צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה' - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה'

MiniMizer

Recommended Posts

אירוע קשה ברפיח ביום השביעי למבצע. ילדה פלסטינית בת 13 נהרגה מאש חיילי צה"ל. בצבא טוענים כי הילדה השליכה תיק לעבר מוצב, ככל הנראה במסגרת ניסיון לבצע פיגוע. בתום תחקיר התברר: בתיק היו ספרי לימוד בלבד. ביה"ח: יותר מ-20 כדורים פילחו את גופה. בצה"ל אמרו: מספר הכדורים תואם את סוג האירוע. האלוף זיו: "התוצאה מצערת, אבל לא אחת היינו עדים שמחבלים משתמשים בנשים וילדים בסיוע לפיגועים". ח"כ טיבי: "יש כאן מקרה של צלפים מטורפים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2985818,00.html

Now Playing mp3: [Weird Al Yankovic - Trigger Happy]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

כבר אמרתי לך באיי סי קיו ואני יחזור על זה לפני כולם:

מגיע לה פרס דארווין.

אם אתה מספיק מטומטם לזרוק תיק שנראה כבד באופן מחשיד לעבר קבוצת חיילים חמושים תשושים ומפוחדים (ובצדק) ברפיח, אל תתפלא אם מחלקה שלמה תמלא אותך בעופרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתגובה מעליי :

היא ילדה בת 13 לעזאזל - היא לא חושבת ככה.

האלוף זיו: "התוצאה מצערת, אבל לא אחת היינו עדים שמחבלים משתמשים בנשים וילדים בסיוע לפיגועים".

ממש משכנע - "הם עושים ככה אבל אנחנו ככה אז זה לא כ"כ נורא סה"כ"

>:(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחחח (בציניות. אין כוונה לעשות צחוק מהמקרה הזה) HellWarrior הצחקת אותי.

הכי קל זה לתמרן ילדה בת 13 לעשות דברים כאלה. בעיקר בתאים ששוררים שמה.

ולמה היא זרקה את התיק למוצב?? אני לא מצליח למצוא הסבר הגיוני.

טוב מאוד שהרגו אותה. אתה באמת רוצה כמה חיילים הרוגים בצד שלנו? בקלות זה יכל להיות מטען נפץ.

רק חבל לי על החיילים שהיו צריכים לירות בה. הם יסבלו מזה נפשית הרבה זמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב מאוד שהרגו אותה.  אתה באמת רוצה כמה חיילים הרוגים בצד שלנו?  בקלות זה יכל להיות מטען נפץ.

אבל היא כבר זרקה את התיק, אז גם אם זה היה מטען הוא בכל זאת היה מתפוצץ והורג כמה חיילים, בין אם היו יורים בה ובין אם לאו. רק שזה לא היה מטען :(

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק חבל לי על החיילים שהיו צריכים לירות בה. הם יסבלו מזה נפשית הרבה זמן.

כן, ממש, ליבי נכמר עליהם. :P

הם ירו כי הם רצו ליירות. כמו שנאמר בכתבה, הם יכלו לכוון לה לרגליים ולגרום לה להפסיק לרוץ ואז לתפוס אותה, ולא לחורר אותה בכל מקום אפשרי.

למה היא עשתה את זה? לא יודעים. אבל אם זה היה מטען הוא כבר היה מתפוצץ- אם זה היה מטען והוא היה מתפוצץ חירור הילדה לא היה מונע את פיצצו. הם היו צריכים ליירות לה ברגליים, להתרחק מהמטען ולבדוק (עם רובוט?) מה הוא מכיל וללכת ולתפוס את הילדה.

זה כמו שתגיד- חבל לי על אנשים שרוצחים. הם ייסבלו מזה נפשית הרבה זמן. :P :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גיבור גדול כשאתה יושב מאחורי המחשב שלך ועושה חשבון שכלתני על מה יכול היה להיות.

נראה אותך במקומם. אתה בסביבה עויינת, כל מי שלא לובש חאקי מסביב לך רוצה שתמות ומהר, מישהי מתקרבת אליך וזורקת משהו חשוד.

תשים זין על בת כמה היא? מי היא? התפוצץ? לא התפוצץ? נוהל מעצר חשוד?

היא גורם עויין בסביבה עויינת. יורים קודם, כמו שזיו אמר, לפי הניסיון המר זה הצעד החכם לעשות אם אתה אוהב לשמור על חייך- ושואלים שאלות אח"כ.

