נהגים חדשים שימו לב: חוקים חדשים נחקקו ל-1 לנובמבר - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נהגים חדשים שימו לב: חוקים חדשים נחקקו ל-1 לנובמבר

Athlon-WINGS

Recommended Posts

חוק לתיקון פקודת התעבורה (מס' 63 והוראת שעה), התשס"ד-2004*

תיקון סעיף 12א1

1.בפקודת התעבורה(1) (להלן - הפקודה), בסעיף 12א1 -

(1) בסעיף קטן (א), בהגדרה "מלווה", בסופה יבוא "ואולם אדם לא ייחשב מלווה לענין סעיף זה בעת היותו שיכור כהגדרתו בסעיף 64ב.";

(2) בסעיף קטן (ד), במקום הסיפה החל במילים "את התנאי שלפיו" יבוא "את התקופה שבה חלה לגביו חובת הליווי לפי סעיף קטן (ב)". 

תיקון סעיף 12א1 והוספת סעיף 12א2 - הוראת שעה

2. בתקופה של שנתיים שתחילתה ביום י"ז בחשון התשס"ה (1 בנובמבר 2004) -

* התקבל בכנסת ביום ט"ז באב התשס"ד (3 באוגוסט 2004); הצעת החוק ודברי הסבר פורסמו בהצעות חוק הממשלה - 98, מיום כ"ט באדר התשס"ד (22 במרס 2004), עמ' 403.

(1) דיני מדינת ישראל, נוסח חדש 7, עמ' 173; ס"ח התשס"ד, עמ' 504.

--------------------------------------------------------------------------------

(1) יקראו את סעיף 12א1 לפקודה כך: 

(א) בסעיף קטן (ב), במקום "בחודשיים הראשונים" יבוא "בשלושת החודשים הראשונים";

(ב) בסעיף קטן (ה), אחרי "סעיף זה" יבוא "וסעיף 12א2"; 

(2) אחרי סעיף 12א1 לפקודה יבוא: 

"הגבלת מספר נוסעים לנוהג חדש

[glow=red,2,300]12א2.[/glow] נוהג חדש שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו התקופה שבה חלה עליו חובת הליווי האמורה בסעיף 12א1, לא יסיע ברכב מנועי יותר משני נוסעים עד שימלאו לו 21 שנים, אלא אם כן יושב לידו מי שכשיר להיות מלווה." 

3. תחילתם של סעיפים 12א1(ב) ו-[glow=red,2,300]12א2 [/glow] לפקודה, כנוסחם בסעיפים 1 ו-2 בחוק זה, ביום י"ז בחשון התשס"ה (1 בנובמבר 2004) (להלן - יום התחילה), והם יחולו על מי שניתן לו רישיון נהיגה ביום התחילה או לאחריו.

לקוח מ-אתר הכנסת

אני חושב שהם יודעים הכי טוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 297
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה אשכרה פרשה מוזרה..

כולם אומרים (גם המורים לנהיגה וגם בטלפון ששואלים את הכנסת) שהחוק לגבי הסעת נוסעים יחול על כולם

ורק בקובץ רשום שזה רק על מי שעבר טסט החל מה1 לנובמבר

מוזררררררררר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש עוד פרט קטן של החוק שאנשים לא כל כך שמו לב אליו

12א2. [glow=red,2,300]נוהג חדש[/glow] שטרם מלאו לו 21 שנים וחלפה לגביו התקופה שבה חלה עליו חובת הליווי האמורה בסעיף 12א1, לא יסיע ברכב מנועי יותר משני נוסעים עד שימלאו לו 21 שנים, אלא אם כן יושב לידו מי שכשיר להיות מלווה." 

לפי זה החוק של ה-2 אנשים תופס כל עוד אתם נהגים חדשים, כלומר אחרי שנתיים כשאתם כבר לא נהגים חדשים זה לא תופס.

בסה"כ מי שאסור לו להסיע יותר מ-2 אנשים צריך לקיים את [glow=red,2,300]כל[/glow] הדברים הבאים

1. מתחת לגיל 21.

2. הוציא רישיון אחרי ה-1 בנובמבר.

3. נהג חדש.

4. לא יושב לידו מלווה.

מספיק שאחד מאלה לא מתקיים והוא יכול להסיע יותר מ-2 אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח

כי כשאני יוצא בימי שישי לפתע:

1. אני גדל ועובר את גיל 21.

2. הוצאתי רישיון אחרי ה-1 בנובמבר.

3. אני לא נהג חדש.

4. ואין מצב שאני יוצא בלי אבא במושב שלידי (שוט-גאן :) )

מצטער על הציניות, אני פשוט מבואס :(:P :-\ :'( :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חברה על הבן אדם שנסע 190 באילון זה ממש לא חכם לסוע עם עוד חברים האוטו...

תאמין לי אם אני ישמע שמישהו נסע מהר 150+ ונתקע בגדר או במשהו אחר ונהרג לבד יכאב לי אבל אני יגיד מזל שלא הרג אחרים.. זה עונש הוא קיבל...

