צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה' - עמוד 8 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה'

MiniMizer

Recommended Posts

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מקרה מצער, אבל אין לנו מה להצטער...

המציאות שם היא בלתי אפשרית, שגרת מלחמה, אין שם חוקים הכל שם כאוס גמור. כל אחד הוא אויב פוטנציאלי, הדבר היחיד שאני מצטער עליו זה הטראומה שהחיילים עברו...

לדעתי וידוא ההריגה זה חלק מהנהלים, ולדעתי יש סיבה הגיונית שיש את הנהלים האלה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקרה מצער, אבל אין לנו מה להצטער...

המציאות שם היא בלתי אפשרית, שגרת מלחמה, אין שם חוקים הכל שם כאוס גמור. כל אחד הוא אויב פוטנציאלי, הדבר היחיד שאני מצטער עליו זה הטראומה שהחיילים עברו...

לדעתי וידוא ההריגה זה חלק מהנהלים, ולדעתי יש סיבה הגיונית שיש את הנהלים האלה...

וידוא הריגה מאיזה נהלים זה, הילדה בכלל לא עשתה להם כלום אז בהתחלה התווכחנו אם בכלל היו צריכים לירות בה ע"מ להרוג ועכשיו אתה אומר שוידוא הריגה זה חלק מהנהלים?? לעזעזאל הילדה לא עשתה להם כלום אז מילא הרגו אותה מרוב לחץ המלחמה אבל וידוא הריגה?? מאיזה לחץ זה בדיוק?

יעני במקום שהמפקד יבדוק אם באמת יש פצצה בתיק שהיא זרקה הוא עמד לידה מטווח 0 וירה בה צרור שלם!? :pissed:

איפה ההיגיון בזה?

צר לי להגיד את זה פה אבל חלק גדול מה"יהודים" לא שונים בכלל מהטרוריסטים הערבים שרק רוצים להרוג אותנו.

Off topic...

אני בכוונה כותב "יהודים" עם מרחאות כי כמעט כל מי שמתדיין בדיון הזה בכלל לא נחשב יהודי ע"פ הדת (חלק גדול מהפורום בכלל אתהיסטים) ,יהדות זאת דת, לא לאום, אני לא מבין למה כולם חושבים שיהדות זה לאום, כי זה לא!. אני את עצמי לא מחשיב כיהודי כי אני לא שומר את הדת ולא מאמין בה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עדיין לא חושבת שהם פעלו לפי הנהלים... לוודא הריגה אחרי ששיחררו עליה צרור? היא בסה"כ ילדה מטומטמת, לא מחבלת, אחרי זה לכל היותר אפשר היה לשים עליה אזיקים ולקרוא לאמבולנס (אם הם לא בטוחים שהיא חצי מתה). החיילים שבמחסומים צריכים להבין שהם מייצגים את כל צה"ל בעבודתם ואם הם מפשלים אז ככה כולנו ניראה בעיניי העולם. אם חייל מחליט שהוא משתין על פועל פלסטיני במחסום כי משעמם לו אז ככה כל צה"ל נראה גם אם חיילים אחרים הם גיבורים וחסידי אומות עולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם חייל מחליט שהוא משתין על פועל פלסטיני במחסום כי משעמם לו אז ככה כל צה"ל נראה גם אם חיילים אחרים הם גיבורים וחסידי אומות עולם.

לפני כמה ימים גיליתי שאחד מאלה שעשו את זה הוא קרוב משפחה די רחוק שלי...כרגע במעצר בית מחכה למשפט - לא מדבר עם אף אחד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בכלל לא אתפלא אם הטרוריסטים שלחו את הילדה וביקשו ממנה לזרוק את התיק למוצב תמורת איזה תשלום מסכן, בידיעה שיקרה מה שקרה, ואך ורק לצורך הסברה... בכל מה שקשור להסברה, יש לערבים ייתרון ענק עלינו... יש להם יכולת מדהימה לשקר במצח נחושה, ממש כאילו שום דבר... ויותר רלוונטי למקרה הזה הוא חוסר האכפתיות והזלזול בחיי אדם, אפילו שלהם (ואני מדבר על ארגוני הטרור...)... מות הילדה הוא נזק הסברתי מטורף לישראל...

יש כל כך הרבה מסכנים שם שסובלים מארגוני הטרור, תוך הערצתם... הם לא מבינים כמה סבל הטרוריסטים מביאים עליהם, בגלל ההתנהגות ה"מוסרית" של כצבא... אז האם זאת עדיין התנהגות מוסרית, כשהיא מעודדת חוסר אונים מצידם, המביא להמשך הסבל? הממ... שאלה קשה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כמה ימים גיליתי שאחד מאלה שעשו את זה הוא קרוב משפחה די רחוק שלי...כרגע במעצר בית מחכה למשפט - לא מדבר עם אף אחד...