אני לא מאשים אף אחד במה שקרה חוץ מאת ממשלת (ממשלות) שבגללה אנחנו (עדיין) שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים - לפחות למשפט אחד מהתגובה מעליי במאת האחוזים לשורה האחרונה בעיקר :

אני לא מאשים אף אחד במה שקרה חוץ מאת ממשלת (ממשלות) שבגללה אנחנו (עדיין) שם.

עריכה :

טוב מאוד שהרגו אותה. אתה באמת רוצה כמה חיילים הרוגים בצד שלנו? בקלות זה יכל להיות מטען נפץ.

האופוריה והכיבוש ותחושת הכח חזקים מהאנושיות ומהחיים - וזה הופך אותנו לא לפחות לא אנושיים מהצד השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה משעשע (במובן הטראגי של המילה...) לשמוע אנשים שככל הנראה אין להם מושג על מה הם מדברים...

הילדה הזאת התרחקה מרחק של 400 מטר משטח הבתים, מה שאומר שהיא היתה ככל הנראה במרחק של מטרים עד עשרות מטרים בודדים בלבד מהמוצב.

כנראה שאין לכם מושג מה נהלי הפתיחה באש באיזור הזה, אז בואו אני רק אעדכן אתכם שברגע שמישהו עובר מרחק מסויים שמסכן את החיילים, יורים באוויר\לידו על-מנת להרחיק אותו. אם זה לא עוזר והוא ממשיך להתקרב, יורים בו לרגליים, ואם הוא עדיין לא עוצר, ועובר מרחק מסויים (שנקבע מראש, כן?) - אז יורים בו ירי על מנת להרוג. וזה לא משנה אם מדובר בגבר בן 30 רעול פנים עם מאג ושרשירים על הגוף כמו רמבו, או ילדה בת 13 (כי גם ילדות בנות 13 יודעות לזרוק רימון ולהשתמש בנשק, וארגוני החמאס וכו' כבר הוכיחו שהעובדה שמדובר בילדים קטנים לא ממש מזיזה להם).

ואתה יכול להיות בטוח שצה"ל עושה הכל (ולעיתים לא מעטות גם יותר מדיי, על חשבון הבטיחות של החיילים) על מנת לא לפגוע בחפים מפשע. בניגוד לרוב האנשים פה אני מאמין שאני יודע קצת יותר ממה שכתוב באינטרנט...

אם הילדה הזאת אכן התרחקה 400 מטר מקו הבתים הראשון לכיוון המוצב, תהיו בטוחים שהיא לא היתה בדרך לשום בית-ספר, ולא הגיעה לשם בטעות.

בהחלט יכול להיות שהיא שימשה כ"בדיקת גבולות" או בדיקת ציר התקדמות לכיוון המוצב, זה ממש לא חדש.

בהחלט ייתכן שאם היא היתה מתקרבת עוד כמה מטרים, היא היתה זורקת רימון או מטען לעמדה. זה תרחיש סביר ביותר, במיוחד לאור העובדה שהיא זרקה לפני זה את התיק שלה עם ספרי הלימוד, ייתכן שכדי לבדוק את המרחק או WHATEVER.

שוב, אם הילדה הזאת אכן התרחקה 400 מטר מקו הבתים הראשון לכיוון המוצב, תהיו בטוחים שהיא לא היתה בדרך לשום בית-ספר, ולא הגיעה לשם בטעות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זרקה עליך את התיק- ראית שזאת ילדה קטנה (בעיינית של הרובה צלפים), התיק לא פצצה שמופעלת מיד לפחות כי הוא לא התפוצץ.

אם הוא פצצה שעומדת להתפוצץ עוד מעט- מה יעזור לך ליירות בה?  תברח\תנסה לנטרל את הפצצה.

ראית שזאת ילדה קטנה?  סביר להניח שאם בתיק הייתה פצצה אירגוני טרור אילצו אותה לזרוק את הפצצה.     ראית שזאת ילדה, אתה יודע ששלחו אותה (היא לא יודעת להכין מטעני נפץ לבד בטח וגם לא נראית מבוגרת- בת 13 נראית כמו ילדה קטנה בכיתה ו'-ז') למה להרוג אותה?  תירה לה ברגליים ותעצור אותה- גם ככה המחבלים (שבמקרה הזה לא היו) שלחו אותה תוך כדי איומיים לזרוק את הפצצה.   היא לא אשמה.