אבל אם אתה נוסע עם חברים אתה יכול להרוג את כולם... ואתה תהרוס למשפחה שלך את החיים..

משפט של אמא שלי: אם אני ישמע שנסעת מהר או התחרת אתה בחיים לא תקבל את האוטו... אני מעדיפה שאתה תבכה ושאני לא יבכה אליך"

תחשבו על זה..

לסוע עם חברים מהר זה לא צעד חכם ואם אתה רוצה להראות מגיב בזה שאתה נוסע מהר..אז זה אידיוטי...

בכל קבוצה יש כמה אנשים שיכולים להשפיע עליך בנהיגה.. עדיף לך לא להעלות אותם לאוטו!

כל העיניין של המהירות זה בהתחלה שמקבלים תרשיון.. תשאלו את AMISH סגרתי 150 עם שתי המכוניות שלי.. ועכשיו אני רואה את זה כשטות...

כשיש שני אנשים בחבורה שאפילו אין להם רשיון ואומרים לך איך לסוע וללחוץ על הגז..

אז חבל חברה להתפרע עם האוטו לא שווה..

תחשבו על ההורים שלכם.. ואם אתם כבר עושים את זה. תעשו את זה לבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם אחרונה שבדקתי בחוקי הפיזיקה מהירות מופרזת אכן גורמת לתאונות

במהירות גבוה אין לך שליטה על הרכב, כל דבר קטן בכביש (כתם שמן/עיקול/אבן/מכונית לפניך) יכולים לגרום לך לאבד שליטה על הרכב.

לדוגמא התאונה בפרויד בחיפה לפני משהו כמו 5 שנים בה נהרגו הזוג רווה. מכונית עם 2 צעירים דהרה בירידה מלאה עיקולים ב-120 קמש במקום 70, הנהג איבד שליטה על הרכב, נכנס לנתיב הנגדי ונכנס חזתית ברכב בו זוג הורים והרג אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברטון ביננו זה רק סיסמא

אם אני נוסע בעיר ב90, סביר שאני יקלע לתאונה והיא קרתה בגלל המהירות, ואם הייתי נוסע 50 היא לא היתה מחריפה

המשפט הטיפשי הזה מתאים רק לכביש 6.... שאפשר לסוע שם 150.. אם תעשה תאונה בגלל גורם אחר, אז התוצאות יהיו יותר עצבניות, כי באמת שם המהירות היא לא גורם לתאונה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי בחדשות שזה נו שכחתי את השם

מבעלי מכבי תל אביב בכדורסל אמר

"מהירות מופרזת לא גורמת לתאונות לאא משנה את תוצאות התאונה"

יש היגיון אבל זה לא ממש נכון

אם הוא נוע לאט הוא יכול לבלום יותר מהר... וכך למנוע תאונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במהירות גבוה אין לך שליטה על הרכב, כל דבר קטן בכביש (כתם שמן/עיקול/אבן/מכונית לפניך) יכולים לגרום לך לאבד שליטה על הרכב.

לדוגמא התאונה בפרויד בחיפה לפני משהו כמו 5 שנים בה נהרגו הזוג רווה. מכונית עם 2 צעירים דהרה בירידה מלאה עיקולים ב-120 קמש במקום 70, הנהג איבד שליטה על הרכב, נכנס לנתיב הנגדי ונכנס חזתית ברכב בו זוג הורים והרג אותם.

אני לא סגור שזה התאונה הספציפית הזו, ולא רלוונטי בדיוק,

אבל המקרה היה שהם נכנסנו בעמוד ואז הטמבון שלהם עף על השמשה של הזוג רווה? וככה הם נהרגו?

אם אני לא טועה לא היתה פגיעה ממש בין שני הרכבים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני מציע לעשות?

הגברת המשטרה בכבישים, במיוחד בלילות.

שבכל צומת בכביש מהיר תהיה ניידת

אני נסעתי המון בשבוע הזה שיש לי רישיון, אבל פשוט המון, כל יום איזה שעה...ובכל השבוע הזה ראיתי רק ניידת אחת, שהיא לא קשורה.

ומי יממן את זה ? אתה ?

כשאתה מציע משהו, תבדוק איזה השלכות יהיו לכך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מדברים פה על לנסוע 100 בעיר, אלא נגיד בכבישים בינעירוניים, לנסוע 100 במקום 80 זה הרבה מאוד פעמים (ברור שלא בעיקולים וכו', שם בד"כ יש תמרורים עם הגבלה ל-60 או 40 במקרים קיצוניים) ממש ממש לא משפיע. בכביש ישר פחות או יותר, בינעירוני, בלי תנועה, עם שדה ראיה פתוח, התוספת למהירות זה לא מה שיגרום לתאונות, אלא תשתית גרועה, השפעות של חומרים (סמים, אלכוהול), נהיגה פרועה, עקיפות מסוכנות וכו'.

אבל, על מהירות הכי קל לתפוס אותך - לכן בזה המשטרה מתרכזת. דוגמה קלאסית של לחפש את המטבע מתחת לפנס...  :kopfpatsch:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...