צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה' - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה'

MiniMizer

Recommended Posts

אתם עושים פה דבר מכוער.

אל תשפטו שלם בגלל תקרית אחת מצערת...

Shit happens... אבל אל תשכחו שלSHIT הזה יש אמא ואבא וקוראים להם החמאס ועראפת.

אתם לא הייתם שם, לא ראיתם מה קרה, איך קרה ולמה אז אל תעשו פה בית דין שדה לחיילים.

מישהו ריסס ילדה, כנראה שזה לא היה הדבר הכי הכי חכם לעשות... זה מה שקורה שאוכלוסיה שלמה מחביאה בתוכה רוצחים וחבל כי נתנו להם רשות ונשק לשמור על הסדר, הם החליטו שה"סדר" שלהם זה לרצוח אזרחים ישראליים, אז זה מה שקורה כשנלחמים בשטח הכי צפוף בעולם גם אזחרים מתים.

אני מבין אם הייתם מדברים פה על מוסר לחימה ודברים כאלה אבל זה ברור שהאזרחים הם לא המטרה של צה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אולי תסגרו את התרד הזה וזהו? אי אפשר להאשים חיילים מסכנים שדפקו אותם בגבול !

פשוט עלוב לראות איך אנשים סתם מאשימים... זה עצוב!

תתארו לכם שכל שנייה אתם יכולים למות... זה כמו לחיות עם אקדח מכוון לראשכם במשך שלוש שנים [רק תדמיינו את זה שכל שנייה הוא יכול לירות עליכם]

ילדה או לא ילדה היא הייתה יכולה להיות מחבלת ואי אפשר לקחת סיכון! לירות לה ברגליים ? אם יורים לה ברגליים : 1. יותר קשה ויש מצב לפספס ולא לפגוע בה ואז היא יכולה לעשות עוד דברים באותו הזמן

2.במצב כזה אתה בלחץ משום שאף אחד לא בא וזורק אליך חפץ גדול היכול להכיל חומר נפץ קטלני! רק בן אדם הדורש למות יעשה דבר כזה... ילדה או לא ילדה, היא יכלה להרוג!

אני בטוח שהילדה לא סתם הייתה משועממת והלכה לזרוק את החפץ הזה לכיוון אם כי אני בטוח שהיא לא ידעה שזה בעצם מה שהולך לקראת אבל זו בעיה שלה ולא של החיילים! הם הגנו על החיים שלהם ועל החיים שלנו! תבינו, כל שנייה, כל דקה, כל שעה יכול לצוץ מישהו מהשיחים ולהרוג מישהו וזה יכול להיות החייל הזה או החייל הזה והם לא מוכנים להשאר ולצפות מי יהיה הראשון למות.. הם יגנו על החיים שלהם אפילו אם זה היה גור כלבים חמוד שנשא על גבו חפץ גדול ושחור ורץ לכיוון החיילים - הם יהרגו אותו בלי להסס! אכפת להם אם זה הוא כלב? לא! הם רק יודעים שדבר הזה, לא משנה מה שזה, יכול לסכן להם את החיים שלהם ושל אחרים ואני בטוח שהם לא רוצים זאת!

לא מעניין אותי מה אחרים פה יאמרו, אם אני הייתי שם הייתי דופק בה כדור בראש על השנייה שהייתי חש שהיא יכולה לגרום לנזק! היא ילדה בת 13 ואני בטוח שאם כל החרא שהם שמים לנשים שלהם על הפנים היא בטח נראתה כמו בת 50 אבל זה לא העניין! העניין הוא מה שרשמתי כבר בתחילת ההודעה ואם לא הבנתם אז קראו שוב ותפנימו!

יום טוב,

אבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיים זה לא GTA\DOOM וכל אלה, צריך לחשוב לפני שהורגים (רוצחים) מישהו.

אם היא הייתה שולפת קלצ'ניקוב ומנסה לירות בהם- מילא. אבל זה לא המקרה בדיוק.

מתוך נוהל פתיחה באש: שימוש בנשק קר או חם, השלכת רימון, מטען, בקבוק תבערה, נסיון חטיפת , נסיון חטיפת חייל ..........

זה נחמד שאתה נער שלום עכשיו ושוטפים לך את המח ואתה חי באטמוספירה מוגנת ששם כל הרג הוא פשע וזה לא נעים לאף חייל לירות במישהו גם אם המישהו הזה היה פורס לך את המעיים ברחוב בהזדמנות הראשונה.

אני באמת לא מאחל לך להגיע למבחן המציאות שבו אתה או חייל אחר תיגשו לילדה שהשליכה אל המוצב שלך תיק כבד חשוד באיזור מסוגר שאיש אינו אמור להלך בו! אף אחד וגם לא אתה היה מסכן את חייו או חיי חבריו רק למען הבדיקה האם המטען הוא דמה או נפץ, המקרה מצער אבל בשעת לחימה יש נהלים ברורים שנועדו לשמור על החיים שלך ושל החברים שלך גם אם התוצאות קשות.

