צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה' - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צה"ל מודה: לא היה מטען בתיק הילדה ש'רוססה'

MiniMizer

Recommended Posts

ילדים פלסטינים כל הזמן מתרוצצים מסביב לכלים של צה"ל

אני מתפלא שלא נפגעים יותר

אגב יש נוהל בנוגעה להתקרבות פלסטניאים לרק"ם צבאי, עם בן אדם שהוא לא חמוש מתקרב למרחק של 20 מטר מהכלי מותר לירות ירי אזהרה, אבל אזור לירות על הבן אדם.

בתור אחד ששירת בשירון יצא לי להיות בהרבה בשטחים, ותמיד הילדים מגיעים לתווח נגיע לטנק, אבל אי אפשר לעשות כלום בנידון, תמיד הם זוקים אבשים על הטנקים, ואנחנו בפנים מתפקעים מצחוק מהרעש של האבנים שפוגעים המיגון בליזר של הטנק (מג"ח).

פעם אחת בחברון אפילו פירקו לנו את הטלפון אחורי בטנק (מערכת קשר שמקשרת בין החי"ר לתוך הטנק) בלי שנדע, ודפקו לנו אלונקה, ולא יכולנו לעשות כלום, כי הנוהל שונה, ובל אוגדה יש נוהל פתיחה אחר.

היו מיקרים אפילו (לא עצלנו) שילדים עלו על טנקים בזמן שהצוות בפנים עם מדפים סגורים, והילדים מתחילים לפרק אמל"ח מהצריח, ולשבור אנטנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

יודעים מה- שורה תחתונה- בלי קשר לימין\שמאל וכל הדיון הזה- פשוט חבל לי שהרגו ילדה קטנה שכנראה הייתה חפה מפשע.       ואני מקבל את הרושם שלא איכפת כאן לאנשים מזה שהיא מתה רק בגלל שהיא פלשתנאית.     מה שחבל לאנשים כאן זה ש"החיילים יסבלו מטראומה בגלל שהם הרגו אותה".    

כלומר- זה שהיא מתה זה לא חשוב.    רק חבל על החיילים המסכנים שהרגו אותה.  :P  

שוב- אם היה מוכח שהיא התכוונה לבצע פיגוע או כל דבר אחר שקשור בטרור- אין לי בעיה עם מה שהחיילים עשו.    אבל לא הוכח.

עדיין- פלשטינאית או לא- זה חיים של בן-אדם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחת את זה רחוק מדיי...

אנשים פה טענו שמה שבוצע זה רצח בדם קר של ילדה חפה מפשע ע"י חייל פושע.

הסברתי להם שמה שבוצע זה מילוי הוראות מוצדקות לחלוטין שבאו להגן על החיילים (וע"י כך, על תושבי מדינת , mind you) מפני גורמי סיכון, לאחר שנלקחו בחשבון כל הגורמים ללא יוצא מהכלל על-מנת למנוע כמה שפחות פגיעה בחפים מפשע.

הרבה אנשים לא מבינים עד כמה צה"ל מתאמץ לשמור על חיי אנשים חפים מפשע ובכמה חיי ילדים שלנו (אז מה אם לבשו מדים) זה כבר עלה לנו. למשל חפשו אחד בעולם שהיה נכנס כירורגית לג'נין במקום לנפלם או לגזז אותה מהאוויר

anyway,

הדיון הזה מלא בהודעות של אנשים שמעולם לא היו בשטח ואין להם שמץ של מושג על מה הם מדברים, אז אני חושב שהוא דיי מיצה את עצמו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1) לכל דבר יש את החסרונות שלו, גם לחופש הביטוי.

כן אין ספק, אבל אם חופש הביטוי אומר שניתן להגיד כל דבר בלי לקחת בחשבון את ההשלכות שלו על מורל חיילנו, ועל דעת הקהל העולמית, ועל ההחלטות שמקבלי ההחלטה שלנו אנוסים לקבלה אז סלח לי זה הופך להיות החופש לטימטום. אבל כן, גם זה מותר.מותר לירות לעצמנו ברגל למען חופש הביזוי

2) זו לא מלחמה, זה Low Intensity Conflict.

קרא לזה ילדים בארגז חול או מצדי עוגה עוגה. הפואנטה היא שזה הרבה יותר גרוע ושוחק מכל קרב שב"ש או פריצה.

3) רוסיה הפציצה את טביליסי מהאוויר? זה חדש, אולי כדאי להודיע לנשיא גרוזיה שעיר הבירה שלו כבר לא קיימת? ברגע שלישראל יהיה מושב קבוע במועצת הבטחון (כלומר, אף פעם) אז גם אנחנו נוכל "להרשות לעצמנו" להפציץ ריכוזי אוכלוסיה מהאוויר. עד אז, הס.