מצטערת. אצלי כולם היו גיבורים. דוד של האבא קפטן בסיירת במלה"ע ה-2, אבא צנחן, סבא גם בסיירת, סבתא עוזרת למסכנים ועניים, וכאלה...  :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בהחלט לא פעלו ע"פ הנהלים, כבר כתבו פה לפני שהנהלים זה קודם כל לירות ברגליים ולא לירות ע"מ להרוג ישר

אז נניח שהחיילים לחוצים והם לא יתחילו לבדוק כל אחד וכל ערבי שם יכול להיות טרוריסט, אז ירו עליה ישר אבל לוודא הריגה!?

לא רק שזה מעשה מגעיל ולא הומני אלא שזה גם מעשה טיפשי כי אם הם כ"כ פחדו שהתיק שלה זה מטען אז למה הוא קודם ירה בה צרור? הוא היה קודם צריך לבדוק אם יש או אין מטען בתיק.

שלא תחשבו שאני אחד שמרחם על הערבים, כי אני לא.

אבל אני אומר שמה שהם עשו שם היה לא בסדר וטיפשי, זה פוגע בתדמית של צה"ל ופוגע במסע ההסברה ובמקרה הזה יש לי קצת רחמים על הילדה המסכנה.

תגובה לתגובה שמעלי:

תאמין לי שכמו שהערבים משקרים במצח נחושה כך גם היהודים בדיוק אותו הדבר ואפילו גרועים יותר, לגבי הזלזול בחיי האדם אני מסכים איתך, לא אכפת להם לשלוח אפילו הילדים שלהם להתפוצץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם בהחלט לא פעלו ע"פ הנהלים, כבר כתבו פה לפני שהנהלים זה קודם כל לירות ברגליים ולא לירות ע"מ להרוג ישר

אתה באמת מכיר את נהלי הפתיחה באש של צה"ל בשטחים במקרים כאלה?

אז נניח שהחיילים לחוצים והם לא יתחילו לבדוק כל אחד וכל ערבי שם יכול להיות טרוריסט, אז ירו עליה ישר אבל לוודא הריגה!?

כן. טכניקה ידועה. כשהחייל מתקרב לוחצים על הכפתור ומחכים ל 70 הבתולות.

לא רק שזה מעשה מגעיל ולא הומני אלא שזה גם מעשה טיפשי כי אם הם כ"כ פחדו שהתיק שלה זה מטען אז למה הוא קודם ירה בה צרור? הוא היה קודם צריך לבדוק אם יש או אין מטען בתיק.

זה אמיתי או שעיני מתעתעות בי. איך תבדוק שיש או אין מטען בתיק? תשלח לבדיקה במכון התקנים? תפתח את התיק ואם זה לא מתפוצץ זה לא מטען? תתקשר למדיום ממרכז הארץ? תשים בכל עמדה של צה"ל עם מפעיל?

שלא תחשבו שאני אחד שמרחם על הערבים, כי אני לא.

למה לא לרחם על ערבים ? מה הם לא בני אדם?

אבל אני אומר שמה שהם עשו שם היה לא בסדר וטיפשי, זה פוגע בתדמית של צה"ל ופוגע במסע ההסברה ובמקרה הזה יש לי קצת רחמים על הילדה המסכנה.

זה יכול להיות, אבל כמו שאמרתי כבר 10 פעמים, לשפוט אותם כרגע מפה בלי לדעת את כל העובדות ובלי להבין מה קורה במקום כזה זה טפשי לא פחות ועוזר להסברה הפלשתינאית לא פחות.

תגובה לתגובה שמעלי:

תאמין לי שכמו שהערבים משקרים במצח נחושה כך גם היהודים בדיוק אותו הדבר ואפילו גרועים יותר, לגבי הזלזול בחיי האדם אני מסכים איתך, לא אכפת להם לשלוח אפילו הילדים שלהם להתפוצץ.

קצת אמפטיה לעם שלך לא תזיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. טכניקה ידועה. כשהחייל מתקרב לוחצים על הכפתור ומחכים ל 70 הבתולות.

וכמובן שהדרך הבטוחה והיעילה ביותר לוודא שאין על גופת המחבל (ילדה, למעשה. והיה זיהוי וודאי עוד לפני שירו עליה מהמוצב) מטען, היא לרוקן עליו מחסנית מטווח אפס.

אם יש חשד שהמטען נמצא בתיק, פשוט מפנים את החיילים מהאזור ויורים בתיק. 70 מטר מהמוצב זה מרחק מספיק בטוח כדי לא להפגע, מה גם שכל עמדה במוצב היא ממוגנת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...