ולגבי טועני ה"סך הכל ילדה קטנה בת "13, תעשו חיפוש קתר וראו כמה ילדים בתחת לגיל 18 השתתפו בפוגועים אחד מהם היה ילד תמים בן 16 שרצח בגן העיר בראשון לציון נער ואדם מבוגר!

מי שלא לבש מדים בחייו ואין לו מינימום שמץ של איך זה להמצא בגזרת לחימה שלא יעביר ביקורת משיקולים פוליטיים הומניים כאלה ואחרים! זה פשוט מחליא אותי !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואולי היה לה עוד רימון בבגדים?

או רובה?

או מטען?

ברגע שאתה עושה מעשה כמו להתקרב לטווח אפס ממוצב צה"ל, כשאתה מודע לחלוטין לעובדה שיש שם אנשים שמכוונים אליך , ולזרוק לכיוונו משהו (ולא משנה כרגע מה זה-אפילו אם היא היא הייתה זורקת אבן, זה עדיין יכול להיות מטען [וכן, ראיתי כבר מטענים שהוסתרו בתוך מה שנראה מבחוץ כאבנים]), אתה חייב לקבל את העובדה שאתה בן מוות.

לכל אלה שכ"כ מזועזעים מזה שחיילים ירו בילדה:

מצדי שיהיה ילד, ילדה, סבא, סבתא, אישה, גבר, תינוק, לטאה או חמור-ברגע שאתה מהווה איום על חיילים (ויש לכם בכלל ספק שהיא היוותה איום?), consider yourself dead.

למי שאמר שאולי היא זרקה את התיק כדי לרוץ יותר מהר-מילא היית אומר שהיא פשוט עזבה את התיק (נתנה לו ליפול) ורצה, אבל לזרוק אותו בקשת לכיוון מוצב צה"ל, זה בדיוק מה שישפר לך את הריצה...

ואני לא מאמין לעיני שכך רואות-שאנשים פה אשכרה מאמינים שיש סיכוי שהייתה איזשהי תמימות במעשי הילדה.

"קיצרה את הדרך לבי"ס"... yeah, right. דרך שטח סטרילי של צה"ל, שאין שום מצב בעולם שהוא בדרך לבי"ס...

ואפילו אם היא ילדה קטנה (וגיל 13 זה כבר מספיק גדול-כבר היו מקרים של ילדים יותר קטנים), היא אמורה להבין שעדיף ללכת בדרך בטוחה לבי"ס כדי להגיע לשם ולא לקבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו אתכם כל הפרטים המדוקדקים האלה, לא עקרוני.

הילדה הזו מתה לא בגלל צה"ל, אלא בגלל כל ארגוני הטרור הפלסטינים אשר משתמשים בילדים כל הזמן לביצוע פעולות הרצח שלהם.

היא כנראה פשוט הייתה מפוחדת ולחוצה מדי מלשמוע להוראות החיילים, היא כנראה ידעה שאסור היה לה לעבור שם ופחדה שהחיילים יהרגו אותה על זה (כולה ילדה בת 13, מה היא כבר מבינה) ולכן עשתה את השטוית שהיא עשתה ושילמה על כך בחייה.

במציאות של השטחים קשה מאד לקבוע מי טרוריסט ומי לא, ולקבל החלטות בשבריר שניה, אז דברים כאלה אכן קורים. אך שוב, אם ארגוני הטרור לא היו משתמשים בילדים למטרות החולניות שלהם, כל זה לא היה קורה.

ועכשיו נניח שהילדה הזו באמת נשלחה מהחמאס, למה להרוג אותה? בשביל שלא תפעיל את מטען הנפץ שבתיק. תחשבו על המקרה הבא:

ילדה פלסטינים נושאת על גבה תיק עם חומרי נפץ במשקל 15 ק"ג, הולכת בשקט למוצב, זורקת את התיק, בורחת משם עד למרחק בטוח, מפעילה את המטען, 5 חיילים הרוגים.

- זה בקלות היה יכול להיות התרחיש של המקרה הזה. אך שוב, כשיש לך שבריר שניה להחליט, אתה לא לוקח סיכונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולHell Warrior.. שאני ניכנס לאתרי חדשות אני תמיד רואה תגובות של אנשים כמוך שמדברים על "הכיבוש" וכל הCrap הזה.

למה השמאל כזה אנטי ישראלי למה השמאל מראה כזאת חד צדדיות ואהבת הפלסטינאי יותר מהיהודי.

הממ

ממש לא.

ובוא אני יגיד לך משהו - כל דבר קיצוני הוא לא טוב - אבל

ימין קיצוני הורג

שמאל קיצוני לא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אין ספק שיש לנו כמה בעיות קשות:

1) כל אחד מרגיש חופשי לשפוט כל דבר גם אם אינו מבין בזה כלום.

2) הרבה אנשים לא מבינים שמה שקורה שם זה מלחמה לכל דבר. רק הרבה יותר מורכבת ושוחקת ממלחמת שדה רגילה ושרובה נופלת על כתפיים של נערים בני 19-20.