לא הפציצו, הורידו גז ואם התבלבלתי בשם העיר אז סלח לי, אבל תתייחס לפואנטה בבקשה ולא לעניינים מינוריים כאלה או אחרים.

5) זה בדיוק כמו הקטע של הביצה והתרנגולת - מה בא קודם? החיילים שלנו לשטחים הפלשתיניים או הקסאמים והמחבלים המתאבדים לשטחים שלנו? אבל בניגוד לביצה והתרנגולת, כאן אין שום פרדוקס והתשובה ידועה. אין מה לעשות, כשאתה שולט בכח הזרוע על עם אחר במשך ארבעה עשורים כמעט, אל תתפלא אם א) העם הזה מתחיל להתקומם נגדך וב) שיש חילוקי דעות בקרב העם שלך על צדקת הדרך.

אגב, אתה שם את עצמך גם במקום חיילי משמר הגבול שרצחו את הפלשתיני בחברון או אלה שהתעללו בשני פלשתינים לאחרונה? הם לא ביקשו להיות שם, תבין אותם.

מה בא קודם? מה שבא קודם זה אהוד ברק שהיה מוכן לתת את התחתונים על מנת למנוע שפיכות דמים ואת תשובתו של יאסר ומושחתיו להצעת ברק אנחנו רואים היום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקום היחיד שאפשר לקצר דרכו באיזור סטרילי זה להתאבדות.

הנהלים של צה"ל במקרים כאלו לא ממש ברורים,אם היא מתקרבת לבסיס צריך לירות כמה כדורים באויר ולצעוק לה לעצור.

מי יודע אולי היא זרקה את התיק והיה בו חומר נפץ,ואז התחילה לברוח בשביל לא להפגע ממנו??

בכלל בתקשורת כולם שמאלנים כשחייל צה"ל נהרג לא עושים מזה רעש...

אבל חס וחלילה שמחבל נהרג ישר כולם בוכים עליו ואומרים שצה"ל לא אנושי כלפיהם.

להגיד לך משהו?

אני שמח שהם  חיררו אותה,עושה מימנה דוגמא.

ותגידו מה שתרצו אבל עמוק בפנים כול אחד מרגיש ככה,כי הרגש הכי חזק של האדם זה נקמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אירגוני הטרור יודעים לנצל טוב מאוד את האוכלוסיה האזרחית למטרותיו.

בהתנחלות כפר דרום כמה עשרות מטרים מהמדרשה יש בית ספר של האו"ם שכולו מחורר מפגזי טנקים ומקליעים, בגלל שהם תמיד משם זריקת רימונים וירי נק"ל ולפעמים גם נ"ט על עמדות בסביבה ועל הישוב.

זה רק מראה על הזלזול בחיי הילדים שלמדו שם, וזו רק דוגמה אחת, בחומת מגן הסתתרו חוליית מחבלים בבית ספר ברמאללה, והם מרבים להשתמש במוסדות חינוכיים כמגן מפני תגובה של הצבא.

אבל במקרה הזה אני פשוט חושב שהילדה פשוט נבהלה אולי מצעקות של החיילים בזמן שהיא עברה באזור, ואז היא זרקה את התיק וברחה.

מה שבטוח אין לנו מה לחפס שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותגידו מה שתרצו אבל עמוק בפנים כול אחד מרגיש ככה,כי הרגש הכי חזק של האדם זה נקמה.

א.אני לא חושב נקמה זה לא הרגש הכי חזק של האדם.    

הרגש הכי חזק של האדם זה תשוקה. (גם אם זאת תשוקה לנקמה או לכל דבר אחר).

ב. החוכמה זה לדעת לשלוט ברגשות לדעת לרסן את עצמך.   אם אתה חושב שאתה צודק- בסדר.    אבל למורות שהרגש הכי חזק (שלך?) זה נקמה אתה לא תלך ותהיה כמו ברוך גולשטיין למשל.   אתה יכול לשלוט בו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3) הרבה אנשים לא מבינים עד כמה צה"ל מתאמץ לשמור על חיי אנשים חפים מפשע ובכמה חיי ילדים שלנו (אז מה אם לבשו מדים) זה כבר עלה לנו. למשל חפשו אחד בעולם שהיה נכנס כירורגית לג'נין במקום לנפלם או לגזז אותה מהאוויר (ראו ארה"ב בעיראק ואפגניסטן, רוסיה בטיביליסי והרשימה ארוכה).