תירה לה ברגליים, תעצור אותה, ואז היא אולי גם תוכל להוביל אותך למי ששלח אותה.  

החיים זה לא GTA\DOOM וכל אלה, צריך לחשוב לפני שהורגים (רוצחים) מישהו.

אם היא הייתה שולפת קלצ'ניקוב ומנסה לירות בהם- מילא.   אבל זה לא המקרה בדיוק.

-עריכה-

תשובה להודעה מעלי- לכן אמרתי שאפשר לירות לה ברגליים ולתפוס אותה ואז אולי היא תוביל את החיילים למקור ששלח אותה.

בכל מקרה, כמעט בטוח שאילצו אותה ללכת ושאיימו עליה. (נהרוג את כל המשפחה שלך וכו'..).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה יודע שאילצו אותה תוך כדי איומים לעשות את זה? אתה חיי שם?

בגלל זה והישראלים בחיים לא יצליחו לצאת מזה - כל הפחד והשנאה - שהיא גם כן בצד השני כמובן

וואקף!

וואקף וואל אנא בטוח'ק!

עריכה :

בעזרת זריקת ספרים על האדמה קצת קשה להרוג חיילים.
  -  אני בטוח שמישהו עכשיו חושב בליבו "איך אתה יודע , ניסית את זה פעם ?" 
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום.

אתה היית מתאבד, בתור ילד בן 13, בהשלכת תיק עם ספרי לימוד?

אני אומר, אם כבר הסתכנת במוות עד כדי כך- תביא לפחות כמה רימונים וקלצ'ניקוב ותוודא שאתה פוגע במישהו.   בעזרת זריקת ספרים על האדמה קצת קשה להרוג חיילים. ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוא רק תן לי להבין אותך עד הסוף: אתה טוען שהיא, בתמימות גמורה, התרחקה מרחק של 400 מטר מקו הבתים הראשון, דרך השטח הסטרילי (שכולם ללא יוצא מהכלל יודעים טוב מאוד שאסור להם להיות בו. בדיוק כמו שילדים בני 12 יודעים לירות בנשק [אני מקווה שאתה רואה , זה מספיק בשביל לדעת את זה], הם גם יודעים שאסור להם להסתובב שם), לכיוון המוצב הצבאי, שוב אני מזכיר - מרחק של 400 מטר - שזה, אני מניח, עשרות מטרים בודדים (לא יותר מ 20 מטר לכל היותר) בלבד מהעמדה של החייל, ואז פשוט הורידה מעליה את התיק וזרקה אותו לכיוון העמדה...? ::)

ראית שזאת ילדה קטנה (בעיינית של הרובה צלפים)

צא מהסרט שלך, צלפים בצה"ל לא מאיישים עמדות באופן קבוע. סביר להניח שהחייל של שראה אותה ראה אותה מקסימום בעיינית של האלביט\מפרולייט...

חוץ מזה, טווח שמעניין צלפים (M24, בארט) הוא טווח של 1,000 מטרים ומעלה... לא 20 מטר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. כן, בתמימות גמורה.     עובדה! היא לא עסקה בטרור ולא היה עליה כל חומר-נפץ או כלי-.     היא גם לא עסקה בבדיקת שטח- כי אם צה"ל היה חושב שיש סיכוי, גם קטן, שהיא עסקה בבדיקת שטח, הוא היה ממהר להצדיק את מעשי החיילים בעזרת הטיעון הזה.

אז כן, היא התרחקה 400 מטר מקו הבית הראשון בתמימות גמורה.  עובדה! היא לא עסקה בטרור בכלל.

2. למה?   דוד שלה טען שהיא איחרה לבית-ספר ורצתה להגיע דרך דרך-קיצור, ודרך הקיצור עברה שם.

הגיוני?  לא נשמע כ"כ הגיוני, אבל גם לא מאוד מופרך בהתחשב בכך שהיא לא עסקה בטרור.

האפשרות השני שעולה בדעתי זה שהיא רצתה להתאבד.  :P

3. 20 מטר. בסדר.  מ-20 מטר  לא בעיה לזהות ילדה קטנה.   

4. למה היא זרקה את התיק?  אולי היא ראתה את החיילים שמכוונים אליה בעודם דורכים אותו, היא נבהלה, וזרקה את התיק והתחילה לרוץ.  ביודעה שיהיה לה יותר קל לרוץ מהר ולהתחמק מהיריות ללא תיק היד שלה.   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...