3) הרבה אנשים לא מבינים עד כמה צה"ל מתאמץ לשמור על חיי אנשים חפים מפשע ובכמה חיי ילדים שלנו (אז מה אם לבשו מדים) זה כבר עלה לנו. למשל חפשו צבא אחד בעולם שהיה נכנס כירורגית לג'נין במקום לנפלם או לגזז אותה מהאוויר (ראו ארה"ב בעיראק ואפגניסטן, רוסיה בטיביליסי והרשימה ארוכה).

4) יש אנשים שחושבים שאנחנו חיים בשוויץ, והשכנים שלנו חברים ב EU וכל הווכוח שיש פה זה על חתיכת גדר כזו או אחרת. WAKE UP.

5) יש אנשים שלא מבינים שבמלחמה אי אפשר להיות באמצע. צריך לבחור צד. מי שלא בוחר את הצד של בוחר בהכרח את הצד השני. אז קורות טעויות, אף אחד מהחיילים שלנו לא ביקש לשבת שם ולא ביקש מאף אחד לירות קסאמים על ילדים בשדרות או לפוצץ אוטובוסים בערים הגדולות של . החיילים נמצאים שם במצב בלתי נסבל, שמה לעשות מעמיד אותם לפעמים במצבים של חוסר ברירה או גורם להם לעשות טעויות. אבל אם כבר קרה כזה דבר, הייתי מצפה בתור חייל שעשה טעות כזאת לקבל תמיכה מהאנשים בעורף ולא גינוי. שימו את עצמכם במקומו במקום לשפוט אותו. מחר זה יכול להיות כל אחד מכם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לכל דבר יש את החסרונות שלו, גם לחופש הביטוי.

2) זו לא מלחמה, זה Low Intensity Conflict.

3) רוסיה הפציצה את טביליסי מהאוויר? זה חדש, אולי כדאי להודיע לנשיא גרוזיה שעיר הבירה שלו כבר לא קיימת? ברגע שלישראל יהיה מושב קבוע במועצת הבטחון (כלומר, אף פעם) אז גם אנחנו נוכל "להרשות לעצמנו" להפציץ ריכוזי אוכלוסיה מהאוויר. עד אז, הס.

5) זה בדיוק כמו הקטע של הביצה והתרנגולת - מה בא קודם? החיילים שלנו לשטחים הפלשתיניים או הקסאמים והמחבלים המתאבדים לשטחים שלנו? אבל בניגוד לביצה והתרנגולת, כאן אין שום פרדוקס והתשובה ידועה. אין מה לעשות, כשאתה שולט בכח הזרוע על עם אחר במשך ארבעה עשורים כמעט, אל תתפלא אם א) העם הזה מתחיל להתקומם נגדך וב) שיש חילוקי דעות בקרב העם שלך על צדקת הדרך.

אגב, אתה שם את עצמך גם במקום חיילי משמר הגבול שרצחו את הפלשתיני בחברון או אלה שהתעללו בשני פלשתינים לאחרונה? הם לא ביקשו להיות שם, תבין אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אין ספק שיש לנו כמה בעיות קשות:

1) כל אחד מרגיש חופשי לשפוט כל דבר גם אם אינו מבין בזה כלום.

2) הרבה אנשים לא מבינים שמה שקורה שם זה מלחמה לכל דבר. רק הרבה יותר מורכבת ושוחקת ממלחמת שדה רגילה ושרובה נופלת על כתפיים של נערים בני 19-20.

3) הרבה אנשים לא מבינים עד כמה צה"ל מתאמץ לשמור על חיי אנשים חפים מפשע ובכמה חיי ילדים שלנו (אז מה אם לבשו מדים) זה כבר עלה לנו. למשל חפשו צבא אחד בעולם שהיה נכנס כירורגית לג'נין במקום לנפלם או לגזז אותה מהאוויר (ראו ארה"ב בעיראק ואפגניסטן, רוסיה בטיביליסי והרשימה ארוכה).

4) יש אנשים שחושבים שאנחנו חיים בשוויץ, והשכנים שלנו חברים ב EU וכל הווכוח שיש פה זה על חתיכת גדר כזו או אחרת. WAKE UP.

5) יש אנשים שלא מבינים שבמלחמה אי אפשר להיות באמצע. צריך לבחור צד. מי שלא בוחר את הצד של בוחר בהכרח את הצד השני. אז קורות טעויות, אף אחד מהחיילים שלנו לא ביקש לשבת שם ולא ביקש מאף אחד לירות קסאמים על ילדים בשדרות או לפוצץ אוטובוסים בערים הגדולות של . החיילים נמצאים שם במצב בלתי נסבל, שמה לעשות מעמיד אותם לפעמים במצבים של חוסר ברירה או גורם להם לעשות טעויות. אבל אם כבר קרה כזה דבר, הייתי מצפה בתור חייל שעשה טעות כזאת לקבל תמיכה מהאנשים בעורף ולא גינוי. שימו את עצמכם במקומו במקום לשפוט אותו. מחר זה יכול להיות כל אחד מכם.

(בכוונה ציטטתי את ההודעה שלך, כדי שתחזור על עצמה שוב)

אני מסכים אם כל מה שאמרת, חוץ מהמשפט האחרון. החייל הזה לא עשה שום טעות, הוא מילא הוראות (מוצדקות, imho).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...