ואין לצה"ל מה לעשות במקום כזה - אני רק מקווה שזה מוסכם על כולם.

בגלל דברים כאלה

משני הצדדים לא יושג שלום לעולם - כי נקמה של כל צד גורמת לרצון נקמה של צד אחר = מעגל דמים שלא ייגמר עד שייחתם הסכם - לא נרחיק לכת ונגיד הסכם שלום - אני מדבר על הסכם אי תקיפה.

בחיי - כמה לא אנושיים אפשר להיות ?

נ.ב - ברור שיהיו בעם חילוקי דיעות על הנושא של פעילות צה"ל בשטחים - וכל אחד לפי השקפתו בוחר צד - אבל כמו שאמרתי בהודעתי הקודמת, יש הבדל מאוד מכריע בין הצדדים.

יום טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בחיי - כמה לא מציאותיים אפשר להיות ?" ::)

תבדוק כמה פיגועים היו לפני ואחרי חומת מגן. זה הכל.

במקומך הייתי מתבייש להגיד דברים כמו שאתה אומר, אתה מבזה את כבוד ההרוגים שנתנו את החיים שלהם בשביל שאתה תוכל לחיות ולא להתפוצץ באיזה אוטובוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה טועה.

ימין קיצוני לפעמים הורג חפים מפשע בצד הפלסטינאי.

שמאל קיצוני כל יום הורג יהודים בכוונה תחילה.

אם אלו האופציות היחידות(והם לא), אז אני עם הימין הקיצוני....

במקומך הייתי מתבייש להגיד דברים כמו שאתה אומר, אתה מבזה את כבוד ההרוגים שנתנו את החיים שלהם בשביל שאתה תוכל לחיות ולא להתפוצץ באיזה אוטובוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרט ורוד.

לצה"ל יש מה לעשות שם-להגן על החיים הדפוקים שלך. (לא פגיעה אישית-דפוקים הכוונה שאי אפשר לעלות לאוטובוס בלי לפחד שאתה תתפוצץ).

אבל אין בעיה, אתה לא רוצה שיהיו שם? בבקשה. תמשיך לחטוף קסאמים, ולהתפוצץ באוטובוסים ומסעדות וקניונים ומה שלא יהיה.

יודעים מה- שורה תחתונה- בלי קשר לימין\שמאל וכל הדיון הזה- פשוט חבל לי שהרגו ילדה קטנה שכנראה הייתה חפה מפשע.     

מאיפה אתה מסיק את זה?

דווקא כל הראיות מצביעות אחרת: הסתובבה בשטח סטרילי, תוך ידיעה ברורה מה קורה למי שמסתובב שם (על סמך מקרים מהעבר), ועוד זרקה משהו לכיוון חיילים חמושים?

אני מסכים, נשמע מאוד תמים.

עדיין- פלשטינאית או לא- זה חיים של בן-אדם.

היא הקריבה את החיים האלה כשהיא בחרה לעשות את מה שעשתה. היא, או מי ששלח אותה.

מי יודע אולי היא זרקה את התיק והיה בו חומר נפץ,ואז התחילה לברוח בשביל לא להפגע ממנו??

יש סיבה שאתה מגיב בנושא מסוים מבלי לקרוא אפילו את הכותרת שלו?

זו חוכמה קטנה מאוד להגיד "היא חפה מפשע, לא היה בתיק חומר נפץ" אחרי הארוע.

בוא אני אשאל אותך משהו: אתה, בתור חייל שעומד בעמדה, רואה מישהו (לא משנה כרגע מי), זורק עליך תיק. ההנחה הראשונה שלך בראש לא תהיה שזה מטען נפץ?

איך אתה מגיב זה משהו אחר, אבל לפחות תודה שזאת "השערה" די הגיונית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה חשוב?    מישהו מכם מחשיב את עצמו כימני\שמאלני קיצוני?

ימין קיצוני- זה אנשים דוגמת ברוך גולשטיין ויגאל עמיר.   אפשר גם לא לרצוח להיות בימין הקיצוני- אלא אנשים שחותרים כל הזמן ומטיפים לכך שיש להרוג את כל הפלשתינאים ולהיטר מהם.

השמאל הקיצוני- רוצה לתת לפלשתינאים את הארץ בנימוק ש"הם היו כאן קודם" ומוכן להקריב את כל אחיו (היהודים) על מנת שהפלשתינאים ירגישו טוב.

אני אולי שמאלני, אבל לא קיצוני.

השמאל הקיצוני והימין הקיצוני הורגים ביחד אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...