיכות ירודה משפיע על התמונה?

- מה בדיוק עושה פילטר UV? - אמנם המטרה המרכזית שלי היא להגן בפני מכות ושריטות אבל מה הוא בדיוק מסנן ולמה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעוניין לקנות פילטר 58 מ"מ ל S9100 שלי (זה מה שכתוב על העדשה) - כדי לשמור על העדשה בעיקר, וראיתי את הפילטר הזה

אם אתה לא רוצה לפגוע באיכות התמונה, עדיף ללכת על פילטר איכותי מחברה מוכרת.

- האם כל פילטר מתאים לכל עדשה (כמובן בגודל תואם)? זה יעזור להבין אם אפשר להזמין באינטרנט או שחייבים ללכת לחנות ולהתאים.

כל פילטר בקוטר הנכון יתאים, אבל אם הפילטר אינו צר מספיק הוא עשוי לגרום לתופעת האפלה (vignetting) של הפינות כשמשתמשים בצד הרחב של העדשה (28 מ"מ במקרה שלך).

- האם יש עניין של איכות לפילטר פשוט כמו UV? איך פילטר מאיכות ירודה משפיע על התמונה?

בהחלט יש הבדלים. פילטר פשוט ולא מצופה יגרום לתופעת flare שבולטת בעיקר בתאורה ניגודית ובתמונות שבהן יש מקור אור חשוף. גם בין פילטרים מצופים יש הבדלים ועדיף לבחור בפילטרים עם מספר ציפויים (Multi-coated) של חברות רציניות שמתמחות בפילטרים או באופטיקה - למשל B+W, Hoya, Tiffen, Sigma או חברות צילום כגון פנטקס, קנון, ניקון (את הפילטרים שלהן קשה בד"כ להשיג בארץ).

- מה בדיוק עושה פילטר UV? - אמנם המטרה המרכזית שלי היא להגן בפני מכות ושריטות אבל מה הוא בדיוק מסנן ולמה?

הוא מסנן קרינה UV, אבל אין לזה כמעט שום השפעה בתוצאות. השימוש הנפוץ שלו הוא הגנה מפני נזק פיזי לאלמנט הקדמי של העדשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון ה FLARE נגרם בעיקר ממקור אור (שמש, מנורה) שפוגע ישירות בעדשה - לשם כך יש את המגן פלסטיק (ראה תמונה) שמסופק במקרה עם מצלמות FUJI. אבל אני מבין שכל דבר שיסתיר את האור כמו יד או עיתון יגרמו ל FLARE להיעלם.

7dd443e8f8b2a211f0b135a107349ab0118ad520.jpg

כלומר אם אקנה פילטר פשוט ב 40 ש"ח (במקום ב 150) ובשמש אשתמש במגן הפלסטיק האם אז זה בסדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן שמש עוזר נגד מקורות אור שגורמים ל-flare ונמצאים מחוץ לפריים, ציפויים על הפילטר (ובכל האלמנטים האופטיים בעדשה) עוזרים נגד מקורות אור שבתוך הפריים. שניהם חשובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...